Kouzla rodu Thornů

Kouzla rodu Thornů https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465954/bmid_kouzla-rodu-thornu-26q-465954.jpg 4 1043 230

Kouzla rodu Thornů série

1. díl

Strhující fantasy, ve které knihy žijí vlastním životem a mohou i zabíjet. Elisabeth vyrůstala v jedné z austermérských veleknihoven. Od malička procházela kolem spoutaných grimoárů – kouzelných knih, které se po osvobození změní v běsnící monstra z kůže a inkoustu. Když při útoku na veleknihovnu jeden z nejmocnějších grimoárů uprchne, Elisabeth se ocitne uprostřed gigantického spiknutí a je obviněna ze zločinu. A co hůř, k soudu ji bude doprovázet čaroděj Nathaniel Thorn, který je ztělesněním čirého zla… Nebo je vše jinak?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Sorcery of Thorns , 2019

PavlínaSkopal
14.07.2022 5 z 5

O této knize jsem dost slyšela, proto jsem k ní byla skeptická. Zpočátku. Po prvních stranách zvítězilo nadšení. Nádherná kniha, ke které se plánuji v dohledné době vrátit.

JardaZHané
10.07.2022 5 z 5

Jsem starý chlap, ale tuhle knížku jsem během jednoho roku přečetl 2x. Můžu snad dát lepší doporučení?
(A ano, demenci nemám.)

Kaila146
06.07.2022 4 z 5

Na to, že byl kolem toho takový hype, mě to trochu zklamalo. Ale Nathaniel byl super :)

Rewati
04.07.2022 3 z 5

Opravdu taková pohádka. I na Young Adult literaturu je to hodně přímočaré, nepřekvapivé a naivní. Nechybí klasická klišé a spousta drobných nelogičností (z toho obracení očí v sloup jsem si je málem vykroutila z hlavy). Ale napsané je to relativně čtivě, takže to slupnete jako malinu. A mě stačí málo, takže jakmile tam lupnete trpící a sebeobětující se sexy mužské protagonisty, máte mě na háčku :D Prostě velmi jednoduchá oddechovka u které je vám přemýšlení spíš na škodu, 3,5*

katee21
30.06.2022 4 z 5

Knížku jsem měla vyhládnutou už delší dobu, protože námětem a světem, je to něco jiného. Ale... Musím uznat, že knížka šlape až tak přibližně od poloviny. V polovině knihy mi nevadilo ji na týden odložit a vrátit se k ní, protože jsem byla uprostřed "ničeho" a neměla jsem takové to nutkání vědět co se stane. Ano pár akčních částí první polovina má, ale nic extra. Druhá část knihy, ale šlape tak, jak pravé fantasy má a je úžasná.
Tu jednu hvězdičku dávám dolů právě za slabší začátek, ale nemyslím si, že přečtením uděláte chybu.

Kenan
05.06.2022 5 z 5

(SPOILER) Kniha představuje prostředí veleknihoven s neobyčejnými knihami, které v sobě ukrývají starodávná kouzla různé míry nebezpečnosti, a k tomu svět čarodějů a démonů. Elisabeth je sirotek, učnice jedné z veleknihoven v Summershallu, a jejím snem je stát se knihovnicí. Vše se ale změní, vzniklým nebezpečím ,které všem veleknihovnám hrozí. Postavu Elisabeth i čaroděje Nathaniela Thorna, nemůte mít neradi a Nathanielův sluha Silas je fakt boží. :)
Hodně se mi to líbilo a doporučuji nejen YA čtenářům.

Nikkey
05.06.2022 5 z 5

(SPOILER) Spojení knih, magie, humoru, démonů a smrtících bytostí je ta nejlepší kombinace, kterou kdo mohl vymyslet. Postavy byly skvěle napsané a líbilo se mi, jakým způsobem fungoval svět. Nathaniel se rovněž připisuje na už tak dlouhý seznam černovlasých labilních kluků s rodinnými problémy a ikonickým smyslem pro humor, které jsem si zamilovala. Taky jsem si oblíbila postavu Silase, aneb týpka co ti udělá čaj, a pak pobije celou armádu ve stylu morbidního baletu.
Skvělý zážitek ze čtení.

roso.mak
30.05.2022 5 z 5

Bezva kniha - a je to věc ve fantasy nevídaná - samostatný román!

Hlavní hrdinka není žádná pipka, která se musí zachraňovat, ale zároveň není Barbar Conan v sukních. Spisovatelce se podařilo vytvořit sympatickou, normální a přitom zajímavou postavu a dokonce tam vklínit romantickou linku, která neštve, ale pobaví, byť dědic rodu Thornů se ze začátku jeví trochu nepřirozeně a asi si mnohem více oblíbíte jeho sluhu Silase.

Vůbec bych se nedivila, kdybych si ji po nějaké době chtěla přečíst znovu.

knihomolkaMist
28.05.2022 5 z 5

Miluju, miluju, miluju! Už jsem zmínila, že to miluju? :D Tohle bylo naprosto skvělé! Neskutečně mi sedly hlavní postavy a konečně to po dlouhé době bylo fantasy, které mě fakt vtáhlo do světa! Neskutečně povedené dílo (a koneckonců i ta obálka)!
Mohu doporučit všema deseti a nemohu se dočkat autorčiny další knížky :)

Libris_Na_Ex
15.05.2022 2 z 5

Zklamání. Po prvních 100 stránkách jsem si říkala, že by to mohl být milý young adult příběh z prostředí, kde jsou živé knihy. Ten nápad je strašně zajímavý, a i když jsem se knize dlouho vyhýbala, protože knihy, kde je hlavním tématem kniha, nebo hlavní hrdinka, která miluje knihy, na mě působí jako past na knihomoly (a já se do nich nerada pouštím), musím po přečtení uznat, že nápad je to fakt dobrý. Bohužel tím za mě klady končí.
Největší kámen úrazu přišel po těch prvních 100 stránkách, kdy se začala řešit zápletka. A ta mi připadal strašně nezáživná a nevyužívala potencionál světa, ve kterém se odehrávala.
Hlavní postavy byly sice fajn, ale nic extra taky ne.
I tak si ale myslím, že pro cílového čtenáře young adult fantasy je to fajn věc. Jen já už asi hledám něco jiného.

Bryel
11.05.2022 4 z 5

Povedená kniha s neotřelým námětem a postavami, která si čtenář okamžitě oblíbí. Děj nepostrádá příjemný spád a vtipné momenty..

eva4036
10.05.2022 5 z 5

Moc povedená kniha. Příběh se mi četl moc dobře. Je zde dobrý a poutavý děj, pořád se zde něco děje, takže se čtenář vážně nenudí. Postavy jsem si moc oblíbila a hlavně jsem byla ráda, že je zde hlavní postava, co vám nedrásá nervy už od začátku knihy.

Kristulda
09.05.2022 5 z 5

Ačkoli Fantasy čtu zřídka, musím říct, že mě okouzlila. Byla čtivá, napínavá, neotřelý nápad ze světa knih a knihoven, grimoárů. Milostná linka mě bavila též a srdcovka byl Silas. Jedním slovem super.

miskaseverliska
09.05.2022 4 z 5

Tato kniha se mi opravdu líbila, zasmála jsem se u ní, bylo mi občas do breku ale bylo to krásný, čtivý.. Jediný můj problém byl, že cca do 150 stránky jsem se nemohla do knihy začíst ale po 150 straně už jsem se zamilovala do postav, Elisabeth s Nathanielem jsem MILOVALA a Silas byl moje srdcová záležitost, milostná linka která tu byla zakomponovaná byla dokonalá, milovala jsem ji .. konec byl skvělý.

Orange8knihomol
08.05.2022 5 z 5

Nejskvostnější fantasy, se kterou jsem se za poslední dobu setkala!
Margaret Rogersonová přichází se zcela novým magickým světem, v němž mají přední postavení veleknihovny, uschovávající grimoáry, kouzelné knihy, které žijí vlastním životem a mohou se proměnit v zlotvory, a ohrožovat tak své okolí. Magický systém je brilantně promyšlený, charaktery postav skvěle vykreslené a děj plný zvratů, napětí a nebezpečí! Velice chválím za zakomponování milostné linky, Elisabeth s Nathanielem si mě získali hned od počátku.
Kouzla rodu Thornů se u mě dostávají do top fantasy knih a zaujímají čestné místo vedle HP, Hobita, Pána prstenů či Letopisů Narnie. Knížku proto opravdu DOPORUČUJI! Věřím, že se bude líbit.

Lemra794
07.05.2022 4 z 5

Skvělá kniha. Vtipná, akční, neotřelá, zajímavá. Miluju svět oživlých knih, kde jsou knihovny středobod všeho dění. 4 * dávám jen proto, že prostě na světě existují i lepší knihy, ale to téhle neubírá nic na zajímavosti a čtivosti. Rozhodně bude hrdou součástí mé i jakékoliv jiné knihovny, dopuručuji vám ji ke čtení a jsem si jistá, že se k ní ještě někdy vrátím (hlavně díky milému humoru a stylu psaní).

Knihoholka.
04.05.2022 3 z 5

V půlce mě přestala bavit. Začátek byl skvělý, nové a zajímavé téma, napínavé a čekala jsem velké rozuzlení, kterého bych se možná i dočkala, kdyby to nezačalo být příliš zdlouhavé a nudné. Jediná doopravdy zajímavá postava byl Silas. Nemohla jsem se donutit knihu dočíst do poslední stránky. Knihu bych doporučila spíš začínajícím čtenářům, ať už s žánrem fantasy či obecně "začátečníkům".

pazizanka
15.04.2022 5 z 5

Moc pěkně napsaná kniha, žádné nudné rozsáhlé popisování ničeho, mělo to spád. Pěkný příběh, výborné prostředí a vůbec nápad. Za mě povedená knížka.

laura
11.04.2022 5 z 5

Když padla noc, do veleknihovny v Summerhillu dorazila smrt. Přijela v kočáře.

Originální, čtivé, vtipné, sarkastické, pohádkové, hravé. Svět veleknihoven, grimoárů, zlotvorů, čarodějů, strážců, démonů, i obyčejných lidí, který před vámi ožívá na stránkách knihy, vás bude bavit. Možná trošku předvídatelné, ale i tak krásné. Možná ne tak nabité zvraty, jak bych čekala, ale přitom pořád zajímavé. Romantika okořeněná špetkou ironie a humoru - za mě velké plus. Nathaniel mě bavil :) A Silas byl - prostě Silas...

Škoda toho epilogu. Bez něj by pro mě měl příběh větší váhu. Takhle je to prostě...

...pohádka ;)

A to chceme - nebo ne?

Nádherná obálka!!!

Nikidree
09.04.2022 4 z 5

Maličko naivní ale jinak milý příběh. Naivní je tu především zamilovanost hl. postav, která vzplane tak nějak sama skrz nic. Alespoň tak mi to přišlo. Když už jsem začala tím horším, zmíním i fakt, že mě to ke konci už moc nebavilo, a nejsem si úplně jistá proč. Možná tím, že jsem čekala něco trochu jiného. Závěrečný souboj jsem si představovala trochu jinak.
Námět knihy je skvělý. Dokonce tak moc, že mi přijde, že se mohl využít lépe. Nebo alespoň trošku jinak. Avšak autorka to takto vymyslela a já to beru.
Co se mí líbí je styl psaní, díky kterému se kniha velmi snadno četla. Líbí se mi svět, do kterého je příběh zasazený a přišlo mi, že i postavy jsou velmi slušně vykresleny. Určitě mohly být lepší, avšak jako celkem kniha působí dobře a to je hlavní.
Dala bych 3,5* ale jelikož to nejde, dávám 4, protože knihovna plná živých knih je prostě pecková.