Koruna

Když byla Eadlyn přinucena zúčastnit se Selekce, netušila, že by se mohla zamilovat do jednoho z 35 nápadníků. Ji prostě žádná pohádka nečekala! Jen počítala dny, až bude moct poslat všechny domů. Po událostech, které se odehrály v paláci, si ale uvědomuje, že nemůže být na všechno sama. A že srdce někdy překvapí i nejotrlejšího cynika. Co když ale bude muset učinit volbu, která je důležitější, než si kdy pomyslela?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/343047/koruna-3Qx-343047.jpg 4.2556

Selekce (5.)

The Crown (2016)

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

včera

Upřímně, velké zklamání.. První série je nejlepší.Dobře, že nejsou další díly.

orangerose

Suprova knizka, dokonalost , bavila mne :)

zuzuzajda

Koruna sice nedosahuje atraktivnosti první části série Selekce, nicméně není špatná. Závěr jako takový lehce předvídatelný a za mne malinko umělý a řekla bych i "trapný". Nevím, tak jsem to při čtení cítila. Nezařadila bych to mezi nejlepší knihy, které jsem četla, pro oddychové čtení ale fajn.

nikiem

Pro mě asi nejslabší díl celé série. Do čtení jsem se nenutila jen prvních asi 5 stran a posledních 30 stran. Nejlépe to na konci asi shrnul epilog - ten se autorce velmi povedl. Myslela jsem si, že tam jde hlavně o lásku, ale ona se vlastně zamilovala až někde v půlce této knihy. Nevím no doufala jsem, že předchozí Dcera dopadne trochu jinak.

Wyrdaia

Ještě, že jsem to četla v angličtině, jinak by to byl úplně ztracený čas. Bavilo mě posledních 20 stran, kdy kniha dostala alespoň trochu spád a pravděpodobně si říká o pokračování. Jinak nuda, předvídatelnost, naivita.

Peslik

Na dívčí romány nebudu snad nikdy stará :D
Pomalu půl roku čekání a pak za den a kousek je přečteno.
Kniha je velmi oddychová, Eadlyn musela během pár dní dost dospět a myslím, že se ji to povedlo. Nemůžeme přeci chtít, aby byla věrnou kopií rodičů, kdo by to pak četl? Po přečtení Dcery jsem měla dva favority a jsem ráda, že jeden byl ten ON, i když ON mohl být i ten druhý.

Markett

I poslední díl... za mě super. :)
U Dcery jsem byla jemně rozladěná, že Eadlyn je taková hrozná... tady: skvělá, sebevědomá, aktivní, majestátní a přesto pořád ona, jen s lepším chováním a otevřeností. Těch pár kluků si hodně oblíbila, a já s ní... už jsem minule zmínila, že miluju Kilea! Všechny ty momenty s klukama byly tak příjemné, uvolněné, přirozené, že se až těžko dalo uvěřit, že si je ta Eadlyn, která si je nechtěla pustit k tělu, nakonec oblíbila. Jen ten konec byl vážně dost překvapivý. Je škoda, že zrovna její vyvolený neměl v knize víc prostoru, spíš byl jen taková epizodní postavička, určitě bych nečekala, že se vyšvihne takhle nahoru. Dobře, dostal prostor v druhé třetině knihy více, ale pro mě to nevedlo k tomu, abych toho kluka dokázala víc poznat. Ale když mám vystačit s tím málem, můžu říct, že není špatný, je inteligentní, příjemný, obětavý a hlavně tu naší princeznu vážně miluje, a to je důležité.
Takže Kiero, fakt děkuji za tuhle super sérii, jsem pyšná na to, že všechny knihy jsou u mě v knihovně a kdykoliv mi bude smutno, vrátím se do tohoto neskutečného, ale přesto krásného světa. Tahle série mi pomohla vypnout chmurné myšlenky a u čtení jsem si vážně odpočinula. ;)
Ostatním můžu vážně doporučit. Je to pěkné počteníčko, určitě se bude líbit. :)

Svatojánek

Po pravdě, myslím, že ona a její vyvolený spolu mohli strávit více času. Nestihla jsem si ho tak oblíbit. Ale i tak to bylo super

Mišule_11

Páni! :) Nevím, jak to ta autorka dělá, ale nebyl by díl, aby mě nedostala. Eadlyn byla jiná a přesto byla svá, sebevědomá a věřila si. Korunu jsem ji nezáviděla, bylo toho na ni dost, ale ti kluci byli zlatí a já přesto měla jen jednoho favorita, který mi byl sympatický a já mu to přála. A ani tentokrát jsem se nemohla od knihy odtrhnout, obzvlášť ke konci! To jsem si doslova kousala nehty na prstech, abych se dozvěděla nakonec, to co jsem ani nečekala! Pořád jsem tak nějak tajně doufala v jiný konec, ale nevadí! Stálo to za to! :)

Niarra

S těžkým srdcem dávám jen 4 hvězdičky, a kdybych byla opravdu přísná, myslím, že by jich bylo ještě méně. Celá série mi hodně přirostla k srdci a řadím jí k nejlepším knihám, jaké jsem přečetla. Koruna byla stejně nádherně čtivá, jako předchozí díly, a to na sérii hodně oceňuji. Radost mi udělala i změna Eadlyn a že si nakonec vybrala mého favorita. Ale některé důležité okamžiky v knize mi přišly děsně uspěchané a shrnuté jen do pár vět a díky tomu mi to přišlo i takové, že na těch důležitých okamžicích vlastně vůbec nezáleží. Také se mi moc nelíbilo, že Eadlyn až do určitého okamžiku neměla jasno, kdo je ten pravý a potom stačila jen jedna krátká kapitola a vše bylo najednou úplně jinak. Myslím, že kniha by klidně mohla být v tomto ohledu propracovanější. Možná mám ale ten pocit kvůli tomu, že jsem před Korunou četla jinou romantickou sérii (Měděný jezdec od Pauliny Simons), která pro mě byla opravdu top a tak mi možná zvedla nároky. Uvidíme, co další knihy, nyní se jdu ponořit do Sirény :-)

vendy6619

Za mě naprostá paráda! :)
Znovu jsem si potvrdila jak moc Selekci miluju a jak tohle je série, kterou budu doporučovat dál. Vlastně jsem díky netu (no tak jsem to nevydržela a musela se kouknout! Nesuďte mě!) věděla koho si vezme, ale proč jsem to chtěla dočíst? Kvůli tomu jak se to stane! Ta jejich cesta tím vším mě zajímala asi ze všeho nejvíc :) a ono to bylo daleko lepší než jsem myslela.
Dva dny a knížku můžu zase vrátit :D je to škoda, že to skončilo a nechce se mi loučit s touhle sérií.
Děkuji Eadlyn, že jsi mi ukázala, že i to nejchladnější srdce může roztát! :)

vall55069

Na pokračování Dcery jsem se hrozně těšila, bohužel se mi tato kniha ale moc nelibyla. Eadlyn je strašně rozmazleny spratek, ani to ze se trochu zmenila me nepresvedcilo. Kniha mi přišla hrozně nudná. Přečetla jsem si v polovině konec a uz jsem ji ani necetla celou. Selekce s Americou a Maxonem byla za me lepší.

Adele02

Uáá, já se asi rozpustím ♥
Nechce napsat ještě něco o Eadlyniných dětech? To bych mohla číst pořád.

AnnaNešporová

Začátek knihy se mi zdál poměrně nudný, ale nakonec se z toho vyklubalo krásné pokračování příběhu. Celkem mě mrzí, že už další díly nebudou. Celou sérii Selekce určitě doporučuji.

Karin_w

Bohužel nejslabší ze všech dílů série, Selekce byla skvělé oddechové čtení ale postupně úroveň klesá a tento díl byl vysloveně nastavený, všechno předvídatelné, chování hlavní hrdinky se v tomto díle diametrálně liší od minulého, postavy jednají nelogicky... četlo se to příjemně a plynule ale jinak.. :-(

KatChiss

Tato série se četla sama. Knihu jsem měla během dvou dnů přečtenou. Je to příjemná oddechovka na léto. Příběh plný lásky a přátelství. A i když jsem tušila, koho si princezna vybere, příběh mě bavil. Hezké uzavření série.

lenka7348

Skvele zakonceni cele serie. Az takovy obrat v Eadlynine chovani a nazorech jsem opravdu necekala. Konec me opravdu dojal.:-)

laura

Kniha mě zklamala.. Sice chápu, proč to tak autorka napsala, ale ... To, jak to celé nakonec vygradovalo, mě neuchvátilo, dokonce mě to vyloženě naštvalo... Dočetla jsem jen proto, že knihy dočítám... Tři hvězdičky proto, že tam bylo i pár světlých míst, která mě dojala...

Sima890

Na knize me hrozně bavilo, když Eadlyn zjist'uje jak to bylo při Maxonově selekci... ty vzpomínky XD Kolik pravidel America porušila..XD Eadlyn už se chová normálně a kniha je lepší než Dcera. Jinak můj favorit byl Kile, Henri byl strašně cute, měla jsem ho ráda... Konec jsem nečekala,i když se mi to zdálo uspěchané... zajímavé kdo si vysloužil Eadlyiino srdce
Původní příběh Americy a Maxona byl lepší než tento, ale byl svým vlastním způsobem kouzelný

Aquilla

Kniha se mi velmi líbila, ačkoli na původní trilogii rozhodně nemá. Eadlyn mi tu byla mnohem sympatičtější než v předchozí knize, ikdyž ani tam jsem s ní neměla problém. Další příjemná oddychová knížka od Kiery Cass.

Rubika

Knížka byla opět napsána tím příjemným stylem, kvůli kterého mám autorku tak ráda. V knize se sice nic moc nestalo, ale přeměna Eadlyn z nafoukaného spratka k opravdové královně, byla opravdu plynulá, sice to není America, kterou jsem defakto za tu její občasnou zbrklost a až nesmyslnou houževnatost nechválila, pak jsem ale zjistila, že tohle mi přesně od Eadlyn občas chybí. Je mi líto, jako většině z Vás, že nápadníci nedostali více místa, všichni byli sympaťáci. Když jsem v Dceři poznala čtyřicetiletého Maxona a Americu, řekla jsem si, že by měli být jiní, ale postupem času jsem si přiznala, že je velmi obdivuju a že přesně takoví mají zůstat. Kdykoli byla zmínka o jejich společné minulosti, měla jsem na krajíčku a příjemně zavzpomínala na ty dny, kdy jsem o těhle činech četla.
V kandidátech jsem měla hned jasno, jakmile došlo na seznamování, takže jsem více jak spokojená. Moc se mi líbilo, jak Eadlyn Eikkovi začala říkat pravým jménem a všechny jejich společné chvilky (kterých bylo na můj vkus tak málo!!!), byly hezké.
Momentálně se dokážu pouze modlit, ať Kiera napíše další doplňkovou knihu, ráda bych se dozvěděla o Eikkovi více...

Ivuska1988

Závěreční díl série Selekce. Paní spisovatelka Kiera Cass má úžasný styl psaní. Její příběhy jsou velmi čtivé a do děje příběhu se dostaneme velmi rychle.
Tímto dílem, je krásně zakončena celá série Selekce. Celá série je vlastně jedna krásná pohádka.

Můj názor: Celou dobu jsem myslela a doufala, že Eadlyn skončí s Kilem. Konec mě tedy šíleně překvapil a dostal. Ale na druhou stranu jsem velmi ráda, že si nakonec Eadlyn vybrala sama, kterého měla v hlavě i v srdci.
Kniha byla opět krásná, hezky a rychle se četla. Hrozně se mi líbilo, že se děj točil i kolem krále Maxona a Americi a prozradili nám spousty tajemstvích co se děla během Selekce a v královské rodině.
V tomto díle se Eadlyn charakter i chování velice změnil, což mě mile překvapilo a Eadlyn jsem začala mít moc ráda.
Ani tento díl mě, ale vůbec nezklamal a byl stejně super jako předchozí díly.
Všem ženám, dívkám celou sérii vřele doporučuji.

kyticka152

Dlouho jsem váhala, zda mám dát pět hvězdiček. Ale ten krásný epilog mě přesvědčil. Děj mě ze začátku nijak nevtáhl, ale nevzdala jsem to. A jsem za to ráda. Vítězovi jsem fandila už v Dceři, i když to byl spíše jen mé skryté přání. A ono ejhle... vyplnilo se. Knihu jsem si nakonec moc užila a spisovatelce se povedlo celou sérii hezky dokončit. Doporučuji k přečtení!

Nikča1236

Edalyn očividně trpí jakousi poruchou osobnosti. Jinak se nedokáži vysvětlit, jak se z rozamleného fracka stala tak rychle nesobecká a nezávislá žena. Je to dobře, ale radikálnost téhle změny byla nelogická.
Celkově však šlo o příjemné zakončení celé série, které na mě místy dopadalo až nostalgickým rázem. :)

oolinkaa

byla jsem mile překvapena..dcera mě vůbec nebavila, takže jsem se dlouho nutila, zda si přečíst i korunu.ale tak když už jsem přečetla 4.díly předchozí, tak to přece dotáhnu do konce, a super,jsem nadšená. bylo to o dost lepší, skoro se to opět přiblížilo fantastické původní selekci ;) takže za mě jooo, super, doporučuji přečíst to až sem ;)

adamcovak

Koruna byla na rozdíl od Dcery o hodně lepší. Eadlyn změnila své chování, které mě v prvním díle opravdu hodně štvalo. Přišlo mi to dost předvídatelné, ten konec jsem čekala už od začátku.

Shira27

Mnohem lepší než Dcera. Korunu jsem zhltla během dvou dnů a upřímně mě to celou dobu bavilo a nemohla jsem se dočkat konce, který byl podle mě velmi nečekaný. :D
Eadlyn už se nechovala jako rozmazlený fracek, ale jako zodpovědná budoucí vládkyně a královna a dokonce mě překvapila svým smyslem pro humor.
I když jsem se v tomto díle nedočkala žádné akce, přesto to bylo krásné oddechové a romantické čtení. :)

DominusLupus

Spoilery

Takže. Mám přečteno.... Co dodat. Abych pravdu řekla Selekce , Elita a První jsou výborné počteníčko , kdežto Dcera a Koruna... Přijde mi , že jsou to spíš pokusy o to přivydělat si na veleúspěšné knižní sérii. Neříkám však , že byli úplně špatné.
Někteří mi dáte za pravdu , že Dcera a Koruna vycházet nemuseli, ale to je spíš komentář k celé sérii a ne k oněm knihám. Takže :
1) Co se týče Dcery - Eadlyn mi byla nepříjemná a skoro celou dobu jsem měla chuť po ní hodit botu. Nepříjemná , povrchní a egocentrická princeznička. Chudinka má na výběr z 35 pohledných mužů.... No , to je trýznění -_-
-:Ano , chápe , že se autorka snažila poukázat na její zaslepení týkající ho se okolního světa a zhýčkanost z paláce.
-:Ano , beru , že nemohla po horkokrevné a skvělé Americe udělat další ´´bezchybnou´´ hrdinku.
-:Ale ,sakra, já s tou holkou soucítila jenom , když byla Mer v nemocnici a to proto , že tu hrdinku váááážně zbožňuji.
2) Koruna.... Nevím....
+ Eadlyn mi začala být sympatičtější ,ale stejně jsem nezapomněla na ty blbosti , co natropila v ´´prvním´´díle.
- Nechci nic říkat ,ale to jak se z čistajasna zamilovala do Erica... To jako vážně ? Být to fantasy , tak by se to dalo nějak okecat na to , že jde o magii ,ale pokud dobře chápu , tak tohle mělo být realistické...
- Vysvětlí mi někdo , hernajs , proč zakázala Kyleovi vstup ? Proč ho vykázala ? Přišlo mi to naprosto zbytečné , prostě by ho měla obeznámit s tím , že si ho nevezme - stejně sám několikrát říkal , že chce vypadnout a prostředky k zaplacení by mu mohla poskytnout , když už se stala onou královnou.
- Promiňte už si nevzpomenu na jméno ,ale mladý Illea... Jsme jediná komu přišlo naprosto nelogické , že se ho tak strašně bála... ? Kdyby ve Zprávách pronesla nějakou dojemnou řeč na téma "Každý má právo na lásku , takovou , jakou si vybere" , nemusela by řešit takové věci , jako rychle si vybrat snoubence.
- Proč Ahren nezavolal (alespoň nezavolal) , když byla Mer nemocná ?! Zdraví matky je snad podstatnější než cokoliv jiného...
+ Ean a Hale ♥ byli roztomilí a taky jedinou věcí , který mě překvapila.
3) A to nejhorší na konec - Závěr knihy.
-: Jako vážně ? Jako ! Vážně ? Beru , že Erica miluje ( i když jsem se do toho nikdy nedokázala vcítit) ,ale jak se z něj může stát král , když nemá rád kamery , večírky a všechno tohle je mu nepříjemné...
-: Zakončené nezakončeně. A ani se to nedá nazvat otevřeným koncem. Prostě je to useknuté , jako kdyby si autorka řekla : ,, JO , teď jsem to natáhla dost na to , aby to nemělo dvacet stránek, takže to můžu šupem useknout! " Jupíííí ja jej... -_-
Takže ve shluku informací - Je to dobře a čtivě psané , má to strašné mezery a bylo to stvořeno k vytřískání peněz. Tím , ale nechci říct , že by to bylo špatné... ALE - už jenom to , že cítíte , že ta knížka a příběh byl tak nějak "na sílu" vymyšlený , vám zničí požitek. Byl to dobrý námět - Eadlyn , 35 mužů , Mer a všechno - jenže autorka má na víc. Na mnohem víc a to můžeme vidět i na trilogii o Americe. Měla tam do detailů promyšlený každý krok , dala si s tím práci. V Koruně všechno bylo napsáno , tak aby se to "hodilo " ne " sedělo."
Není to špatná knihy , není to světoborná kniha. Nelituji toho , že jsem jí četla. Nebudu ji už nikdy číst znovu. A až si příště budu číst trilogii Selekce , v hlavě naprosto vyškrtnu jakoukoliv spojitost s Dcerou a Korunou. Nejlepší komentář je snad jen " nemuselo to být".
Vím , že se mnou nebude hodně lidí souhlasit ,ale je mi to jedno - jde o můj názor.

Luciluc

Jedno se této knize nedá upřít, a to je její čtivost, strany přirozeně plynou jedna za druhou. Jelikož jsem Korunu četla asi osm měsíců po dočtení Dcery, ze začátku jsem musela trochu víc zavzpomínat..Eadlyn mě už neštvala tolik jako v předchozím díle. A i když se to dobře četlo, chtěla jsem původně hodnotit jen 2 hvězdičkami, protože mi připadalo, že se v podstatě nic moc neděje, ale za konec ještě jednu hvězdičku přidávám. Tip na vítěze jsem měla a strefila jsem se. Koruna je oddechové nenáročné čtení a je možná dobře, že tímto dílem série už končí :)

Horselen

První polovina knihy mě popravdě moc nebavila, ale četlo se mi to samo. Ke konci jsem byla zvědavá, koho si Eadlyn nakonec vezme a jsem ráda, že to dopadlo tak, jak to dopadlo :) Vsuvka s Maridem mě překvapila.