Koruna

Když byla Eadlyn přinucena zúčastnit se Selekce, netušila, že by se mohla zamilovat do jednoho z 35 nápadníků. Ji prostě žádná pohádka nečekala! Jen počítala dny, až bude moct poslat všechny domů. Po událostech, které se odehrály v paláci, si ale uvědomuje, že nemůže být na všechno sama. A že srdce někdy překvapí i nejotrlejšího cynika. Co když ale bude muset učinit volbu, která je důležitější, než si kdy pomyslela?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/343047/koruna-3Qx-343047.jpg 4.1899

Selekce (5.)

The Crown (2016)

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Jane007
předevčírem

Přečteno hlavně kvůli tomu, že jsem četla předchozí díly. Eadlyn si moje sympatie nezískala ani v této knize. Celkově asi nejslabší díl. Ale možná je to i tím, že nejsem cílová skupina.

saez
předevčírem

A žili šťastně až do smrti...to se asi dalo čekat, že?

knizniblazen1

Koruna je lepší než Dcera. V Dceři mi byla Eadlyn nesympatická, ale v tomhle díle se změnila takže dobrý konec série. Krásný příběh o tom, že láska dokáže překonat všechny překážky.

Eliška1204

Přečetla jsem celou sérii a moc se mi to líbilo.Nejdříve mi Eadlyn nebyla moc sympatická,byla rozmazlená atd.Ale to se v tomhle díle změnilo.(Myslela jsem si,že si vybere toho koho si vybrala.)❤

Denisa_a

Tak tohle mě bavilo hodně. V předchozím díle mi byla Eadlyn nesympatická ale to se pak změnilo a já se do dalšího dílu vrhla ras dva. Úplně jsem tušila že si vybere toho, koho si vybrala. Krásná pohádka se šťastným koncem ❤️

books_are_life

Srdcovkaaa :D

wildXchos

Celá kniha byla nádherná, ale ten konec byl prostě dokonalý. Jen nechápu jak se mezi nimi vlastně objevila ta láska. Nejdřív mezi nimi nic nebylo a potom se najednou milovali. Hodně se mi líbilo Eadlynino sebevědomí a odhodlání.

kacka29

Musím říct, že Koruna se mi líbila více než Dcera. Hlavní hrdinka šla konečně do sebe a bavilo mě pozorovat vyvíjení jejích vztahů k ostatním. Nejvíc mě tam oslovil vztah k jejímu dvojčeti a jeho dívce, jelikož mi pomohl pojmenovat to, co se teď děje mezi mnou a mým nejlepším kamarádem a poučit se z Eadlyniných chyb.

MayaBu

Někdy už je cukrové vaty prostě příliš.
Oddechovější knihu si snad ani nelze představit - Koruna byla (stejně jako většina série) čtivá, nenáročná a hlavně sladká.
Bohužel pro mě byla tato kniha v podstatě zbytečná, protože se ukázalo, že jsem už v půlce minulého dílu správně odhadla, jak celá Selekce dopadne. Já si tak moc přála, abych se pletla! Příběh byl tedy průhledný a ani jistý "záporák" s tím nedokázal nic udělat. Nepatrným bonusem byla Eadlyn, o něco snesitelnější než minule. 2-3*

Briv

Nutně jsem potřebovala "provětrat" hlavu, ničím ji nezatížit a to ani knihou, nad kterou bych musela nějak moc přemýšlet. Sáhla jsem po této knížce a ačkoliv to není můj vyhledávaný žánr, nesplňuji ani věkovou kategorii pro koho je určená, tak svůj účel splnila. Ale ačkoliv jsem se na pokračování těšila, tak mě už tolik nebavila. Přijde mi to tak nějak pořád dokola. U knihy jsem si ale odpočala a o to šlo.

jani.ruzicko

Jsem ráda, že to dopadlo, tak jak to dopadlo a že jeden z mých kandidátů "vyhrál" =)

Dle mého je to nejspíš nejlepší díl série. =) Skvěle plynul, rozhodně byl plný překvapení či zvratů. Eadlyn dospěla a konečně se otevřela.

Celou sérii mohu doporučit. =)

makynka911

Když odbočím od svého žánru, je série Selekce přesně tou oddechovkou, kterou jsem hledala.

Poslední díl mile překvapil. Kniha se četla rychle, sice od začátku bylo jasné, kdo vyhrál královnino srdce, ale i přes to byla kniha napínavá až do konce.

Bylo to skvěle strávených pár odpočinkových dní, k sérii se ráda vrátím :)

Knihomolka10942

Díl Dcera se mi tedy líbil o něco méně ale tato knížka mě dostala. Moc se mi líbil ten konec, i když jsem to tak nějak čekala. Určitě stojí za přečtení!

dancadragneel

Prostě dokonalé zakončení celé série. Na konci jsem málem plakala a poslední stránky byli napínavější než celá kniha. Myslím, že konec velmi překvapí protože se člověk zase něco nové dozví o Maxonovi a Americe, ale i tím jak se nakonec Eadlyn rozhodně. Za mě nejlepší díl celé série a to co říct, protože První si mě dost dostala.

Kakinka1998

Krásné zakončení mojí oblíbené série Selekce. Je to skvělé oddychové čtení, děj vždy rychle ubíhal a já jsem musela číst dál a dál. Určitě doporučuji přečtení celé série. :)

dancav28

Hezké zakončení celé série, jsem ráda že se z Eadlyn vyklubala pořádná královna a ne malý rozmazlený fracek, i když mě tato nástavba nebavila tolik jako první tři díly (Selekce,Elita,První) tak to byla taková milá oddechová knížka. Autorčin styl psaní je dobrý a určitě si budu muset přečíst její další knihy

Pedruska01

Po dlouhé době jsem se dostala k závěru této série. A jsem ráda, že to mám za sebou. Nejen, že je vlastně konec, ale hlavně taky proto, že mě to hrozně zajímalo, jak to vůbec dopadne. Znovu jsem propadla do dění toho světa, královské rodiny a selekce naruby samotné. Bylo to čtivé jako předešlé díly a milé. Pěkná moderní pohádka.
Už na konci Dcery se Eadlyn dokázala vymanit z toho neskutečně nesnesitelného spratka a díky bohu jí to zůstalo. Jelikož je to dlouhá doba, co jsem četla předchozí díl, měla jsem ze začátku problém se zorientovat, ale postupem stránek se to zlepšilo.
I když to byl příběh další generace, trošku mě mrzelo, že se tam tolik neobjevila America a Maxon. Jediné, co mi naopak vadilo bylo to, jak Eadlyn skočila po kralování. V tom okamžiku jsem spatřila znovu hamižnou, mocichtivou vlčici v rouše beránčím. Nebylo to pěkné.
Ke klukům, kteří tvořili zbytek selekce jsem si nijak zvláštní vztah nevytvořila s výjimkou Kilea. Proto mě trochu mrzelo, že to nebyla ta pravá volba, i kdyby nucená. Ve finále s jejím výběrem jsem mile překvapena a i spokojena. Není přeci nad to, když vyhraje láska nad rozumem. :)
Bylo to důstojné zakončení této série, i když poslední dvě knihy byly jen nastavovány, ale i tak se mi to líbilo, proto hodnotím plným počtem a doporučuji. :)

Evule114

Popravdě všichni byli tak neuvěřitelně milí a sladcí, že by některé mohly bolet zuby :-) ale myslím to jen v dobrém. Dokázala jsem si totiž po boku Eadlyn představit hned čtyři nápadníky. Potom se to zúžilo na tři, když se Marid odhalil a i když jsme věděli koho miluje, tak i přesto jsem si říkala, kdyby nakonec byla s jiným.. každopádně jsem ale na konci čekala nádhernou svatbu a ono nic. I tak jsem si skvěle početla :-) jen je pravda a souhlasím s některými, že všechno bylo urychlené, což být nemuselo, protože bych si to užila daleko více...

KessieRixy

Ach... Krásně zakončené. A obálka opět nepopsatelně krásná. Eadlyn mi byla zde i více sympatická a jsem ráda jak se příběh vyvinul :) . S trochou smutku ( protože serie končí ) uzaviram tuto skvělou knihu, ale hlavně se štěstím a skvělými čtenářskými pocity. :)

maja11231

Krásné zakončení celé série. Koruna mi přišla že byla lepší než Dcera, moc se mi líbila. (a zase krásná obálka)
Doporučuji

Bookberry

Překrásné zakončení nejen Eadlynina příběhu, ale také celé série Selekce, která mi neskutečně přirostla k srdci.

juni

Zakončení Selekce bylo skvělé. Celou sérii jsem musela mít v knihovničce, a taky že mám. Nemám rády tyhlety ,,slaďáky'', ale tahleta série mě dostala. V budoucnu se k ní zase vrátím.

Kika28

Knížka se mi líbila. Bylo to úžasné odpočinkové čtení. Nějak za polovinou mi bylo jasné koho si Eadlyn vezme, sice můj favorit byl úplně někdo jiný. Knížku všem moc doporučuji.

Lethania

Skvělé zakončení celé Selekce. Taková romanticky laděná pohádka a lehká oddechovka - za pár hodin přečtené. Stojí za přečtení.

Sixtinka144

Doufala jsem, že to takhle skončí, Kiera mi udělala obrovskou radost! Hlavní hrdinka je zde vyspělejší a proto na mě celý příběh udělal výborný dojem. Knihu mohu jen doporučit.

Sakuhina

I když mám sérii ráda, bylo to znovu jako selekce. Eadlyn mi ze začátku nebyla vůbec sympatická, ale nebylo to tak špatné. Cass je skvělá autorka.

popeluška

Právě jsem dočetla a jsem nadšená :-) úžasná, oddechová kniha.Maximálně jsem si jí užila a mám super pocit :-)

Knihomolka25

Myslím si že první 3 díly Selekce byly o mnohem lepší. Eadlyn se mi zdála tak trochu otravná a pyšná. I když jsem konec vůbec nečekala ale velice mně potěšil.

whiolet

Osobně si myslím, že Dcera byla lepší. Svého favorita na vítěze jsem měla, tudíž mě zvrat mile překvapil,ale.....
Zdálo se to je mně nebo to celé bylo najednou moc rychlé a mezi dvojicí neproběhl pořádný třesk, který běžně v romantických knížkách nenechá jedno oko suché? Je to velká škoda, možná by si jejich láska zasloužila o pár stránek víc,aby ve čtenáři nezanechala,tak divný pocit.

Lalina3

Sérii Selekci mám moc ráda. Nechala jsem si Korunu v knihovně dost dlouho, brala jsem ji jako záruku toho, že se nebudu nudit a čekala, až mě chytne nálada číst.
Najednou nálada přišla a hned jsem se na ni vrhla. Samozřejmě byla tak čtivá, jak jsem čekala, četla se jedním dechem! Ale... To zamilování tam? Zamilovat se ze stránky na stránku, to přece nejde! Za to ubírám hvězdičku. Všechno tam bylo takové moc rychlé, některé problémy se ani vůbec nedotáhly do konce, zbytek skončil naprosto pohádkově.
Navíc Eadlyn mi byla docela nesympatická, oblíbila jsem si ji až někde od půlky, kde se konečně začala chovat jako vládkyně.
Ale jinak knihu doporučuji, bez ní by nebyl konec série. :)

Velmi záporně hodnotím nepřeložený epilog.

romantika

Kiera Cass