Koruna

Když byla Eadlyn přinucena zúčastnit se Selekce, netušila, že by se mohla zamilovat do jednoho z 35 nápadníků. Ji prostě žádná pohádka nečekala! Jen počítala dny, až bude moct poslat všechny domů. Po událostech, které se odehrály v paláci, si ale uvědomuje, že nemůže být na všechno sama. A že srdce někdy překvapí i nejotrlejšího cynika. Co když ale bude muset učinit volbu, která je důležitější, než si kdy pomyslela? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/343047/koruna-3Qx-343047.jpg 4.1407

Selekce (5.)

The Crown (2016)

Literatura světová, Sci-fi, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

vandalindakova
dnes

Kiera má skvělý styl psaní. Do příběhu se dostanete velmi rychle a její knihy se čtou velmi příjemně. Koruna není vyjímkou. Kdybych měla popsat celkový dojem, tak řeknu, že je to pohodová a odpočinková četba právě na léto.
Kdybych měla porovnat rozdíl mezi selekcí Ameriky a Eadlyn, tak mě více zaujala ta první. Hlavně kvůli nějakému ději. V selekci Ameriky a Maxona se dělo dost věcí. Rebelové, kasty, král a jeho manipulace celé selekce, Američiny výlety atd... U Eadlyn a hlavně právě v koruně šlo jen o vývoj vztahů, emocí a o zachování přízně jí a celému království. Kluci v Selekci neměli žádné úkoly ani povinnosti (když pominu hodiny finštiny) nebo tam nebyly zmíněné. Proto ta jedna hvězda dolů.
Ale ten konec, to byla bomba emocí. Doslova. Od té chvíle, kdy Eadlyn došlo, že se zamilovala až po dobu, kdy musela pod tlakem rychle rozhodovat. Knihy Kiery prostě nemusí mít děj, protože vás z emocionální stránky rozcupují na milion kousků. Chvíli se vám chce brečet, chvíli jste v šoku, potom se vám chce smát a nakonec jste bezradní.
Jen škoda, že jsem konec znala dopředu díky spoilerům. :/

Ailee
dnes

Kiera píše velice čtivě, takže vás i děj, který je zdánlivě nudný, prostě musí bavit. Navíc dokáže rozesmát tak přirozeně a nenásilně, až je to k neuvěření. Jen ty konce! Ach ty uspěchané konce, kterým chybí napětí a gradace. Ale i tak jsem si Korunu přečetla moc ráda a určitě se k ní spolu s celou Selekcí vrátím.

helena19
dnes

Překrásné zakončení série. Celá knižní série byla prostě pohádkově krásná. Epilog mě u každého dílu dokázal chytit za srdce, teď tomu nebylo jinak, akorát jsem se na něj tak těšila, že ta ani ne půlka stránky mi přišla nedostačující, avšak poté, co jsem ho přečetla si říkám, že je dokonalý.
Spoiler: Trošku mě mrzelo, že neskončila s Kilem, fandila jsem mu. I přesto jsem byla z konce unesená a šťastná.

pestas
dnes

Selekci (mysleno prvni 3 knihy) jsem doslova zhltla a s ocekavanim jsem se vrhla na Dceru. Me zklamani bylo obrovske, kniha mi prisla bez stavy a vubec me nebavila. Korunu jsem proto uz nemela v planu vubec precist. Ale moje mamka ji precetla a rekla, ze se ji libila, tak jsem to zkusila a dala ji sanci. A nelituju. Koruna je o 100% lepsi nez Dcera, opet pro me kniha mela spad, zajimave zvraty i dost emoci. Neni z cele serie nejlepsi, ale rozhodne jsem rada, ze jsem ji cetla, jelikoz napravila me zklamani z Dcery.

Marry123
včera

Začátek této série byl dobrý (prvni tři knihy tedy příběh Americy a Maxona) jak už jsem psala i u prvního komentáře u Selekce. :) U Dcery jsem byla trochu skeptická a Eadlyn mě trochu vytáčela ale Koruna to opět zachránila a jsem moc ráda že jsem si celou tuto sérii přečetla i když určitě není jednou z těch lepších. Ale rozhodně ji můžu doporučit všem romantickým dušičkám :)

Irimie
včera

SPOILER
Myslela jsem si, že Eadlyn skončí s Kilem, takže konec trochu zklamání. Na začátku se k sobě tak měli, a pak najednou z ničeho nic zpátečka, aby děj byl napínavější, koho že si to jako vybere. A ospravedlnění, že by si měl Kile splnit sen a být architektem, nechápu. Mohl by přeci navrhovat stavby a cestovat i jako princ choť, nebo mu E. mohla dát na rok opušťák s tím, že na něj počká. Vždyť pro jejího bratra a Camille taky vzdálenost nic neznamenala. Líbí se mi vývoj E., který v průběhu dvou knih prodělala, ale romantická linie trochu vázne. Jednu dobu mi přišlo, že tam snad žádný vhodný kandidát není, když si Kilem nebyla jistá.

teri1003
předevčírem

Potvrdila jsem své tušení a to, že i poslední díly jsou úžasné. Bála jsem se, že už tam nebude tolik lásky a vyprávění Maxona a Americy, ale i přes vyprávění Eadlyn jsem viděla, že po několika letech manželství jsou pořád zamilovaní a všichni v nich vidí něco výjimečného. Nezklamal mě ani konec, který se mi líbil jak dopadl, i přes to, že jsem celou dobu čekala někoho jiného, koho si nakonec vybere jsem z knížky nadšená.

Mona...
předevčírem

POZOR SPOILER!
Podařilo se mi najít tuto stránku, věnovanou této skvělé sérii. Na tomto odkazu se nachází i maličko delší epilog. Je až úplně na konci děje knihy :)

PS: jsem moc ráda, že si Eadlyn vybrala toho, po kterém její srdce toužilo :) fandila jsem mu od samého začátku, i když to měl hodně složité :)

Kyta

Obsahuje spoilery!

Celou sérii jsem se oblíbila natolik, že jsem se děsila dne, kdy budu číst poslední díl. A ten den je už za mnou a já si přeju, aby mě stejně jako po přečtení předchozích dílů provázelo vědomí, že mě čekají další díly z tohoto krásného světa.

Strany v Koruně ubíhaly pod rukama tak jak jsme u Kieřiných knih zvyklí. Kniha se čte opět tak lehce a nenuceně, že si ji čtenář nemůže neoblíbit. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a měla jsem ji přečtenou za pár hodin. K ději žádnou negativní výtku nemám. Autorka celou pentalogii završila se vším všudy, tak, že mi nezbývají žádné otázky. I když jsem po většinu knihy fandila Kileovi, jsem ráda, že Eadlyn poslechla hlas svého srdce a i přes veškeré obavy a starosti o to, jaké to bude mít důsledky, si vybrala Erika, než aby se rozhodla pro někoho, s kým by byla celý život nešťastná. Protože jít za svým srdcem je v životě to nejdůležitější. Eadlynin charakter nabral od předchozího dílu úplně jiný směr a mně přinášelo jakési potěšení ono vědomí, že je z ní lepší člověk než na začátku Dcery. Myslím, že tady ji už nikdo kritizovat nemůže.
Příběh Ameriky a Maxona se mi vryl do srdce víc, než příběh Eadlyn a Erika. Jsem však ráda za to, jak to se všemi dopadlo. Líbí se mi, že ani vedlejší postavy autorka nevynechala a vymyslela jim hezký konec (viz Kile, Hale, Ean nebo Ahren).

Série Selekce je o něčem víc než jen o romantice a lásce - je také o nesobeckosti, dobrých vlastnostech, o konání věcí, o kterých si myslíme, že jsou správné, nebo uvědomění si, co je v životě důležité. Je v ní víc, než se na první pohled zdá. Stejně jako u té pampelišky (kdo četl, ví) jde jen o úhel pohledu.

Koruna nezklamala. Je stejně dobrá jako předchozí díly. Na ten úplně první to ale nemá, a proto asi nejsem schopná dát všech 5*. Sérii přidávám k mým oblíbeným a Kieře Cass za ni děkuji.

Zabka27

Jak to napsat...America jako hlavní hrdinka mi seděla mnohem víc, hlavně její charakter a také se nechovala jako rozmazlené děcko, což se bohužel o Eadlin říct nedá. Závěrečný díl série jsem si samozřejmě nemohla nechat ujít, ale po přečtení Dcery jsem se k tomu musela vyloženě donutit. O to větší radost jsem měla po přečtení, kniha je o moc lepší než předchozí díl. Co se týče zakončení série, jsem spokojená, Eadlin se konečně zachovala jako dospělý člověk.

Dominika_a

Krásné zakončení celé série. Musím říct, že v první chvíli jsem se lekla , když jsem zjistila koho si vybrala, a začala jsem si říkat, že se mi kniha vůbec nelíbí, nakonec si vybrala dle svého srdce a lépe si vybrat nemohla. S radostí , se k celé sérii později vrátím.

SeverusSnape

Upřímně nejlepší kniha z celé série.Tak trochu jsem v ten konec a jejího ženicha,protože byl totálně užasnej.Moc dobré zakončení série a v tomto díle nebyla Eadlyn ani tak otravná a ufňukaná,takže vřele doporučuju

lucik2773

Skvělý závěr série, jsem ráda, že to takhle dopadlo, lépe si vybrat nemohla. Byl jeden z mých favoritů :) Ale tento díl a i Dcera byly napsané tak, že se děj odehrával velice rychle a ne moc dopodrobna. Vlastně mi vůbec nic nového neřekl, spíš se letělo od jednoho k druhému, jako kdybych četla za jízdy vlakem. Nelíbilo se mi, jak selekce u Eadlyn byla koncipována a jejím průběhu tam také toho moc není. Vše vynahradil aspoň ten konec :) U mě vede stejně Amerika a Maxon, to byl příběh, se kterým se tento nemůže moc srovnávat.

Denčaa

Pěkný závěr celé série. Kniha je oddechová, nejsou zde nijak zbytečné pasáže a děj dokáže i překvapit. Když sáhnu po knize od této autorky, tak vím, že se to bude dát číst a milostný příběh bude zajímavý, což se splnilo i v tomto díle. A klidně bych o této rodině četla i dál.

Dakarianna

Myslím, že moje hodnocení je silně ovlivněno jakousi nostalgií a dojetím. Je to přece série, kterou jsem četla tolik let, s napětím čekala na nový díl a zamilovala si snad všechny postavy. Koruna je za mě rozhodně lepší než Dcera, ale ne nějak výrazně. Celou knihu jsem si připadala jako s růžovými brýlemi na nose. Bylo tak sladké, až z toho někomu mohlo být špatně. Ale byl to konec mé srdcové série a přestože byl konec naprosto pitomoučký, tak jsem byla dojatá.

Alethea_k

Páni! Koruna je to nejkrásnější zakončení celé "série" Selekce. Příběh jako z pohádky, vcelku zbytečná kniha, ale kýče jsou prostě bezva. Celý příběh Eadlyn jsem prožívala mnohem víc, než předtím příběh její matky. MRZÍ MĚ, že Eadlyn zde není již tolik sarkastická, jak si ji pamatuji v prvním díle. Konec mi to celé ale vynahradil. Dopadlo to tak, jak jsem si vysnila a jsem naprosto spokojená. Konec byl ale poněkud urychlený, takže bych očekávala nějaké podrobnosti o životě se svojí láskou. Celé dva díly jsem doufala, že si vybere právě JEHO. A hele, na posledních několika stranách se to vážně stalo!!!!
!!PRO MILOVNÍKY SELEKCE JE TO POVINNOST!!

Doomiiniikaa

Konec mi přišel trochu urychlený, autorka se mohla víc rozepsat, ale jinak moc pěkná kniha :)

kalinkacz

Selekce je moje guilty pleasure :D To přiznávám, miluju to a jsem na tom závislá... Další díl vždy vyhlížím s otevřenou náručí.... Když jsem četla Dceru, tak sice byl příběh slabší než původní trilogie, ale opět to bylo závislé čtení... Co se týče Koruny, posledního dílu, tak ten měl rozhodně stejný a nakažlivý čtivý jazyk, ale co se týče příběhu a konce, tak to NE! Ten mi nestačil, čekala jsem bohužel něco jiného...

kaja5622

Lepší než Dcera o tom žádná. Eadlyn byla příjemnější, ale konec mě zklamal. :( Tolik jsem doufala, že bude s Kylem. Nemuselo to být z lásky, ale tím, že to skončilo tak pohádkově, to u mě docela kleslo. Co se dá dělat. Zajímaly by mne spíš ještě nepřeložené knížky vztahující se k této sérii.

RosaRoses

Eadlyn byla už v tomhle díle příjemnější, ale přesto nechápu jak do ní mohli být účastníci Selekce zamilovaní. Nebudu vypisovat co všechno na ní bylo dobré a co zlé, co se zlepšilo a co ne, ale kdybych to sečetla tak by mi vyšlo, že i kdybych jednou přešla na druhý břeh, svůj život bych s ní stejně sdílet nechtěla. Upřímně, mně bude trochu nepříjemná asi už navždycky, ale ostatní postavy ji nějak vyvážily a udělaly z knížky pěkný příběh, bohužel ale už bez sympatické hlavní hrdinky.

VEJKA

Začalo to krásně, romanticky...První díl mě velice nadchl, příběh Ameriky, Maxona, Aspena a mnoha dalších ve třech dílech se mi velice líbil, velice jsem si Selekci, Elitu, První oblíbila. Ale jako všechno, i tato série má nějaký ten ,,háček''. Dcera, Koruna.... No, abych pravdu řekla, do dcery jsem se musela nutit, nenadchla mě vůbec, katastrofa!! Koruna však předchozí skandál mírně popozvedla, avšak kniha roku to u mne určitě nebude. Závěr super, ale myslím, že kdyby tato série skončila První, vůbec bych se nezlobila.. :)

Nelly

Asi nejnudnější díl z celé série. Přišlo mi to ploché, bez napínavé zápletky či nečekaného zvratu. Ale asi si to tak žádá nejmladší část čtenářek - jen sladké řeči a šťastný konec.

Dreisii

Zazvonil zvonec a pohádky je konec :) Krásné zakončení celé série :)

jana89

Na knize se mi líbilo, jak se hlavní hrdinka začala proměnovat - více se před ostatními otevírat. Také to, že mezi uchazeči zůstala pouze elita umožnilo, aby se čtenář do nich více vžil a více je poznal. Svého favorita jsem měla a ten bohuzel nevyhrál, ale s konečným snoubencem jsem nakonec velmi spokojená, i když se musím přiznat, že mě i trochu šokovalo mezi kým vznikly vzájemné city (hlavně ze strany princezny), ale o to více jsem nakonec byla s konečnou volbou ráda. Trochu mne mrzelo také poněkud rychlé ukončení příběhu. Podle mě by si série zasloužila trošku obsáhlejší konec, ale třeba to autorka vyřeší stejně jako u Selekce a napíše doprovodnou knihu (což by nakonec nemuselo být vůbec špatné)

kulihrasek

Další skvělý díl série Seekce! Doufám, že budou další :)

notsohappyanny

Moc hezké zakončení a jak jsem zjistila tak jsem jako jedna z mála co Kilea naprosto nesnáší! :D Nicméně - Eadlyn zažila neskutečný posun z rozmazlené mršky na fajnovou holku, což mě skutečně potěšilo. Kniha se čte rychle jak v originále tak i v překladu, takže bych ji doporučovala jako knihu pro začínající čtenáře v cizím jazyce. (Audiokniha v originále je taky skvělá!)

Anonymní

Knížka se mi moc líbila, ale přišlo mi, že někdy spisovatelka píše o zbytečnostech, které nikoho nezajímají. Ale co se týče konce, rozhodně to bylo napínavé a kdybych předem nevěděla koho si vybere určitě by mi to vyrazilo dech. Nelituji že jsem si tu knihu přečetla, ale podle mého názoru to spisovatelka měla ponechat jako trilogii.

123.Iveetka

Tato kniha byla podle mého názoru lepší než její předchůdkyně Dcera. Měla spád a nevěděla jsem do posledních stranek, jak to dopadne. Nicméně si myslím, že se to mělo uzavřít trilogií, ta byla nejlepší.

Šíša

Nádherné zakončení celé pentalogie.
Nevím jak, ale Eadlyn se od Dcery změnila. Už není tak namyšlená, tolik sobecká... (aspoň takhle na mě v Dceře zapůsobila). I Josie se na konci knihy změnila. Marlee už mě trochu štvala s tím, jak se pořád upínala na Kiela, a (v podstatě) pořád chtěla aby s nimi zůstal v paláci (i když mohli Woodworkovi kdykoli odejít). Za to, co Eadlyn Kileovi udělala, jsem byla nesmírně vděčná (i když by s ní za všech okolností zůstal). A s volbou Eadlyn jsem byla hodně spokojená, líp by si nevybrala :)
Ale myslím si, že trilogie byla nejlepší

tinka99

Koruna určitě nemá na první tři díly, ale zase byla o dost lepší než Dcera...myslím, že to bylo skvělé zakončení :)
Eadlyn už byla milá, což mě potěšilo....jen mě mrzí ten epilog...stál by za prodloužení....
a co říct na závěr?? snad jen: Dobré, dobré :D

romantika