Koruna

Koruna https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326568/bmid_koruna-5l5-326568.jpg 4 1934 353

Selekce série

< 5. díl

Keď sa Eadlyn stala prvou princeznou v dejinách Illey, vôbec nepredpokladala, že by sa v Selekcii mohla zaľúbiť do niektorého z tridsiatich piatich uchádzačov o svoju ruku. Prvé týždne len odpočítavala dni, aby mohla konečne poslať všetkých účastníkov Selekcie domov. Udalosti v paláci sa však zvrtli, postavenie Eadlyn sa výrazne zmenilo a ona si uvedomila, že asi predsa len nechce zostať sama.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Crown , 2016

tinka99
10.07.2017 5 z 5

Koruna určitě nemá na první tři díly, ale zase byla o dost lepší než Dcera...myslím, že to bylo skvělé zakončení :)
Eadlyn už byla milá, což mě potěšilo....jen mě mrzí ten epilog...stál by za prodloužení....
a co říct na závěr?? snad jen: Dobré, dobré :D

asanita
10.07.2017 4 z 5

Eadlyn se v Koruně konečně začala chovat o něco lépe a já to oceňuji. Její výběr bylo opravdu zajímavé sledovat a myslím, že se kniha coby oddechové čtení u moře vážně vyplatila. Ano, Selekce je stále nepřekonatelná, ale to neznamená, že by Koruna nestála (alespoň pro fanoušky série) za přečtení. Závěr byl tedy poněkud uspěchaný, celkově však kniha působila velmi příjemně a pohodově.

Ditules
10.07.2017 3 z 5

Tak hurá, už to skončilo!
Původní trilogii jsem četla jedním dechem, ale pokračování trošku pokulhávalo...
Navíc jsem fandila úplně jinému kandidátovi... :(
Chyběl lepší epilog.

andrejci
10.07.2017 5 z 5

Knihu jsem doslova přečetla jedním dechem. Skvělé
zakončení série!!!!!!!!

blonde_elis
09.07.2017 5 z 5

Velmi dobré zakončení celé série, které jsem od začátku propadla. Eadlyn je v tomto díle daleko sympatičtější než v tom předchozím a děj má celkově větší spád. Od druhé poloviny knihy jsem se vážně nemohla odtrhnout.
Sice původní trilogie vítězí i nadále nad vším, bylo to čtivé a dobré. Opravdu hodně dobré.

Ta.Nejchytrejsi
08.07.2017 4 z 5

SPOILERY!!

Sérii Selekce zbožňuju a je to moje srdcovka. Taky beznadějně miluju šťastný konce, takže je jasný, že miluju i tuhle knihu. Také se mi líbí, jak zde můžeme vidět Ameriku a Maxona jako rodiče a jako stále zamilovanou dvojici. Jen mě mrzí, že to nemá pořádný epilog.

lulu28501
06.07.2017 5 z 5

Úžasná kniha .
Moc se mi líbila ,je pro mě super koho si Eadlyn vybrala jelikož jsem mu fandila...
Doporučujeme přečíst

MarKy95
05.07.2017 3 z 5

Na to, že jsem Korunu začala číst s velkým nadšením tak mě bohužel kniha nenadchla... Četla jsem to jen proto, abych věděla co bude s Mer a Maxonem, a koho si vybere jsem si nechtěně přečetla v tady v komentářích.. Nějak jsem nedokázala přijít Eadlyn na chuť a nerozuměla ji. Selekce je ale srdcovka. :-)

Kačkaknihomol
04.07.2017 4 z 5

Nádherné zakončení celé série! Musím říct, že Koruna je rozhodně lepší než Dcera: děj rychleji utíká, stránky vám doslova mizí před očima a i Eadlyn nebyla tak strašně namyšlená. Přesto to na původní trilogii prostě nemá.

KaileyBlot
03.07.2017 3 z 5

Ze začátku jsem se do děje nějak nemohla dostat - hlavně jsem si nepamatovala o co jde a tady se v podstatě přímo navázalo na předchozí díl a přišlo mi to taky trochu nudné. Pak od té poloviny to šlo a jsem nakonec ráda, že mám tuto sérii konečně celou dočtenou. Byla pěkná, ale jelikož jsem tenhle díl dočítala po nějaké době po Dceři už mi to nepřišlo tak super jako před časem. Takže za mě je rozhodně lepší přečíst si celou sérii najednou pokud to jde!

Lorej
03.07.2017 4 z 5

Přečteno za jeden den, hlavně kvůli tomu, že jsem byla zvědavá, koho si princezna vybere... Svou volbou mě dost překvapila, i když jsem v hloubi srdce nějak věděla.

katallinka
30.06.2017 4 z 5

Opět další krásný ,,pohádkový ,, příběh. Osobně si myslím, ze Koruna je velmi příjemným zakončením cele série Selekce, ale i přesto rozhodně nedosahuje kvality prvních dílů.

mStationka
28.06.2017 4 z 5

Nemam slov, cokoliv od teto autorky je bezvadne..

teer.h
28.06.2017 5 z 5

Cokoli, co by Kiera napsala bych milovala. Její knížky jsou prostě krásné. Čtou se tak lehce a rychle, že se do nich nedá nezamilovat. O obálkách nemám ani slov :)
Opět krásný díl. :)

Klára2216
27.06.2017 5 z 5

Kdyby se všechny knihy četly tak, jako tato, tak mam po starostech se svou rozrustájící knihovnou. Mnohem lepší než předchozí Dcera, i když mi bylo jasné od začátku koho bude mít za manžela. Přesto mě kniha velice bavila a můžu doporučit.

Knižní střípky
26.06.2017 4 z 5

Eadlyn ani její nápadníci mi nepřirostli k srdci tak, jako její rodiče Amerika a Maxon, to se prostě nestalo. Nicméně bylo to pěkné počtení na jedno odpoledne a věřím, že cílové skupině náctiletých slečen se určitě bude moc líbit. I já celou sérii jednou ráda doporučím své dceři k přečtení, až dospěje do cílového věku.

natalie2171
26.06.2017 3 z 5

Bohužel, musím usoudit, že jsem se knize nepoddala natolik, abych Eadlyn fandila v panování a hledání spřízněné duše. Nezamilovala jsme se do jejího výběru, i když jsem ale byla šťastná, že si nikoho nebrala z povinnosti.
Co k tomu říct, tyhle knížky jsou prostě pohádky. Každý si v nich najde to svoje, ale musím se smutným úsměvem usoudit, že na poslední díl to bylo slabší. I tak ale na tuhle sérii budu vzpomínat.

Princezna22
21.06.2017 5 z 5

Jsem nadšená! Tento díl se mi líbil daleko daleko více než Dcera. Jen mě trošku zaráží, jak se hlavní hrdinka změnila :-) ale to je dobře, moc dobře. Knize to dodalo pěkne zakončení příběhu. A nějak mě nepřekvapilo, že si vybrala právě jeho. Od začátku jsem si to myslela, byl mím favoritem a doufala jsem,že to takhle dopadne. Jsem teď docela smutná,že tato kouzelná série skončila. Doufám,že autorka napíše ještě něco. Její styl psaní a příběhy co vymyslela jsou dokonale. :-)

Karciina
21.06.2017 4 z 5

Pro mě už horší, než zbylé díly Selekce, ale stále velmi dobré. :)

klarinet02
20.06.2017 5 z 5

Nejlepší knížka, co jsem od ní četla. Napínavá až do konce a chvilkami jsem si i pobrečela.