Koruna

Koruna https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326568/bmid_koruna-5l5-326568.jpg 4 1934 353

Selekce série

< 5. díl

Keď sa Eadlyn stala prvou princeznou v dejinách Illey, vôbec nepredpokladala, že by sa v Selekcii mohla zaľúbiť do niektorého z tridsiatich piatich uchádzačov o svoju ruku. Prvé týždne len odpočítavala dni, aby mohla konečne poslať všetkých účastníkov Selekcie domov. Udalosti v paláci sa však zvrtli, postavenie Eadlyn sa výrazne zmenilo a ona si uvedomila, že asi predsa len nechce zostať sama.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Crown , 2016

Zabka27
11.08.2017 3 z 5

Jak to napsat...America jako hlavní hrdinka mi seděla mnohem víc, hlavně její charakter a také se nechovala jako rozmazlené děcko, což se bohužel o Eadlin říct nedá. Závěrečný díl série jsem si samozřejmě nemohla nechat ujít, ale po přečtení Dcery jsem se k tomu musela vyloženě donutit. O to větší radost jsem měla po přečtení, kniha je o moc lepší než předchozí díl. Co se týče zakončení série, jsem spokojená, Eadlin se konečně zachovala jako dospělý člověk.

Dominika_a
10.08.2017 5 z 5

Krásné zakončení celé série. Musím říct, že v první chvíli jsem se lekla , když jsem zjistila koho si vybrala, a začala jsem si říkat, že se mi kniha vůbec nelíbí, nakonec si vybrala dle svého srdce a lépe si vybrat nemohla. S radostí , se k celé sérii později vrátím.

SeverusSnape
09.08.2017 5 z 5

Upřímně nejlepší kniha z celé série.Tak trochu jsem v ten konec a jejího ženicha,protože byl totálně užasnej.Moc dobré zakončení série a v tomto díle nebyla Eadlyn ani tak otravná a ufňukaná,takže vřele doporučuju

lucik2773
06.08.2017 3 z 5

Skvělý závěr série, jsem ráda, že to takhle dopadlo, lépe si vybrat nemohla. Byl jeden z mých favoritů :) Ale tento díl a i Dcera byly napsané tak, že se děj odehrával velice rychle a ne moc dopodrobna. Vlastně mi vůbec nic nového neřekl, spíš se letělo od jednoho k druhému, jako kdybych četla za jízdy vlakem. Nelíbilo se mi, jak selekce u Eadlyn byla koncipována a jejím průběhu tam také toho moc není. Vše vynahradil aspoň ten konec :) U mě vede stejně Amerika a Maxon, to byl příběh, se kterým se tento nemůže moc srovnávat.

Denčaa
06.08.2017 4 z 5

Pěkný závěr celé série. Kniha je oddechová, nejsou zde nijak zbytečné pasáže a děj dokáže i překvapit. Když sáhnu po knize od této autorky, tak vím, že se to bude dát číst a milostný příběh bude zajímavý, což se splnilo i v tomto díle. A klidně bych o této rodině četla i dál.

Dakarianna
05.08.2017 4 z 5

Myslím, že moje hodnocení je silně ovlivněno jakousi nostalgií a dojetím. Je to přece série, kterou jsem četla tolik let, s napětím čekala na nový díl a zamilovala si snad všechny postavy. Koruna je za mě rozhodně lepší než Dcera, ale ne nějak výrazně. Celou knihu jsem si připadala jako s růžovými brýlemi na nose. Bylo tak sladké, až z toho někomu mohlo být špatně. Ale byl to konec mé srdcové série a přestože byl konec naprosto pitomoučký, tak jsem byla dojatá.

Alethea_k
03.08.2017 5 z 5

Páni! Koruna je to nejkrásnější zakončení celé "série" Selekce. Příběh jako z pohádky, vcelku zbytečná kniha, ale kýče jsou prostě bezva. Celý příběh Eadlyn jsem prožívala mnohem víc, než předtím příběh její matky. MRZÍ MĚ, že Eadlyn zde není již tolik sarkastická, jak si ji pamatuji v prvním díle. Konec mi to celé ale vynahradil. Dopadlo to tak, jak jsem si vysnila a jsem naprosto spokojená. Konec byl ale poněkud urychlený, takže bych očekávala nějaké podrobnosti o životě se svojí láskou. Celé dva díly jsem doufala, že si vybere právě JEHO. A hele, na posledních několika stranách se to vážně stalo!!!!
!!PRO MILOVNÍKY SELEKCE JE TO POVINNOST!!

Doomiiniikaa
03.08.2017 5 z 5

Konec mi přišel trochu urychlený, autorka se mohla víc rozepsat, ale jinak moc pěkná kniha :)

kalinkacz
02.08.2017 3 z 5

Selekce je moje guilty pleasure :D To přiznávám, miluju to a jsem na tom závislá... Další díl vždy vyhlížím s otevřenou náručí.... Když jsem četla Dceru, tak sice byl příběh slabší než původní trilogie, ale opět to bylo závislé čtení... Co se týče Koruny, posledního dílu, tak ten měl rozhodně stejný a nakažlivý čtivý jazyk, ale co se týče příběhu a konce, tak to NE! Ten mi nestačil, čekala jsem bohužel něco jiného...

kaja5622
01.08.2017 3 z 5

Lepší než Dcera o tom žádná. Eadlyn byla příjemnější, ale konec mě zklamal. :( Tolik jsem doufala, že bude s Kylem. Nemuselo to být z lásky, ale tím, že to skončilo tak pohádkově, to u mě docela kleslo. Co se dá dělat. Zajímaly by mne spíš ještě nepřeložené knížky vztahující se k této sérii.

RosaRoses
01.08.2017 3 z 5

Eadlyn byla už v tomhle díle příjemnější, ale přesto nechápu jak do ní mohli být účastníci Selekce zamilovaní. Nebudu vypisovat co všechno na ní bylo dobré a co zlé, co se zlepšilo a co ne, ale kdybych to sečetla tak by mi vyšlo, že i kdybych jednou přešla na druhý břeh, svůj život bych s ní stejně sdílet nechtěla. Upřímně, mně bude trochu nepříjemná asi už navždycky, ale ostatní postavy ji nějak vyvážily a udělaly z knížky pěkný příběh, bohužel ale už bez sympatické hlavní hrdinky.

VEJKA
30.07.2017 4 z 5

Začalo to krásně, romanticky...První díl mě velice nadchl, příběh Ameriky, Maxona, Aspena a mnoha dalších ve třech dílech se mi velice líbil, velice jsem si Selekci, Elitu, První oblíbila. Ale jako všechno, i tato série má nějaký ten ,,háček''. Dcera, Koruna.... No, abych pravdu řekla, do dcery jsem se musela nutit, nenadchla mě vůbec, katastrofa!! Koruna však předchozí skandál mírně popozvedla, avšak kniha roku to u mne určitě nebude. Závěr super, ale myslím, že kdyby tato série skončila První, vůbec bych se nezlobila.. :)

Nelly
28.07.2017 3 z 5

Asi nejnudnější díl z celé série. Přišlo mi to ploché, bez napínavé zápletky či nečekaného zvratu. Ale asi si to tak žádá nejmladší část čtenářek - jen sladké řeči a šťastný konec.

Dreisii
27.07.2017 5 z 5

Zazvonil zvonec a pohádky je konec :) Krásné zakončení celé série :)

jana89
26.07.2017 4 z 5

Na knize se mi líbilo, jak se hlavní hrdinka začala proměnovat - více se před ostatními otevírat. Také to, že mezi uchazeči zůstala pouze elita umožnilo, aby se čtenář do nich více vžil a více je poznal. Svého favorita jsem měla a ten bohuzel nevyhrál, ale s konečným snoubencem jsem nakonec velmi spokojená, i když se musím přiznat, že mě i trochu šokovalo mezi kým vznikly vzájemné city (hlavně ze strany princezny), ale o to více jsem nakonec byla s konečnou volbou ráda. Trochu mne mrzelo také poněkud rychlé ukončení příběhu. Podle mě by si série zasloužila trošku obsáhlejší konec, ale třeba to autorka vyřeší stejně jako u Selekce a napíše doprovodnou knihu (což by nakonec nemuselo být vůbec špatné)

kulihrasek
26.07.2017 5 z 5

Další skvělý díl série Seekce! Doufám, že budou další :)

notsohappyanny
24.07.2017 5 z 5

Moc hezké zakončení a jak jsem zjistila tak jsem jako jedna z mála co Kilea naprosto nesnáší! :D Nicméně - Eadlyn zažila neskutečný posun z rozmazlené mršky na fajnovou holku, což mě skutečně potěšilo. Kniha se čte rychle jak v originále tak i v překladu, takže bych ji doporučovala jako knihu pro začínající čtenáře v cizím jazyce. (Audiokniha v originále je taky skvělá!)

Anonymní
20.07.2017 4 z 5

Knížka se mi moc líbila, ale přišlo mi, že někdy spisovatelka píše o zbytečnostech, které nikoho nezajímají. Ale co se týče konce, rozhodně to bylo napínavé a kdybych předem nevěděla koho si vybere určitě by mi to vyrazilo dech. Nelituji že jsem si tu knihu přečetla, ale podle mého názoru to spisovatelka měla ponechat jako trilogii.

123.Iveetka
17.07.2017 3 z 5

Tato kniha byla podle mého názoru lepší než její předchůdkyně Dcera. Měla spád a nevěděla jsem do posledních stranek, jak to dopadne. Nicméně si myslím, že se to mělo uzavřít trilogií, ta byla nejlepší.

michaella03
17.07.2017 5 z 5

Nádherné zakončení celé pentalogie.
Nevím jak, ale Eadlyn se od Dcery změnila. Už není tak namyšlená, tolik sobecká... (aspoň takhle na mě v Dceře zapůsobila). I Josie se na konci knihy změnila. Marlee už mě trochu štvala s tím, jak se pořád upínala na Kiela, a (v podstatě) pořád chtěla aby s nimi zůstal v paláci (i když mohli Woodworkovi kdykoli odejít). Za to, co Eadlyn Kileovi udělala, jsem byla nesmírně vděčná (i když by s ní za všech okolností zůstal). A s volbou Eadlyn jsem byla hodně spokojená, líp by si nevybrala :)
Ale myslím si, že trilogie byla nejlepší