Konkláve

Konkláve https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347164/bmid_konklave-6GR-347164.jpg 4 194 73

Pápež zomrel. Za zamknutými dverami Sixtínskej kaplnky stoosemnásť kardinálov z celého sveta hlasuje v najprísnejšie strážených voľbách. Stoosemnásť svätých mužov, ktorí majú nielen svoje vlastné ambície, ale aj rivalov. O sedemdesiatdva hodín sa jeden z nich stane hlavou katolíckej cirkvi a jednou z najvplyvnejším a najmocnejších osobností na svete.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Conclave , 2016

madem
07.09.2018 5 z 5

Vždy mě zajímalo, jak mohli zvolit právě toho a toho papež. Před volbou jsou známější jména, o kterých se mluví více, sází na ně sázkové kanceláře. A pak se na balkóně ukáže papež a je to někdo zcela jiný. Kniha ukazuje, jak k tomu může dojít. Je plná intrik a špíny Vatikánu. Vše je jinak, než se zdá.
Pro mě jedna z nejlepších knih.

kirkpatrick
06.09.2018 4 z 5

Zajímavé nahlédnutí do nitra katolické církve při volbě nového papeže. V komentářích tu už bylo snad asi řečeno vše – intriky, politikaření a zvláštní konec. I když nejsem přímo ateista a ani velký uznavač víry, bylo to dobré čtení.

Daduška
26.08.2018 4 z 5

Harris je můj oblíbený autor, vždycky žasnu, v čem všem se orientuje :-). V této knize si zvolil zajímavé prostředí i situaci, volba papeže není úplně běžná věc. Kniha je napsaná velmi čtivě, nemohla jsem se odtrhnout.

Judi007
27.07.2018 5 z 5

Za mě kniha skvělá! Zpracování autora, děj, zápletka, konec - vše bylo moc dobré. Papež tedy trochu předvídatelný, ale celkový konec to vynahradil. Zakončení brylantní.

Knihu hodnotím velmi pozitivně!

alepav
18.06.2018 5 z 5

Po dlouhé době kniha, která mne opravdu vtáhla do děje. Téma rozhodně zajímavé a obdivuji odvahu autora. Co se týče konce, který mne osobně pobavil, mi až tak přemrštěný nepřijde. Legenda o papeži Janu VIII že byl ženou je známá od středověku. A že některé ženy vládly přes své muže, nebo syny jsou i historicky dokumentovány. Tak proč né verze 21 století.

Dixinka
01.06.2018 3 z 5

Tak ten konec knihy byl hodně zvláštní.

Ulala
27.05.2018 4 z 5

Zajímavé téma, osobitě pojaté postavy. Autor velmi decentně popisuje zákulisí konklave. Intriky, pošetilost mocných, víra ve správnou volbu a zejména velmi dobře vykreslené vnitřní rozpory hlavního protagonisty příběhu. Doporučuji k přečtení.

Mellania
18.05.2018 3 z 5

Moje první setkání s tímto autorem. Téma velmi zajímavé a dobře popsané...příběh napínavý do samého konce.

Tabby
09.05.2018 3 z 5

Knížka se odehrává ve Vatikánu a jde o volbu nového papeže.
Je zde krásně popsáno prostředí, ulice i budovy kde se to celé odehrává a měla jsem pocit jako kdyby jsem sama těmi místy procházela.
Knížka pro mě byla hodně poučná a zajímavě zpracovaný námět o kterém by jsem se moc nezajímala. Dozvěděla jsem se hodně zajímavých věcí a za to jsem ráda
Bylo tam vše intriky, lži a klamání. Některé pasáže byli moc krásně napsané a i jsem o nich přemýšlela.
Konec mě až tak nenadchl a nedá se říct že by jsem se ke knížce ještě někdy vrátila ale přečtení nelituji.. :)

mikika
09.05.2018 5 z 5

výborná kniha o tajemství za vatikánskými zdmi, ideální pro ty, kteří se o taková témata zajímají, třeba Páté evangelium. dobrá pointa trošku ve stylu Cimrmana, to asi Harris netušil...

alzbeta4340
06.05.2018 5 z 5

Rozhodně velice čtivý román. Dozvěděla jsem se plno zajímavých věcí. Konec hodně beletristický a v podstatě přemrštěný, ale nevadil mi.

los
08.04.2018 3 z 5

nečekaná pointa, ale vlastně... ani taková být nemusela

Shardlake
05.04.2018 4 z 5

Autor si zvolil zajímavé prostředí pro děj své knihy. Kniha je čtivá, občas mi přišly přitažené za vlasy pasáže, které měly čerpat ze skutečných podkladů, nějak mi tam časově neseděly. Čekala jsem gradující závěr, ale konec knihy mne nemile překvapil. Kniha má pěknou obálku.

martina2704
30.03.2018 3 z 5

Od téhle knihy jsem čekala hodně, ale jsem zklamaná. Námět dobrý, zpracování o dost horší. A konec to podkopal úplně.

Kerberos
25.03.2018 4 z 5

Volba papeže je politický boj plný intrik,četla jsem o tom ve více knihách,ale nikde tak podrobně.Konec je překvapením,ale i taková podezření už v historii byly.

Boboking
15.03.2018 4 z 5

Čtivé, napínavé. Na to že je to jen příběh několik dnů a několika kardinálů zav řených ve svatopetrovské bazilice, aby zvolili nového papeže, četlo se to skutečně jako napínavý thriller. A ty historické vsuvky poučné :-) Doporučuji.

Tyet
15.03.2018 4 z 5

Volba papeže je politická záležitost, stejně jako třeba volba prezidenta. Ovšem trochu to komplikuje víra, loajalita k církvi a boží znamení. Jinak je to nemlich to samý jak to známe. Autor Robert Harris velmi zajímavě popisuje zákulisí konkláve ve Vatikánu, přesvědčivě vykresluje kardinály a další postavy, které jsou při této události přítomny. Katolická církev je mocná instituce a papež musí být velmi ctižádostivý. Nebo ne?
Od knížky jsem se nemohla odtrhnout, je velice napínavá. Ale když jsem knížku na konci zaklapla, napadlo mě: Tak pěkná, čtivá a zajímavá knížka a tak blbá a zbytečná pointa! Knížku i přesto doporučuji, nehledě na hloupou pointu se mi opravdu líbila.

Elea
14.03.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, navenek klidným způsob popisovala zvraty při volbě papeže, napětí se objevovalo jen tak nenápadně, jakoby mezi řádky.

ThePeace135
23.02.2018 4 z 5

Příběh o tom, že i zdánlivě nevinní a svatí lidé, kteří zasvětili svůj život Bohu a žijí jen proto, aby usedli na "židli nejvyšší" mají svá malá tajemství a kostlivce ve skříni, kteří ale vyplouvají na povrch v tu nejméně vhodnou chvíli, a sice během konkláve, kdy jsou horkými favority na post hlavy církve a od vytoužené mety je dělí jen pár získaných hlasů v hlasování. Nechala jsem se ke čtení nalakát hlavně proto, že slovo konkláve mám prostě úzce spojené s milovaným Danem Brownem a jeho Anděly a démony. Počtení je to zde tedy rozhodně méně napínavé, nemůžu ale říct, že by bylo nudné nebo nezajímavé. Je sice pravda, že pasáže o tom, kterak se kardinálové oblékali, popisy jednotlivých částí oděvu a odříkávání modliteb ke každému z nich, bych klidně vynechala, ale člověk se dozvěděl i něco nového a "podíval" se do míst, kam se člověk jen tak nedostane. A úplný konec byl za mě parádní.

iveta3689
18.02.2018 3 z 5

Děj není prakticky žádný, ale to by nevadilo, kdyby byla více vykreslená atmosféra. S tím si mohl autor více pohrát. Kandidáti na papeže mají kostlivce ve skříních, předpokládám, že kniha měla být hlavně o tom. Že v nečekanou chvíli vyplave na povrch něco šokujícího. Každý takový okamžik ale autor jen otevřel, ale nerozvedl a nedokončil. I popisy jednotlivých hlasování byly zbytečně rozvleklé se spoustou omáčky. A poslední pasáž s bombou a její okolnosti na mě působily jako laciná vata, aby byla kniha delší. Volba papeže byla průhledná od začátku knihy. Ale poslední hřebíček do rakve byl konec knihy. Ano, je překvapivý, ale tak přitažený za vlasy, že vážně nemůžu knihu doporučit. Celkově na mě působila jako seznam poznámek k několika knihám.