Kolotoč

Kolotoč https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445667/bmid_kolotoc-NS5-445667.jpg 4 251 71

Kolotoč série

Dva mladí advokáti – Piotr a Olka – se přátelí už od dob společného studia na vysoké škole. Oba mají naprosto nevydařená manželství: Olčin manžel propadl hazardu a rozfofrovává její peníze jako posedlý, Piotrova manželka se léčí po nervovém zhroucení. Mezi Olkou a Piotrem přeskočí jiskra a začíná románek, který jejich už tak dost složitou situaci zkomplikuje ještě víc. Ovšem aby bylo jasno – ani jeden z nich není bez poskvrny. Olka má problém s návykovými látkami a Piotr zase velice snadno podléhá půvabu děvčat, která se kolem něj motají. Oba však spojuje nejen citové pouto, ale také chuť vydělat pořádný balík. Využijí své právnické znalosti a styky ve zločineckém podsvětí a roztočí kolotočový podvod s DPH. Peníze se jen hrnou, všechno jde jako po másle – ale jen do určitého okamžiku. Někdo něco práskl, prokecl nebo začal spolupracovat s policií. Olku zavřeli a Piotr se skrývá ve Slezsku. Sny o bohatství se rozplynuly… Nebo snad ne? Vždyť se toho může stát ještě hodně, zejména když do hry vstoupí Lilka a Kinga…... celý text

Literatura světová Romány Erotika
Vydáno: , Red

Karuzela , 2018

Irsaf
04.12.2020 3 z 5

Po serii Prokurátor jsem se těšila na další knihu autorky...
Ale bohužel nadšení se nekoná...
První půlka mě skoro vůbec nebavila, druhá už byla maličko lepší...

Ilirea25
01.12.2020 2 z 5

Je to vůbec od stejné autorky, která napsala Prokurátora? Protože tohle je velký špatný. Nudné, nesympatické postavy, děj o ničem.....

Mikki007
30.11.2020 5 z 5

Jako každá další její kniha,která nemá chybu!

katrin510
26.11.2020

Na knihu jsem se po předchozí trilogii opravdu těšila, bohužel přišlo zklamání.. Záporáci jako hlavní postavy - ok, ale určitě by to šlo i bez těch neustálých vulgarit, které knize dost ubírají. Díky tomu jsem neustále odkládala, nemohla se začíst, vadilo mi to. Další díly této série pravděpodobně ani číst nebudu.

havrmoni
25.11.2020 4 z 5

Dobře se to čte to je fakt. Jinak číst vlastně o záporákách je pro mě divný. Žádný velký sympatie a na mě moc sprosťáren. Ale za 4* to stojí. Tato autorka se mi líbí.

Pedruska01
24.11.2020 3 z 5

Právě jsem dočetla a musím hned přiznat, že se cítím poněkud rozporuplně, možná. Což se mi u téhle autorky prostě ještě nestalo, a bohužel to považuji za nepříjemný mínus. Každopádně, autorku a její dosavadní tvorbu mám ráda, proto jsem se logicky těšila i na její další knihu, na začátek nové série. Už jenom to, že hlavní hrdinové vlastně nejsou kladní, ale spíš záporní, mi přišlo zajímavé. Jenže - je to opravdu v pořádku a správně? Dilema.
Četlo se to dobře, celkem rychle, střídání vyprávění z pohledů obou hlavních hrdinů, což je fajn. Opět žádné rozdělení kapitol, rádoby útržky jednotlivých vyprávění, stejně jako tomu je u předchozích knih série Prokurátor.
Hlavní hrdinka Olka mi nijak výrazně nevadila. Akorát, velké bohužel, jsem si k ní absolutně nevybudovala za celou knihu žádné sympatie a vztah - absolutně ne. Akceptovala jsem ji, sledovala její činy, ale nic víc. Což mě ve výsledku mrzelo. Těžko k ní i něco říct. Smutná postavička, dle osobního života, s drsňáckým prezentováním se. Nezáviděla jsem jí a ani bych nechtěla být v její kůži. Olka mohla být lépe vykreslena. Trošku zvláštní...
Shodou okolností i druhý hlavní hrdina Piotr byl jako přes kopírák. Postava, která mě nedokázala oslovit, žádné emoce jsem vůči němu necítila. Opět, smutný človíček, dle osobního života, co si hraje na drsňáka. Nejen že trošku zvláštní, ale už tomu nerozumím. Co se stalo? I Piotr se mohl blýsknout v lepším vykreslení. Některé věci/pózy jsem mu úplně nevěřila.
Oba měli ale i chvíle, že byli vtipní, slušným i vulgárním způsobem, což se mi ale líbilo. Dokázali mě i pobavit. Především spolu. Když byli sólo, nešlo jim to. Jejich sexuální scénky mě nijak neoslovili. Jako by tomu něco chybělo - náboj, jiskření, cokoliv. Ačkoliv nemuseli být fádní - dle zakomponování drsného sexu - mě se to tak jevilo. A máme tu další nepříjemný mínus.
Děj, příběh samotný, když pominu hlavní protagonisty, se mi líbil. Byl celkem dobře vymyšlený a bavil mě. Vážně to není bráno nijak hluboko, že by čtenář potřeboval lekce účetnictví apod., je to jen naťuknuto, řeší se spíš to kolem, osobní život zadaných hlavních hrdinů a to potom.
Vedlejší postavy Michał a Lilka se mi líbili a docela se na ně těším, jsem zvědavá jak tenhle případ bude pokračovat. I když možná doufám, aby nepokračoval.
Však, neodpustím si, po dočtení celé knihy, (i když ta otázka mě napadla daleko dřív) mě napadá - to celé, co jsem právě dočetla - je tohle v pořádku? Vím, že to je kniha, fantazie, různé pisatelské možnosti atd., ale i tak a nejen morálně, z mnoha úhlů pohledů - je tohle v pořádku? Nevím, co bude v dalších knihách, ale pochybuju, že autorka napíše konec, který by byl i definitivním koncem pro její hlavní postavy. Přeci jenom, jsou to zločinci - spáchali nejen podvody s DPH, a především Piotr, který dokonce skoncoval s jednou bláznivkou, a prostě jim to projde? Uniknou? Kde je pak nějaká spravedlnost? Možná to moje dedukování je i díky tomu, že jsem si hlavní hrdinovy nedokázala oblíbit, ale přeci jenom...
K závěru. Nevěřím, že tomu tak je, ale bohužel - jsem celkem zklamaná. Nečekala jsem, že po takovém pro mě "boomu", kterým předchozí série byla, může kvalita četby klesnout. Nevím, čím to. A ohromně mě to mrzí. Postavy nijaké, chemie mezi nimi žádná a nevím, zda to, jak příběh "skončil" je dobře či špatně. Mělo to ale i pár světlých momentů a prvků, takže hodnotila bych to mezi 3 - 3,5*. U doporučení trochu váhám, ale nejspíš ano, protože si každý musí udělat vlastní názor. :)

veruptackova
16.11.2020 4 z 5

Jestli úplně neholdujete účetnictví, nebojtese, machinace s DPH jsou tu jen na pozadí příběhu. Dle mě se tu opět velmi dobře mísí napětí a erotika, i když v tomto případě, by té erotiky mohlobýt trochu víc. Vzhledem k zápletce to ale chápu.
Tentokrát mi Olka a Piotr nepřirostli moc k srdci a občas jsem jejich jednání nechápala, ale to bude spíše otázka osobních sympatií.
Rozhodně mě knihy této autorky baví, skvěle se čtou a kdo chce relax u nenáročné četby, mohu doporučit. Já si určitě další díl přečtu.

Falda
11.11.2020 3 z 5

Začátek nové triologie mě tedy moc nenadchnul. Musím to přirovnávat k autorčiným třem předešlým knihám a ty byly rozhodně lepší. Na autorku však nezanevřu a počkám si na zbytek dílů. Každopádně Kolotoč byl čtivý, ale už to nebylo tak dinamické... až ke konci mě kniha chytla, zbytek byl spíše táhlý..

Ellinek
31.10.2020 1 z 5

Za mě tedy hrozná nuda. Přeskakování v čase mě vysloveně točila, délka kapitol jakbysmet. Erotické scény úplně mimo, v tomto žánru jsem četla tedy mnohem lepší. Překlad byl také místy až k smíchu. Právnické prostředí až příliš suché, takový prototyp. Bavila mě až poslední kapitola, kde jsem Olce a Orlovi začala dokonce i fandit. Četla jsem pouze z povinnosti, ale kniha mě vůbec nepřesvědčila. Hvězdou příběhu je pro mě Michal. Policejní Madonna byla prostě neskutečně boží!

Majka1979
30.10.2020 5 z 5

Uzasny pribeh. Od autorky som citala aj tu predoslu trilogiu a preto ma velmi potesilo, ze sa stretavam aj v tejto dalsej serii s postavami jej predoslych knih. Mne jednoducho styl tejto autorky perfektne sedi. A uz teraz sa tesim na dalsie jej knihy :)

0197
28.10.2020 5 z 5

Skvělé, čtivé, napínavé. Jak já knihy od této autorky zbožňuju. Krimi zápletka s podvody s DPH okořeněná erotikou. Navíc příběh odehrávající se v Polsku, což přidá na reálnosti. Líbí se mi, že je z knihy poznat, že to psal někdo, kdo se v tom prostředí vyzná a pohybuje. Oproti předchozím dílům jsou hlavní hrdinové záporáci, ale i tak jsem jim fandila. Přečteno za dva večery. Konec opět překvapivý. Doufám, že vyjdou i zbývající díly jinak se zvencnu. Je mi jasné, že to není styl který se bude líbit každému (každé), ale doporučuji zkusit. Také jsem k její první knize byla skeptická, ale nakonec jsem si tuto autorku nesmírně oblíbila a na každou její knihu se těším jak na Ježíška. Každá kniha mě od této autorky vždy tak nadchne, že nemyslím několik dní na nic jiného :-).