Kolotoč

Kolotoč https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445667/bmid_kolotoc-NS5-445667.jpg 4 251 71

Kolotoč série

Dva mladí advokáti – Piotr a Olka – se přátelí už od dob společného studia na vysoké škole. Oba mají naprosto nevydařená manželství: Olčin manžel propadl hazardu a rozfofrovává její peníze jako posedlý, Piotrova manželka se léčí po nervovém zhroucení. Mezi Olkou a Piotrem přeskočí jiskra a začíná románek, který jejich už tak dost složitou situaci zkomplikuje ještě víc. Ovšem aby bylo jasno – ani jeden z nich není bez poskvrny. Olka má problém s návykovými látkami a Piotr zase velice snadno podléhá půvabu děvčat, která se kolem něj motají. Oba však spojuje nejen citové pouto, ale také chuť vydělat pořádný balík. Využijí své právnické znalosti a styky ve zločineckém podsvětí a roztočí kolotočový podvod s DPH. Peníze se jen hrnou, všechno jde jako po másle – ale jen do určitého okamžiku. Někdo něco práskl, prokecl nebo začal spolupracovat s policií. Olku zavřeli a Piotr se skrývá ve Slezsku. Sny o bohatství se rozplynuly… Nebo snad ne? Vždyť se toho může stát ještě hodně, zejména když do hry vstoupí Lilka a Kinga…... celý text

Literatura světová Romány Erotika
Vydáno: , Red

Karuzela , 2018

Alex.rrr
04.07.2022 2 z 5

Autorka zřejmě přečetla 50 odstínů a má ráda svoji práci. Upřímně na dovolenou na oddych asi fajn. Erotika je dohnaná spíš tvrdými slovy než popisem. Ke konci se děj celkem zajímavě vyhrotil, takže jsem se i těšila, jak to dopadne. Ale určitě jsou jiné knihy, které stojí za přečtení víc. Dobrý nápad, ale nezačtete se tak, abyste chtěli splynout s postavami a prožívali to s nimi.

Kristy.Seb
26.06.2022 4 z 5

Ztrácela jsem se ve jménech i v příběhu. Konec už byl o něco lepší. Bylo to i napínavé. Jsem zvědavá na pokračování.

Danka1975
10.06.2022 3 z 5

Takže asi takhle: Byly mi nabídnuty tři tituly, z nicž jeden jsem si mohla vzít zdarma k nákupu.. jeden horor, jedna růžovka a jedna tato rádoby erotika. . . a vzhledem k tomu, že jsem potřebovala něco na dovolenou, tak výběr byl jasný :-). .. nečejkte žádné filozofické a duchaplné čtení. . .ale tak zase nelze autorce vytknout spád, rychlost, i když podle mě zbytečně "tlačila na pilu", ale cíl na dovol byl splněn :-). . ale sama bych si jí nekoupila.. :-)

Andrejka91
08.06.2022 3 z 5

Tohle nebyl úplně můj šálek kávy, na mě to bylo moc vulgární, nevěru a sex bez lásky taky moc nemusím. Celou knihu mi tam chyběl aspoň nějaký náznak náklonnosti mezi hlavními hrdiny, ale to byli takoví záporáci, že to v sobě prostě neměli a nemůžu říct že by mi nějaká postava v knize přirostla k srdci.

Emma27
12.05.2022 5 z 5

Kniha mě bavila ,ale mela sem zvlastní pocity.Na muj vkus tam bylo moc erotiky.

MilackovaN
10.05.2022 2 z 5

Mně autorčin styl psaní asi prostě nesedí. Po přečtení Dohody jsem se rozhodla dát tomu ještě šanci a zkusit tuto vychvalovanou sérii. Ani ta mě bohužel nechytla.

JessieEx
04.05.2022 1 z 5

1,5*
Asi jsem se měla poučit už z předchozí série, protože toto bylo ne stejně špatné, ale ještě horší. Takto si čtení pro ženy nepředstavuju, spíš jsem měla dojem, jakoby to psal muž pro muže.

Bylo to drsné, vulgární, bez emocí, bez citů, plné povrchního sexu (nebylo to erotické, spíš pornografické, ale naprosto nevzrušující), hlavní postavy byly skrz naskrz záporáci. Nefandila jsem jim ani trochu. Prostě nic pro mě.

Rozuzlení trošku vylepšilo můj celkový dojem z celé knihy a přidávám za něj hvězdičku, nečekala jsem to. Doufám, že už jsem se dostatečně poučila a po dalších knihách od autorky nesáhnu :)

Lofda
29.03.2022 5 z 5

Tak dobře, není to žádná vážná krásná literatura, ale mě to bavilo, a to hodně ;-) Z předchozí série už si moc nepamatuji a i tahle knížka bude za nějaký čas nejspíš jen další z mnoha, kdy vlastně zapomenu o čem že přesně byla, ale svůj účel rozhodně splnila, proto dávám plný počet. Olka ani Piotrek nejsou svatoušci a žádnou velkou romantiku nečekejte, tihle dva žijí na hraně (a vlastně i za hranou - v tomto případě zákona), navíc jsem vůbec nechápala manželství ani jednoho z nich, ale co? Bylo to zábavné, napínavé, čtivé.. Nemusím souhlasit s tím, co postavy v knize dělají, já chtěla vypnout, a to se mi díky autorce povedlo :-) Mmch. fakt běžně Poláci pijou takovou extraligu??

Miška935
13.03.2022 3 z 5

Kniha mě nesmírně bavila, mám ráda advokátské prostředí, najdete tam i něco z mafiánského prostředí, příběh mi přišel slabý, ale i tak se mi to líbilo. Kniha je čtivá, hoooodně vtipná a už začínám číst druhý díl.

hanka24
06.03.2022 3 z 5

Tenhle typ literatury není úplně můj šálek čaje. Četlo se to dobře, líbilo se mi střídání vyprávění hlavních postav. Příběh mě vtahl asi do poloviny knížky, kdy jsem byla opravdu napnutá, co zatím vším je. Pak když se vše začalo pomalu odhalovat, zjistila jsem, že mě to vlastně tolik nebaví. Ne, že by od začátku bylo jasné kdo za vším stojí, vůbec jsem netušila , ale spíš mi to přišlo, že je to rozuzlení až jako uměle přehnaně rádoby napínavé.

tatjana1737
03.03.2022 2 z 5

(SPOILER) Nejprve jsem četla sérii Prokurátor - Komisař - Podezřelý, abych s mírnými obavami (přece jen čísla u hodnocení této série nejsou nikterak vysoká) sáhla po Kolotoči. Mezitím jsem četla lehce sžíravou, ale trefnou recenzi Magdy Melichové na iLiteratuře (podtitul "Kolotoč známých postav a klišé"), s níž souhlasím ve všech bodech obžaloby. Menší ukázka:

Od prvních stran románu Kolotoč je patrné, že k žádnému uměleckému zrání u autorky nedošlo. Používá osvědčený vyprávěcí postup, při němž střídá perspektivy hlavních postav, příliš si neláme hlavu s popisy a příběh má přeplněný různými klišé. Jediné, čím Świst překvapuje, je to, jak málo originality jí stačí k vytváření dalších a dalších příběhů, v nichž recykluje obdobné postavy, situace a plytké dialogy. (...) Těch několik málo popisů, ke kterým se Świst odhodlá, vnáší do příběhu spíše zmatek a nekonzistenci.

Vše je opět vystavěno na erotické přitažlivosti mezi postavami a jejich slovních soubojích. Přidejme zápletku s nějakým dávným zločinem, kdy jde hrdinovi někdo po krku, a o zábavu je postaráno. Ač Melichová píše, že český čtenář se moc nechytá, a i když v mém případě má pravdu, mě ty popkulturní odkazy vcelku bavily, protože o současném Polsku vlastně vůbec nic nevím. Podstatně méně mne však bavily ústřední postavy a příběh jako takový. I když se sama do této polohy ráda pasovala, Olka byla místy "až moc" a obecně nemohu sympatizovat s někým, kdo vědomě páchá trestnou činnost. Piotr navíc svůj kolotoč (jsem ráda za to, že jsem se na konci aspoň dozvěděla, v čem ty podvody spočívaly) roztočil za pomoci skutečných zločinců a na tom skutečně nic atraktivního neshledávám. O dějové lince s manželkou nemluvě... Kinga a jiné epizodní postavy z předchozí série však těmhle advokátům fandí a drží palce, což mi vadilo asi nejvíc. Já vím, je to oddychová četba, člověk to nesmí brát tak vážně, ale když už taková kniha vyjde, čekala bych nějakou větší hodnotu než jen neustále souložící pár a kriminální zápletku, která ovšem vyznívá ve smyslu, že krást je vlastně cool a bezva. Pokud to beru jako čirou fikci a četbu, která mi má vymýt mozek plný každodenních větších či menších starostí, pak ano. Pokud bych to měla brát jako erotickou literaturu, tak to taky projde, i když to nemusí oslovit úplně každého (opět hodně vulgarismů aj.). Kdybych ale v knize měla spatřovat solidní (a uvěřitelný) krimi příběh, tak to už prosím ne.

"Olenko," zašeptal jsem, chytil ji za boky a dodal jejím pohybům ještě rychlejší tempo. "Ty asi vážně chceš, aby tě slyšel celej vlak?"
"Je mi to úplně u prdele!" zakřičela ještě hlasitěji.
"Tak to pak jo."

Opět si vypomohu zmíněnou recenzí:
Přečíst jednu knihu Pauliny Świst je jako přečíst je všechny. Svou čtenářskou obec si bezpochyby najde, ale náročnější čtenář by měl raději sáhnout po něčem jiném. Anebo se smířit s tím, že četba série Kolotoč po něm nebude vyžadovat fantazii, soustředění ani zamyšlení. Po čemž ostatně kolikrát pátráme, chceme-li se patřičně odreagovat.

Takže asi tak :-).

Mirkatka
26.02.2022 3 z 5

Dva právníci, Piotr a Olka, nejsou zrovna vzorem ctnosti. Rozhodnou se využít své znalosti k podvodu s DPH prostřednictvím zločinecké skupiny. Kniha plná akce, drsné komunikace a napětí.

Mistylady
18.02.2022 3 z 5

Ze začátku se mi pletly trochu postavy, ale později už to bylo v pohodě. Knížka je napsaná čtivě, rychle to utíká, když má člověk čas, dá se přečíst za jeden den.
Do SČ jsem se přihlásila, aniž bych četla anotaci. Podle obálky kniha dle mého gusta, spousta bookstagrammerek ji vychvalovalo, tak jsem do toho šla.
No příště nebudu soudit podle obálky, ale přečtu si tu anotaci. Úplně můj šálek kávy (tu mám radši než čaj) to nebyl. Vím, že už kdysi jsem četla první díl Prokurátora a nijak mě neuchvátil, ale chtěla jsem té autorce dát šanci ještě jednou. Asi v první čtvrtině knížky jsem to chtěla vzdát, říkala jsem si, máš spoustu dalších knížek, na které se těšíš, ale pak jsem si řekla - Ne, dej tomu šanci, ještě kousek a uvidíš. Dočetla jsem ji v noci, z části proto, abych to už měla za sebou a taky protože jsem chtěla vědět, jak to dopadne. :D
Je to taková směs erotiky a krimi. Já třeba detektivky a thrillery nečtu vůbec, takže mě to až tak nenadchlo. Ale věřím, že spoustě lidem se to bude líbit. Od začátku jsem měla dva tipy na hlavního podezřelého, jeden z nich to byl. Asi by se mi víc líbil ten druhý člověk, bylo by to víc překvapivé. Nebylo tam nic, u čeho bych si řekla "Páni, tak tohle jsem teda nečekala."

ivetdos
18.02.2022 3 z 5

Taky podle obálky čekáte eroťárnu z právnického prostředí? Já taky, ale není tomu tak. Jde spíš o velmi čtivý thriller plný finančních intrik a podvodů, s kapkou erotiky. Je znát, že autorka studovala práva :)

Námět je neotřelý, autorka nám odhalení postupně dávkuje. Olka mi byla celkem nesympatická, občas jsem měla tendenci ji proplesknout a ta sprostá slova tam v takové míře taky být nemusela, ale jako celek se mi kniha líbila. Žádná sladká, roztomilá romantika to není, ale nudit se určitě nebudete :)

Lovana
17.02.2022 4 z 5

Moje první kniha od autorky a jsem ráda, že jsem se k ní konečně dostala. Jsem potom zvědavá na předchozí sérii Prokurátor, která se hodně lidem líbila více než začátek této série.
Mě kniha bavila, byla hodně čtivá, měla jsem přečteno prakticky za dvě odpoledne, stránky mi rychle ubíhaly pod rukama.. Jednotlivé kapitoly byly sice relativně dlouhé, ale rozdělené na kratší úseky, vždy na střídačku vyprávěné z pohledu dvou hlavních postav, což příběhu dodávalo spád.
Přesto, že Olka a Piotr jsou záporné postavy, tak jsem si je celkem oblíbila. Vulgarity mi nijak zvlášť nevadily, vzhledem k prostředí, ve kterém se příběh odehrával, ale mě osobně by vadilo, kdyby se mnou někdo jednal, tak jak se v knize jednalo s Olkou, ale chápu, že je to jiné prostředí. Erotické scény zde sice byly, ale určitě netvořily to jádro příběhu a byly tam spíš na okořenění, což si myslím, že stačilo.
Asi nejvíce jsem si v příběhu oblíbila policistu Michala a moc se na něho těším v pokračování této série.

Hodnocení 4*/5*

dencazrnu
14.02.2022 5 z 5

Knihy od této autorky mě neskutečně baví. Líbí se mi kombinace erotiky, sarkasmu, humoru ale i menší krimi zápletky. Jsem ráda, že v knize není hlavním bodem erotika, ale je tu prostor i pro příběh a nějaké to vyšetřování. Série Prokurátor se mi moc líbila a i Kolotoč se čte velmi dobře a jsem ráda, že mám před sebou ještě další pokračování :-)

katallinka
13.02.2022 4 z 5

Autorka umí skvěle psát erotiku i krimi. Záporáka jsem odhadla, ale i tak mě čtení moc bavilo. Postavy byly stejně jako v předchozích knihách neskutečně sympatické a sarkastické.

lihate
07.02.2022 5 z 5

Jaj... Asi jsem se zamilovala.
Knihy Pauliny Świst jsou prostě bezkonkurenční. A to hodně.

Celý příběh se točí kolem podvodů a nezákonných akcí, které mají na svědomí především dva šílení advokáti. Nikdy by mě nenapadlo, že mě bude kniha z pohledu "těch zlých" tolik bavit.
Paulina Świst píše neuvěřitelně zábavně. Žádné dlouhé rozbory čehokoliv, vše jde hned k věci a navíc její kapitoly jsou opravdu krátké, což jen umocňuje pocit, že se kniha čte neuvěřitelně lehce.

Série Kolotoč, navazuje na sérii Prokurátor, kterou jsem si zamilovala asi před měsícem. Přesto, že tenhle díl má nižší hodnocení, než předchozí tři, mně se líbil možná ještě trochu víc.
Olka a Piotrek jsou prostě dream team. Jejich rozhovory, narážky, sarkastický hlášky, legrace, kterou si dělají jeden z druhého i sami ze sebe je prostě úžasná. Olka má tak boží povahu a hlášky, že bych chtěla strávit nějaký čas v její hlavě.
Líbilo se mi, že narozdíl od série Prokurátor, tady byla větší část zaměřená na milostný vztah mezi hlavními postavami. Navíc se děj prolíná s postavami z minulé série, což je taky rozhodně plus.
Celkově musím hodnotit plným počtem hvězdiček, protože už teď se těším na další dva díly.

"No risk, no fun."

ZuzkaHK
04.02.2022 3 z 5

Je to Paulina Świst, takže v podstatě záruka kvality. I tak ale hodnotím knihu o jednu hvězdičku méně, než předchozí autorčina díla. Nebyla jsem schopná se nechat vtáhnout do děje a útěchou mi bylo jen vyšší hodnocení dalších dílů, ke kterým se po Kolotoči dostanu.

KarolínaKájink
24.11.2021 5 z 5

Úžasná autorka, dobrý děj a zajímavá zápletka. Konec jsem rozhodně nečekala.