Fantastická zvířata a kde je najít

Fantastická zvířata a kde je najít https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11468/bmid_fantasticka-zvirata-a-kde-je-najit-rVG-11468.jpg 4 2399 289

Alespoň jeden výtisk knihy Fantastická zvířata a kde je najít vlastní téměř každá kouzelnická domácnost v celé zemi. Nyní, po omezenou dobu, mají i mudlové příležitost zjistit, kde žije pětinoh, čím se živí kluběnka a proč není dobrý nápad nechávat za dveřmi mléko pro bodloše. „Výtěžek z prodeje této knihy je věnován nadaci Comic Relief, což znamená, že srpce a svrčky, které za ni zaplatíte, dokážou kouzla, jakých není schopen žádný čaroděj. Máte-li pocit, že to není dostatečně dobrý důvod k tomu, abyste se rozloučili se svými penězi, mohu jen doufat, že až kolem vás půjde nějaký kouzelník v okamžiku, kdy na vás zaútočí mantichora, bude ochotnější než vy.“ Albus Brumbál... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Fantastic Beasts & Where To Find Them , 2001

Sarhem
31.10.2017 3 z 5

Učebnice, co víc říct. Další krásné rozšíření světa Harryho Pottera.

hroneczek
30.10.2017 3 z 5

Formát učebnice zvířat je spíše jen pro zpestření kouzelnického světa. Číst jako obvyklou knihu mě moc nebavilo, ale ráda vezmu do ruky cokoliv, co mě jen na chvíli vrátí k Harry Potterovi.

Miro.slav
28.10.2017 5 z 5

Fantasticky poňatá abecedná kategorizácia fantastických zverov, s ich charakteristikami, výskytom, opisom, potenciálnym nebezpečím a inými chuťovkami. Škoda, že materiál nebol rozsiahlejší, doplnený nákresmi a skicami, no to v konečnom dôsledku nevadí. Takto máte v rukách síce tenučkú knižku, no jej potenciál je ohromný. Už si len predstaviť celý ten čarodejný svet aj so všetkými tými mytologickými bytosťami. Knihu odporúčam.

Rea_Rea
21.10.2017 5 z 5

Knihu jsem si koupila až po shlédnutí filmu a bylo super si přečíst o kouzelných zvířatech. Je neuvěřitelné co dokázala J.K.Rowlingová vymyslet a do jakých podrobností se jí to povedlo.

Briv
16.10.2017 4 z 5

Co bych za to dala, kdyby se z takových učebnic u nás mohlo vyučovat:). Je to moc milé, příjemné čtení. Od teď se budu líp koukat, jestli nějaké zvířátko nezahlédnu... Doufám, že mi pak nevymažou paměť.

PandaGirl
11.10.2017 5 z 5

Do rukou se mi dostala poslední verze této knihy (2017) a musím říct, že se mi neskutečně líbila, ať už ilustrace, tak i samotný obsah. Neskutečně mě pobavily poznámky pod čarou, takto to budilo reálnější pocit učebnice. Musím říct, že se tato kniha velmi podařila. A pokud nelžou a část ceny knihy jde na nadaci Lumos, tak jsem ještě šťastnější, že jsem si jí koupila :)

Půca4
10.10.2017 4 z 5

978-80-00-04710-2 - (2017) Knížka mě moc bavila, ale ocenila bych více kreseb fantastických zvířat. A všimla jsem si jedné chyby - u pětinoha píší, že má 5 noh, zakončené koňskými kopyty, ovšem na obrázku je s normálními dlaněmi a prsty, které vypadají spíš jako opičí.
80-00-01020-8 - (2021) Vydání s poznámkami Harryho Pottera mě hodně bavilo!

Hoshi
29.09.2017 5 z 5

Nové vydání učebnice od Mloca si mě natolik získala, že ji budu tahat všude s sebou. (Co kdybych náhodou narazila na nějakého kouzelného tvora, který v původníučebnici nebyl?). Jak už tu bylo několikrát napsáno, mrzí mě, že ilustrace nejsou u každého tvora a popisy trochu podrobnější, ale chápu, že ne všechno jde vyzradit mudlům. Mloku, Joanne děkuji.

Nikiny
14.09.2017 5 z 5

Prostě klasická učebnice, jelikož slouží jen jako doplněk ke knižní sérii Harry Potter, hodnotím plným počtem :)

Andynka
13.09.2017 3 z 5

Jsem ráda, že jsem se k této knížce dostala. Moc hezky napsáno. Za mě by tam mohlo byt víc ilustrace.

ivana5609
07.09.2017 5 z 5

Velká spokojenost. Kéž by tato kniha měla ilustrace ke všem tvorům, popis delší a tvorů více. :)

Niu
01.09.2017 4 z 5

Vtipně napsané. Líbilo se.

Měňavka
27.08.2017

Knížka má pěkný přebal a nádherné obrázky. Souhlasím, pěkný doplněk k HP, ale musím se přiznat, chyběl mi příběh. Učebnice je holt učebnice :)

Verča91
19.08.2017 5 z 5

I když se jedná o učebnici Fantastických zvířat, tak se kniha četla velmi pěkně

Beatrisie
17.08.2017 5 z 5

Jsem ráda že jsem si knihu, nebo spíš učebnici, přečetla:)

Fantasysvet
13.08.2017 5 z 5

Magizoológ Maurice Leonard Orlando Kornelius (M.L.O.K) Scamander vydal svoje memoáre pred 16-timi rokmi. Prvá príručka a vedecká dišputa o výskyte magických zverov bola opatrená predslovom od Albusa Dumbledora a bola určená nielen pre čarodejnícku verejnosť, ale aj muklov, ktorí, bohužiaľ, prišli do styku s fantastickým zverom a nedopadlo to dobre. Toto mimoriadne vydanie ochotne podporila J. K. Rowlingová či vydavateľstvo Ikar, pretože zisk z predaja bol určený pre nadáciu Comic Relief (Pomoc smiechom), ktorej cieľom je získavať finančné prostriedky na projekty podporujúce sociálnu spravodlivosť v boji proti chudobe.

Druhé upravené vydanie je o celých 56 strán hrubšie, o niekoľko centimetrov vyššie a oveľa farebnejšie. Jednotlivé kapitoly, ktoré ostali nepozmenené, dopĺňajú sprievodné ilustrácie Tomislava Tomica, ktorý uchopil ducha knihy pozoruhodne originálne. Vyobrazenia vám pripomínajú staré drevorezy, ktoré sa prvýkrát objavili koncom 14. storočia a ktoré neskôr výrazne rozvinul Albrecht Dürer.

Fantastické zvery a ich výskyt je dobré mať doma, a to či už v podobe učebnice, ktorú ste si mohli obstarať pred takmer dvoma desaťročiami, kedy Harry Potter mal ešte len vstúpiť do Fénixovho rádu, alebo v novej reedícii, ktorá vyšla cez leto pri príležitosti osláv 20. výročia narodenia Chlapca, ktorý prežil. Oba kúsky sú unikátne, fundovaným spôsobom polemizujú o výskyte magických tvorov v našom svete, a ponúkajú oveľa praktickejšie rady ako učebnica Dráčtiny z Dubohlavoskej knižnice neďaleko ostrova Berk.

Kate_Hall
04.08.2017 4 z 5

Kniha byla napsána jako učebnice se mi zdálo, ale bylo to zábavné, poučné (fanoušek Harryho Pottera věděl více o s jeho světě ).

SeverusSnape
23.07.2017 5 z 5

Krásné obohacení ze světa HP.Každý fanoušek by si tuto knihu měl přečíst

Alex.Barunka
15.07.2017 4 z 5

Tato kniha jednoznačně zapadá do kouzelnického světa a hezky, nenásilnou formou jej dokresluje a zároveň rozšiřuje. Je hezké vědět, na co vše lze v kouzelnickém světě narazit, jakou představivostí autorka oplývá, když vymýšlí zvláštní schopnosti těchto tvorů a aplikuje je na mudlovský svět. Je to milá kniha s překrásným grafickým zpracováním, navíc vydaná pro dobrou věc. Palec nahoru :)

elenai
12.07.2017 4 z 5

Četla jsem nové vydání, které je jedním slovem nádherně zpracované. Kniha obohacuje svět Harryho Pottera o další kouzelné střípky a dělá jej tak ještě uvěřitelnějším.

Co mě ale zamrzelo, byla absence některých tvorů (testrálové, obscurus, ďasovci) a to nesmyslné abecední řazení podle anglických názvů fantastických zvířat. Jinak jsem si knihu užívala čtyři večery před spaním a dokonce se mi zdály i kouzelné sny. :)