Kniha hřbitova

Kniha hřbitova https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1191/bmid_kniha-hrbitova-fb1-1191.jpg 4 1046 173

Nikdo Owens, známý jako Nik, je normální kluk. Byl by naprosto normální, nebýt toho, že žije na hřbitově a vychovali ho duchové, vlkodlaci a jiné příšery spolu s jeho strážným andělem, který nepatří ani do světa živých, ani mezi mrtvé. Díky nim však přežije a naučí se leccos užitečného - třeba jak se stát neviditelným pro lidi. Na malého chlapce číhají na hřbitově dobrodružství i nebezpečí - prastarý Indigový můž pod kopcem, brána vedoucí do ruin města obývaných ghúly, podivná a strašná hrozba Sleer. Ale jestli Nik někdy opustí hřbitov, bude muset čelit útoku Jacka, muže, který mu už vyvraždil rodinu...... celý text

Horory Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Polaris

The Graveyard Book , 2008

Peacock
07.02.2015 3 z 5

Hezka, laskava, odpocinkova....ne nezapomenutelna jako jine jeho dila.

bararich8
03.02.2015 3 z 5

Asi je to víc pro děti než jsem předpokládala...ale tak 3*, dobré:-)

gumkacik
16.01.2015 5 z 5

Kniha pro děti, která začíná vraždou a děj se odehrává na hřbitově...no nevím, jako dítě bych to asi číst nechtěla :D Konec předvídatelný, ale jinak opět skvělé. Gaiman prostě vede :)

SalomeH
03.09.2014 3 z 5

Asi jsem od toho nečekala, že to bude tak moc dětská kniha. Totiž že zase tajemství, které se nesmí nikomu říct, jinak půjde o život, se vyslepičí prvnímu neznámému člověku, který přijde hrdinovi do cesty. Škoda, že nebyl víc rozvinutý příběh vedlejších postav, ten bych si přečetla asi ještě raději než linku o muži Jackovi.

3nitka
26.08.2014 5 z 5

Moja prvá kniha od Neila Gaimana. A okamžite som sa zamilovala, na celý život.

Modrina
30.05.2014 5 z 5

Kdo by neměl rád pohádky.. A ještě tak skvěle napsané. :)

jeduna
28.04.2014 4 z 5

jednohubka sladká jako hřbitovní maliny. ideální na prázdniny. a k tomu ještě krásně napsaná

Lost Soul
09.03.2014 4 z 5

Příjemné pohlazení po duši :)

Similar
06.02.2014 4 z 5

Příjemný pohádkový příběh na dlouhé zimní večery.

Saffron
01.01.2014 4 z 5

Tak zvláštně půvabně a poutavě napsáno - moje první kniha od tohoto autora a moc se mi líbila :)

LuciusWlk
24.12.2013 5 z 5

Jde spíše o dětskou knížku, ale s krásným, originálním a poutavým příběhem. Ten je postavený na lidských hodnotách. Knížka nenudí a pobaví. Gaiman je sázkou na jistotu kvalitního čtení a tady tomu není jinak.

Gahanka
06.11.2013 5 z 5

Tak do téhle knihy jsem se zamilovala. Pořád doufám, že jednou na hřbitově objevím malého chlapce a půjdeme si hrát... Dobře, tohle zavání trochou pedofilie, protože jsem na to stará, tak mou dětskou duši nebudeme pitvat.

Neil Gaiman je pan pohádkář. Každá jeho kniha mě vždy přenese do kouzelného světa, kde můžeme jasně říci, co je dobré a co je zlé. Radujeme se z maličkostí a tančíme na hranici snů. Pokud potkáme nějakého padoucha, vždy z něj čpí nechutný zápach, který příslušníci zla jiných autorů nemají. Jsou to padouši, kterých se opravdu bojíme, ne jen tupí vrazi a zloduši - je v nich něco víc, něco prastarého.

Delen
09.10.2013 5 z 5

Dávno už nejsem dítě ani mládež, ale kniha se mi moc líbila.

Standa Šebek
11.09.2013 5 z 5

Ve tmě byla ruka a držela nůž... Měl rukojeť z leštěné černé kosti a ostří tenčí a ostřejší než břitva. Kdyby vás řízl, nejspíš byste si toho ani nevšimli, tedy ne hned. Ten nůž už udělal skoro všechno, co měl v tom domě udělat, a ostří i rukojeť byly mokré...

Krása Gaimanových vyprávění je v tom, že pro mladší čtenáře píše stejně jako pro dospělé - i proto tento jednoduchý příběh o chlapci, který vyrůstá hřbitově s jeho zesnulými obyvateli, žádného dospěláka neurazí, není hloupý a dokáže být v náznacích i strašidelný (Putování do města ghúlů ve společnosti těchto odporných mrchožroutů).

Kniha by se dala zařadit někam mezi Koralinu a Nikdykde, přičemž má blíže spíše k tomu druhému.

Přečtete ji za chvíli, má přesně tu fantazii, originální nápady a vypravěčský styl, kterými Gaiman tak uchvacuje. Pokud máte Gaimana rádi, tuhle knihu nesmíte minout, a pokud ho neznáte, měli byste s tím něco udělat.

Valentine
14.07.2013 2 z 5

Vůbec mě nenadchla. Předvídatelný děj, občas nevěrohodné postavy nebo jejich činy, nevysvětlená základní otázka "proč že je vlastně pro všechny tak moc důležitý" a tak dále a tak dále. Některá místa překvapivě za-srdce-jímající, ale na to, že je to Gaiman, jich bylo bohužel až žalostně málo.

lucifuk
17.06.2013 4 z 5

Prvá kniha, ktorú som od Gaimana prečítal a musím povedať, že sa príjemne čítala a dokonale ma vtiahla do deja. Tak isto sa mi páčil veľmi originálny námet. Jediné čo mi trocha kazí výsledný dojem sú Jackovia. Chcel som sa o nich dozvedieť o mnoho viac.

BooksLucyKing
08.06.2013 5 z 5

Já snad začnu mít ráda hřbitovi. Gaiman opět nezklamal a myslím, že se tahle kniha přesunula na první místo v mém Gaimanovském žebříčku, čímž srazila Nikdykde na druhé místo. Kniha se mi moc líbila, příběh byl moc zajímavý a poutavý, člověk by neřekl, že hřbitov může působit tak sympaticky jako tento v knize, Nik byl bezvadný, Silas taky a všichni ti úžasní zajímavý duchové a ostatní postavy. Nedalo se od čtení odtrhnout. Klidně bych brala o pár kapitol víc.

Liyz
26.05.2013

Knihy od Neila Gaimana majú nezabudnutešnú atmosféru. Každá má svoje čaro a táto ho má o to čarovnejšie, že sa odohráva na netradičnom mieste. Nie je to len príbeh, ktorému dáva atmosféru cintorín, ale je to príbeh, ktorý dokáže čitateľa vtiahnúť do deja. Preto sa mi táto kniha páčila.
Avšak nesúhlasím, že by mala vzniknúť druhá časť, ako tu niekto nižšie písal. Podľa mňa by sa tým stratilo čaro príbehu...

avel
24.04.2013 5 z 5

Krásná pohádka plná krásných postav. Velmi se mi to líbilo.

Kate.S
16.03.2013 2 z 5

Jako první mě u knihy zaujal název. Příběh mě ale zklamal. Nenašla jsem zde nic, co by mě zaujalo.