Kladivo ráje

Kladivo ráje https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15468/kladivo-raje-15468.jpg 4 123 20

Thriller britského autora zaznamenává průběh akce FBI, která má zachránit životy obyvatel Kalifornie, ohrožované skupinou ekoteroristů. Již od roku 1969 žije v jednom odlehlém údolí na pronajatém pozemku komuna lidí, kteří se odvrátili od civilizace a konzumní společnosti. Vyznávají odlišné hodnoty, dobrovolně žijí v chudobě, jediné finanční prostředky jim poskytuje prodej vína, které si sami vyrábějí. Po téměř třiceti letech jim katastrální úřad sděluje, že nájemní smlouva končí, neboť pozemek musí ustoupit stavbě hydroelektrárny. S tímto rozhodnutím se však nechtějí smířit a jsou odhodláni použít i násilné prostředky, aby si zachovali svůj způsob života. Guvernérovi státu Kalifornie zašlou po Internetu výhrůžný dopis, ve kterém požadují okamžité zastavení výstavby všech elektráren, jinak jsou schopni uměle vyvolat zemětřesení pomocí odcizeného seismického vibrátoru. Případu se ujímá zkušená agentka FBI Judy Maddoxová, která se ve spolupráci s významným seismologem snaží skupinu odhalit a znemožnit jí uskutečnit hrozbu...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Hammer of Eden , 1998

madem
25.11.2021 3 z 5

Rozjezd byl skvělý, ale pak se to zašmodrchává, překombinuje a mě se to přestává líbit.

Svamburger
19.10.2020 4 z 5

Můj úplně první Follet. Ekoteroristi zněli zkrátka zajímavě. Pokud tahle kniha patří mezi ty jeho slabší, pak nejsem vůbec zklamaný a můžu se alespoň těšit na další a ještě lepší příběh. Postava Kněze byla suprová, propracovaná; sympatický záporák, kterému nejde nefandit. Trochu mi to všechno (ta hippie komunita) připomínalo Mansonovu rodinu; opuštěný ranč, volná láska, drogy, vzdor proti systému, vražda – to vše v jiném hávu. Proč ne? Dosud jsem netušil, co je, a k čemu vlastně slouží seismický vibrátor.

zdenek118
21.09.2019 4 z 5

Přiznám se, že tuto knížku jsem měl problém přečíst. Teroristická zápletka ohledně vyvolávání zemětřesení mi místy připadala uměle sestavená až neskutečná. Na druhou stranu jsem si se zájmem přečetl o životě a osudu hippieské skupiny lidí, žijících v malebném odlehlém údolí stranou od konzumní civilizace, kteří se marně snažili udržet tento pracně vybudovaný domov.
Přesto hodnotím tento příběh jen průměrně 4*.

Igor1311
20.06.2019 4 z 5

Už dopredu som vedel, že mám očakávať kvalitný a napínavý príbeh. Thrillery nie sú mojou šálkou kávy (s výnimkou Crichtonových), ale napočudovanie, toto vôbec nebolo zlé. Čakal som, že s témou ekoterorizmu sa v knihe budú hojne vyskytovať mnohé odborné výrazy, ale chyba. Spomenuté bolo aj hnutie Hippies a ich pohrobkovia, rovnako super opísaný. Síce to nebola tá najlepšia follettovka, no rozhodne stála za prečítanie.

hankapimi
08.05.2019 2 z 5

Kena Folletta mohu s nadšením číst kdykoliv. Pečlivě vykreslené charaktery postav a prostředí i spád příběhů v jeho knihách mne pěkně rozmlsalo. Ale musím se přiznat, že toto je první Follettova kniha, které jsem nedokázala uvěřit. Byť jsem se snažila, nedokázala jsem strávit Kněze, sebestředného analfabeta a obratného manipulátora. I příběh se mi zdál velmi přitažený za vlasy a dočetla jsem s rozpaky...

lachtan77
27.12.2018 4 z 5

Ještě jsem nečetl nic o ekoteroristech. Rád jsem si připomněl dobu Hippies a jejich svět bez pravidel, zákonů a vlastnictví hmotných věcí.

TomHr
25.04.2018 4 z 5

Zajímavě vystavěný děj a zajímavě popsané postavy; členové utopické komunity vs. FBI. Nejedná se o černobílý příběh, ve kterém jsou padouši zlí se vším všudy a strážci zákona do jednoho hodní správňáci. Jedinou vadou na kráse bylo, že jsem tak nějak nedokázal příběhu uvěřit. Prostě pohnutky a jednání hrdinů na obou stranách barikády byly příliš vykonstruované, místy až nelogické.

Schamila
19.11.2017 5 z 5

Za mě SUPER, zase něco z jiného soudku, moc hezky se to čte a fakt samo, chcete co nejdřív vědět, jak to dopadne. Autor opět nezklamal a zase čtenáři přiblížil skutečnosti, které vyvolávají problém. Určitě doporučuji k přečtení, protože tento příběh vám z paměti jen tak nevymizí.

DickBach
14.08.2017 5 z 5

Pěkná kniha. Aby byla výborná, tak by Kněz nesměl zabít. Zajímalo by mně, jak by to v tomto případě pan Follett zaonačil. Takhle bylo bohužel od začátku naprosto jasné, že hrdinové musí prohrát. Jen tahle "drobnost" mi přišla líto. Nicméně i tak plný počet.

Kerberos
26.06.2017 4 z 5

Jedna ze slabších folletovek

francouz
09.05.2017 4 z 5

Co Follet umí, to je výborné vykreslení postav, které opravdu nejsou ploché . Poté totiž nemáte problém se ztotožnit s problémy jednotlivých hrdinů a vtáhne Vás daleko jednodušeji do děje. Kniha opět měla perfektní spád, to nelze autorovi upřít, společně se smyslem pro detail. Nicméně mě osobně zde něco malinko chybělo, možná mě autor malinko rozmlsal.
Na druhou stranu se ani chvilku nenudíte, a jen sledujete kam Vás až může dovést touha po zachování vašeho domova a v tu chvíli si člověk říká, kam by až došel on.

Jack Bauer
27.02.2016 5 z 5

Ken Follett opět napsal velmi čtivý román, kdy se děj před očima odehrává jako film, knihu nelze odložit, vtáhne do děje a nepustí dokud ji nedočtete do vzrušujícího finále.

tuldas
07.10.2015 5 z 5

Ctivy thriler,clovek si pripomenul obdobi hipisaku Deep purple aj super skupin teto doby na kterych jsme vyrustalilbilo se mi ze zext je jednoduchy zadne salodlouhe opisovani stavu veci davam 100 bodu

CeP
22.11.2014 3 z 5

Nic mimořádného to není. Místy trošku naivní dialogy.
Byla práce to dočíst a neodložit.

Babo
10.11.2014 4 z 5

Tak jsem dočetla další Folletovu knihu a jsem spokojená.Je pravda,že při čtení Kladiva ráje jsem si nejdřív říkala,že chce být za každou cenu originální a že to ne vždy je plus,takže jsem to viděla tentokrát na tři hvězdičky.
Jak jsem se ale blížila ke konci počet se zvyšoval a dávám čtyři.
Je to skutečně aspoň pro mě něco nového.Nikdy jsem o ekoteroristech nečetla,vlastně o žádných teroristech, ale u Folleta je asi úplně jedno kde se děj odehrává.Ať už je to stavba katedrály ve středověku nebo problémy v bance na konci 19. století , vždycky jde především o lidské osudy .A to mě baví.

astroweb
01.10.2014 4 z 5

Follett napsal i lepší věci, ale dočetl jsem a nelituji.

Rozmarýna Rozm
01.09.2013 5 z 5

Opět skvělá kniha od Folleta. I v této knize je vidět, že jejímu napsání předcházela výborná příprava. Četla jsem ji jedním dechem.

mysterygirl
22.03.2013 3 z 5

Opět Follett nezklamal..i když...četla jsem lepší..Ten konec byl už trochu zmatečný a nebavil mě..

HannyC
26.06.2012 5 z 5

... nezbývá než říci BRAVO! Opět náš typický Follett ... napětí vygradované do poslední stránky ... držíte palci kladnému hrdinovi a proklínáte bídáka hrajícího s cinklými kartami ... Follett je opravdu fenomenální ... a až uvidíte homelessáka co luští křižovku bude vám naprosto jasné, že určitě není "v daný čas" na "pravém místě" :)

manja
15.04.2012 3 z 5

taková jednohubka na dlouhé zimní večery

Ken Follett
britská, 1949