Když zpívají cvrčci

Když zpívají cvrčci https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386746/bmid_kdyz-zpivaji-cvrcci-8zV-386746.jpg 4 313 114

Na náměstí ospalého jižanského městečka stojí stánek s citronovou limonádou, který provozuje sedmiletá Annie. Má nemocné srdce a prodejem limonády si vydělává peníze na operaci, která by jí mohla zachránit život. Shodou okolností se u jejího stánku zastaví nemluvný samotář Reese Mitch, který se po tragické smrti své manželky vzdal práce chirurga a uchýlil se k jezeru Burton, kde opravuje lodě a snaží se zapomenout na minulost. Jejich životy se po osudovém setkání navždy změní a Reese náhle stojí před těžkým rozhodnutím: aby mohl Annie pomoci, bude muset čelit svým bolestným vzpomínkám.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Motto

When Crickets Cry , 2006

m_martina
29.06.2020 5 z 5

Krásná kniha, úplně přesně pro mě jako stvořená. Tak hezky romantická.

jasmína
02.06.2020 3 z 5

Hezká kniha, ale začetla jsem se až od půlky knihy, na tolik chvály jsem čekala trošku víc.....

Bylo to dojemné, ale nebyl to úplně můj šálek kávy......

malen
12.05.2020 5 z 5

Nejdřív jsem se do toho nemohla začíst a pak zas odtrhnout.Kamarádka mi říkala, to je dobrý, takový lehký do vlaku. Naštěstí jsem ji četla doma, protože s očima napuchlýma od pláče by se mi necestovalo dobře. Za mě úžasný .

Peyka
26.04.2020 2 z 5

Hm tak nevím. Mám hodně smíšené pocity. Kniha není špatná, ale až moc ucouraná. Autor se zabývá nepodstatnými detaily. Doslova si vylívá srdce na stránkách, z nichž bych polovinu vyškrtla. :/ začátek vypadal slibně, ale nevyhovovalo mi střídání přítomnosti a minulosti, stránky plné zármutku, sebelítosti a odevzdání. Ve finále mě samozřejmě kniha chytla za srdíčko, ale třetina knihy, kde byla hluchá místa, mě zklamala. To neznamená ale, že už si od Martina nic nepřečtu. Jeho tematika je zajímavá, pud sebezáchovy, vzájemná pomoc, člověk v nouzi. Hora mezi námi byla pecka, tohle pro mě o tři stupně níž.

Danago
09.04.2020 3 z 5

Popravdě moc mě to nebavilo. Dočteno s vypětím všech sil. Nemůžu uvěřit , že autor napsal knihu Hora mezi námi. Autor měl dobrý příběh, ale zpracování to tak nějak zabilo.
Příliš natahované, spousta hluchých míst. Pro mě velice nevěrohodné. Srovnatelné spíš s knihou Ztracený příběh, i když i ten byl lepší, než s Horou mezi námi.
Bohužel emoce, které by se daly očekávat se u mě nedostavily. Připadá mě , že autor moc tlačil na pilu. Za mě 2,5 *

Restang
10.03.2020 3 z 5

Moje druhá kniha od autora, no není to Hora mezi námi, místy je to moc popisné a filozofické. Nicméně celkově dobře napsáno, pěkný příběh i emočně se mi to líbilo. Určitě sáhnu po další knize, jen si chvíli musím dát pauzu. Dala bych čtyři hvězdy, ale něco bych v knize ubrala a něco přidala, takže souhrnem za pěkných 3,5*

IYv
19.02.2020 1 z 5

odkládám už druhou autorovu knihu (moje chyba, jsem nepoučitelná)
moc americké, moc ukňourané, malá Anne je tak "dospělá" a všichni kolem ní tak uvědomělí...nic pro mě

ANDY28
13.01.2020 4 z 5

Kniha má i hluché místa, a je to slzoždím, ale líbila se mi.

hzd
28.12.2019 5 z 5

Nádherná knížka. Dlouho jsem na ní čekala a vyplatilo se. Příběh je plný emocí napětí a lékařská tematika je opravdu hodně zajímavá. Velká poklona pánům doktorům. Tohle není povolání ale poslání. Nechci nic prozrazovat ale knihu všem vřele doporučuji.

Han-nah
11.11.2019 5 z 5

Dojemně napsaná kniha. Malá holčička Annie s nemocným srdíčkem a osamělý bývalý chirurg Rees, který má životem srdce zlomené. Každý z nich bojuje ve svém životě a jejich osudy se protnou. Emocionální příběh o životě, lásce, bolesti, smrti, dárcovství orgánů a práci lékařů. Pocity nemocného, jeho naděje a očekávání. Někdo zemře, aby druhý mohl žít. Ne vždy se operace zdaří. Ocenění práce lékařů.
Srdce tluče silně, mocně a rytmicky. Myslíš, že se zastaví? Všechna srdce se jednou zastaví, Annie. Důležité je, co s ním děláš, dokud ještě pulzuje.

soupik2012
29.10.2019 2 z 5

Začalo to nadějně. Přes pomalejší rozjezd mě příběh a způsob vyprávění velmi zaujal. Jenomže zhruba od poloviny knihy, v mém případě po 8 hodinách poslechu audioknihy, jsem se doslova začala topit v medu. Pan Martin začal tak moc tlačit na citovou stránku příběhu, až se mu to celé vymklo z rukou a celý příběh se stal absolutně nevěrohodný. Místo dojímání se z vypjatých situací jsem se cítila vyloženě trapně. Pan Martin Zahálka odvedl slušnou práci, ale neměl šanci příběh zachránit.

Penicuik333
21.10.2019 1 z 5

Bohuzel jsem knihu musela odlozit po polovine. Nesla mi docist. Bylo to na me moc kycovite, americke, neuveritelne, plne tech nejvetsich klise.

perpe2a
16.10.2019 5 z 5

Krásný a surový román o pár něšťastných osudech, které se propojí. Moc se mi kniha líbila.

Lotka
02.10.2019 1 z 5

Jedna velká táhlá nuda...i když začátek vypadal slibně.

Laza27
18.09.2019 1 z 5

Za mě fakt ne. Ucourané, patetické, fakticky zavádějící a s chabým nosným příběhem.

85098211
08.09.2019 5 z 5

Původně jsem knize chtěla jednu hvězdičku ubrat, protože se mi autorův styl vyprávění zdál tak trochu rozvláčný a zdlouhavý. Ale nakonec jsem usoudila, že se to právě k takovémuto typu příběhu hodí. Navíc pro mne kniha byla opravdu pohlazením na duši, něco tak milého a příjemného se mi do rukou už dlouho nedostalo. Po všech těch drsných a nechutných severských detektivkách vůbec neuškodí, když se čtenář nechá unést do tak trochu pohádkového světa, který autor v této knize stvořil. Annie, Reese, Charlie a Cindy byli všichni moc sympatičtí a já jsem ráda, že jsem měla možnost s nimi strávit aspoň několik dní. Moc Vám děkuji, pane Martine!

Atuin
07.09.2019 5 z 5

Výborně napsaná kniha, autor je skvělý vypravěč. A protože z vlastní zkušenosti vím že zázraky se dějí, oceňuji přístup právě k onomu popsanému. Člověk je tvor který mnohé věci bere jako samozřejmost, ovlivněn vlastní stálostí a nekonečností...Pokud však někdo srážku s konečností pozná již v dětství, mohu potvrdit že ho to navždy změní....
Z některých komentářů je vidět že jsou i tací kteří nepřejí druhým nic dobrého...( a to o nás nic pêkného neříká)

cérka
01.09.2019 2 z 5

Jen velmi pomalu a těžce jsem se prokousávala tímto, typicky americkým, příběhem. Sebekriticky přiznávám, že se prostě nedokážu naladit na podobnou, americkou vlnu a být neustále "happy". Všechny postavy jsou tak úžasně milí, krásní, nadaní lidé. Srdcař na každé stránce. Brrr. Mentalita a spůsob vyjádření emocími u této literatury je mi prostě protivný. Možná, že kdyby byl příběh vyprávěn evropanem, rozplívala bych se nad jeho nádherou a dojetím i uronila slzu. Takhle jsem jen nevěřícně kroutila hlavou a sem tam přeskočila odstavec.
Knihu jsem si vybrala díky názvu a nádherné obálce. Opravdu mě zaujali zpívající cvrčci a nádherně tyrkysová obálka s ptáčky. Škoda,hold chybami se člověk učí.
Ač jsem asi už moc kritická, neodpustím si ještě jednu poznámku. Kniha se hemží citáty, Shakespearskými hrdiny, modlitbami, aby se nakonec hrdinka rozplívala nad Robinsonem Cruso? Ach jo.

Miretti
01.09.2019 5 z 5

Pokud nejste ortodoxní realista ryze praktického smýšlení, rozhodně knihu doporučuji. Pan Martin je mistr vypravěč, jeho slova vás doslova pohladí a každý milovník knih prostě musí plesat.
Je to příběh o naději, lásce, laskavosti , přátelství , víře a jednom malém ....ale to bych prozradila příliš.... A ač jsem spíše bezvěrec, velice mě oslovila jistá víra či vyšší moc, kterou z knihy cítím...knihy pana Martina jsou jedinečné.

maryska09
24.08.2019 5 z 5

Dojemná kniha, která na někoho může působit jako pohádka, ale proč číst stále thrillery nebo příběhy z války. Pohádky potřebujeme také a tahle je vážně dobrá. Doporučuji