Když zpívají cvrčci

Když zpívají cvrčci https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386746/bmid_kdyz-zpivaji-cvrcci-8zV-386746.jpg 4 313 114

Na náměstí ospalého jižanského městečka stojí stánek s citronovou limonádou, který provozuje sedmiletá Annie. Má nemocné srdce a prodejem limonády si vydělává peníze na operaci, která by jí mohla zachránit život. Shodou okolností se u jejího stánku zastaví nemluvný samotář Reese Mitch, který se po tragické smrti své manželky vzdal práce chirurga a uchýlil se k jezeru Burton, kde opravuje lodě a snaží se zapomenout na minulost. Jejich životy se po osudovém setkání navždy změní a Reese náhle stojí před těžkým rozhodnutím: aby mohl Annie pomoci, bude muset čelit svým bolestným vzpomínkám.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Motto

When Crickets Cry , 2006

juliesze
27.05.2021 3 z 5

Prvoplanovy pribeh o zazraku - jak devce vylecilo dusi doktora a ztraceny doktor nalezl sebe a vylecil devce. Slepy svagr, ktery zil jeste radostneji jako slepy. Neuveritelny roman. Sice hezky pribeh, ale podle me z prvni stanky predvidatelny.

intelektuálka
25.05.2021 4 z 5

Vyznělo mi to jako moderní pohádka ....

O malé holčičce, která prodávala limonádu, chovala cvrčky - ale to nemohlo uzdravit její nemocné srdíčko ....

A o jednom muži, který se vyrovnává s životní tragedií a hledá opět víru sám v sebe ....

Jen těch odborných informací bylo mnoho .... ale pohádky přece končí dobře, nebo ne ?

Terezaazeret
25.04.2021 5 z 5

Dojemný příběh o malé holčičce a muži, kteří spolu nejdřív neměli vůbec nic společného... citlivě vybudovaný příběh, až pohádkový. Krása, takové knihy dnes potřebujeme.

Dandy1
29.03.2021 1 z 5

To je tak prvoplánová hra na city, že se to vůbec nedá brát vážně. Odkládám.

Lka
21.03.2021 1 z 5

Audio :
Tak teď nevím co napsat. Začátek vypadal slibně, pak dlouho dlouho nic a ke konci se mi to trochu líbilo, i když ten konec...
Bylo to hrozně táhlý. Tohle nebylo nic pro mě.

KatyM.
13.03.2021 3 z 5

Kniha průměr, moc mě neoslovila.

Pavlína79
23.02.2021 5 z 5

zamiluj se a dostaneš noty pro celý svůj život... kniha byla moc hezká, poselství o tom, že za chyby nemusíme dobrovolně platit celý život bylo velmi hezké

martineknatasa
22.02.2021 5 z 5

Velmi pěkně napsaná kniha. Hned jsem se pustila do další od tohoto spisovatele. Přidávám si ho do oblíbených. Knihu vřele doporučuji.

evineckY
02.02.2021 5 z 5

Srdce - kolik musí vydržet to laskavé, citlivé, tvrdé, milující, chladné, ...
Samozřejmě, že tento příběh je předvídatelný, ale byl skvěle napsaný a každý, kdo ho četl a nemá "tvrdé" srdce musel ukápnou slzičku. Tento autor píše skvěle, protože v každé jeho knize se absolutně věnuje tématu podrobně a dává do toho "srdce". Poslouchala jsem audioknihu, která je moooc pěkně a s citem načtená.

Damaj
29.01.2021 3 z 5

Dlouho jsem se nemohla začíst, v knize bylo příliš mnoho popisných pasáží a čtenář si v nich prostě musí NAJÍT příběh, který je zajímavý a napsaný hodně procítěně a emotivně.

jaroiva
03.01.2021 4 z 5

Nesnáším to americké hraní na city, a už vůbec nesnáším, když se tím nechám dojmout... :) Možná klišé, ale tentokrát jsem se i přesto nechala vtáhnout do příběhu.
Skvělá audiokniha, výborně načtená.
Akorát díky tomu, že je to celé psané tím americkým stylem, je jasné, že bude americký i konec. Nebýt toho, dala bych plný počet.
Takže bych to shrnula tak, že se mi - mé vůli navzdory - kniha moc líbila. Přes veškeré rozumové námitky jsem se nechala chytit na emoce.

Mathiola8
02.01.2021 4 z 5

Ze začátku jsem se do těch dlouhých vysvětlujících pasáží nemohla začíst. Pak jsem si na ně zvykla a dokonce si je užívala. Námět hezký, jen konec trochu divný.

Jessica007
25.12.2020 5 z 5

Krásná kniha, dojemná. Cituplná. Četla jsem ji v předvánočním a vánočním období.. Moc se mi líbila.

Evaho73
21.12.2020 3 z 5

Počúvala som ako audioknihu pri vypekaní  vianočných koláčikov. Ťaživá téma, ktorá dokáže pohnúť aj to najtvrdšie srdce, ale nesadlo mi jej spracovanie. Ako sa bude zápletka vyvíjať som vedela hneď od začiatku, a možno preto som sa miestami nudila pri rozsiahlych a predvídateľných opisoch.
Videla som veľa podobných filmov a je mi to ľúto, ale tento príbeh mi vôbec neprišiel originálny a skôr som mala pocit, že autor vsadil  viac na citové vydieranie čitateľov.
Skrátka kniha bola na mňa až príliš americká...

hlina
10.12.2020 4 z 5

Možná je děj předvídatelný, možná jsou to klišé, možná je to dobře promyšlená hra na city... Ale na mě to zafungovalo. Možná je to tím, co se kolem nás děje, nebo snad tím předvánočním časem... Netuším a je mi to vlastně jedno. Krásně jsem si početla.

makyla
10.11.2020 4 z 5

No, zase jsem si áchla. Ze začátku jsem měla trošku problém se začít. Přišlo mi, že je tam zbytečně moc věcí okolo, které s ústředním motivem nesouvisely.
Příběh se točí okolo sedmileté Annie, která má těžce nemocné srdce. A už jí moc času nezbývá. Reese je podivín, ze kterého se vyklube uznávaný transplantační chirurg. Reese po smrti své nemocné manželky nechá svého poslání a žije v sousedství se svým švagrem. Osud mu postaví do cesty nemocnou Annie.
I když je víceméně jasné, jak příběh skončí, čte se opravdu krásně. A ano, já jsem si poplakala. Chcete krásnou knihu? Charles Martin vám ji nabízí.

raty
09.11.2020 4 z 5

Krásný příběh. Trochu rozvláčnější a popisný styl vyprávění je dobrá volba, když chcete trochu zpomalit. Na plný počet mi u této knihy nic nechybělo, spíš přebývalo.

cornetka
10.08.2020 4 z 5

Ze začátku byl pro mě děj nezáživný, zdál se mi moc popisný a kniha mě moc nebavila. Až když Reese postupně odkrýval, co se stalo jeho manželce a jaký byl jeho život dřív, začala mě knížka víc bavit. Stejně tak začal být zajímavější také život Annie. A poslední část knihy byla neskutečná, takže jsem ji přečetla jedním dechem!

KatkaP.
25.07.2020 1 z 5

Hora mezi námi mě dostala, proto jsem šla s chutí i do této a byla jsem strašně zklamaná...táhlé, moc sladké, moc prvoplánové.... mohl by to být skvělý dojemný příběh, ale štval mě styl ala červené knihovna,takže se emoce nedostavily:((

Lucy2211
20.07.2020 5 z 5

Před pár chvílemi jsem dočetla jednu z nejsilnějších a nejemotivnějších knih v mém životě.
Ano, přesně taková byla tato kniha.
Myslela jsem si, že po dočtení knih od mé oblíbené spisovatelky Sinéad Moriarty - Dobrá matka & Sedm dopisů z lásky (které mě též zasáhly), už mě žádná jiná kniha tolik nepřekvapí. Jak jsem se mýlila...
Číst jsem začala včera ráno a nemohla jsem přestat, jak mě každá kapitola nutila pokračovat.
Když jsem před třemi lety četla “Horu mezi námi” od Charlese Martina, věděla jsem, že jeho knihy jsou neobyčejné. Až nyní, když jsem dočetla knihu “Když zpívají cvrčci” chápu v plném porozumění svá již vyřčená slova.
Během čtení se ve mě mísily všechny pocity. Přes soucit, smích, radost, smutek, naději i slzy, které mi po tvářích stékaly hned několikrát.
Silný a originální příběh malé nemocné holčičky Annie, která prodejem limonády vydělává na svou akutní a velice drahou operaci srdce & osudem zkoušeného chirurga Reese, jejichž cesty se nečekaně střetnou, si mě získal a nikdy na tuto knihu, na tento příběh nezapomenu. ❤️
Maličká Annie vám přiroste k srdíčku a okamžitě si ji zamilujete. Sympatický Reese také.
Příběh byl představen vynikajícím způsobem, až jsem měla pocit, jako kdyby se odehrával přímo přede mnou.
Velmi doufám, že jednoho dne se dočkáme i filmového zpracování. Tato kniha by si ho rozhodně zasloužila.
Moc se mi líbí věta na obálce - “Naděje někdy přichází z nečekaných míst.” Jak pravdivá slova a pro tento příběh se skutečně hodí.
Když jsem se včera ráno do knihy pouštěla, nečekala jsem, že mě zasáhne natolik, že mě doslova emočně vyčerpá.
Ano, “Hora mezi námi” se mi moc líbila (mám v plánu si ji brzy přečíst znovu) a dodnes na ni vzpomínám, ale tato mi doslova vyrazila dech nejen námětem, ale především zpracováním.
Pokud hledáte příběh, který vám zůstane v mysli a srdci na dlouhou dobu, doporučuji vzít do rukou právě tento titul.