Když zpívají cvrčci

Když zpívají cvrčci https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386746/bmid_kdyz-zpivaji-cvrcci-8zV-386746.jpg 4 313 114

Na náměstí ospalého jižanského městečka stojí stánek s citronovou limonádou, který provozuje sedmiletá Annie. Má nemocné srdce a prodejem limonády si vydělává peníze na operaci, která by jí mohla zachránit život. Shodou okolností se u jejího stánku zastaví nemluvný samotář Reese Mitch, který se po tragické smrti své manželky vzdal práce chirurga a uchýlil se k jezeru Burton, kde opravuje lodě a snaží se zapomenout na minulost. Jejich životy se po osudovém setkání navždy změní a Reese náhle stojí před těžkým rozhodnutím: aby mohl Annie pomoci, bude muset čelit svým bolestným vzpomínkám.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Motto

When Crickets Cry , 2006

Katerina015
14.08.2019 5 z 5

Dojemná knížka... Je pravda, že jsem jí chtěla odložit, protože jsem se ze začátku nemohla začíst... Ale na doporučení jsem tomu dala ještě šanci a jsem ráda, že jsem tak učinila... Kniha je překrásná... A ten konec... Neskutečný....
Na mě tam bylo hodně lékařských věcí, ale i tak dávám 5 hvězdiček.. Bezvadné

harvan69
07.08.2019 4 z 5

Dojemná knížka. Místy se autor na můj vkus až moc rozepisoval, nemělo to spád. Je to spíše pohádka se všemi těmi kladnými hrdiny, i když v pohádkách většinou bývají i záporné postavy, ale kdo si někdy rád nepřečte pohádku v dnešní hektické době?

Olous1
04.08.2019

Tak já s velkou lítostí bohužel knihu odkládám, neboť jsem se nedokázala začíst. Chvilkama jsem ani nevěděla co čtu. Ale i přesto dám knize druhou šanci, ale až za pár měsíců.

salkyn
17.07.2019 3 z 5

Z knihy mám rozporuplné pocity. Četla se docela dobře, téma bylo zajímavé, příběh dojemný... ale. Na mě moc nereálné, a navíc všichni tak! sympatičtí a kladní. Tři a půl hvězdy, víc ani tluk.

meluzena
15.07.2019 5 z 5

Knížka se věnuje srdečním záležitostem - jak objektu péče kardiologů, tak duchovnímu sídlu soucitu a lásky. Hlavními hrdiny jsou špičkový kardiochirurg, který utíká sám před sebou (a zběhl i ze své profese), dobrosrdečná a všemi zbožňovaná holčička, která osiřela když její rodiče-misionáři byli při misii zabiti, nutně potřebuje transplantaci srdce, ale nemá na ni peníze, a její teta, která se o ni stará, má tři zaměstnání, aby to všechno utáhla, a už mele z posledního. Není tu žádná záporná postava a všichni jsou moudří a empatičtí.
Ano, je to poněkud klišovité a občas to zavání křesťanskou literaturou :) Ale jestli se někdy rádi kouknete na nějaký "vánoční hollywoodský slaďák", nalaďte se na tuhle strunu a knížku si užijte. Protože i v těch "vánočních filmech" lze najít ty nejzákladnější pravdy (které je asi třeba omílat pořád dokola, aby neupadly v zapomnění). Tady najdeme mj. jakýsi jemný apel na změnu přístupu klasické medicíny k léčbě nemocí. A hlavně je to příběh o naději a tu občas potřebujeme všichni, nebo ne?
---
„Pro vědu bylo srdce něčím, co je třeba rozpitvat, popsat a uložit na polici naložené v konzervačním roztoku, aby nějaký student s brýlemi a zubními rovnátky mohl říct ,Ahaʻ a ,Ajoʻ. Vědecký přístup byl chladný, bez citu, a dokonce i způsob vyjadřování vědců byl sterilní. Jako by srdce nebylo nic víc než buňky držené pohromadě dalšími buňkami.“
---
„Zázraky se dějí. Navzdory tomu, že si to někteří lidé nemyslí, se zázraky opravdu dějí.“

Marcela52
09.07.2019 4 z 5

Dojemný příběh, který se velmi dobře četl, ale z mého pohledu tam bylo příliš osudovosti, moc sentimentu a také některé situace příliš dramatické, takže těžko uvěřitelné. I tak mohu doporučit jako oddechovou četbu, i když téma těžce nemocné holčičky příliš oddechové není. Autor má velký vypravěčský dar, takže pokud nebudete příliš kritičtí jako já, a máte rádi romantické milostné čtení, určitě si knihu užijete...

bookcase
06.07.2019 4 z 5

Dojemný román, přitom plný naděje. Je sice hodně proložen lékařskými termíny a vírou v Boha, ale i tak je to pohlazení pro duši.

kam-pak
03.05.2019 5 z 5

Já jsem si ráda užila sympatických kladných hrdinů...

Marika Vanova
01.05.2019 4 z 5

Uf, teda pan autor mě pěkně napnul jako luk, ten konec, ten konec, jsem ráda, toť vše, abych nenapovídala. Občas mi některé lékařské pasáže přišly trochu moc a přitažené za vlasy, ale jinak dobrý počtení. Americký sladkobolný počtení.

Květ
03.04.2019 2 z 5

Na druhý román autora knížky Hora mezi námi jsem se opravdu těšila, očekávala jsem ale asi něco jiného. Příběh mi přišel až moc patetický, hrdina až moc kladný, medicínské popisy až moc zdlouhavé.... přiznám se, nesedlo mi to.

JarkaM
28.03.2019 3 z 5

Milá knížka se super hrdinou :o)

VladkaBU
12.03.2019 5 z 5

... krásně napsaný příběh, kterým čtenář něžně pluje, a který nutí číst dál. Zajímavé bylo číst o tom, jak funguje srdce, a jak probíhá transplantace. Konec jsem přečetla jedním dechem

Aya81
11.03.2019 5 z 5

Nádherná kniha o srdcích pro potěchu srdce. Nejde sice o milostný příběh, ale autor má úžasný dar popsat lásku v jednoduchých každodenních okamžicích.. jednoduše, prostě, lehounce, ale tolik dojemně.
Děj není složitý, je dokonce i předvídatelný, ale to není důležité. Děj tu totiž (při vší úctě) není vůbec podstatný. To nejúžasnější na celé knize jsou emoce, které kniha vzbuzuje, cit, který vás při čtení úplně zaplaví. I smutné věci jsou popsány s pozitivním nádechem.

Haha299
24.02.2019 5 z 5

Skvělý příběh, dojemný, který chytí za srdíčko. Nemohla jsem se od něj odpoutat. Autora neznám, ale určitě si od něj ráda ještě něco přečtu.

Evule81
20.02.2019 5 z 5

Úžasná knížka a závěr neměl chybu. Doporučuji.

Adriana.82
17.02.2019 5 z 5

Na konci se mi srdce málem zastavilo !!!!
Krásně jsem si pobrečela ....

Jonyj
17.02.2019 1 z 5

Velmi slabá kniha. Děj patetický, nereálný,vleklý. Za mě určitě ne.

ave55
15.02.2019 5 z 5

Pokud hodnotím knihu, tedy za 5*. Musím však podotknout, aniž bych chtěla znevažovat náš zdravotní systém, že v českém zdravotnictví také nejde vše jak bychom si přáli. V Americe si holčička vydělává na operaci prodejem limonády, v Česku sbíráme hromadně víčka z limonád pro nemocné děti.

iška
03.02.2019 5 z 5

Ten příběh o srdcích se mého srdce opravdu dotknul.

tereza1198
31.01.2019 3 z 5

Krásný příběh o lásce, dřevu, bolesti, vodě a naději. Vadila mi ta velká míra patosu, ale jinak se to četlo hezky. Ale pořád si říkám, co je to za zemi, kde si dítě vydělává na léčbu prodejem citrónové limonády? Kde se celé rodiny zadluží a dostanou se do bídy jenom proto, že se snaží zachránit někoho koho milují? Važme si našeho zdravotního systému.