Když zpívají cvrčci

Když zpívají cvrčci https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386746/bmid_kdyz-zpivaji-cvrcci-8zV-386746.jpg 4 314 114

Na náměstí ospalého jižanského městečka stojí stánek s citronovou limonádou, který provozuje sedmiletá Annie. Má nemocné srdce a prodejem limonády si vydělává peníze na operaci, která by jí mohla zachránit život. Shodou okolností se u jejího stánku zastaví nemluvný samotář Reese Mitch, který se po tragické smrti své manželky vzdal práce chirurga a uchýlil se k jezeru Burton, kde opravuje lodě a snaží se zapomenout na minulost. Jejich životy se po osudovém setkání navždy změní a Reese náhle stojí před těžkým rozhodnutím: aby mohl Annie pomoci, bude muset čelit svým bolestným vzpomínkám.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Motto

When Crickets Cry , 2006

alenkacermi
31.01.2019 5 z 5

Na začátku jsem se nemohla začíst a přisuzuji to pouze své roztěkané mysli. Po sklidnění a naladění na správnou vlnu, jsem si knihu užila. Nejvíc ve mně zanechá vzpomínku na krásnou ódu na srdce.

Fanda74
27.01.2019 5 z 5

Velmi pěkná knížka a ani troch nevadí, že konce je očekávatelný, naopak je čtenář zvědavý, jak se příběh bude dál vyvíjet. Milé, chytré a dojemné.

ladyka
23.01.2019 5 z 5

Druhá čtená kniha od autora mě nadchla stejně jako Hora mezi námi. Opět jde o dojemný,něžný a přitom silný příběh o lásce, místy až pohádkově čistý - malá Annie je na svůj věk neskutečně rozumná a Reese ctnostný, na tom má zřejmě nemalý podíl křesťanská víra hrdinů. Od půlky se kniha nedala odložit a konec vás dostane, o emoce není u tohoto autora nouze. Doufejme,že další díla autora dorazí brzy i k českým čtenárům,nemůžu se dočkat!

Ellis
21.01.2019 5 z 5

Nádherně napsaný příběh, plný emocí, smutku a lásky. Celkem je překvapivé, že takto dokáže psát muž. A to je dobře :) Po skvělé Hoře mezi námi jsem se moc těšila na "Cvrčky", kniha nezklamala a přečtena za 2 večery. Navíc má krásnou obálku a ta část s kardinály je dojemná. Charles Martin opravdu umí, doporučuji jednoznačně. A těším se na další knihu.

kneslova
12.01.2019 5 z 5

Musím napsat jako někteří pode mnou, ač jsem na základě anotace neměla od knihy velká očekávání, velmi mě překvapila a to v dobrém. Výborná kniha

sadlo
08.01.2019

Přečteno poctivě od A do Ž. Skvělé čtení!!!!

Illaa
06.01.2019 3 z 5

Hodně silný a dojemný příběh, především od půlky knihy. První část pro mě byla malinko vleklá, místy až přehnaně detailní. Ale jsem ráda, že jsem vydržela a četla dál. Co následovalo bylo úchvatné, prožité, prostě plné emocí.

broskev28
31.12.2018 4 z 5

Krásný a velmi čtivý příběh. Zuzana2599 má pravdu: ač je autorem muž, kniha je doslova nabitá emocemi, smekám! Jestli bude tento příběh někdy převeden na filmové plátno, představovala bych si ho pod režijním vedením Lasse Hallstrőma; tento pán taky umí pracovat s emocemi a nebojí se jich.
Překlad plyne lehce a nenásilně, čtenáře neruší žádné chyby. Dozvíte se o (svém) srdci víc, než by člověk čekal u beletrie, a koneckonců nejen o srdci.
"I při těch nejhorších prognózách v pozadí vždycky existuje naděje. Plíží se chodbami, vznáší se v každém koutě nemocničních pokojů, pospíchá za každými nosítky a hledá duši, která ji potřebuje."
P.S. Co mě ovšem totálně odrovnalo, to byly názvy v jídelníčku oblíbené restaurace Reese a Charlieho!

Pebbles
07.12.2018 5 z 5

Jsou knížky, na něž se vyloženě těšíte a po přečtění příjde zklamání. A pak jsou knížky, od kterých vůbec nic neočekáváte a dostanete všechno ... a Cvrčci dodali mé duši nový kousek identity - krásná kniha v nádherném českém překladu.

Ivana11
06.12.2018 5 z 5

Hutná, přesto krásná kniha, silný příběh, plno emocí, smutku, lásky.

zuzana2599
21.11.2018 5 z 5

Když zpívají cvrčci přilétá na do našich srdcí naděje, naděje na nový život, bez bolesti a trápení....
Opět dokonalý příběh z pera Charlese Martina, muže, kterému nejsou žádné silné emoce cizí. Smutné, dojemné, nadějné, prostě příběh, u kterého vás zabolí u srdce.

Šánka
18.11.2018 5 z 5

Tedy Ch. Martin umí zahrát na city a dal mi docela zabrat.
Je to krásně napsaný a dojemný příběh malé holčičky Annie a samotářského Reese, které náhoda svede dohromady. Na první pohled nemají nic společného, přesto tak mnoho....své nemocné srdce, i když každý jinak. A možná, že by si mohli navzájem pomoci, pokud jim bude dopřán čas....

alva1
27.10.2018 5 z 5

Krásný příběh, sympatické postavy, emoce. Skvělá kniha od autora, který se s životem svých knižních hrdinů rozhodně nemazlí.

Marylaa
24.10.2018 5 z 5

Přiznám se, že nemám moc ráda, když v knihách umírají sympatičtí hrdinové. Ale Charles Martin umí psát tak, že to prostě vezmu jako součást života (vlastně knihy). To není spoiler, je to v anotaci a v knize snad ve druhé kapitole. I když jinak ta anotace prozrazuje příliš brzo příliš mnoho, autor odhalování hrdinovy minulosti dávkuje postupně a dobře to mícha se současnosti.
A ještě jedno na této knize oceňuji: občas se v televizi hlásá, že je málo dárců orgánu vždy to na mně působí jakože by mělo umírat víc mladých a zdravých lidí a v této knize se manželka hlavního hrdiny rozpláče, když se dostane na seznam čekatelů na srdce, protože kvůli ní musí někdo umřít.
Jedno bych vytkla překladatelce, a to psaní Boha s malým b, je dobré rozlišit, kdy je to pouhá fráze ( v tom případě, ač jsem křesťanka, bych to pochopila) a kdy ne.