Když jsme to tajili

Když jsme to tajili https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486039/bmid_kdyz-jsme-to-tajili-9YK-486039.jpeg 4 329 61

The Ivy Years série

CO SE STALO NA STŘEDNÍ, ZŮSTALO NA STŘEDNÍ. AŽ DOTEĎ. Před pěti lety Michael Graham zradil jediného člověka, který ho doopravdy znal. Od té doby svoji sexualitu tají před všemi, i před sebou. Nemůže uvěřit vlastním očím, když do šatny hokejového týmu Harknesské univerzity vstoupí duch jeho minulosti, s taškou s hokejovou výstrojí na rameni a s tím samým úsměvem, kterému Graham kdysi nedokázal odolat. V tu chvíli je jedinou reakcí, na kterou se Graham zmůže, čirá panika. Jediné omylem pronesené slovo a nový člen týmu by mohl Grahamovi zničit celý život. John Rikker je zase nováčkem. Tentokrát je to horší než obvykle, protože se mu na paty lepí novináři, kteří se nemůžou dočkat, až napíšou další článek o jediném hráči v první divizi, který o sobě otevřeně prozradil, že je gay. Jeho spoluhráči nejsou z přítomnosti tolika novinářů nadšení, a zvlášť jeden hráč zbledne pokaždé, kdy Rikker vejde do místnosti. Rikker rozhodně nečekal, že by ho Graham přivítal s otevřenou náručí, ale to, že se mu ani nepodívá do očí, ho překvapilo. Jak to tak vypadá, jeho bývalému… nejlepšímu kamarádovi, nebo příteli, nebo co to vlastně byli, se moc nedaří. Příliš pije a během tréninku se nedokáže soustředit. Buď dva nejosamělejší členy týmu tlak, který je na ně vyvíjen, dočista zničí, nebo překonají bolest, kterou si způsobili, a vrátí se k sobě.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Baronet

The Understatement of the Year , 2014

happy19
08.01.2022 5 z 5

Krásný...sladkobolný příběh...:-* jsem dojatá...
Hokejové prostředí tomu dodává vyšší level,-)

„Láska má svoje iluze a každá iluze má svůj zítřek. Proto se už tolik milenců rozešlo, protože věřili, že jsou spojení navždy. Skutečnou zkouškou je bolest a štěstí. Když dvě bytosti přestáli tuto dvojitou zkoušku života, odhalili svoje chyby a svoje přednosti, mohou si být jisti, že až do skonání života, budou se držet za ruce.“

Jita160
08.01.2022 5 z 5

Tak tohle je přesně můj šálek kávy.
Tyhle kluky Já prostě žeru nejen jako své dobré kamarády, ale i v knížkách si ráda o nich přečtu . Jejich Láska je prostě pro mě trochu jiná než jako ta u (normálních párů).Je plná děsu z odhalení ,trápení komu všemu ublíží, odhalení se a přiznání, že je přitahuje stejné pohlaví. O to víc jim tu lásku prostě věřím.
Krásně napsaný příběh o dvou gayích kamarádech ,hokejistech, kterým rodiče i společnost nedopřála aby mohli být spolu jako pár.Až po letech kdy se znovu potkají na ledu jako spoluhráči si uvědomí jak je to k sobě přitahuje takovou silou že dokáží překonat stud i zbabělost.
Nechápu diskriminaci,copak si někdo z nás vybere jaký se narodí????
Rozhodně doporučuji!!!!

Michalka24
07.01.2022 5 z 5

Tiez sa priklanam k tym, ktorym sa pribeh pacil. Prijemne citanie, obaja hlavny hrdinovia sympaticky. Tesim sa na dalsiu knihu.

petusska01
06.01.2022 3 z 5

Z tejto série bohužiaľ najslabšia kniha. Plus podobný námet ako "ON" a "My" od tej istej autorky. To by mi až tak nevadilo, pretože tá séria sa mi veľmi páčila. Toto je trosku slabší odvar z toho ale zase lepšie ako ďalšie gay romance ktoré som už stihla prečítať, nebolo ich zase až tak veľa. Môžem však povedať, že začiatok sa veľmi tiahol, Graham mi liezol na nervy a Rikker je fakt obdivuhodne chápavý, trpezlivý a tolerantný. Škoda, že začiatok knihy je taky nijaký co sa tyka romantiky a potom zrazu to má taký rýchly spád a koniec je ešte rýchlejší. Skôr by som ten koniec chcela viac rozobrať ako sledovať 7 mesiacov ako sa spolu G. a Rikker nebavia. Ale v konečnom dôsledku, je to fajn príbeh, príjemné hokejové prostredie, stretnutie aj s postavami z minulých kníh... Môže byť.

KláraH.
30.12.2021 5 z 5

A mně se to líbilo moc. Jako "On" (můj TOP, ke kterému se ráda vracím) od stejné autorky to sice není, ale je to podobná pecka. Mám prostě tyhle gay romance ráda a nestydím se za to. A tohle je jedna z těch lepších. Fandila jsem jim oběma. Rikker je obdivuhodně trpělivý a chápající. Přečteno během jednoho večera a dopoledne a je mi líto, že už to skončilo.

maafa
28.12.2021 5 z 5

Je zajímavé tady číst ty různorodé komentáře. Někoho příběh moc nezaujal, jiný je nadšený. Já jsem tedy spokojená moc. Příběh dvou nešťastných duší, co k sobě hledají cestu, dopadne, jak v tomto žánru dopadnout má. A jako matka si říkám, že i když jde o červenou knihovnu, k nějakému zamyšlení by vést mohla. Třeba k tomu, jak i ještě v dnešní době se tváříme jako tolerantní k menšinám, ale když se to týká našich blízkých, moc nám to někdy nejde. Nedovedu si představit, co by moje děti musely udělat, jaké by musely být, abych je zavrhla. Přitom být jiný je těžké už samo o sobě, natož potom, když za vámi nestojí žádná opora. I kdyby jen pro tohle zamyšlení jsem ráda, že tento příběh vznikl.

MarKy95
26.12.2021 3 z 5

Od autorky jednoznačně nejslabší kniha.

Vetřelkyně
26.12.2021 3 z 5

Za me nejslabší pribeh autorky. Jeji knihy mam velmi rada, ale tohle se moc nepovedlo. Graham me spíš stval nez ze bych mu fandila a celkově to nebylo ono. Skoda.

Tesset
26.12.2021 5 z 5

Další super díl téhle skvělé série. Rikkera si člověk prostě musel zamilovat a Gramah je fajn ukázka toho, že hlavní hrdina nemusí být vždycky macho alfasamec a taky zaujme. Přečteno za necelý den. Těším se, až se do Harknessu zase vrátím.

zuzak82
25.12.2021 4 z 5

(SPOILER) Kniha vypráví příběh dvou kluků, kteří se potkají po letech na vysoké škole v hokejovém týmu. Pojí je společná minulost a hrozná událost, která je na roky rozdělila a ovlivnila jejich životy.
Rikker je několik let vnitřně uvědomělý, že je gay a netají to. A přestože ho Graham v minulosti zklamal, tak stále je pro něj jeho první láska a chová k němu city. Ale přesto nečekal, že ho bude Graham doslova ignorovat.
Graham je naopak nejistý, protože Rikker svým příchodem otevřel pandořínu skříňku, kterou by nejraději nechal zavřenou. Znovu tak vypluly na povrch jeho pocity viny, ztráty přátelství a jediného vztahu, který prožíval intenzivně.
Pro Grahama je zprvu těžké si přiznat svou sexualitu, projevit city Rikkerovi a nejtěžší je pro něj to přiznat i světu, který ho lehce může odsoudit a znovu jim ublížit. O to složitější je to také proto, že oba hrají hokej a ještě ve stejném týmu.
A pokud si myslíte, že dnes je to vše pro homosexuály přece mnohem lehčí než kdysi, tak ty předsudky v Americe i u nás pořád jsou. Věděli jste, že oficiálně otevřeně se k homosexualitě přiznal první hráč hrající NHL teprve v červenci tohoto roku (2021)? A navíc šlo o mladého hráče, který je teprve na začátku své kariéry. Proč tomu tak asi je?
Takže úplně chápu, že Graham váhal s přiznáním sobě, Rikkerovi, svým blízkým a dokonce i spoluhráčům. Takže oceňuji, že autorka trochu zapracovala i toto téma.

narisa
25.12.2021 5 z 5

Na tuto knihu jsem se moc těšila. Četlo se to skvěle a rychle. Rikker byl moc sympatický, Graham zpočátku až tak moc ne. Chápu, že ho ovlivňoval strach z toho, co zažil, ale i tak mi úplně nesedl. Jinak se mi jejich příběh moc líbil. A to nemluvím o tom, že jsou to hokejisti. Hokej prostě miluju a navíc tam byl i Hartley. Takže další plus. Skvělá kniha, ale příběh těchto dvou kluků nedosahuje úrovně Wese a Jamieho (On, My) nebo Luka a Keatona z Přísně tajné. I tak je tato série skvělá a já se moc těším na další díly. Hodnotím 4,5*.

nina3905
20.12.2021 5 z 5

Emotívny príbeh, ktorý určite chytí za srdce každého citlivého čitateľa. Hlavné postavy si zamilujete, chalani sú perfektní, dostanú sa vám pod kožu. Jednu chvíľu im fandíte, ďalšiu na nich nadávate. Veľmi citlivo vnímate chýbajúce rodinné zázemie. Príbeh bol perfektný. Jediné čo sa mierne sklamalo bol koniec, ktorý bol veľmi rýchly, ak by som bola na mieste autorky určite by som ho dopísala. Kniha stojí za prečítanie a teším sa na pokračovanie.

LenRan
19.12.2021 5 z 5

Je to vlastně celkem smutný příběh. Grahama mi bylo líto, je vidět, že prostředí v kterém člověk vyrůstá, ho velmi zásadně ovlivňuje. Vůbec se nedivím, že po tom, v čem vyrůstal a čím si prošel, měl prostě strach.
Naštěstí Rikker a láska umí divy, takže jsme se dočkali i odvahy a dobrého konce :) Moc pěkné, další prosím :)

lusitta05
18.12.2021 4 z 5

Nebolo to zlé,fajn príbeh, akurát ten koniec hrozne slabý.

Kristy.Seb
18.12.2021 4 z 5

Není to kritik, kdo se počítá, ne ten, kdo poukazuje na chyby odvážných nebo navrhuje, jak by se to dalo udělat lépe. Hlavní je ten, kdo vstoupí do arény, ten, jehož tvář je poskvrněná prachem, potem a krví, ten, kdo kráčí odhodlaně, dělá chyby, komu se zas a znovu nedaří, protože není snahy bez chyb a nezdarů, ten kdo pokud selže, selže aspoň při velkých činech, a nebude tak patřit k bojácným, kteří nikdy nepoznají prohru ani vítězství.

Silný příběh, se silným tématem, obzvlášť v dnešní době. Jen konec mi přišel příliš uspěchaný.

Ketfl
14.12.2021 4 z 5

Další příběh ze série za mnou a já jsem velmi spokojená. Čtení jsem si užila od první do poslední stránky. Ale je fakt, že ten Graham mě pekelně štval! Chápu, že to asi nemůže být jednoduché a je mi jasné, že asi není příjemné to vyhlásit do světa, ale chudák Rikker. Každopádně aspoň byl u této postavy vidět v průběhu knihy nějaký posun a díky tomu vše dobře dopadlo. Jinak si nemám absolutně na co stěžovat a moc se těším na další díl, co si pro nás autorka připravila.

Terez9119
13.12.2021 3 z 5

Za mě ne. Nezdravý vztah od začátku do konce. Milovat někoho, kdo vám jen ubližuje je peklo a Rikker si zasloužil něco lepšího. Graham mě rozčiloval od začátku do konce, jeho rychlý přerod na konci jsem autorce vůbec nevěřila. Na On to nemělo ani zdaleka...

NikolaSkop
12.12.2021 5 z 5

Moc hezky pribeh. :) Asi se mi uprimne zatim z cele serie libil nejvice :)

Petriii
11.12.2021 4 z 5

Tohle byl krásný příběh,plný emocí. Je krásně vidět jak se Graham vyvíjí,jak se přestává tolik bát... Hrozně mě mrzí jak se někteří ostatní kluci chovali k Rikkerovi. Prostě tohle chování vůči gayům absolutně nedokážu pochopit!!! Jak na ně někdo může být hnusný, jen kvůli jiné orientaci? Je mi z toho smutno, že na to jak moc jsme se posunuli,tak je to pořád ještě v některých ohledech málo.
Jinak knihu vřele doporučuji, ale jak už tu bylo zmíněno,byl to strašně rychlý konec,což je škoda. 4,5/5*

2688
10.12.2021 4 z 5

Ano přesně takhle sladké příběhy já můžu.

⭐„Měj odvahu být sám sebou.
Je to proces,
se kterým můžeš začít kdykoli.“ ⭐