Kdo zradil krále

Kdo zradil krále https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432551/bmid_kdo-zradil-krale-zv3-432551.jpg 3 52 15

Historická detektivka se soudcem Melicharem a jeho pomocníkem Božetěchem, odehrávající se za vlády Jana Lucemburského. Po návratu z tažení do Uher je zatčen jeden z předních velmožů království Jindřich z Lipé a uvězněn na hradě Týřově. Král Jan Lucemburský ho obviňuje ze zrady a požaduje jeho smrt. Tím, kdo má vynést rozsudek, je královský soudce Melichar z Roupova. Jenže ten si je vědom, že Jindřichova poprava by vyvolala vzpouru rodu Ronovců a krvavou domácí válku. Proto usilovně hledá důkazy, které by zpochybnily údajnou Jindřichovu zradu krále a vedly k jeho osvobození. Času je málo, a proto využije i nabídky, se kterou přijde obávaný lapka a vládce pražského podsvětí Šilhavý Otmar. Jenže tím uzavře smlouvu s ďáblem, na kterou málem doplatí. Zachrání ho jeho pomocník Božetěch nebo sama královna Eliška Přemyslovna? Neskončí nakonec soudce na popravišti?... celý text

jarin58
15.03.2024 2 z 5

Tenhle díl bych zařadil mezi slabší.

martineknatasa
17.09.2023 5 z 5

Kniha mne nezklamala, hezky se četla a těším se na další díly

Jessybelle
23.05.2023 3 z 5

Nemůžu říct, že by to nebylo čtivé. Ale zdá se, že detektivka šla na úkor laškování kdekoho s kdekým...
Až malinko akční scéna na konci knihy to trochu odčinila. Ale autor má rozhodně lepší knihy než je tato.

hanzmb
24.08.2021 2 z 5

Kde jsou ty doby Protivy a otce vlasti. Tohle není ani detektivka ani historický román. Nemá to žádnou zápletku a jedinou důvěryhodnou historickou realitou je uvěznění Jindřicha z Lipé na Týřově. ( Když jsem tam v mládí na čundru přespával, netušil jsem, jakého mám slavného předchůdce :-).) Asi nejvhodnější definice této literární kategorie bude slátanina.

bagel
22.12.2020 2 z 5

Horší průměr mezi autorovými knihami, nudný děj.

Dandulka
10.12.2020 5 z 5

Také tento díl se mi hodně líbil, i když měl trochu pomalejší rozjezd. Mám ráda toto období dějin.

katka134
01.11.2020 3 z 5

Nenáročné, ale příjemné čtení. Akční scéna s králem ke konci příběhu celkový dojem vylepšila.

jindrich7442
30.09.2020 2 z 5

Bohužel zápas o nejplodnější autorství nechává své následky. Opět jsem zapomněl, že příběhy soudce Melichara jsem už jednou odložil a nedočetl. Zde jsem se sice konce dobral, ale opravdu jen s vypětím sil a přemáháním. Rád vezmu něco z dřívější tvorby, protože to je jako nebe a dudy...

kate9326
19.06.2020 2 z 5

Nic moc...

simuiv
26.04.2020

Tak nevím, nevím. Souboj Bauer/Vondruška vidím tak 1:1. Co se týče popisu sexuálních hrátek, tak vede Bauer. Takže já sáhnu radši po starém dobrém Jiráskovi. Bod navíc za Jonáše z Kublova.

DuncanIdaho
12.04.2020 3 z 5

Jde o nenáročné čtení s dost naivním rozuzlením zápletky. Problém tu vyřešily dvě náhody. Je to dobré, ale není to typická detektivka ze středověku.

Magnum1
25.03.2020

Typický Jan Bauer. Zde nezklamal ani nepřekvapil. Příběh se odvíjí a má spád. A můžeme čekat na další díl.

kolacky
16.03.2020 4 z 5

No tak krále SPOILER nezradil nakonec nikdo :-). A dokonce se mi p. Bauer tentokrát četl docela dobře. Zmatek v křivoklátských lesích se mi celkem líbil!

rlupinek
13.02.2020 4 z 5

Příjemné čtení, jenom příběh mi přišel tak nějak moc jednoduchý, zejména jeho závěr. Nemyslím, že by lidé podezřelí ze spiknutí proti králi, zejména méně urození, vyvázli tak jednoduše. Co se mi moc líbilo, byla dějová paralela s knižní sérií Rytíři z Vřesova (autor František Niedl), kterou jsem dočetl nedávno a postavy a události se objevily v obou příbězích.

babystar
13.02.2020 4 z 5

Pan spisovatel je tak trochu šprýmař. Kdo máte rádi vážné historické romány, budete zklamáni. Mně se naopak líbí, jak si autor vezme historickou událost (v tomto případě tu z r. 1315) a opřede kolem ní děj, jako by říkal: "Nebuďte takoví suchaři! Lidé jsou stále stejní! I naši předkové se milovali a nenáviděli. Jednou byli dole, podruhé nahoře, a přesto se dovedli radovat ze života."