Kdo zabil Snížka?

Kdo zabil Snížka? https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353503/bmid_kdo-zabil-snizka-PzC-353503.jpg 4 454 95

Když si Martina přála psa, netušila, že se Snížkem budou samé potíže. Z malého bílého štěněte vyrostl pes, kterého skoro nikdo ve vesnici nemá rád. Dokonce i její máma se ho bojí. A tak když Martina jednoho dne najde Snížka mrtvého, hned ji napadne, že nezemřel náhodou. Opravdu Snížka někdo zabil? Martina se spolu s kamarády Frantou, Kájou a Viktorem pustí do vyšetřování Snížkovy smrti a jejich dobrodružné pátrání přinese nečekaná odhalení. Po knížce Bertík a čmuchadlo přichází úspěšná autorka knih pro dospělé Petra Soukupová s dalším neobyčejným příběhem pro děti, tentokrát s detektivní zápletkou.... celý text

Adell-ka
10.02.2019 5 z 5

Hezky napsána knížka pro děti s detektivní zápletkou, četla se dobře a bavila mě. Líbí se mi, jakým jazykem je psána, nespisovně a tak trochu překotně, jako kdyby to opravdu vyprávělo dítě. To mi přišlo super a některé slovní obraty mi přišly vyloženě vtipné. Moc fajn čtení! :)

Gabi13
03.01.2019 5 z 5

Skvěle napsaná knížka, kterou lze kombinovat se čtením knížky - Dobré pro všechny od paní Soukupové. Hlásím, že toto je velmi skvěle napsán obyčejný příběh dětí, který má v sobě i spoustu ponaučení.

medlovice
29.12.2018 5 z 5

Neodolala jsem pokušení. Tato knižka je zařazena do dětského oddělení , které je většinou prázdné...
Ale mě tento příběh chytil od první stránky a nadchl mě jako dětského čtenáře , stala jsem se kamarádkou Martiny , podporovala ji ve vyšetřování, i když už dávno vím, kdo zabil Snížka. Zaslouženě jedna z nejlepších dětských knih , krásné zimní ilustrace které doplnují smutný příběh...

certik003
23.11.2018

Úplně jsem zapomněla, že tenhle příběh pro děti souvisí s další knížkou Nejlepší pro všechny. Ke čtení jsem se dostala náhodou, ale potěšilo mě setkání se známými hrdiny. Autorka má nezaměnitelný styl psaní, který se mi líbí a myslím, že by mohl vyhovovat i dětem a snadno se jim číst.

MartinaF
22.11.2018 4 z 5

Zajímavě napsaný příběh pro dětské čtenáře. Zůstanu však střízlivá a nebudu až tak áchat nad právě přečtenou knihou. Sice ano, líbila se mi, autorce musím nechat vypravěčský talent, přizpůsobení se dětskému jazyku, ale zarazila mě syrovost příběhu. Přelouskala jsem už řadu dětských knih, ale tahle byla smutná, lehce depresivní, ani jednou jsem se nepousmála. Ale příběh není veselý, takže důvod ke smíchu nebyl a k tomu i tmavé ilustrace. Myslím si, že Bertík a čmuchadlo bylo mnohem lepší. Přesto knihu hodnotím vcelku vysoko, ale určitě bych ji své dceři nedala. Možná až tak za dva roky, kdy jí bude třináct. Devítiletým určitě ne.

keny
06.11.2018 4 z 5

Prvně jsem četla Nejlepší pro všechny, moc se mi líbila, jedna z nejlepších knih současné české autorky. Chtěla jsem si přečíst souběžně vydanou knihu pro děti Kdo zabil Snížka, se kterou se vzájemně doplňují. Těžko posoudit, jak knihu vnímá dětský čtenář, mně se líbila moc. Určitě nebude pro všechny, ale když děti ve věku okolo 12 - 13 let čtou HP a adoult fantasy, tak proč ne..

jasmína
25.10.2018 4 z 5

Přečetla jsem na jeden zátah, první ač dětská kniha, od této autorky. Ráda doporučím a chystám se na její beletrii pro dospělé.

Měla jsem obavy z hodně smutného děje, ale umí to napsat tak, že jsem brečet nemusela.

A to je u dětské knihy důležité.

Joges
25.09.2018 5 z 5

Musel jsem si příběh přečíst, když je součástí románu Nejlepší pro všechny. Tahle kniha pro děti je zvládnutá zase výborně, tj. s citem pro dětskou psychiku, konání, řeč atd. I když detektivní pátrání není nijak napínavé, nad ostatní tu vyniká dětský příběh, který se přibližuje skutečnosti. Vyprávění, fabulace Soukupová prostě umí.

Jolina
23.07.2018 4 z 5

Po zhltnutí "párové" knihy Petry Soukupové jsem se na tuto dětskou těšila. Asi by zatím nechytla mé dva chlapy (Váša v 2. třídě), ale mně se líbila. I snad proto, že už jsem znala vztahové souvislosti z knihy pro dospělé. I dětské životy nejsou leckdy jednoduché, a to hlavně v případě, kdy do nich zasahují dospělí. V knize jsou i problémy dospělých řešeny na pozadí pátrací akce dětí.

xxtom
20.06.2018 4 z 5

Detektivka pro děti. Velice mě překvapilo, jak i tak jednoduché téma jde hezky napsat a jak mě knížka dokázala napnout a nutit číst dál.

piquillio
11.06.2018 5 z 5

Pči čtení se mi vybavilo množství detailů z mého dětství. Někdo píše, že kniha není dostatečně moderní, ale kdo tvrdí, že to musí být teď a tady, že všude musí žít xxx stovek lidí a tak jako dnes. Někdo vytkne jistou těžkou atmosféru, ale dětství je přece plné pocitů křivdy a nepochopení, jisté vzpoury proti omezování ze strany dospělých, prosazování sebe sama a své vůle. Jako čtenář jsem byl spokojený a lidsky dotčený. Kniha ne pro každého, ale přesto o všech.

hakunamatata
25.05.2018 5 z 5

Když jsem měla přečíst knihu do přednášek z dětské literatury, bylo jasno.
Super detektivka, i já jsem byla celá napjatá - kdo zabil Snížka?
Místy morbidní, místy vás mrzí chování hrdinů, ale s určitým pochopením.
Myslím, že mnoho lidí dítěti knihu nekoupí, protože smrt v názvu? Panebože, děti přece musí vyrůstat ve sluníčkovém prostředí! - Špatně, celé špatně. Smrt je součástí našich životů a v této knize je i takto pojata. Lehce, nic co vás ztrhá.
Doporučuji!

Svica
10.05.2018 1 z 5

Nemůžu si pomoci, ale knížku pro děti si představuji vážně úplně jinak. Jakési drsné prostředí vesnice, která se tváří že je sto let za opicema ( většina vesnic je dneska přeci plně civilizovaná a místo původních hrubých starousedlýků, co pasou kozy na louce, je obyvatelstvo složené z mladších ročníků) a k tomu přizpůsobená hrubá mluva i hrubé chování lidí mi opravdu nepřipadá jako něco, co by dnešním dětem mohlo říci něco správného. Ošklivé chování ke zvířátům a ve finále i k lidem, navádění na vloupání se k sousedům, otřesné chování hlavní hrdinky. Nápad příběhu podle mého špatný nebyl, ale pochopili by to maximálně dospělý, ale rozhodně ne děti a to je nechci podceňovat.

skrob
09.05.2018 2 z 5

Knížka se dobře čte. Ale měl jsem docela zásadní problém, že jak ten pes tak hlavní hrdinka mi nebyli sympatičtí ani trochu. Navíc si nejsem jistý jestli je to dobrá knížka pro děti. Možná jedině aby se dozvěděly jaké je to dneska žít jako dítě na vesnici když rodina nemá peníze...

MahulenaK
01.05.2018 4 z 5

I když jde především o knížku pro děti (a nerozumím tomu, že to někdo zpochybňuje), tak se mi líbila moc. Musela jsem si ji přečíst, abych ještě chvilku zůstala u knížky Nejlepší pro všechny...

Sabča92
30.04.2018 3 z 5

Má první dětská knížka za tento rok. Musím se přiznat, že jako dítě bych asi tuto knihu nevyhledala, ale nyní jsem ráda, že jsem si knihu přečetla. Příběh a především propojení s knihou Nejlepší pro všechny bylo velmi zdařile provedené. Ovšem dětští hrdinové mi k srdci nepřirostli.

EvaEma
14.04.2018 4 z 5

Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, než jsem ji posunula desetiletému synovi. Dám mu ji později. Hned začátek knihy mě odradil, protože k nám stále chodí Ježíšek (napůl) :-)
Knihu jsem četla současně s knihou "Nejlepší pro všechny" a tak to do sebe všechno pěkně zapadalo.
Venkovský život vykreslený přesně tak, jak ho znám. Děti připravené na všechno. Držely při sobě, i když samozřejmě občas nějaká ta neshoda přišla. Dokázaly přijmout cizího kluka, dokázaly se o sebe postarat a přijímat problémy dospělých, které se jich "chtě - nechtě" dotýkají.

Janis97
01.04.2018 5 z 5

Milá knížka, kterou skvěle doplnily nádherné ilustrace. Co se týče děje, ten mě zas až tak nenadchl.

nakavusterezou
28.03.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, četla se hezky. Jen mi hrozně vadila hlavní hrdinka Martina .. její chování bylo otřesný a působila na mě jako rozmazlený fracek.

houston
20.03.2018 2 z 5

Petra Soukupová tentokrát silně mimo formu. Kdo zabil Snížka mi přijde jen jako určitý literární experiment bez jasně určeného cílového publika. Indiferentní podivná věc bez chuti. Je mi to moc líto, Petru Soukupovou mám velice rád, ale vše nasvědčuje tomu, že se již autorsky vyčerpala.