Kdo chytá v síti

Kdo chytá v síti https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431419/bmid_kdo-chyta-v-siti-VAI-431419.png 4 388 126

Internet je jediné místo, které neodděluje svět dětí a dospělých. Režiséři Vít Klusák a Barbora Chalupová založili na internetové seznamce fiktivní profily tří dvanáctiletých dívek jako výchozí bod výbušného dokumentu o internetových predátorech V síti. Do pěti hodin se jim ozvalo přes osmdesát mužů. V navazujícím souboru rozhovorů najdete hlubší rozbor postav z filmu, který vyvolal obrovský rozruch ještě před vlastním odvysíláním.... celý text

cleopatra11
22.03.2020 5 z 5

Kdyby jen rodiče tušili, co jejich děti dělají na netu a z pokoje nevylezou, jak je den dlouhý. Hlavně se mi líbilo to, že byl dán prostor k vyjádření i predátorům - jejich pohnutky, co je k tomu vedlo. Doporučuji, opravdu zajímavé.

misowi84
22.03.2020 5 z 5

Dokument jsem v kině ještě stihl shlédnout. Knihu jsem dočetl vzápětí.
Nevnucoval bych lidem slovo povinnost, ale rozhodně bych považoval za velmi rozumné, koncept dokument+kniha vidět a přečíst.. Za naší doby na nás nebezpečí číhalo také. Dnes se ovšem tento způsob přesunul do online světa. Proto je velmi důležitá prevence, hlavně ze strany rodičů. A věta mě se to netýká, je nesmysl.
Přehodnocuji.. povinné doporučení.

myšpa
22.03.2020 4 z 5

Knihu jsem četla asi týden. Musela jsem si dát pauzu, pouvažovat nad tím, co všechno se může stát a potom zase pokračovala ve čtení. Rodiče ...náctiletých dětí by měli být ve střehu.

Pitbullka
22.03.2020 4 z 5

Kniha, která zpracovává důležité téma a je určitě výborným doplněním dokumentu. Ten si však líbil více. Ne všechny rozhovory v knize mě zaujaly. Ale určitě to stojí za přečtení.

Matematicka
20.03.2020 5 z 5

Nejdřív jsem viděla film "V síti". Byla jsem tohoto tématu tak plná, že jsem sebrala odvahu a přečetla si i knihu. Nelituju, ale je to pro silné nátury. Síla knihy je v tom, že otevřeně z pohledu různých lidí mluví o tématu, které je dost drsné, ale důležité. Zneužívání dětí na internetu se děje a měli bychom to reflektovat, udělat si na to názor. Rozhovory s různými lidmi na "různých stranách barikády" jsou dobrým vykopnutím k přemýšlení i k diskusi. A snad i k činu, můžeme-li někomu včas podat pomocnou ruku. I k tomu, abychom si uvědomili, že hranice mezi dobrem a zlem je dost tenká a - i když je to dost odvážná představa -, každý z nás by se mohl ocitnout jak v roli oběti, tak i predátora - za určitých podmínek a životních okolností.

Felidae
19.03.2020 5 z 5

Smutné, místy nechutné čtení, ale velmi důležité. Povinná četba pro všechny, v jejichž okolí se vyskytují děti na internetu.

maca1245
18.03.2020 5 z 5

Kniha je takový dokreslující záležitost k filmu. Dá nám nahlédnou i na druhou stranu monitoru a ylo to pro mě zajímavé. Urči bych ji doporučil do povinné četby ve škole.

Jana283
16.03.2020 5 z 5

Viděla jsem film, přečetla knihu. Jsem ráda, že už mám větší (i když zdaleka ne nezranitelné) děti. Vím, že ochránit je, je takřka bez šance. O mnoha sociálních sítích a způsobech komunikace ani nevím, že existují... Je to hodně moc užitečný projekt a autorům za něj patří velké poděkování

vsechnonebonic
15.03.2020 5 z 5

Zajímavá kniha i film. Je hodně smutné, co se ve virtuálním světě děje, co se může stát. Tuto knížku by si měli povinně přečíst všichni rodiče, aby si uvědomili, jaké nebezpečí jejich dětem na sociálních sítích hrozí. Z vlastní zkušenosti vím, že děti školou povinné mají na facebooku uveden vyšší věk, což je obtížné odhadnout ( hlavně u dnešních mladých slečen, které ve 12 letech vypadají na 16 a vydávají se za 20 leté).

sue_partymix
15.03.2020 5 z 5

Videla jsem delsi verzi filmu, cetla knihu a doporucuji i rozhovory s tvurci a hereckami na internetu. Jako celek tohle hodnotim jako vyborny projekt!

stanislav0373
15.03.2020 4 z 5

Neotřelá sonda do duše predátorů... Dle mého názoru je problematika pojata poměrně zeširoka, z mnoha úhlů, dokresluje tak film z trošku jiného světla. Je tam spousta zarážejících informací... těžko se to popisuje, ale určitě stojí za přečtení...

Palec nahoru pro autorku, že krom výpovědi s predátory tam přidala i rozsudek, neboť teprve tam nalezneme pravdu, která je v rozhovoru zakryta...Neříkám, že tam predátor lže, jen neříká vše, např. (SPOILER)

Predátor: ne, toho kluka jsme nepenetrovali...

Rozsudek: X a Y se snažili oběť penetrovat, ale nezdařilo se jim to...

Nevím, co psát víc a zdali je to vůbec třeba. Mám štěstí, že ji četla i má žena, takže si můžeme nalít něco dobrého k pití a diskutovat, probírat, řešit...a přemýšlet. A to je ten správný přesah, která kniha má. Širokou diskuzi ve společnosti,oprostit se od černobílého vidění Predátor-Oběť...

Adell-ka
14.03.2020 4 z 5

Knihu jsem četla po shlédnutí filmu a řekla bych, že v tomto případě nelze film a knihu srovnávat. Kniha obsahuje rozhovory nejen s herečkami filmu V síti, ale i dalšími lidmi, kteří se setkali se sexuálním obtěžováním prostřednictvím internetu, úryvky internetových konverzací a soudních rozsudků. Čtení mě bavilo, přestože se mi z některých pasáží dělalo zle, nicméně kniha je zpracována velmi dobře.

Marley_Kid
12.03.2020 4 z 5

Oproti filmu, ktorý bol podľa mňa geniálne spracovaný, kniha bola až sucho dokumentárna. Samozrejme, že silné, dobrý napad, ale niečo tomu chýbalo, nemôžem si pomôcť. Za mna určite super že kniha existuje, ale vnímam ju presne ako doplnenie k filmu... ktorý treba vidieť ako prvý, resp. mne toto poradie vyhovuje viac.

Ditules
11.03.2020 3 z 5

Nejprve jsem viděla film, který mě naprosto rozsekal. Kniha slouží jako doplnění k dokumentu. Velmi zajímavý je rozhovor s ,,Jaroslavem".

alcerka
10.03.2020

Nevím, jak správně ohodnotit hvězdičkami, přečtení ale rozhodně doporučuji každému. Já to zvládla za 2 dny. Kniha je psána neuvěřitelně chytlavou formou, jen ten obsah Vám možná nějakou dobu zůstane ležet v žaludku.

Atuin
09.03.2020

No co k tomu říct, k tomu se snad ani říct nic nedá. Člověka nenapadne nic objektivního a vrtat se v tom moc nechce. Už se v tom dost zavrtal koupí knihy, že. A tím končím.
Snad jen : Všichni bychom se nad sebou měli řádně zamyslet. Já pochybuji že to pomůže ale rozhodně to neuškodí.

lenka2557
06.03.2020 5 z 5

Knihu jsem si koupila k doplnění informací k dokumentu V síti. Musím říct, že nevím, co je větší "nářez", zda samotný dokument, nebo věci, co se člověk dočte v tomto díle. Každopádně naprosto souhlasím se slovy jedné z hereček, Anežky Pithartové, která prohlásila: "Chce-li člověk bojovat se zlem, musí to zlo nejdřív poznat."
Kniha se snaží proniknout hlouběji do tématu. Pokouší se pochopit pohnutky úchyláků, kteří se virtuálně ukájejí na bezbranných dětech. Dává prostor lidem, kteří šikanovali i byli šikanováni. Samotným obětem. Nejsilnější pasáží pro mě byla konfrontace mezi jedním z predátorů a Terezou Těžkou, herečkou z filmu, která si s ním psala.

Sečteno a podtrženo - některé věci opravdu nikdy nepochopím.

yetti74
06.03.2020 5 z 5

Kniha přečtena za jeden den. Sepsána tak, že si člověk udělá přesnou představu, jak vše probíhá. Na film už se tudíž nechystám, kniha mi úplně stačila.
Při rozhovoru s pedofilem se mi ihned vybavila kniha Žil jsem jako pedofil, kterou jsem četla před pár lety. Nejdřív jsem dokonce myslela, že to je totožný případ, ale asi není. Jen zřejmě stejný základ, oblíbený vedoucí skautů, zneužívaní chlapci atd. No nevím, v každém případě hodně podobné.
Pavla a jeho maminky (a celé rodiny) je mi strašně líto, zneužívaní jim poznamenalo celý další život. Držím jim palce, aby vše bylo už jen dobré.

St.Evelin
03.03.2020 5 z 5

Věřím, že dokument "V síti", který teď okupuje česká kina, jste zaznamenali. Mediální masáži kolem se zřejmě nedá zcela vyhnout a já jsem jedině pro.
Kniha je doplňkem k dokumentárnímu filmu, najdeme zde rozhovory s některými herečkami, predátory, ale i oběťmi z reálného světa, jejich rodiči, lékaři a nebo také třeba Petrou Hůlovou, která se rozhodla se internetu vzdát.
Za mě hodně zajímavý počin. Samotný dokument rozhodně nenahradí, ale je takovým pomyslným stripkem do skládačky.

zuzana4291
01.03.2020 5 z 5

Velmi hezká kniha, která navazuje na dokument V síti. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Musím říct, že mě chytla od prvních stránek a nedokázala jsem jí odložit. Všechny rozhovory jsou velmi zajímavé. Doporučuji po shlédnutí dokumentu si tuto knihu přečíst.