Kdo chytá v síti

Kdo chytá v síti https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431419/bmid_kdo-chyta-v-siti-VAI-431419.png 4 387 126

Internet je jediné místo, které neodděluje svět dětí a dospělých. Režiséři Vít Klusák a Barbora Chalupová založili na internetové seznamce fiktivní profily tří dvanáctiletých dívek jako výchozí bod výbušného dokumentu o internetových predátorech V síti. Do pěti hodin se jim ozvalo přes osmdesát mužů. V navazujícím souboru rozhovorů najdete hlubší rozbor postav z filmu, který vyvolal obrovský rozruch ještě před vlastním odvysíláním.... celý text

saman001
05.03.2024 5 z 5

Moje reakce na obsah knihy: Ááááááááááááááááááá!!!????!!!! To jako fakt????!!!!!!!
A to jsem předtím viděla film!

roso.mak
16.02.2024 5 z 5

Dobrá kniha.

Ze začátku to vypadalo, že půjde jen o přepisy rozhovorů s úchyláky, ale opak je pravdou. Kniha je to, co slibují - rozšíření dokumentu V síti. A dobrým.

Jen je potřeba nejdřív vidět film. Jinak si myslím, že i když kniha dokáže fungovat samostatně, nejlépe prostě fungují dohromady.

Hall3006
25.08.2023 3 z 5

Hodnocení nelze udělit. Jen napíšu, že knihu by si měli přečíst hlavně rodiče bez ohledu na to, zda viděli film. Připravte se na odpornosti nad kterými zůstává rozum stát. Kdo dokument viděl, asi tuší co v knize najde.

Aliii
14.05.2023 4 z 5

Uf, to bylo hodně těžké čtení... Děsivé, alarmující, ale důležité - pro rodiče a náctileté by mělo být povinné. Osvěty je potřeba mnohem více a každé písmenko se počítá.
Velmi oceňuji snahu zjistit, co predátory k jejich jednání vede a také výpovědi predátorů, obětí i odborníků.

UslintanýVlk
29.03.2023 3 z 5

Kniha hezky dokresluje celý dokument.
Líbí se mi, že je obsažen i názor odborníků, ať už psychologa nebo Kamila Kopeckého, který se tématem prevence zabývá a stojí za vznikem e-bezpečí.
Tématem se nyní částečně zabývám ve své diplomové práci a děsí mě co všechno technologický pokrok umožňuje.

castiglione
04.02.2023 4 z 5

Tato knížka by měla být povinnou četbou pro všechny rodiče, bez výjimky.

A shlédnutí filmu by jí mělo předcházet.

Asi mi bude trvat ještě hodně dlouho než ji strávím.

Pokud ji vůbec někdy nějak strávím...

...protože to je skutečnost z dnešního světa našich dětí.

Noisette73
16.09.2022 4 z 5

Děsí mě to, můj sen je mít hodně dětí a všechny chci tohoto ochránit, bude to výzva, ale musí se mi to povést, takové hrůzy v tak raném věku dítěte, opravdu mohu napáchat škody, kterým nejde potom již zamezit, děsivé.

Acnaj
27.08.2022 4 z 5

Uff, jako mámu mě to děsí... I když v realitě vím, že se to děje, jak se to děje a tak... Chvilka se mi u čtení zvedal žaludek, predátory opravdu obhájit neumím...

Běchovice
21.07.2022 3 z 5

Je to moc smutné až děsivé. Je třeba, aby rodiče sledovali, s kým si jejich děti dopisují a povídají. Ne všechny příběhy souvisí s filmem. Pokud odhlédneme od obsahu - velmi špatně se mi četly chatové konverzace, které byly příliš malým písmem a červené části ručně psaného dopisu pro mne byly nečitelné zcela.

deny_ba
14.01.2022 4 z 5

Jedná se o dodatek k natočenému dokumentu V síti.
Pojednává o vážném tématu - zneužívání dětí na internetu. V knize najdeme různé rozhovory, konverzace, soudní spisy apod.

Různé kapitoly nejsou zdlouhavé a různě se střídají, aby zaujaly čtenáře. Mě osobně nejvíce zaujaly rozhovory s herečkami i samotnými predátory. Baví mě psychologie postav obecně. U rozhovoru s maminkou zneužitého chlapce mi bylo úzko. Naopak mě moc nebavily soudní spisy a dopisy. Přišly mi zdlouhavé a chaotické. Stejně tak rozhovory s nestrannými lidmi z různých oborů. Působily na mě až moc všeobecně.

Doporučuji přečíst až po zhlédnutí filmu.

Nikychlupova
11.12.2021 2 z 5

Nevím. Nevím, jaké mám pocity po přečtení knihy. Film jsem neviděla. Ale asi nikdy nezapomenu na příběh chlapečka a jeho vedoucího. Takové věci se nemají dít.

shootingstar
21.10.2021 5 z 5

Tak samozřejmě, Dickens to není, ale zde nehvězdičkuji literární hodnotu.
Řeknu to asi takto: učím na základce ve vyloučené lokalitě a takto v první linii jsem už všechno viděla dvakrát.
Ovšem popis toho, jak se Piškot s Meluzínem oba zamilovali do stejného dvanáctiletého chlapce a tahali se o něj tak dlouho, až z něj nic nezbylo, inu, to byla silná káva i na náš drsný sever.
Svět, ve kterém dospělý chlap pošle dítěti žárlivě hysterickou esemesku znění "Meluzínovo semeno ti asi chutná víc...", je svět, v němž žijeme, přátelé.

Ronnie68
14.10.2021 3 z 5

Přečteno ... ale některé ty části byly docela dost šokující, alespoň pro mě ...

ckamusa
30.09.2021 5 z 5

Uff... knihu jsem si pořídila poté, co jsem viděla film a ten skvěle doplňuje. Některé pasáže byly teda i na mě moc. Každopádně je moc důležité o tomto tématu mluvit a dostat jej do povědomí široké veřejnosti a hlavně dělat osvětu mezi dětmi.

Berulidemknihy
14.08.2021 3 z 5

Knihu jsem našla vlastně náhodou. Nevěděla jsem, co čekat, ale jelikož dokument V síti mi nepřišel úplně špatný, sáhla jsem o ní.
Nyní po dočtení mám hodně smíšené pocity. Kniha se místy četla extrémně rychle a místy jsem se vážně nudila. Text je psán víceméně formou rozhovorů, kde byl klíčový bod autorka, co se ptala. Bohužel ta mě zklamala nejvíce. Někdy mě její narážky a celkově otázky spíše vytáčely.
Co naopak chválím jsou fotografie a případ Piškot a Meluzín. Jinak bych knihu označila za slabší průměr :)

Maki21
04.08.2021 4 z 5

Kniha nádherně navazuje na dokument V Síti který poukazuje na problematiku sexuálních predátorů na internetu. Je hezké se na toto téma podívat z druhé strany, jak celý problém vidí predátoři a zároveň i příběhy lidí co si tím prošli a pochází z jiného prostředí. Kniha je rychle čitelná a velmi zajímavě napsaná. Doporučuji pokud vás zaujal film V Síti.

marrie5227
04.07.2021 4 z 5

Po dočtení knihy jsem měla velmi smíšené pocity.
Na jednu stranu jsem byla opravdu zvědavá, protože jsem film V síti navštívila v kině a i přes jeho "otřesnou problematiku" jsem z jeho zpracováním byla spokojená.
Knihu jsem kupovala s nadějí, že se filmu týká trochu víc.
Rozhovory s predátory i obětmi byly velmi silné. O spoustě z nich jsem vůbec netušila. A mohu přiznat, že jsem některé rozhovory četla v slzách nebo knihu odkládala.
Na druhou stranu jsem byla lehce zklamaná. A bohužel hlavně z rozhovoru mezi predátorem a jednou z hereček. Paní Těžká, ačkoliv mne ve filmu nadchla, celou dobu na mne působí i velmi sympaticky na sociálních sítích, mě v tomto rozhovoru velmi zklamala. Dokážu pochopit její znechucení jistým člověkem, ale bohužel na mě působila velmi arogantně, až jsem měla chuť celou část přeskočit.
Každopádně později si reputaci napravila a kniha jako celek nebyla zase tak zlá.
Určitě by ji měl dostat do rukou každý rodič nebo náctileté dítě.

vlkove
20.06.2021 4 z 5

Doplňková kniha, převážně rozhovorů, k filmu V síti. Celkově jsem spokojená. Nejvíce mě dostal rozhovor s matkou chlapce zapleteného do kauzy se skautskými vedoucími.

musivila
22.05.2021 4 z 5

Po shlédnutí filmu mi to nedalo a sáhla jsem i po knize. Která navazuje na problematiku zachycenou ve filmu. Celá kniha je pojatá formou rozhovorů a to jednak s herečky z filmu, predátorem Jaroslavem, sexuologem A. Brzkem, psycholožkou a ředitelkou Dětského krizového centra Z. Duškovou, K. Kopeckým zakladatelem portálu E-Bezpečí.cz, ... ale také s Martinem Mertlem, známém z případu dvou skautských vedoucích „Piškota a Meluzína“, kteří přes internet vydírali a následně pak i fyzicky zneužívali mladé chlapce, je zde rozhovor s matkou jedné jejich oběti. Sama mám dva syny, tak mě tento rozhovor dost zasáhl. Např. ten paradox jak v zimě chodili s manželem synovi naproti ke skautské klubovně, aby se mu cestou domů nic nestalo. A přitom nejhorší zlo se odehrávalo za zdmi klubovny!
Dále jsou zde rozhovory s dalšími dívkami, kteří se staly oběťmi vydírání, kyberšikany. A nejedná se jen o 12 leté, ale i 17 leté, které se nechaly zmanipulovat. Jak je to snadné, jak děti mají priority úplně jinde.
Asi by si měl každý přečíst i shlédnout film, je to opravdu velké téma k zamyšlení, pořád se mi to nyní honí hlavou. A člověk vůbec netuší kolik predátorů se na sítích ukrývá. Úplně mě šokovalo, že během 10 dnů oslovilo 3 dívky 2500 predátorů!!!!

PepkazDepka
22.04.2021 2 z 5

Zvláštna kniha.. Myslela som, že to bude doplnok k filmu, ale s filmom súvisí len veľmi malá časť. Dokument bol narozdiel od tohto perfektný. Asi som to nepotrebovala čítať :)