Kde zpívají raci

Kde zpívají raci https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456192/bmid_kde-raky-spievaju-pXI-456192.jpg 5 4232 4232

Celá dlouhá léta kolují v poklidném městečku Barkley Cove na pobřeží Severní Karolíny fámy o vlčím dítěti, „holce z bažiny“. Když je roku 1969 objeveno tělo místního krasavce Chase Andrewse, obyvatelé města začnou z jeho vraždy podezírat právě holku z bažiny, Kyu Clarkovou. Jenže Kya vůbec není taková, jak se o ní povídá. Je to inteligentní a citlivá dívka. Žije odkázaná sama na sebe v bažině, které říká domov, jejími nejlepšími kamarády jsou racci a místo školy ji učí okolní příroda. I v jejím životě přichází chvíle, kdy zatouží po blízkosti jiných lidí, dotecích a lásce. Její divoká krása okouzlí dva mladé muže z města a před Kyou se otevírá úplně nový život. Pak se však stane něco nepředstavitelného… Román Kde zpívají raci je překrásnou ódou na přírodu, příběhem opuštěné dospívající dívky, která se učí důvěřovat lidem, a líčením záhadné vraždy s překvapivým koncem. Delia Owensová nám připomíná, že dětství nás všechny poznamená na celý život a že každý z nás podléhá úžasným tajemstvím přírody.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Jota

Where the Crawdads Sing , 2018

Lenucha77
12.03.2023 3 z 5

Bohužel jsem nedočetla, nevím proč, třeba se k ní vrátím. Nemůžu říct, že by nebyla dobře napsaná, ale prostě mě to nějak...... nezajímá?

iLuciferie
11.03.2023 2 z 5

Knížku jsem měla již nějakou dobu doporučenou a i jsem na ní zde na databázi občas natrefila, takže když jsem ji pak viděla i v několika žebříčcích ČV, řekla jsem si, že je mi naznačováno, že bych jí měla dát prostě šanci.
Bohužel to není vůbec žánrově šálek mé kávy, takže se mi od začátku nečetla dobře, během první poloviny jsem několikrát vážně uvažovala, že ji nedočtu, nicméně jsem nakonec vytrvala. Příběh mi přišel najivní, místy až trapný, s cílovkou na slečny ke konci základky. Popisy přírody mě nebavily, osobně mám ráda dějovější knížky. Jediná část, která mi dobře odpsýpala, byl paradoxně soudní proces, a poslední pětinu jsem přečetla na jeden zátah, což ale spíše než o jejích kvalitách vypovídá o tom, že už jsem se opravdu hodně těšila, až si dám něco jiného.
Zdejší vysoké hodnocení mě překvapuje, rozhodně bych toto nepovažovala za knížku, která by se líbila davům.

LenkaKa
11.03.2023 5 z 5

Krásný příběh....i slza ukápla.

envoi
10.03.2023 4 z 5

Prvních dvacet stran ve mně knížka vyvolávala jen odpor.. ale pak se to zlomilo, emoce, takovéto jak vám buší srdce, tajíte dech a baví vás přemýšlet nad tím, jak to asi dopadne. V koutku kdesi ve tmě se skrývá malé ALE. Kniha vlastně hraje na city i tím, že vlastně působí až trochu životopisně a místopisecky, pokud by to tak bylo, tak by to vlastně bylo namístě ta emocionální horská dráha, ale klid je to jen beletrie a i přesto, že jsem zhltla i závěrečnou tiráž, cítím se být jaksi oklamána. Ehm nevím, zda to dává smysl :) knížku můžu doporučit ikdyž se cítím být oklamána :)

mekkejla
09.03.2023 5 z 5

To byla tak krásná, dojemná a přitom temná a napínavá kniha. Popisy přírody úplně neskutečné, byla jsem tam, cítila jsem ten vánek, viděla volavky a racky,... Kyu si nešlo nezamilovat, i když se přiznám, že závěrečné rozuzlení mě celkem šokovalo.

Hanys_
09.03.2023 4 z 5

Bylo to takové pohlazení na duši. Příběh Kyi se čte fakt dobře, člověk ji fandí (ikdyž některé její rozhodnutí byly dost naivní i na holku bez vzdělání) a za mě i dost zajímavě popsaný ten soudní proces. 7.5/10

Simmminek
09.03.2023 5 z 5

Nádherný příběh s krásnou přírodou. V dnešní době potřebujeme více takových knih, které oslavují to, na co se zapomínádivočina, příroda, země. Těším se i na shlédnutí filmového zpracování. I když mnohdy spíše je horší, tak já se vždy zase ráda vrátím k těm pocitům, které jsem prožívala u čtení tak krásné knihy.

Kryštofka
06.03.2023 4 z 5

Povedené a inspirující k zamyšlení. Hluboké propojení s přírodou. Vztahy. Napínavé rozuzlení, které možná tušíme.

Jančislava
06.03.2023 4 z 5

Na knihu jsem četla pěkné recenze tak jsem si ji v knihovně půjčila. Celkově se mi kniha líbila, bylo krásné číst o bažině a o tom jak viděla a splynula s přírodou. Nicméně mě kniha až tak úplně nechytla. Jakoby tam ještě něco chybělo. Za přečtení určitě stojí.

Milča66
05.03.2023

To je tak nádherná knížka

Markéta.
03.03.2023 3 z 5

Perfektně zpracovaná kniha. Prostředí i postavy skvěle napsány. Rozhodně doporučuji těm, kteří mají nějaké spojení s přírodou, je tu dost hezky vykreslena.

-knihomolka-
02.03.2023 5 z 5

Nádherný a smutný příběh uprostřed přírody v čele s opuštěnou Kyou, kterou každý opustil, zklamal a ublížil. Úžasně popsaná příroda.

mailis
02.03.2023 4 z 5

Příběh o životě v bažinách, dívky, která se musela s životem naučit "poprat" sama . Zajímavý pohled, čtivě napsáno - doporučuji.

dRaco
02.03.2023 3 z 5

Při konfrontaci s celkovým hodnocením a nadšením z knihy si připadám trochu ztracený a osamělý jako Kya. Bylo to celkem milé čtení o nemilém osudu mladé dívky s krásným vykreslením bažiny a přilehlé krajiny, ale jinak mě to minulo. Žádná z postav ve mně (snad kromě Skokana) nedokázala vyvolat jakoukoliv emoci, přičemž chování některých z nich na mě působilo velmi neuvěřitelně. Vyšetřovací linie a soudní proces už pak balancují na hraně lehké parodie. Jako povídka v mnohem menším rozsahu by mi to přišlo skvělé, ale na celý román to má na můj vkus moc hluchých míst, která se zadrhávají jak člun v zátoce s mělkou vodou a nezachrání to ani skvělé popisy prostředí.

ZuzanaZ83
01.03.2023 5 z 5

Hodně povedené. Příběh holky z bažiny Kyy, kterou opustí matka, sourozenci a nakonec i otec. Kya odmala žije sama v chatrči, všemi opovrhovaná, jen s přírodou. Číst se naučí díky Tateovi, chlapci ze sousedství. Kya touží po lásce a rodině. Když dospěje, žije opuštěná, podporovaná Skokanem, černým prodavačem, a jeho ženou Mabel. A pak je nalezen místní prominentní mladík Chase mrtvý...
Krásné, citlivé, dojemné a čtivé.

dalia1769
28.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Kniha se mi velmi líbila, s výjimkou závěru. Ponechala bych konec po skončení soudního procesu. Tento závěr mi přišel dosti nekonzistentní s charakterem hlavní postavy, navíc nemám příliš ráda mnohaleté časové skoky. Jinak mne příběh velmi zaujal, postava hlavní hrdinky je zajímavá a originální, jsou zde nádherné popisy přírody, krásné "objevování" emocí a detektivní zápletka včetně soudního procesu je velmi napínavá. Škoda toho konce, jinak bych dala plný počet.

helenah
27.02.2023 5 z 5

Něco tak úžasného a strhujícího jsem ještě nečetla. Snad i ta chřipka na mě skočila proto, abych mohla číst...protože nešlo odtrhnout se od příběhu Kyi, překrásné, silné, čisté, těžce zkoušené holky z bažin- jak jí říkali. Holka z bažin byla ale pro všechny, kdo ji mohli poznat nádherná jako čistá voda, jako svěží vítr, jako pírko vzácného ptáka.
Knížka, ke které se budu vracet. A za kterou jsem z celého srdce vděčná.

hankamol
27.02.2023 5 z 5

Moc pěkná kniha. Rozhodně stojí za přečtení.

Lenka_S
26.02.2023 5 z 5

Děj se odehrává ve dvou časových liniích, které se postupně protnou a vy s napětím sledujete životní příběh Kyi, a zároveň uvažujete kdo asi tak mohl zabit Chaese. Nadherná kniha, která vás chytí a nepustí do posledního slova, nechápu jak jsem mohla její přečtení tak dlouho odkládat.

NelaMaty
26.02.2023 5 z 5

Jednoznačně krásné čtení, pohlazení po duši.