Kde zpívají raci

Kde zpívají raci https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456192/bmid_kde-raky-spievaju-pXI-456192.jpg 5 4180 1063

Celá dlouhá léta kolují v poklidném městečku Barkley Cove na pobřeží Severní Karolíny fámy o vlčím dítěti, „holce z bažiny“. Když je roku 1969 objeveno tělo místního krasavce Chase Andrewse, obyvatelé města začnou z jeho vraždy podezírat právě holku z bažiny, Kyu Clarkovou. Jenže Kya vůbec není taková, jak se o ní povídá. Je to inteligentní a citlivá dívka. Žije odkázaná sama na sebe v bažině, které říká domov, jejími nejlepšími kamarády jsou racci a místo školy ji učí okolní příroda. I v jejím životě přichází chvíle, kdy zatouží po blízkosti jiných lidí, dotecích a lásce. Její divoká krása okouzlí dva mladé muže z města a před Kyou se otevírá úplně nový život. Pak se však stane něco nepředstavitelného… Román Kde zpívají raci je překrásnou ódou na přírodu, příběhem opuštěné dospívající dívky, která se učí důvěřovat lidem, a líčením záhadné vraždy s překvapivým koncem. Delia Owensová nám připomíná, že dětství nás všechny poznamená na celý život a že každý z nás podléhá úžasným tajemstvím přírody.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Jota

Where the Crawdads Sing , 2018

Dimas
01.08.2022 5 z 5

“Jsou tací lidé, kteří mohou žít bez volné přírody, a tací, kteří bez ní žít nemohou.”

Karammela
31.07.2022 5 z 5

Nádherné popisy přírody a citlivě vystínovaná duše hrdinky. Užila jsem si příběh od první stránky, byť je pravda, že detektivní část mě moc nebavila a ten konec bych osobně nechala otevřený...hodilo by se to ke knížce mnohem víc. V každém případě ale krásná záležitost!

keselylenka
28.07.2022 4 z 5

Hezká kniha, příjemně propojený příběh. Něco mi ale chybělo, nedokázala jsem se na hlavní hrdinku napojit a až mi bylo jedno, jak to s ní dopadne a to není dobře. Málo jsem jí viděla do duše.

jes09
28.07.2022 5 z 5

Nádherný příběh, který vtáhne čtenáře do děje od prvních stran. Po dlouhé době mě u knihy překvapil konec! Čtenář se v knize dozví nenásilně o životě fauně a flóře z prostředí mokřad.

TheKaciZ
26.07.2022 5 z 5

Neuveritelne krasna knizka. Tie detailne opisy ma fascinovali a bolo citit ze autorka-zoologicka vie o com pise. Dopadlo to presne tak ako malo :) Uz sa tesim na film.

Pettato
24.07.2022 5 z 5

Příběh mě zanesl do úchvatné přírody, poznávala jsem spolu s Kyou krásu bažiny a hlubokou samotu. Prožívala jsem s ní v napětí její život, předsudky lidí a zklamání... . To, co je jiné než běžně známé, lidé snadno odvrhnou a odsoudí.
Krásně zpracovaná kniha s poutavým vyprávěním. Úžasně vykreslená čistá příroda a opuštění.
Moc ráda bych naživo poznala krásu Kyiny bažiny

ivzu77
22.07.2022 4 z 5

No když mám na konci knihy 3x slzy na krajíčků dojetím, tak si řeknu, NO, BYLO TO DOBRÝ... a dobrý to bylo. Těším se i na filmové zpracování.

lisbeth23
20.07.2022 5 z 5

Nádherná kniha. Súznenie s divočinou obdivujem, závidím. Bolo mi hrdinky veľmi ľúto, rozplakala ma. Ale obdiv k nej rástol každou jednou stranou knihy. Chápem jej správanie, jej život, jej premýšľanie a preto som si knihu zamilovala a navždy ju budem mať v spomienkach.

zandu
19.07.2022 5 z 5

To bylo krásné...

Nikola086
19.07.2022 4 z 5

Krásný dojemný příběh psaný zcela specifickým stylem. Bohužel jsem nucena strhnout jednu hvězdičku za pomalejší začátek, do kterého jsem se musela nutit číst a občas jsem byla z děje trochu zmatená. Každopádně pak kniha nabírá zcela jiný směr a naprosto mě pohltila až do posledních stránek, kdy jsem se neuměla od čtení odtrhnout.
Velkým bonusem je místo plné přírody a čistoty, místo, do kterého byste se vydali jen tak nadechnout a zapomenout na všechny chmury světa.

Marika Vanova
16.07.2022 5 z 5

Nemám slov. Tohle je prostě příběh, od kterého se odtrhnete až na konci. Doporučuji.

Tereza0107
13.07.2022 5 z 5

Nádherná knížka. A to nemyslím jen obálku, která je mimochodem také naprosto úchvatná. Příběh nebohé malé Kyi, žijící v bažinách raději se zvířaty, než s lidmi, kteří ji tolikrát zklamali, byl opravdu dech beroucí. Pokaždé, když Kyu opustila nějaká další milovaná osoba, srdce mi pro ni krvácelo.
Miluji autorčiny popisy čisté a divoké přírody, kterou vidíte před s sebou, jako byste na místě opravdu byli. Tato knížka je opravdu jedinečná - taková kombinace naprostého splynutí s přírodou, lásky, něhy a klidu, která se zároveň prolíná s nenávistí, opovržením, předsudky a samotou. A ten konec?! No já byla úplně v šoku. Když už jsem začínala věřit, že příběh musí skončit otevřeně, protože prostě není šance to stihnout rozuzlit najednou bum. Co všechno odhalí jedna malá básnička.
Knížku si určitě přečtěte, já budu netrpělivě vyhlížet další díla od této autorky.

⭐️Zasmála se kvůli němu, což ještě nikdy neudělala. Obětovala další kousek sebe, jen proto, aby mohla mít někoho jiného.

⭐️Věděla, že to není Chase, kvůli komu se trápí, ale život plný odmítnutí. Nad hlavou se jí přetlačovala obloha s mraky a Kya řekla nahlas:" Musím žít život sama. Ale jedno už vím. Už dlouho vím, že lidé nezůstávají."

⭐️Zíral na ni. V jiné době, na jiném místě, by se starý černoch s mladou běloškou možná objali. Ale ne teď, ne tady. Položila dlaň na jeho, otočila se a odjela pryč.

⭐️Správný muž se pozná tak, že pláče beze studu, čte poezii srdcem, v duši mu zní opera a udělá všechno, co může, aby ochránil ženu.

lencin
13.07.2022 5 z 5

Silný a bolestný příběh o odlišnosti a jejím nepřijetí maloměstem.
Holka z bažiny chce jen žít svůj život, ale není to pro ni vůbec snadné....

januska82
11.07.2022 5 z 5

Zo začiatku som mala pocit, že knihu ani nedočítam. Ale postupne som zisťovala, že knihu sa dá len ťažko pustiť z ruky. Veľmi pekný a pre mňa aj silný príbeh. Určite odporúčam prečítať

Jessie_K
07.07.2022 5 z 5

Se tu píšu s komentářem a on mi pak zmizí a neuloží se? No tak stručně - je to skvělý! Přečtěte si to, ten příběh si zamilujete, vážně! :-)

danazeskolky
05.07.2022 5 z 5

Ach! Vidím loď plující bažinou... a smutně se usmívám. Víc napsat teď nedokážu... Díky.

Verča91
03.07.2022 5 z 5

Že začátku mě kniha moc nezaujala a musela jsem se začátkem prokousat, ale pak mě kniha úplně pohltila. Za mě výborná kniha

MíšaS.
03.07.2022 1 z 5

Asi od čtvrtky knihy jsem začala přeskakovat v ději, neboť mě to vůbec nebavilo.
Prvoplánové, předvídatelné, nudné a neuvěřitelné.
Zlatá nálepka bestseller opět nezklamala...

Ei.leen
30.06.2022 3 z 5

Takhle rozporuplné pocity z knížky jsem už dlouho neměla. Navíc z knížky, která je mnohými tak pozitivně a nadšeně hodnocena. Rozporuplné pocity jsem měla v průběhu čtení a mám je i na konci. Ale byla to zajímavá dynamika. Na začátku mě to bralo hodně, příběh je neotřelý. Pak se mi zdálo, že to přešlo v romanci a už to na mě bylo trochu moc, přicházelo mírné zklamání. Poslední třetina už mě zase celkem bavila, i když některé věci byly přitažené za vlasy a až příliš naivní. No ale ten konec? Kdyby kniha skončila o tři stránky dřív, byla bych spokojenější. Zajímavé bylo, že jsem tušila, že to spěje někam, kde se mi to nebude líbit. :-) Stále váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Tak řekněme tři a půl... Ale nemůžu knize upřít, že byla napínavá a nešla odložit.

Karoley
29.06.2022 5 z 5

Příběh o Kye Clarkové, opuštěné dívce vyrůstající na pobřeží Severní Karolíny uprostřed mokřadů v rozpadající se chatrči.. daleko od společenství lidí.. až tam, kde zpívají raci. Žije odkazána sama na sebe v bažině, které říká domov. Přátelí se s racky a učí se od okolní přírody. Naučí se důvěřovat lidem? A budou lidé důvěřovat jí?

Krásný, dojemný, poetický příběh o "holce z bažiny" a "chlapci s pírky". Překrásná óda na přírodu. Ke konci i slza ukápla. Řadím mezi oblíbené a jen lituji, že jsem se ke knize nedostala dřív.