Kde zpívají raci

Kde zpívají raci https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456192/bmid_kde-raky-spievaju-pXI-456192.jpg 5 4192 1064

Celá dlouhá léta kolují v poklidném městečku Barkley Cove na pobřeží Severní Karolíny fámy o vlčím dítěti, „holce z bažiny“. Když je roku 1969 objeveno tělo místního krasavce Chase Andrewse, obyvatelé města začnou z jeho vraždy podezírat právě holku z bažiny, Kyu Clarkovou. Jenže Kya vůbec není taková, jak se o ní povídá. Je to inteligentní a citlivá dívka. Žije odkázaná sama na sebe v bažině, které říká domov, jejími nejlepšími kamarády jsou racci a místo školy ji učí okolní příroda. I v jejím životě přichází chvíle, kdy zatouží po blízkosti jiných lidí, dotecích a lásce. Její divoká krása okouzlí dva mladé muže z města a před Kyou se otevírá úplně nový život. Pak se však stane něco nepředstavitelného… Román Kde zpívají raci je překrásnou ódou na přírodu, příběhem opuštěné dospívající dívky, která se učí důvěřovat lidem, a líčením záhadné vraždy s překvapivým koncem. Delia Owensová nám připomíná, že dětství nás všechny poznamená na celý život a že každý z nás podléhá úžasným tajemstvím přírody.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Jota

Where the Crawdads Sing , 2018

Karoley
29.06.2022 5 z 5

Příběh o Kye Clarkové, opuštěné dívce vyrůstající na pobřeží Severní Karolíny uprostřed mokřadů v rozpadající se chatrči.. daleko od společenství lidí.. až tam, kde zpívají raci. Žije odkazána sama na sebe v bažině, které říká domov. Přátelí se s racky a učí se od okolní přírody. Naučí se důvěřovat lidem? A budou lidé důvěřovat jí?

Krásný, dojemný, poetický příběh o "holce z bažiny" a "chlapci s pírky". Překrásná óda na přírodu. Ke konci i slza ukápla. Řadím mezi oblíbené a jen lituji, že jsem se ke knize nedostala dřív.

andrea0221
27.06.2022 5 z 5

Budu jen opakovat co píší ostatní, krásná knížka, nádherný příběh, napínák až do konce. Doporučuji každému. Jen mě mrzí, že nemůžu vidět ty její knížky a obrázky :-)

Kjája
24.06.2022 5 z 5

Tohle byl moc krásný příběh. Skvěle vykreslené prostředí, že jsem si při čtení přála být taky holka z bažiny.

lisell
23.06.2022 5 z 5

Pro mě trošku krkolomější začátek, kdy mi trochu trvalo, než jsem se zorientovala v čase a postavách. Ale ve finále se mi knížka líbila a na konci i slza ukápla. Upřímně jsem zvědavá, jak dopadne filmová adaptace.

tonysojka
23.06.2022 2 z 5

Nedočtena po 140 ti stranách.
Vůbec ničím mě nezaujala.
Ani příběhem,ani popisem bažinaté přírody,vyprávěním,zkrátka nic.
Další velký humbuk...vlastně kolem čeho?
Myslím že na téma dětí "outsiderů"byla napsaná lepší díla. Napadá mě třeba "Spratek "?
Souhlasím s komentářem "drzaja ".

Bellsinka
22.06.2022 5 z 5

Ze začátku jsem se nemohla zorientovat, (nějak jsem přehlížela DATUM u každé kapitoly)… Ale nakonec? Jsem si ke knize udělala obrovský vztah. A dostala se mezi mé nejoblíbenější. Kniha je napínavá,čtivá,láskyplná! Takže jestli Vás ze začátku úplně nezaujala nevzdávejte to a podle mě Vás mile překvapí !DOPORUČUJI VŠEM

Kopta
21.06.2022 3 z 5

Zázrak se opět nekoná. Příběh o tom, jak žena žila na okraji společnosti, společnost ji ubližovala až ji ublížila hodně a ona na konci dělá drahoty s odpuštěním. Ve výsledku jedno velké klišé. Kniha mě donutila se zamyslet, zda moje případná budoucí díla by mohla být v něčem lepší, jelikož by taky mohli sklouzávat k nějakému klišé. Ale nakonec jsem došel k tomu, že lidé se řídí pocity a subjektivním oslovením. Tato kniha oslovila spousty lidí. Za mě to však byl jenom příběh, který jsem v nějakých podobných příměrech viděl nebo i četl asi padesátkrát, takže mě už nijak nedojme. Nezachrání to ani případná inovace spisovatelky v rámci textu a jejího otisku. Ani to se neděje. Na konci jsem byl už jenom nasraný, že kniha teatrálně chce utnout linku něčím nečekaně tragickým, ale to se nakonec osvětlilo. Jediná menší záchrana.

Mindy
20.06.2022 5 z 5

Nádherný, silný příběh osamělé holčičky, která se musela naučit sama přežít v chatrči uprostřed bažin a močálů. Ta její osamělost mi drásala srdce a čtení mě chvílemi bolelo. A závěr? Překvapil, ale potěšil. Moc pěkná kniha.

Abroš
19.06.2022 5 z 5

Na knihy,kde je na obale samá chvála už se dívám opatrně.Čtivé,i napínavé zároveň.Autorka,podle mě dobře odhadla kdy už utnout začínající zdlouhavé omáčky.Kniha o samotě,beznaději,lásce a hlavně nezlomné síle žít.Po popisech lokalit,kde se děj odehrává,by se tam začalo líbit i mi:-).Opravdu dobře se to četlo.

Titas9001
14.06.2022 5 z 5

Dívka z bažin, kterou celý život učila a chránila jen příroda, když to nedokázali lidé. Není to žánr, který cíleně vyhledávám, ale bavilo mě to. Těžko soudit všechna její rozhodnutí, když musíte od tak útlého věku rozhodovat o sobě sami a doslova bojovat o holé přežití. To pak od sebe odháníte i lidi, kteří to s vámi myslí dobře. Proto se některé její kroky zdají až nelogické a závěrečné vyústění byl pro mě docela šok. Nic holt není jen černobílé a i zrada v tomto případě dokázala zahrát na tu nejtemnější strunu, kterou si člověk v sobě jistě nosí. Nebylo to pro mě ale lehké čtení celkově, protože na vás často dýchne ta samota a beznaděj. Ale skvělé napsáno.

KanWay
13.06.2022 4 z 5

Za mě hodně napínavé, ale bolestné čtení. Jako budoucí pedagog snáším takový typ knih hůř. Každopádně mám teď pořádnou knihocovinu, a pěkně dlouho budu nad tímto literárním skvostem přemýšlet.
Nebýt (subjektivně) zbytečného závěrečného zvratu a místy zdlouhavého popisu, který uměle přerušoval pěkně napjatý narativ, hodnotil bych 5/5 – takže za mě 4,5/5.
A teď hurá do kin :-) (snad to režie neznetvoří)...

GeRaltzRiVie01
13.06.2022 5 z 5

Krásná knížka. Popisy přírody, pocitů, osamělosti, vztahů k lidem (hlavně Skokan dojímal). Prostě dokonalost. Jen ten konec mi tam nesedl. Chvíli čtu text a říkám si, že už je to konec příběhu a jsem s ním spokojený a pak najednou odhalení? Úplně zbytečné za mě - ale nic co by srazilo požitek.

Čtenářka73
12.06.2022 5 z 5

Milé překvapení, poetická knížka o kráse, kde byste ji nehledali, o hledání lásky, schopnosti přežít v jakýchkoli podmínkách, lidskosti i nelidskosti v nás. A jako bonus detektivní zápletka.

Robodruh
06.06.2022 5 z 5

Z knížky jsem byla nadšená, tak teď už se nemůžu dočkat filmového zpracování a doufám, že nebude zklamáním! https://www.csfd.cz/film/1043196-kde-zpivaji-raci/prehled/

janulka1310
03.06.2022 5 z 5

Jedním slovem skvost. Je to ten typ knihy, od které jsem se nemohla odtrhnout a v podstatě jsem ji přečetla na dva zátahy... Příběh není dle mého "jen" o dívce, přírodě a jejím dospívání... Pozornější čtenář si uvědomí jemné náznaky dalších problematik, jako je rasismus, předsudky, vliv výchovy, rodová zatížení a mnohem více. Vše je tak krásně schováno pod slupkou příběhu jako hrdinčina mysl a její touhy schovány pod křehkým vzhledem dívky. Za mě jednoznačně nádhera, krásný příběh, plný strachu, osamění ale i lásky a napětí. Velmi oceňuji autorčin popis milostných scén, který vyzněl naprosto přirozeně a jemně, bez zbytečných vulgarit. Z celé knihy jsem měla neustálý pocit svobody, nezávislosti a tajemství.

VeronikaAug
03.06.2022 5 z 5

Přes počáteční výhrady jsem se přehoupla a knížku jsem si užila. Je to příběh o lásce, samotě, touze, a jedné bytosti, která si naprosto získala moji náklonnost. Je to uvěřitelné, stávají se daleko nepravděpodobnější věci, je možné, že nějaká taková Kya někde v bažině prožila podobný příběh tomu z knížky. Popisy krajiny a přírody jsou samozřejmě krásné a i když byla Kya velice osamělá, leckdo by ji mohl její domov závidět.

Schary
02.06.2022 5 z 5

Moc pěkný příběh, který vypráví o síle člověka.

artlucie
01.06.2022 3 z 5

Bohužel mi kniha vůbec nesedla. Ne a ne se začíst a celé to pro mě bylo málo uvěřitelné.

Simirekdudkovic
01.06.2022 2 z 5

Ja nevim no, asi jsem knihu moc nepochopila, nebo jsem se do ní spíše nemohla nějak vžít . Koupila jsem naslepo dle vysokého hodnocení, ale tady jsem bohužel byla trosku zklamaná.

Ellis03
01.06.2022 5 z 5

Není to prave žánr, který bezne čtu a možná nedokážu naplno docenit ty poetické popisy přírody a to splynutí s ni, ale příběh jako celek mě i tak naprosto nadchl a okouzlil.
A ten konec mě tedy i poněkud překvapil :)