Kde zpívají raci

Kde zpívají raci https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456192/bmid_kde-raky-spievaju-pXI-456192.jpg 5 4193 1064

Celá dlouhá léta kolují v poklidném městečku Barkley Cove na pobřeží Severní Karolíny fámy o vlčím dítěti, „holce z bažiny“. Když je roku 1969 objeveno tělo místního krasavce Chase Andrewse, obyvatelé města začnou z jeho vraždy podezírat právě holku z bažiny, Kyu Clarkovou. Jenže Kya vůbec není taková, jak se o ní povídá. Je to inteligentní a citlivá dívka. Žije odkázaná sama na sebe v bažině, které říká domov, jejími nejlepšími kamarády jsou racci a místo školy ji učí okolní příroda. I v jejím životě přichází chvíle, kdy zatouží po blízkosti jiných lidí, dotecích a lásce. Její divoká krása okouzlí dva mladé muže z města a před Kyou se otevírá úplně nový život. Pak se však stane něco nepředstavitelného… Román Kde zpívají raci je překrásnou ódou na přírodu, příběhem opuštěné dospívající dívky, která se učí důvěřovat lidem, a líčením záhadné vraždy s překvapivým koncem. Delia Owensová nám připomíná, že dětství nás všechny poznamená na celý život a že každý z nás podléhá úžasným tajemstvím přírody.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Jota

Where the Crawdads Sing , 2018

Mandlevest
17.09.2022 5 z 5

Já na ty poetické popisy přírody moc nejsem, i když přírodu (a v přírodě) mám a jsem moc ráda a navíc spousta nadšených komentářů, z toho mám vždy trochu smíšené pocity. Kdybych knihu nedostala jako dárek od dcery, asi by mě minula. A po přečtení musím říct, že mě moc bavily právě ty popisy přírody a souznění s ní. Holka z bažiny, Kya, žijící v harmonii s přírodou, v souladu s jejími zákony, které se často liší od zákonů lidských. Možná to byla trochu pohádka pro dospělé, ale mě okouzlila. Pohádka o nespoutané dívce, která každému utekla. Děkuji za knížku a za zážitek, Kačko:-).

Drahuš
17.09.2022 4 z 5

Pěkná kniha, četla se dobře, trochu předvídatelná.

Anet2106
15.09.2022 5 z 5

Nádherná knížka popisující život osamělé duše v absolutním souladu s přírodou a s překvapivým koncem. Líbilo se mi prolnutí detektivky, ale i poezie. Hlavní hrdinky mi bylo dost líto, krásně to ukazuje, jak společnost až dodnes odsuzuje lidí, kteří se něčím odlišují. Byla jsem ráda, když našla svůj happyend

renefer
13.09.2022 3 z 5

Taková lyrická detektivka v hlavní roli s opuštěným dítětem. Všichni kolem o ní básnili, tak jsem si ji přečetla, ale není to úplně můj šálek čaje. Básničky mi nepřišly nějak úchvatné, kromě té poslední :) Spíš mi z toho bylo tak nějak smutno a já jsem raději, když mě kniha pobaví a rozesměje.

Arsi
11.09.2022 5 z 5

Krásná, čtivá kniha.

okeey
10.09.2022 5 z 5

To, co hlavní hrdinka zažila si nikdo nezaslouží, bylo mi jí hrozně líto, chtěla jsem ji vytáhnout z knihy a obejmout, až tak na mě kniha zapůsobila.
Příběh provází poetické popisy přírody, které vám vykouzlí úsměv na tváři.
Kniha se krásně čte, je napsána tak, že slova jsou jako pohlazení, palec nahoru za jazyk a práci, kterou autorka odvedla. V mé knihovně má titul čestné místo. Vřele doporučuji k přečtení, ale věřím tomu, že ne každému sedne.

šneki
10.09.2022 2 z 5

Nechápu, co bylo na knížce tolik skvělého... Dobře styl psaní a napad docela ušly, ale to že za osamělou holkou z bažiny pálí hned 2 kluci, kteří by si mohli vybírat? Prostě mi to přijde celé přitažené za vlasy.

Nikei
08.09.2022 5 z 5

Neskutečně nádherný příběh. Kde zpívají raci je jedna z nejkrásnějších knih, které jsem četla. Knížka mě pohltila hned na začátku, nedokázala jsem se od ní odtrhnout a v myšlenkách jsem se neustále vracela zpátky ke Kye. Příběh je opravdu pěkně napsaný s pro mě originálním prostředím bažin a plný emocí. Knížku řadím mezi knihy, ke kterým se určitě vrátím, a všem doporučuji všemi deseti.

adel_pe
06.09.2022 4 z 5

Četla jsem ji v originále a musím říct, že ačkoliv se mi knížka četla lehce, poetičnost jí rozhodně nechyběla. Líbilo se mi to propojení s přírodou, témata samoty a opuštění a zaznamenání vývoje postav. Nicméně byly tam části, které mě úplně nenadchly, proto dávám hvězdičku dolů, ale i tak knihu určitě doporučuji!

Petra7659
06.09.2022 5 z 5

Krásný příběh, krásný jazyk. Pro mě příjemná změna. Líbilo se mi spojení s přírodou. Je to něco, co městskému člověku uniká. Jak tu mnozí zmínili. Bylo to poetické. Bylo:)

Kira283
06.09.2022 4 z 5

Při hodnocení knihy mě napadá pouze jediné slovo... Poetické :)

Jarka_rybář
03.09.2022 4 z 5

Pěkná kniha. Trochu jiná, než jsem čekala, popisy přírody byly spíše poetické než popisné, ale dalo se na to zvyknout. Kyin život byl opravdu tvrdý, tolik osamělosti si nikdo nezaslouží.

HadleysHope
03.09.2022 1 z 5

Obrovské zklamání, špatně propracované, ještě hůř pojaté. Skoro jsem to nedočetl.

KerliDepp
03.09.2022 4 z 5

První polovinu knihy se seznamujeme o životě osamocené dívky, která to opravdu nemá vůbec jednoduché a spoustu textu je také věnováno popisu močálu, mokřad a životu zvířat (osobně místy jsem tak prahla po ději, že mi tyhle pasáže vadili) ale knize to určitě neškodí ba naopak, ten kdo knihy vychutnává a nehltá, tak si je užije. Druhá polovina se hodně stáčí k vyšetřování vraždy končící soudním líčením. Knihu jsem přečetla za jednu noc a šla jsem spát brzo ráno. Upřímně? Tohle se mi nestalo hodně dlouho, abych knihu nedokázala odložit a musela ji přečíst jedním dechem. Za mě určitě jo! Škoda, že jsem knihu neobjevila dřív, hned bych toto léto zašla na premiéru filmového zpracování.
SPOILER! Rozuzlení vraždy mohli dát trochu více. Jako třeba červená čepka a její vlákna, kterou tam probrali nesčetněkrát. Čepku dostala až později, kdy už se s Chasem nescházela. Takže jak se tam dostali ty vlákna, když ji onen večer nikdo s červenou čepkou neviděl?

marrie5227
30.08.2022 3 z 5

Na tento výtisk jsem narazila úplnou náhodou. Do Irska jsem přijela vybavena svými knihami, ale když jsem ji našla ve společných prostorech, ze zvědavosti jsem po ní sáhla. Hodně jsem o knize slyšela z internetu a hlavně se mi dostalo i ukázek z připravované filmové adaptace.
Kde zpívají raci je kniha krásná, zobrazuje lásku, napětí a krásu přírody. Té však na mě bylo trochu moc. Nejsem úplný fanoušek sáhodlouhých popisů rostlin, zvířat a prostředí, ale samotná dějová linka byla zajímavá. Ze začátku jsem se nedokázala příliš začíst, ale konec jsem zhltla mrknutím oka. Konec mi řádně vyrazil dech, protože jsem jej čekala úplně jiný.
Těším se na filmovou verzi a nakonec to byl vcelku zajímavý počin.

Micha-Él
28.08.2022 5 z 5

Příběh opuštěného děvčátka jménem Kya mě pohltil od prvních stránek. V knize je nádherně vylíčeno její nitro, hluboká láska k přírodě, strach z dalšího odmítnutí a zároveň touha po blízkosti jiných lidí. Ke Kyi zkrátka nelze nepřilnout, nechápat ji a nemilovat. Autorka popisuje přírodu tak dokonale, s citem a poeticky, že sami stojíte na laguně, proplouváte jednotlivá zákoutí bažiny nebo krmíte racky společně s hrdiny příběhu. Děj plyne pomalým, nikam nespěchajícím tempem, které mi k tomuto prostředí vyloženě sedělo. Tohle byla opravdová čtenářská lahůdka! Vidíme zde nenásilně zakomponovanou realitu Spojených států a amerického maloměsta 60. let - rasismus, předsudky, klevety atd. Kniha je především o jinakosti, jejích neblahých důsledcích a osamělosti, ale i o naději, lásce, obdivuhodných krásách přírody a touze někam patřit. Závěr jsem možná trošku čekala, ale abych se přiznala, nevadilo by mi daný "zvrat" oželet.

dangerkriss
26.08.2022 5 z 5

Přečetla jsem ji jedním dechem. Zpočátku jsem si musela zvyknout na detailní popisy autorky. Líbilo se mi, jak se Kya se svým osudem poprala. Vyšetřování bylo napínavé a emotivní. Konec mě nutí k zamyšlení.

pakoshka
24.08.2022 4 z 5

Moc pěkná pohádka pro dospělé. Nečekala jsem, že se mi bude tak líbit.

8422
23.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Ten kdo je odlišný, je podezřelý. Trochu mi na tom příběhu vadila ta detektivní zápletka. Až příliš automaticky je všem "jasné", že to musela udělat ta holka. Důkazy jsou tak slabé, ale ona je divná. Žije v bažině. Prostě se chtěla pomstít. Tady v tomto jsem cítil trochu klišé. Ale audiokniha se poslouchá skvěle.

JustWomen
23.08.2022 5 z 5

Krásně se to četlo, ano, byla to pohádka, ale za srdce beroucí, s krásnými popisy přírody, charekterů lidí a vztahů. Odpouštím nereálnost a hlasuji pro!!!