Každá ráda kamaráda

Každá ráda kamaráda https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484769/bmid_kazda-rada-kamarada-hFR-484769.png 4 327 71

Aneb jak spolu Josh a Hazel (ne)randili. Hazel Camille Bradfordová ví, že její chování často leze lidem krkem, a většina mužů ji po pravdě nezvládá. Pokud je neodradí svým početným domácím zvěřincem a zálibou v absurdních situacích, spolehlivě je odežene poznámkami, pro které si dokáže vybrat ten nejnevhodnější okamžik. Což je ale jejich škoda, protože zábavnějšího člověka byste hledali stěží. Střízlivý, lehce odtažitý Josh Im se zná s Hazel z vysoké, kde zjistil, že se k téhle ztřeštěně rozverné holce rozhodně nehodí. Od prvního setkání, kdy mu pozvracela boty, po trapas s nesrozumitelným e-mailem, který mu poslala pod vlivem tišících léků, ji považoval spíš za přírodní úkaz než potenciální partnerku. Jenže mezitím uběhla řada let, rozchod s nevěrnou snoubenkou mu převrátil život naruby a Hazelina společnost mu najednou připadá jako příjemná změna. Tedy ne že by randili. Rozhodně ne spolu. Pouští se do vzájemného hledání partnerů a řadou čím dál trapnějších schůzek naslepo se snaží dokázat, jak moc k sobě nepatří. I když kdo ví…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Jota

Josh and Hazel's Guide to Not Dating , 2018

andreamrs
12.08.2022 4 z 5

Dámy a pánové, zapomeňte na průměrné romantické knihy a nudné postavy a připoutejte se, tohle je teda jízda! Tornádo Hazel udeřilo :D

Každá ráda kamaráda je humornou romantickou knihou, která mě zaujala už od první stránky. Máme tady ideálního muže Joshe, spolehlivého a laskavého, se smyslem pro humor a zodpovědnost. A pak je tady Hazel. Nečíst v minulosti několik knih s podobnou hlavní hrdinkou, tak nevím, nevím. Hazel je místy naprosto šílená, bylo mi za ni až trapně, zároveň je neskutečně laskavá a oddaná, kreativní a vtipná, a navíc nemá žádný filtr na slova, která vypustí z pusy. Je vždycky a za všech okolností svá a to mě na ni hrozně bavilo. Nacházela jsem v ní kousky dítěte, kterým bychom všichni aspoň na chvilku chtěli znovu být.

Co se samotné romantické linky týče, nijak nepřekvapila, čtenář už od začátku ví, jak příběh dopadne. To ale není na škodu, v rámci žánru se to dá čekat a čtenář si u knihy alespoň odpočine a pobaví se. Tady se mi navíc moc líbila myšlenka sebelásky a myšlenky zůstat sám sebou navzdory všem, kteří to nechápou nebo se to snaží změnit. Kromě romantiky je tady krásně popsáno přátelství hlavních postav i těch vedlejších, co mě tolik bavilo! Měla jsem pocit, že trávím s postavami jejich volné večery i prožívám nepovedená rande naslepo (klobouk dolů všem postavám za trpělivost). Musím říct, že se jedná o hodně povedenou knihu, tak akorát vtipnou, s mou oblíbenou slow burn romantikou. Navíc jsem ráda, že autorky v knize nevytvořily umělý konflikt, jak se to často stává, aby před koncem dodaly příběhu špetku dramatu.

Nermal
27.07.2022 4 z 5

Nemáte někdy v životě pocit, že jsme sem tam trochu upjatí a komisní? Pak zrovna takováhle Hazel může do našich životů vpustit trochu čerstvý vítr.
Od začátku jsem si oblíbil její nekomplikovanou a bezelstnou povahu, která mi ukázala, že občas bereme život i sami sebe příliš vážně. A na tom byl vlastně založený celý vtip tohoto čtivého příběhu Hazel a Joshe.

Za mě to byl návrat ke kořenům toho dobrého, co duo Christina Laurenová umí psát. V poslední době jsem ten pocit neměl, až zase teď se mi stalo, že jsem byl zvědavý, co bude dál.

Nečtěte tuto knihu s mizernou náladou, to by se vám mohla zdát slabá; přečtěte si ji, až si budete chtít odpočinout a budete v pohodě, pak právě oceníte Hazelinu bezprostřednost.
Stejně si ale od té doby kladu otázku: Směla by mi má nejlepší kamarádka pozvracet boty?

Evaho73
18.07.2022 2 z 5

Osobne som sa trochu nudila. Bol tam pokus o humor, ale mňa tieto scény príliš nerozosmiali. Zápletka tiež nebola originálna, čo mi nevadí v prípade, keď ma spracovanie záujme. V prípade tejto knihy povestná chémia medzi mnou a príbehom nezafungovala a moje konečne hodnotenie je obligatne neurazí, nenadchne...
Odkladám do police s názvom raz stačilo.

V.Marie
16.07.2022

Nemastné neslané. Slabší průměr

Rapeh
14.07.2022 4 z 5

Kniha mne velmi bavila asi nejlepší román od autorek. Odpocinkove čtení na krásné letní večery

kacenka6144
13.06.2022 4 z 5

U čtení jsem se bavila. Hazel a Josh - jejich diskuze, jejich vzájemné střety a různá nedorozumění. Příjemná oddechovka. Dá se zvládnout i za jeden den. Když na to budete mít čas.

prcek19
06.06.2022 4 z 5

Příjemná oddechovka od mé oblíbené autorky..Joshovi a Hazel sem moc fandila..i když je konec dopředu znám, tak si tyto knihy užívám

orson
27.05.2022 4 z 5

Vtipná oddechovka u které se nemusí přemýšlet.

Kristyna189
12.05.2022 5 z 5

Super vtipná oddechovka :)

astra3
29.04.2022 5 z 5

Moc hezký, vtipný, romantický. Doporučuji.

adela2230
14.04.2022 4 z 5

Kniha se čte dobře. Je to taková velká oddychovka. Ale poměrně slabá oproti tomu, co normálně autorky píšou.

vivula
13.04.2022 2 z 5

Četla jsem jako eknihu a byla to chyba na chybě. To mě dost obtěžovalo, ale naštěstí byla knížka tak jednoduchá a v podstatě o ničem, že na celkový dojem to nemělo až takový vliv.

ZapisnikTerky
07.04.2022 3 z 5

Příjemná oddechovka, která se řadí spíš k průměru od tohoto autorského dua. Já si ji ale užila. Víc v mojí recenzi.

adrianna0305
05.04.2022 odpad!

(SPOILER) Čím víc knih autorky píšou, tím víc jsou jejich postavy a příběhy retardovanější. Ze jména hlavní postavy Hazel, by šlo písmenkovou přeměnou dosáhnout místa, kam by šla daná kniha umístit. Do knihovny fakt nepořizovat :)

alzbeta4340
05.04.2022 4 z 5

Český název je opravdu příšerný, na nic horšího jsem už hodně dlouho nenarazila. Příběh sám je ale milá, zábavná, zcela nenáročná a veselá oddechovka.

mikika
04.04.2022 5 z 5

prdlá holka versus normální slušňák, verze pro 21. století - multikulti a ještě k tomu ženská sebevědomá síla, ale proč ne, když to funguje, nic vyloženě nebije do očí a vy se u toho náramně bavíte?

Vendyorit
30.03.2022 5 z 5

Hlavni postavy (Hazel a postupne i Josh) mi byly velmi sympaticke. Proste takova prijemna “sladarna”, kde vime, jak to dopadne. :-)

Magdyla.8
23.03.2022 3 z 5

Duo spisovatelek mám velmi ráda, skvělá oddychovka, místy vtipná a rozjetá správným směrem. Trochu mi vadily myšlenky a opakování stále dokola Hazel, jak je Josh pouze její kamarád. Nicméně povaha hlavních hrdinů byla skvělá a takovou spontánní Hazel bych brala za kamarádku.

havrmoni
21.03.2022 4 z 5

Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, ale pak už to šlo. Hazel byla zpočátku vykreslená jako bláznivka, ale postupem času z ní byla jen spontánní holka. Za mě méně těch sáhodlouhých myšlenek a bylo by to za 5*.

preny
20.03.2022 4 z 5

Super oddechovka,i bych řekla,že to může být ze života... Kniha se dobře četla,můžu jen doporučit.