Každá ráda kamaráda

Každá ráda kamaráda https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484769/bmid_kazda-rada-kamarada-hFR-484769.png 4 327 71

Aneb jak spolu Josh a Hazel (ne)randili. Hazel Camille Bradfordová ví, že její chování často leze lidem krkem, a většina mužů ji po pravdě nezvládá. Pokud je neodradí svým početným domácím zvěřincem a zálibou v absurdních situacích, spolehlivě je odežene poznámkami, pro které si dokáže vybrat ten nejnevhodnější okamžik. Což je ale jejich škoda, protože zábavnějšího člověka byste hledali stěží. Střízlivý, lehce odtažitý Josh Im se zná s Hazel z vysoké, kde zjistil, že se k téhle ztřeštěně rozverné holce rozhodně nehodí. Od prvního setkání, kdy mu pozvracela boty, po trapas s nesrozumitelným e-mailem, který mu poslala pod vlivem tišících léků, ji považoval spíš za přírodní úkaz než potenciální partnerku. Jenže mezitím uběhla řada let, rozchod s nevěrnou snoubenkou mu převrátil život naruby a Hazelina společnost mu najednou připadá jako příjemná změna. Tedy ne že by randili. Rozhodně ne spolu. Pouští se do vzájemného hledání partnerů a řadou čím dál trapnějších schůzek naslepo se snaží dokázat, jak moc k sobě nepatří. I když kdo ví…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Jota

Josh and Hazel's Guide to Not Dating , 2018

wielka
15.03.2022 2 z 5

Neviem, ako presne ohodnotit tuto knihu. Jedno je iste, nemohla som sa dockat konca... tahalo sa to ako princeznin nos v Troch veteranoch. Namet nebol zly, ale to rozpravanie bolo take zvlastne, pre mna prilis opisne. Prijala by som viac dialogov a vtipu. Hlavne postavy mi boli sympaticke, ale tento styl pisania autoriek mi prilis nesadol.

lihate
13.03.2022 4 z 5

Třeba je to tak... Co když to, co je přímo před námi, nebo to, co zrovna prožíváme, vidí všichni, jen my ne...?

Přesto, že jsem se do knihy nemohla vůbec začíst a po týdnu jsem, hlavně kvůli málo času na čtení, byla stále na nějaké šedesáté straně, jsem za poslední dva dny knihu dočetla.
Hrozně mě to nakonec bavilo a přečetla jsem si opravdu povedený příběh.

Hazel je mladá učitelka, která je tak trochu... Ne, ona je vážně hodně praštěná, střelená a výstřední. Historky, které si o ní během celé knihy můžeme přečíst jsou toho jen důkazem. Občas jsou trapný, občas vtipný, ale i tak jsem se skoro pokaždý smála.

Josh je bezvadný kamarád a ještě lepší přítel. Má srdce na pravém místě, akorát mu to trochu nevychází v lásce. Navíc je to šílený pedant na úklid, což se k Hazel úžasně hodí.

I přesto, že ještě než knihu otevřete víte, jak to skončí, je svižná, vtipná a nemáte pocit, že se nudíte nebo nutíte do četní. Děj krásně plyne a kniha je opravdu čtivá. Vášnivé, dráždivé pasáže střídají emocemi nabité kapitoly a sladký konec, se mi k celé knize vyloženě hodil.

Pokud tedy nečekáte nic převratného, ale rádi si přečtete něco typicky klišoidního, kde víte, jak to dopadne, a kde se chcete celou dobu vést na vlně romantiky, rozhodně doporučuji!

"Kdyby se někdo rozhodl sestrojit chlácholící automat, rozhodně by měl vypadá jako Josh Im."

ctuvnoci
13.03.2022 2 z 5

Nevím, jestli jsem z jiného vesmíru, ale dialogy mi připadaly naprosto ujeté. Opravdu někdo takový, jako hlavní postava, existuje?

happy19
11.03.2022 5 z 5

Tohle dílko nemělo chybu!
Já se tedy hlavně pobavila:-D
Skvělé hlášky!
Nenechte si to ujít,-)

„Umět se radovat ze všeho. Nečekat, že v budoucnu přijde něco, co bude to pravé, protože je možné, že to pravé přichází právě teď.“

keiko33
09.03.2022 5 z 5

Tak toto bolo fakt super. Hanzel Bradfordova bola riadne číslo. Tak bláznivú osobu som ešte nestretla, ale musel by to byť zážitok. Bola prirodzená, zábavná a hlavne sama sebou. Aj keď je málo ľudí, ktorí jej rozumeli. A jedným z nich bol Josh, jej najlepší kamarát. Aj keď sú úplne odlišní, dokonale k sebe zapadali. Ja som sa pri tejto knihe veľmi bavila, len jednu vec musím vytknúť a to rýchly koniec. Chcelo to ešte jedno bláznovstvo nakoniec.

JanaDor
07.03.2022 4 z 5

Celkově je román čtivý, lehce úsměvný, přirozený a velmi dobře jsou zde vykresleny protichůdné povahy, které se navzájem přitahují a doplňují. Od autorek jsem četla více knih a tato se mi libí jako jedna z nejvíc. Možná je to i tím, že ubrali erotiky a přidali romantiky. Mám ráda děj. Přestože je to oddechový román, tak ukazuje na určité charaktery. Že by se ženy neměly měnit kvůli mužům. Že by se měly přijmout, takové jaké jsou a mít se rády. Závěr se mi moc líbil. Mám ráda, když se ukáže budoucnost ve zkratce.

KláraH.
06.03.2022 3 z 5

Hmm, co má to říct, téma ztřeštěnosti a pocitů s ní spojených u Hazel se možná dalo uchopit lépe, tady bylo na mě zbytečně vyhnáno do extrému a nevím, zda by se reálně mohlo stát. Ale třeba jo. Chápu i potřebu střetu s opačným příkladem Joshe, jehož postava je tím pádem vlastně prkenná a vývoj jejich rodícího se vztahu jen obtížně uvěřitelný. Jinak - fajn oddychovka, neurazila, ale ani výrazně nenadchla.

veruptackova
05.03.2022 4 z 5

Každá ráda kamaráda je přesně taková ta kniha, kde od prvních stran víte, o co půjde, ale absolutně vám to nevadí.
Musím se přiznat, že jsem se zpočátku bála, jestli mi hlavní hrdinka bude sympatická, protože zejména úvodní kapitoly na mě působily trochu nereálně. Časem jsem si však Hazel zamilovala. Někdo by možná řekl, že příběh Hazel a Joshe je možná až moc přeslazený, ale já jsem si čtení opravdu užila a příběh si opravdu pomohl přijít na jiné myšlenky a odreagovat se. Jediné, co bych knize vytkla, jsou překlepy. Nicméně to není nic, co by mě odradilo od přečtení dalších knih tohoto autorského dua.

Pokud si chcete přečíst pozitivní romantické čtení s kapkou erotiky, mohu vám nejnovější knihu Christiny Lauren rozhodně doporučit.

Knihomolka97
04.03.2022 4 z 5

Kniha mě dostala do takové pohody! Hlavně díky hlavní hrdince Hazel, která byla sice praštěná, ale sympatická ženská. Co na srdci to na jazyku (kolikrát mě napadají úplně stejné myšlenky, jen je neříkám nahlas). :D A velmi mě potěšil její postoj, že se nechtěla kvůli mužům měnit a chtěla být sama sebou. Nebyla namyšlená, ani nezdravě sebevědomá, ale prostě svá.
Jo..někdy vážně byla tooo much, ale stejně byla skvělá.
Josh byl její úplný opak (tím nechci říct, že nebyl sympatický, ba naopak byl to úžasný chlap) a jak to tak bývá, protiklady se přitahují. :)

Užívala jsem si jejich přátelství, někdy až komické situace, rande naslepo, kde si navzájem vlastně vybírali partnery, protože v žádném případě nechtěli chodit spolu!
Jejich sbližování bylo nenásilné, vše jsem jim věřila, chemie fungovala naprosto perfektně a skvěle se doplňovali.
Oblíbila jsem si i některé vedlejší postavy.
Byla jsem nadšená a připravená dát nejlepší hodnocení, ale bohužel mi to konec trochu pokazil.
Je to můj subjektivní nazor, ale za mě se sem tady toto neoriginální klišé zkrátka nehodilo. Navíc to bylo celé takové moc urychlené...
Takže to mě hodně mrzí, nicméně 4⭐️/5⭐️ si kniha zaslouží a určitě ji doporučuji.
Příjemná romantická jednohubka, která zaručeně zlepší náladu. :)

Kubikuli
03.03.2022 3 z 5

Tak nebylo to špatné... Příběh byl typická romantarna, zajímavý snad jen pro potrhlost hlavní postavy, ale ani to mě nějak neoslovilo. Josh mi byl, ani nevím proč, celou knížku nesympatický. Takový nemastný, neslaný. No, znovu už to určitě číst nebudu.

ivousekk
03.03.2022 4 z 5

Dobré to bylo, oddychová romantika s happy endem, jak slibuje anotace. Jen ten konec byl přehnaně zrychlený. Celou knížku tanečky, co bude a posledních pár stránek bum, prásk, hotovo.

tefree
01.03.2022 3 z 5

Sladké, odpočinkové a nenáročné čtení. Jen konec mi přišel malinko uspěchaný.

Arsi
28.02.2022 5 z 5

Tak tahle kniha mě fakt bavila. Byla vtipná a správně praštěná Hazel mi docela zvedla náladu. Příjemná odpočinková četba.

Ivuska.09
27.02.2022 3 z 5

Pokud si myslíte, že autorské duo Christina Lauren už vás ničím nepřekvapí, tak se hodně pletete. Nejnovější román Každá ráda kamaráda je totiž opět naprosto jedinečný. Marně budete hledat v jakémkoli jiném příběhu takovou hlavní hrdinku, jako je Hazel. Už v knize se v souvislosti s ní objevuje slovo tornádo. A naprosto souhlasím. Vše kolem ní se mění v jednu velkou pohromu. Ale i tato dívka má práva na lásku, nemyslíte?

Zomy
24.02.2022 5 z 5

Ou jé, tohle mě bavilo, tohle jsem potřebovala!

Opět jsem si potvrdila, že červená knihovna si nezaslouží, aby byla podceňována. Když vám jé úzko, nebo když je úzko ve světě, máte možnost si na chvíli vytvořit vlastní a lepší realitu a jednoduše utéct.

Od autorek jsem kdysi četla i série Božský a Vášnivý a už tam se ukázalo, že jsou dobré vypravěčky. Ale toho sexu a zjednodušených schémat tam na mě bylo moc a už jsem se ke knížkám nevrátila.
Ovšem tyhle novější romantické komedie (jako Nelíbánky a Každá ráda kamaráda) mě nadchly, tam se holky opravdu našly.

Tato knížka je jednoduchá, vtipná a velice laskavá. Hazel je úžasná, jak chce zůstat svá a hlavně se má za každé situace ráda. Josh je zkrátka k sežrání a jejich přátelství i láska v knížce parádně funguje!

Iliss
24.02.2022 5 z 5

Dočetla jsem s úsměvem, správný cukrkandl :-)

2688
24.02.2022 4 z 5

Vtipná Sladkost

badliar_id
23.02.2022 4 z 5

"I learned a very important thing that day: my mom would never try to change for a man, and I wouldn’t, either."

"The world seems full of men who are initially infatuated by our eccentricities, but who ultimately expect them to be temporary."

***
Tohle bylo tak skvělý! V zahraničí je kniha populární a oblíbená, takže jsem doufala, že mě bude bavit (nebo v to aspoň doufala) a bavila!
Příběh byl svižný a nebyla chvíle kde by mě to nebavilo. Sice mi bylo hned jasný, jak to dopadne, ale vůbec mi to nevadilo.
Hazel byla totálně střelená a to se mi na ní líbilo. Byla svá a vůbec se za to nestyděla.
Neustále jsem se u jejích scén smála a rozhodně bych ji chtěla za kamarádku :D.
Josh si mě samozřejmě získal hned na začátku. Byl sympatický, milý a pozorný.
Jeho chování k Hazel bylo úžasný a oba byli spolu k sežrání.
Vedlejší postavy byly taky super, např. Emily a Dave, nebo mamka Hazel.
Docela mě překvapilo, že tu nebyl nějaký větší konflikt, který u těchto knih bývá..
Konec byl za mě uspokojující a dávám plusové body za epilog.
Já knihu stoprocentně doporučuju, skvělá feel good romantika.

zuzana2599
23.02.2022 4 z 5

Chcete mít při čtení knížky po celou dobu úsměv na rtech ? Chcete se bavit bláznivými nápady nezkrotné učitelky Hazel ? Toužíte být přitom, když se Hazel zamiluje do Joshe ?
Každá ráda kamaráda je senzační oddechovka. Moderní, svižná, vtipná, zábavná, mírně romantická i erotická. Oblíbila jsem si Hazel i její zvířata, hlavně pudlici Winnie.
Při čtení jsem si dobře odpočinula a zabavila se ! Paráda !

Melaanie
23.02.2022 3 z 5

Tohle byla fajn oddechovka, co se v podstatě četla sama. Příběh byl vtipný a i když víte, jak to dopadne, tak vás to baví číst. Škoda toho pro mě rychle useknutého konce, ale autorce to odpouštím, protože ráda čtu její knihy na relax.