Spící panna

Spící panna https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1329/mid_spici-panna-jH3-1329.jpg 4 681 101

Kathryn Danceová série

Agentka Kathryn Danceová, odbornice na kinezickou analýzu, dokáže odhadnout lež a vytušit myšlenkové pochody vyšetřovaného s takovou jistotou, že si vysloužila i uznání věhlasného newyorského kriminalisty Lincolna Rhyma. Nyní Danceová řeší závažný případ v rodné Kalifornii: Daniel Pell, několikanásobný vrah, jenž dokáže ostatním snadno vnutit svou vůli, utekl pomocí geniálního triku z vězení a začíná realizovat svůj zrůdný plán. Chce-li Kathryn Danceová dopadnout Pella dříve, než zmaří další životy, musí získat ke spolupráci lidi z jeho minulosti: trojici žen, které žily pod jeho sadistickou vládou v sektě, a zejména malou holčičku přezdívanou Spící panna. Ta byla jediným člověkem, kterému se podařilo přežít, když Pell ve svém běsnění povraždil celou jednu rodinu. Podaří se Pellovi, tomuto velmistrovi v manipulaci s okolím, realizovat své hrůzné záměry? Anebo zvítězí pronikavý úsudek a dokonalý pozorovací talent Kathryn Danceová a jejích kolegů? Na to si, jak je už u Jefferyho Deavera obvyklé, budeme muset počkat až do úplně poslední stránky.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Sleeping Doll , 2007

konicekbily
03.02.2019 4 z 5

Autor i s novým týmem s Katryn nás zase pěkně povodil za nos, přinesl zvraty a hezký konec. Knihy s Lincolnem mi připadají o něco lepší než tato premiera nové řady.

Laura.S
13.12.2018 4 z 5

Že začátku nic moc, ovšem postupem času to nabralo grády a konec mě docela dostal.

Gábina231
02.12.2018 4 z 5

Super oddychovka na dovolenou...

Jessie26
09.08.2018 5 z 5

Super,super, super! Dlouho jsem nepřečetla nic tak napínavého a překvapivého.
Autorka pořád nechávala napnutou nitku a dráždí čtenářovu chuť po výsledku.
Nejdřív jsem myslela, že už je po všem a divila jsem se o čem může být zbývajících pár listů, ale překvapení pořád nebralo konce. Za mě vážně paráda!

Merlinit
12.07.2018 5 z 5

Výborné a zábavné.

Iva B.
25.05.2018 5 z 5

Deaver me snad ještě nikdy nezklamal! I když do konce knížky zbývá max 20 stran, tak vim, ze se něco chystá a to me na jeho knížkách baví! Tahle nebyla výjimkou!

Martink@
11.05.2018 4 z 5

Rozhodně nezklamala...moje první knížka od Deavera, bez Rhyma, místy trochu překombinované, ale jako celek dobrý...

MichalHoráček
08.05.2018 4 z 5

Pěkná detektivka, se zajímavými vedlejšími motivy všech "pachatelů" zlosyni jsou i postavy, do kterých bych to nejdřív ani moc neřekl. I když své činy obhajují, že vlastně činí dobro.
Těším se na další díly s Kathryn Danceovou ;-)

mulder
04.02.2018 5 z 5

Jako autorův fanoušek jsem s knihou spokojený, doporučuji:-)

Amy27
24.01.2018 5 z 5

První kniha, kterou jsem od Deavera přečetla a to na doporučení kamaráda. NELITUJI! Musím přiznat, že mi zpočátku trvalo, začíst se do ní. Popisné pasáže byly nezáživné, ale po 50ti stránkách jsem byla naprosto ponořena do celé detektivky. Je zde neskutečně sympatická hlavní hrdinka - šla bych s ní hned na pivo :) - která ovládá řeč těla tak, že jsem si o tom hned po dočtení musela najít více informací. Ale hlavně!!
SPOILER!
Padouch je strašně super! :D Bavilo mě číst si jeho myšlenky, názory a hlavně jsem hrozně žrala to, jak všem pořád utíká. Držela jsem mu pěsti celou dobu. Daniel Pell je prostě borec. :D

Sarkyss
19.01.2018 5 z 5

Moje vůbec první kniha od Deavera. Musím přiznat, že mi zpočátku trvalo, začíst se do ní. Třeba je to tím, že jsem nebyla na takový typ detektivek zvyklá, hodně odborných popisků, hodně okecávaček. Kniha mě však nakonec tak uchvátila, že jsem se i v práci přistihla, jak přemýšlím, co se bude dít dál. Původně jsem si myslela, že mě v ní nic nepřekvapí, že hlavní hrdinka bude jen pátrat po hlavním padouchovi, ale opak byl pravdou. Nakonec bylo úplně všechno jinak, a já se těším na další díla od tohoto autora.

helenkan
01.01.2018 4 z 5

Sice jsem to četla poněkud déle,ale jen kvůli vánočnímu pečení. :-) Jinak výborné čtení a napínavé až do konce. A takový jsem rozhodně nečekala.

Vlak7
03.10.2017 4 z 5

Dlouhé, nicméně napínavé až do konce.

KaiShun
22.08.2017 5 z 5

U mě má i slabší Deaver 5* , asi moje slabost vůči autorovi. Zásadní je zde rozdělení Kapitol které nebudu spoilovat. Jdeme na další Kathryn.

Kerberos
28.06.2017 4 z 5

Deaver nemusí být jenom Rhyme,uřčitě si přečtu další díl.

rlupinek
23.06.2017 3 z 5

Tak tento kousek mě nijak zvláště nezaujal. Příběh byl vleklý, zdlouhavý a nijak zvlášť zajímavý. Série s Kathryn Danceovou je pro mně poměrně nezáživná...

Shanib
16.05.2017 3 z 5

Po několika letech jsem se vrátila k Deaverovi a s hodnocením jsem hodně na vážkách. Knížka obsahuje tolik zbytečné vycpávací vaty, že po sté stránce už jsem některé pasáže přeskakovala a příběhu to vůbec neuškodilo. Kdyby tam nebylo spousty té omáčky kolem, příběh by měl daleko lepší spád. Nicméně klobouk dolů za vědeckou stránku vyšetřovacích technik. Sesbírat takové informace muselo stát hodně úsilí, času i práce...jenže jak už všichni víme, přesně tohle je silná stránka Deaverovýh knih, která je činí jedinečnými.

Alizon
15.05.2017 4 z 5

O kvalite teto knizky svedci to, ze jsem ji zvladla pomerne rychle precist v anglictine (na coz jsem vetsinou, zvlast u 500 stran, docela lina). Napinave, do detailu propracovane a s mnoha prekvapivymy zvraty, postavy, ze kterych mrazi. Jak pise HanaNov, kniha jede zbesilym tempem a nenecha Vam oddechnout si, natoz ji odlozit. 4,5 hvezdicky.

Lenka8418
21.04.2017 5 z 5

Jeafrey opět nezklamal. Paráda, ani mi tam moc nechyběl Lincoln a Amelie. Kathrnyn D. je taky výborná.

raty
30.03.2017 5 z 5

Jako ve všech knihách J. Deavera je i v této pečlivě propracovaný detektivní příběh, který zaujme a není předvídatelný. Rozhodně se nenudíte. Pro mě nová, hlavní hrdinka Kathryn je skvělá protiváha k sérii s Lincolnem Rhymem. Určitě si přečtu i další díly.