Mlha nad Shadow Sands

Mlha nad Shadow Sands https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454903/bmid_mlha-nad-shadow-sands-qRG-454903.png 4 1969 472

Kate Marshallová série

Kate Marshallová a její asistent Tristan Harper vyšetřují další zapeklitý případ. Jak spolu souvisí zmizení mladých lidí a oblast Shadow Sands? A jakou roli hraje hustá anglická mlha? Při potápění ve vodní nádrži Shadow Sands objeví Kate Marshallová mrtvé tělo mladíka, který býval vynikajícím plavcem. Přivolaní policisté případ označí za tragickou nehodu, přestože má Kate své pochybnosti. Postupně se pochybností a otázek vynořuje víc: Proč si šla oběť zaplavat uprostřed noci? Proč jeho zranění neodpovídají policejnímu scénáři? A proč je mrtvých těl, která se v nádrži našla, víc? Je to jen nešťastná souhra náhod, nebo úkladný vrah zneužívá toho, že na něj nikdo nevidí? Kate si je jistá, že okolo rezervoáru Shadow Sands se toho děje víc, než se na první pohled zdá, obzvlášť když v okolí padne hustá mlha. Lidé už roky tiše mizí, a když se ztratí další mladá žena, Kate a její asistent Tristan mají podle indicií jen několik dní na to, aby ji zachránili před stejným osudem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Shadow Sands , 2020

Polinka92
26.02.2021 5 z 5

Skvělé dílo! Moc se těším na další díly!

Vesina
24.02.2021 5 z 5

Bomba !! Ostatně jako vždycky :)

limruska
21.02.2021 5 z 5

Hodně dobrá detektivka! Četla jsem téměř na jeden zátah. Děj se prolínal i s životními peripetriemi Kate a Tristana, což knihu okořenilo. Určitě stojí za to, si ji přečíst.

IHT
19.02.2021 4 z 5

Parada, velmi ctive, precetl jsem velmi rychle.
Kate porad stejna (10 let strizliva a porad "jednou nohou na sikme plose"?, to mi hlava nebere). Tristan neprekvapil! :D Velmi mile prekvapil Jake, respektive moc chvalim Roberta za jeho motivaci a uhel pohledu, klobouk dolu! Urcite nejpropracovanejsi postava knihy.
Dejova detektivni linka byla prijemna, sice neprilis napadita a prekvapiva, ale presto prijemna. Tesim se na dalsi dil

ivzu77
18.02.2021 5 z 5

Kniha splnila mé očekávání a budu nedočkavě čekat na další díl. Kate má kuráž a touhu pátrat. Určitě doporučuji.

Kamilajznik
18.02.2021 5 z 5

Jako vždy skvělý Robert B.

birgitte

Vynikající, skvělý román, jako ostatně všechny knihy od R. Bryndzy.com

Peggy2711
16.02.2021 3 z 5

No řekla bych, že to jde pěkně z kopce. Kniha rozhodně nebyla napínavá snad jen ke konci. Často jsem se přistihla, že sice čtu, ale nevím o čem, myšlenky mi unikaly jinam, což svědčí o tom, že mě příběh nedokázal vtáhnout. Nepřišlo mi to jako thriller, pachatel byl předvídatelný.

Janaves
16.02.2021 5 z 5

Druhý díl s Kate mě hodně bavil a těším se na další ????

NicaCola
15.02.2021 5 z 5

"Chceš se se mnou dotknout hvězd? "

Druhý díl s Kate opět nezklamal a možná mě o maličko víc bavil víc, než ten první. Pan Bryndza prostě umí a já se moc těším na další díl :-)

-markéta-
15.02.2021 4 z 5

Tak moc jsem se těšila a tak velká očekávání jsem měla, až jsem trochu zklamaná. :-( Kanibal mě hodně bavil (sérii s Erikou jsem nečetla), atak jsem se těšila, že si přečtu skvělé pokračování a nevím no. Kniha se skvěle a sama četla, ale děj byl pro mě nic moc. Některé pasáže byly o ničem a za mě zbytečné. Kate a Tristana mám moc ráda a těším se na jejich novou společnou cestu. Jsem ráda, že se v knize objevil i Peter! Určitě si přečtu i další díl a budu doufat, že bude alespoň tak dobrý, jako byl první díl této série.

Pajosek
15.02.2021 5 z 5

Bryndza je prostě topovka. Četla jsem od něho všechny knihy. Kate jsem si oblíbila a moc se mi líbí i Tristan. Je to skvělá dvojka. Zápletka opět brilantní. Je to prostě neodložitelné, hltala jsem stránku za stránkou. A konec prostě skvělý.

tanecnica
14.02.2021

Za mě nejlepší Bryndzova kniha (mám přečtené všechny). A to jsem z první knihy s Kate příliš nadšená nebyla. Ale toto je opravdu bomba! Prostředí vodní elektrárny a nebezpečného vodního díla je strhující a strašidelné samo o sobě. V kombinaci s mizejícími lidmi a divnými sousedy Vás čeká kniha, kterou budete nosit i na záchod, abyste ji měli užuž přečtenou.

chrudas
13.02.2021 5 z 5

Zase jedno napínavé (skvělé) počteníčko.....

Evule81
13.02.2021 5 z 5

Úžasné jako vždy. Teď už zbývá jen se těšit na další díl.

JaneTrestry
13.02.2021 5 z 5

Kniha mě zaujala hned od začátku. Na Kate se mi líbí, že když se jí něco nezdá, tak dá svůj názor najevo a jde si za svým. Její asistent Tristan je mi fakt sympatický a hodně jsem si ho oblíbila. Vraha/vražedkyni jsem měla mezi dvěma podezřelými, takže až takový šok to nebyl. Unesená Magdaléna mi na začátku sympatická nebyla, ale Italka se v ní nezapřela a boj nevzdala a tím si získala můj obdiv. Hodnotím kladně, i když je pravda, že místy to bylo trošičku nudné, nebo spíše nezáživné, ale přesto se mi tato kniha s příběhem hodně líbila. Takže já knihu klidně doporučím dál. Ale co čtenář to jiný názor. Takže ne každému se tato kniha může líbit. Někomu může připadat nezáživná či nudná. Já říkám, že v knihám Roberta Bryndzy budu nadále pokračovat, protože jeho knihy se mi líbí. Ať jde o Eriku či Kate.

mendule
12.02.2021 2 z 5

Tak bohužel nic překvapivého a zajímat mě to začalo tak v půlce knihy do té doby nuda nuda šeď šeď.

ctenarkaEva
11.02.2021 3 z 5

Pro mě je tento díl lepší než předchozí, ale sérii s Erikou se nevyrovná. Tyto nové díly už se mi zdají nějak zvláštně nakombinované a zároveň méně napínavé a méně zajímavé. Některé zápletky v ději se mi zdály úplně zbytečné a některé zase nevyužité. A u téměř každé mužské postavy zmínka o tom, jak je pohledný, jaký je to sympaťák, to už na mě bylo také nějak moc :-( Už se pomalu přestávám těšit na nové díly a raději si zase někdy přečtu Dívku v ledu nebo Temné hlubiny.

ddkk
11.02.2021 3 z 5

Nezbývá mi, než se přidat k těm čtenářům, které Robert Bryndza pokračováním série s Kate Marshallovou moc nepřesvědčil. Po velmi slušném Kanibalovi mě bohužel Mlha docela zklamala a dočetla jsem jí jen proto, abych zjistila, jak si nakonec poradí s příběhem unesené italské dívky, protože pachatel byl nasnadě.

V knize jsou místa, která mě nudila a měla jsem tendenci je spíš přeskakovat, taky mi vadila doslova odfláknutá linie rodiny pachatele. Celkově jsem měla dojem, že je to takový pel-mel slepenec (Tristanovo přiznání, asi dodatečně vsunuta role Petera, nepochopitelné jednání dosud čestného patologa...). No a konec byl pro mne opravdu jen těžko zkousnutelný a těžko uvěřitelný... Jen jako třešnička na dortu byla "akční" Tristanova sestra v županu a papučích s králíčky.

Nechci knihu jen hanět, pořád je to slušný příběh, i když se musím v mnohém ztotožnit třeba s Lenkou.Vílkou (jen jsem naštěstí neblinkala :-)) a další příběhy Kate a Tristana už asi číst nebudu.

Dávám za tři, i když s váháním.

edith79
10.02.2021 5 z 5

Zase skvělý Bryndza. Toto je prostě sázka na jistotu. Napínavé, temné čtení. Tristan je velký sympaťák a Kate i přes veškeré klacky, které jí osud naházel pod nohy si jde nekompromisně za svým. Těším se na další případy této zvláštní dvojice. Pište Roberte, pište.