Magie spojuje

Magie spojuje https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369978/bmid_magie-spojuje-X5V-369978.jpg 5 320 53

Kate Daniels série

Kate Danielsová, bývalá žoldačka a Choť Pána smečky a nyní Strážkyně Atlanty, si po bojích s džinem a nárokování města užívá zasloužený odpočinek. Nebo by si ho užívala, kdyby se překotně neblížila její svatba s Curranem, na kterou je potřeba zařídit a pozvat všechno a všechny. Včetně Katina otce Rolanda. Toho otce, který odmítá uznat nároky své dcery na Atlantu a který sice dodržuje podmínky křehkého příměří, ale i tak se mu daří Kate víc než dobře provokovat. Únosem obra Saimana ale překročí přijatelnou mez a Kate nezbývá než se za milénia starým mágem vydat, aby upevnila svou autoritu. Příliš pozdě ale zjistí, že tím činí první krok k naplnění čím dál jistější budoucnosti – takové, v níž Atlanta hoří, Smečka je s Rolandem ve válce a Kate ztratí jak Currana, tak i ještě nenarozeného syna. Schyluje se k bitvě a Kate musí hledat spojence, kde se dá – mezi dlaky, bohy, a dokonce i živými a mrtvými nepřáteli. Času je však málo a snaha změnit budoucnost a ochránit rodinu a přátele nechává Kate zranitelnou vůči nejhoršímu nepříteli – vlastní magii, která se hlásí o právo rozhodovat. Zaváhání jsou ale nepřípustná, zvlášť když budoucnost zahrnuje souboje, bažiny, létání na pegasech, všetečné předky, výchovu pubertálních adoptivních dcer nebo nutnost jít s barvou ven. Doslova. Kdyby aspoň bylo jisté, že to bude stačit; o tom ale rozhodne až finální bitva.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Fantom Print

Magic Binds , 2016

pejty
14.12.2017 5 z 5

Opět kniha plná hlášek, boje a krve, která se četla jedním dechem. Přesto mám ale z této knihy pocit, jako by už autorům trochu docházel dech a začínají se malinko opakovat a točit v kruzích.

martina1199
14.12.2017 5 z 5

Další úžasná jízda :-) Jen se trochu obávám, jak to celé skončí. Ale snad Kate najde způsob, jak vyhrát nejen bitvu, ale i celou válku :-)

paprika75
09.12.2017 4 z 5

Opět super jízda. Nemám ani co napsat, abych něco neprovalila. Mělo to spád, napětí, akci ... prostě jako vždycky. Problémy téhle rodinky prostě žeru :-). 4-5*

ifulda
04.12.2017 4 z 5

Další skvělé pokračování Kate D., avšak mi v této knize chybělo ono velké napětí a akce, které byly v dílech minulých. Na mě byl děj tak strašně rychlý, že bych klidně uvítala některé pasáže více rozebrat. I přes to ale stále celou tuhle sérii zbožňuji a jsem strašně napnutá, jak vše dopadne.

Janičta
04.12.2017 5 z 5

A Kate snad nejde sáhnout vedle. Další parádní díl. Postavy se vyvíjejí a děj nestojí na místě. Těším se na další díl :-)

Kačí137
17.11.2017 5 z 5

Super knížka. Krásně se čte. Přečetla jsem ji během dvou dnů. Paráda. Vtipné.Ty různé suché hlášky, fakt miluju. Líbí se mi,jak se vysvětlily různé nejasnosti a samozřejmě, pár nových přibylo :-) Julie je čím dál zajímavější. Mohla by mít samostatný díl, jako Andrea. Čí, dál víc mám ráda Romana. V tomhle díle byl skvělí. Těším se na další díl.

krovacek
14.11.2017 5 z 5

Kniha nezklamala, opět byla plná vtipu a napětí a přečetla jsem jí jedním dechem. Překvapilo mě tedy, že tentokrát se Kate všechno relativně dařilo a nedošlo k žádnému velkému zvratu, ale nemělo to negativní vliv na užívání si příběhu. Těším se na další díl, který osobně doufám, že nebude posledním :-) Třeba posledním pro Kate, ale zamilovala jsem si tam všechny postavy, myslím že třeba Julie by si určitě zasloužila i nějakou vlastní knihu :-)

ciaram
12.11.2017 5 z 5

Čím mě tato série dostala? Tím, že narozdíl od jiných sérií spíše graduje než upadá, že se autorům podařilo vytvořit natolik osobité, sympatické postavy, kterým držím palce - ať už jsou hlavní - nebo vedlejší. Hrdinové jsou chybující bytosti, kteří bojují za to, v co věří. To vše umě protkáno akcí, humorem i emocemi. Za mě bych klidně dál a dál četla další a další díly, ale možná mají prostě autoři rozum a ví, že se má v nejlepším přestat. Jen doufám, že nám občas po desátém dílu autoři v povídkách napoví, co se s mou oblíbenou rodinou děje dál.

adela3429
11.11.2017 5 z 5

Já tuhle sérii prostě miluju!
Na knize je dost znát, že už je to předposlední díl a že se jede do finále, protože se všechny události, na které jsme byli jakožto čtenáři od začátku připravovaní, dávají do pohybu. Tenhle díl je tím pádem nabitý akcí a hlavně problémy, které budou mít mnohem závažnější dopad než všechny, co se doteď objevily.
Opravdu emocionální díl, ve kterém se hned od úvodu všechno komplikuje. A já už se teď neskutečně klepu na poslední díl! :)

Ree
10.11.2017 5 z 5

Ach, jak mě tenhle díl drásal od začátku do konce...
Jako vždy bude tenhle komentář obsahovat pár lehčích spoilerů.
Předchozí díly vždycky byly takové oddechové - Kate šlo o krk, ale stáli za ní její přátelé a rodina. A hlavně se mohla spolehnout na sebe. V Magie spojuje už tyhle jistoty neměla. Její neustálá nejistota ve svém chování, scéna s naštvaným Derekem (ten ji přece vždycky uctíval!!!), zničení přátelství s Jimem, strach, že ji opustí Curran, scéna, kdy to skoro vypadalo, že i Andrea bude naštvaná, protože to Kate ohrozila její dítě... všechno tohle mě ničilo stejně jako Kate. A to se nestává často. Teď mám chuť si přečíst něco pozitivního, abych si spravila náladu. A to zvlášť po poslední větě knihy, která naznačuje hodně stresovou desítku.

AKO
10.11.2017 5 z 5

Další úžasný díl, u kterého jsem napětím a neustálým očekáváním úplně šílela. A poslední kapitoli jsem musela pořádně rozdýchávat...

NicaCola
08.11.2017 5 z 5

Prostě zase nářez!! :-O Knihu jsem přečetla jedním dechem. Strašně se mi líbilo, že se v tomto díle opravdu hodně objevovala Kate s Curranem...nasmála jsem se, bála jsem se, prožívala jsem každou kapitolu!
A ten konec? Jako vážně?? :D Potřebuju další díl!

Lucik.L
02.11.2017 5 z 5

Další úžasný díl skvělé série. Tato série a hlavní hrdinové mi opravdu přirostli k srdci a vždy se moc těším na další vydaný díl. Ani tento pro mě nebyl zklamáním, kniha měla vše - akci, napětí, romantiku. Zhltla jsem ji na jedno posezení. Ovšem co mi velmi vadilo, bylo množství překlepů a hrubek. Strašně to bilo do očí a nepamatuji si, že u předchozích dílů by to bylo stejné. Čili chtělo by to lepší korekturu :-( ale jinak dávám 5*