Krásná katastrofa

Krásná katastrofa https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151047/krasna-katastrofa-151047.jpg 4 1602 351

Katastrofa série

JE TO KAMARÁTSTVO S NEPLÁNOVANÝMI DÔSLEDKAMI, KRÁTKODOBÉ VZPLANUTIE ALEBO LÁSKA? ABBY ABERNATHYOVÁ začína navštevovať vysokú školu ďaleko od svojho rodného mesta, aby zabudla na minulosť. Uteká pred rodinou, ktorá jej vinou alkoholu a hazardných hier urobila zo života peklo, a usiluje sa byt príkladnou študentkou. TRAVIS MADDOX má prezývku Besný pes a na štúdium si zarába ilegálnymi pästnými súbojmi – samozrejme, bez rukavíc. Má povesť najväčšieho zvodcu žien na univerzite. Je to presne ten typ, akému by sa Abby mala zďaleka vyhnúť, ak nechce spadnúť do pasce svojho starého života. TRAVIS A ABBY sa navzájom priťahujú, ale presviedčajú okolie aj jeden druhého, že z ich priateľstva nikdy nevznikne milenecký vzťah. Potom však Abby prehrá stávku, a tak musí mesiac bývať s Travisom v jeho byte. Vášeň sa už nedá maskovať priateľstvom.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

Beautiful disaster , 2011

Péťa11
01.06.2013 5 z 5

Moc pěkná knížka. Všem doporučuji. Z počátku jsem moc nevěřila, že se mi bude tato knížka líbit, jelikož mám ráda romantické příběhy z fantasy. Ale od první chvíle jsem se nemohla od knížky odtrhnout. Chvílema jsem se i nemohla udržet se smíchem, chvílema jsem byla naštvaná na Abby pak zase na Travise. Chvílema jsem si myslela, že je Travis nějakej narušenej psichopat. :) ale ten konec mě uplně dostal. Ukápla i slzička. Moc pěkná knížka

evasamankova
30.05.2013 5 z 5

Pro mě příjemná oddychová kniha s milým a sladkým koncem. To jsem potřebovala po všech těch pochmurných knihách, které jsem poslední dobou četla. Hezký příběh plný humoru, lásky, žárlivosti a přátelství. Jediné co mi vadilo, byl chvílemi dost toporný překlad a velké množství překlepů. Škoda. Budu doufat, že nakladatelství vydá i další autorčinu knihu Walking Disaster a přečteme si příběh znovu a to Travisovýma očima. Věřím, že by to bylo zajímavé. Za mě palce nahoru. Zároveň doufám, že vydavatelé žánr new adult trochu na našem trhu rozšíří a čtenářkám přinesou více podobných knih.

ciniminisek
28.05.2013 5 z 5

Ano, ano a ještě jednou ano. Kniha je výborná. Skvělý příběh, vtipné postavy, erotika, romantika. Bylo pár okamžiků, kdy jsem nad Abby nebo Travisem koulela očima, ale po pár stránkách bylo vše odpuštěno. Já určitě doporučuji a jsem zvědavá na další dílka, této spisovatelky.

FreedoomKate
15.05.2013 5 z 5

Myslím, že když napíšu úžasná knížka, tak to bude stačit. Hrozně se mi líbil vztah mezi Travisem a Abby. Byly tady hlavně nějaké zvraty a dokonce jsem se zasmála, což mi u některých knížek absolutně chybí, je tam zkrátka od všeho něco a myslím, že jako oddechová četba je úžasná :D Důležité bylo taky to, že se konečně děj neodehrává na střední škole, ale ve vysokoškolském prostředí, které mi je v současné době blízké. Vřele každému doporučuji

EttelëaDragons
12.05.2013 5 z 5

Nejdříve jsem k téhle knize přistupovala poněkud skepticky, protože už podle anotace se jedná o klasický romantický příběh se sexy hlavním hrdinou a holkou slušňačkou. Prostě to vypadalo, jako nic pro mě. Ale musím říct, že jsem byla nakonec opravdu hodně překvapená. Příběh je sice jednoduchý, nečekejte nic extra originálního, nicméně se to čte velmi dobře, je to napínavé a pořád se něco děje, takže je těžké knihu odložit. Pozorovat, jak se vyvíjí a mění vztah hlavních postav bylo prostě zábavné a když opomenu ten nesmyslně šťastný a přeslazený happyend, tak se mi to moc líbilo. Ideální oddechovka pro letní dny a pokud od toho nebude čekat nic víc, než příjemnou zábavu a odpočinek, mělo by se vám to líbit, stejně jako mě :)

Catherinee
24.04.2013 4 z 5

Jednoduchá knížka, ale jako oddechovka se mi to líbílo. Klasický dívčí románek :)

Nanny
06.04.2013 2 z 5

Musím se omluvit všem, kterým se tahle kniha líbila ale byla příšerná. Bylo to něco jako opravdu hloupá telenovela. Bylo tam prostě všechno od nelegálních zápasů,přes neustále rozchody až po Las Vegas. No a ten konec, to bylo opravdu něco. Řekla bych něco co se dá očekávat, pěkný obal, obsah vás zaujme a kniha je pak naprosto příšerná.

kasulka
05.04.2013 5 z 5

Hned po přečtení pár stránek jsem poznala, že takhle kniha je přesně to pravé. Je plná zvratů od začátku až do konce. Abby mě místy pěkně štvala, jak Travise odmítala, ale Travis... bože já se zase zamilovala :D
Po Edwardovi z Twilight ságy, Christianovi z Fifty Shades, si mé srdce získal i Travis. Taky chci takovýho chlapa :D

Ne fakt jsem z knihy nadšená, určitě ji doporučuji, nemohla jsem se od ní odtrhnout.
Už se moc těším až vyjde i Walking disaster - z pohledu Travise.... doufám, že si pohnou s překladem, ať ji mám co nejdřív doma....

bend-ik
21.03.2013 5 z 5

Knižka svoj účel splnila na výbornú - bolo osviežujúce, po všetkých tých problémoch (rozvody, nevery, bitky o deti, závislosti), ktoré dnes dominujú knižnému svetu, prežívať "problémy" dvadsaťročných :) No a Travis... :)

Valerie21
15.03.2013 1 z 5

Já už nejsem cílová skupina této knihy,nicméně jsem se dala zlákat anotací a pěknou obálkou a pro mě je tento literární počin zklamáním.Postavy jsou vykreslené velmi povrchně,v podstatě jim ani po dočtení nerozumím a nevěřím jim jejich city.Moje fantazie se neprobudila takže mi přišlo jako bych četla celou dobu popis.Rušivě působí i neustálé opakování jmen čtyř hlavních aktérů příběhu,každá stránka je jich plná,občas by použití nevyjádřeného podmětu,nebo zájmena neškodilo.Originál jsem nečetla a tak jen přemýšlím jestli ta avizovaná velká láska nezůstala ztracena v překladu a jestli ne a představa o lásce je u amerických vysokoškoláků přesně taková jak popisuje tato kniha pak Bůh ochraňuj Ameriku.A teď mně můžete ukamenovat.

Emmgirl
18.02.2013 5 z 5

Knihu jsem četla hned při prvním autorčinu vydání na vlastní náklady v anglickém originále, tudíž mohu již avizovat, že se jedná o úžasný přírůstek pro milovníky knih ze života, které jsou teď zastíněny paranormálními příběhy. :-)
U nás zřejmě jedna z prvních knih, jež lze zařadit do začínajícího žánru ''New Adult''. Kniha je z vysokoškolského prostředí, což je opravdu příjemná změna, na rozdíl od všech dosavadních dějových linií.
Já osobně bad boye Travise miluju, i když se někdy choval jako totální blbec a já ho za to nejednou měla chuť profackovat. Svými malůvkami mě ale i přesto dostal na svou stranu. :))