Karty na stole

Vtipně napsaný, laskavý detektivní příběh o hráčích bridže a temné minulosti začíná vraždou, která přináší úlevu. Oběti nám nemusí být líto – protože na každého „něco“ věděla, lidé se jejího vlivu obávali. A tak se nakonec kdosi odhodlal až ke krajnímu řešení… Ale jak mohl někdo drze a odvážně zabíjet, obklo... celý text

Ale jak mohl někdo drze a odvážně zabíjet, obklopen řadou svědků, uprostřed karetní hry, v přítomnosti policejního úředníka, a dokonce samého Hercula Poirota?
Čtyři podezřelí mají opravdu vážné stíny ve své minulosti. Není proto jednoduché zjistit, kdo vraždil kdysi i nyní. Pátrání policejního úředníka, plukovníka tajné služby a spisovatelky detektivek se rozjíždějí všemi směry. Každý přispěje kouskem odhalení, teorií či podstatným faktem. Nakonec je to ovšem Hercule Poirot, kdo promyšleným postupem donutí vraha znovu ke hře a vyloží na stůl vítězné karty. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/367/karty-na-stole-R94-367.jpg 4.4234

Hercule Poirot (13.)

Cards on the Table (1936)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

Eleanor-ka

Opět svižné, čtivé, plné zvratů. Do poslední chvíle opravdu nevíte kdo je vrahem, ale v podstatě vás to v závěru ani nepřekvapí. Další skvělá oddechovka od jedné z nejlepších spisovatelek vůbec.

Atanone

Vzhledem k tomu,že většina poirotovských příběhů je momentálně profláknutá díky roztomilému seriálu s Davidem Suchetem,nepustila jsem se do knihy ani tak kvůli vraždě a všemu tomu napětí kolem,ale spíš kvůli drobným moudrům mezi řádky a kvůli postřehům o lidských povahách. Líbí se mi ta doba,ve které se příběh odehrává,líbí se mi móda a účesy (což se mi právě díky filmovému zpracování při čtení vybavuje). A líbí se mi taková ta jemná ironie,která tu a tam vykoukne mezi řádky. Některé dialogy mi připomínají moji bývalou kolegyni,která nikdy o nikom neřekla nic špatného a přesto dokázala ve vás vzbudit o dotyčné osobě negativní dojem.
A líbí se mi,jak si paní Christie v postavě paní Oliverové dělá legraci sama ze sebe.
*****
p.s. ani se nedivím,že se paní Oliverové lidé neustále ptají na postavu jejího detektiva Svena Hjersona. Každopádně to musí být zvláštní Fin. Podle jména bych ho spíš řadila do Norska,nebo Švédska. Ale Fin Sven? A Hjerson? ..tsss....tssss...

Monike

Opet parada!

misha006

Opět jsem nejprve viděla film a až potom četla knihu, tak jsem přišla o překvapení při závěrečném odhalení. Kdyby jsem nevěděla, jak to dopadne, tak bych měla pěkně zamotanou hlavu. Tyto knihy typu omezená skupinka lidí a jeden musí být vrah, mám nejraději. A tady to výborně funguje. Opět vynikající Agathina kniha.

misha006

lucmat
16.11.2016

Opět bezvadná kniha, i když zpočátku jsem lehce tápala, bridž neznám, takže technické termíny mi nic neříkají, naštěstí to nebylo jen "o tom", příběh se rozjel a už jenom jel jel jel, k překvapivému závěru. :-)

Kubíííína
24.09.2016

Opět jsem byl velmi spokojen, ze začátku to vypadalo nudně, ale konec mě dostal.

Dvoja
26.07.2016

Mé druhé čtení od A. Christie a mé první knižní setkání s H. Poirotem. Příběh pádil a já se nemohla odtrhnout, dokud jsem nezjistila, kdo za vraždou stojí. Karty na stole mne bavily více, než slavných Deset malých černoušků. Líbilo.

šipek
26.07.2016

Tak taková pohodová detektivka. Měl jsem strach, že se budu ztrácet ve jménech, ale bylo to v pohodě. Moc dobře se to čte akorát by to chtělo umět hrát bridž :-).

MarekG
25.04.2016

Super atmosféra.Trochu mě ale nudily výslechy o něco delší než v jiných knihách A. Christie.Rozuzlení mi přišlo strašně rychlé, první se nic moc neděje a pak se to na vás vychrlí.

Sebasti
24.03.2016

Kniha má pěknou atmosféru. Vražda při partičce karet, kdo o tom kdy nesnil? Ale tomuto příběhu chyběla docela důležitá věc - NAPĚTÍ. Začátek začíná zajímavě a hned zaujme. Tajemný pan Shaitana, který na všechny něco ví? To zní skutečně lákavě. Jenomže po vraždě začnou poněkud zdlouhavé výslechy, které jsou sem tam zpestřeny nějakou zvláštní informací, ale bohužel žádným zvratem. To až při posledních čtyřiceti stránkách nemůžete knihu odložit, jak je najednou čtivá a vás najednou strašně zajímá, jak to všechno bylo. A pak zjistíte, že to všechno stálo za to a přes to, že rozuzlení nebylo nepředvídatelné, se opět jedná o skvělou knihu Královny zločinu.

Mark2000
30.01.2016

Další napínavá detektivka snad od mé nejoblíbenější spisovatelky. Jediné, co bych knížce vytkla je, řekla bych neúplně objasněná záležitost s Anne Meredithovou. Musím se kouknout na film, snad to tam bude lépe vysvětlené.

farbi
19.12.2015

Totálna lahôdka. Veľmi sa mi páčil ten nápad provokačnej večere štyria proti štyrom. To muselo štyrom vrahom skutočne poštekliť fantáziu. Poirot je tak skvelý, že odjakživa ľutujem, že to nebola skutočná postava, len literárna. Ale, vďaka Bohu, že dal pani Christie takýto obrovský talent (aj chuť TOĽKO písať), pretože takto sa môžeme s Poirotom stretávať požehnane na stránkach jej kníh. Agatha Christie je pre mňa autor číslo jedna!

David_Vesely
22.11.2015

Kniha se mi moc dobře četla a vřele jí doporučuji!

woodward
22.11.2015

Tuhle vraždu si Poirot vymodlil. Nevím už, v které knize to je, ale zmiňuje se o tom, že netouží vyšetřovat spektakulární zločiny, daleko raději prý by vyšetřoval zločin docela jednoduchý, subtilní, intimní; hráči sedí u partie karet, a když hra skončí, jeden z nich je mrtev. Tak mu to paní Agatha vložila do úst a v téhle knížce mu jeho přání (skoro) splnila. Pan Shaitana u těch karet neseděl, ale i tak to velkému detektivovi jistě udělalo radost. Byla to hodná paní autorka... ;)

Turmee
07.10.2015

Vydařená a trochu jiná Agatha. Poirot jako vždy úžasný. Celou dobu jsem přemýšlela, kdo by mohl být vrahem, netrpělivě přelétala z jednoho podezřelého k druhému, až jsem se na konci nechala omráčit překvapivou pravdou. Netypická zápletka a výborný styl.

Modrina
19.05.2014

Tahle mě bavila méně než jiné autorčiny knížky, ale i tak jsem ji přečetla jedním dechem.

fruitbueno
30.01.2014

Co jiného si mohl slizácký hostitel přát, než aby ho někdo zabil? Hercule Poirot (i se svými pomocníky z řad policie) zase famozní!

Kariol
09.08.2013

Bohužel jsem napřed viděla film a právě proto se mi knížka nelíbila na všech pět hvězdiček - ale to nic nemění na tom, že se mi líbila a že se mi Agatha Christie příjemně četla. :)

Nuttelka
21.03.2013

Super knížka, četla se úplně parádně a samozřejmě rozluštění opět velmi překvapivé :-) Jdu si pustit film :-)

kattyV
21.02.2013

Tato kniha Agathy Christie mne moc nebavila a těch několik neustále se měnících řešení mi už připadalo moc. A pokud se pamatuji, ve filmu to bylo ještě úplně jinak a to už mne vážně namíchlo.Nechápu, proč režiséři detektivek pociťují potřebu měnit osobu vraha.

MesLivres
10.09.2012

Také se mi kniha zdála docela neobvyklá, ale v pozitivním slova smyslu. Přečetla jsem jí s chutí také díky mému oblíbenci Poirotovi.

LenaBil
30.03.2011

Poměrně neobvyklá detektivka, ale opravdu výborná.