Karlík a továrna na čokoládu

Karlík a továrna na čokoládu

Moderní pohádkový příběh je plný fantazie, hravosti a jemného humoru o chudém chlapci, kterému se splní jeho velký sen. Vhodné pro děti mladšího školního věku. Karlík žije ve městě, kde stojí slavná Wonkova továrna na čokoládu. Chlapec si však čokolády moc neužije, protože jeho rodina je velice chudá. Jednoho dne se na něj ale usměje štěstí a on má možnost, spolu s dalšími čtyřmi dětmi a jejich doprovodem a svým dědečkem, navštívit proslulou továrnu na sladkosti. Sám pan Willy Wonka je provede mnoha zajímavými sály, v nichž se vyrábí ty nejúžasnější, nejsladší, nejoriginálnější dobroty. Ukáže jim, jak se mísí čokoláda vodopádem, předvede jim žvýkačkový automat, televizní čokoládu i cvičené veverky, které louskají ořechy tak, jak to nikdo jiný neumí. Největší překvapení však na Karlíka čeká na závěr celé exkurze. Doplněno fotografiemi z filmu Tima Burtona....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33975/karlik-a-tovarna-na-cokoladu-33975.jpg 4.5642

Willy Wonka (1.)

Charlie and the chocolate factory (1964)

Dobrodružné, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Academia

Atlantis

Filmovým zpracováním Karlíka jsem se vždy svědomitě vyhýbal. Zdály se mi až příliš podivné a překouzelné za každou cenu. Proto jsem ke knize přistupoval s jistým odstupem.
Pokud se budete na Karlíka dívat jako na kouzelný příběh plný laskomin, tak jde o hravou, svižnou a hlavně čtivou knihu.
Můžete se ale na ni taky dívat jako na příběh podivína, který nevychází z domu a pouze si do něj zve děti, které se navrací s těžkými psychickými a fyzickými újmami. Přitom také zjišťujeme, že tento podivín drží v otroctví černošský kmen, na kterém provádí nelidské pokusy. Ale takhle se na Karlíka nedívejte, Dahl by to tak určitě nechtěl. Ty náznaky tam nejsou, nene.

stepan_s

Mě osobně víc bavilo Burtonovo filmové zpracování, ale kniha je taky moc fajn. Je to stručný, ale za to originální a velmi dobře napsaný děj. Určený je to spíš dětem, ale i pro starší ročníky to je příjemný čtení.

veronie

Příběh Karlíka jsem nejprve viděla ve filmové verzi. Johnny Depp byl ve své roli naprosto nepřekonatelný a při předčítání jsem postavu Williho Wonky měla spojenou s ním. Bylo to moc příjemné čtení a i když je to kniha určená dětem, i já jsem se u ní náramně bavila.

Liana

Krásny príbeh, ktorý som celý preslintala :-))

dadako

Kouzelný a krásně napsaný příběh. Ze začátku mě moc bavil, ale po polovině jsem dočítal už spíše setrvačností.

Měňavka

Jako malá jsem toužila po světě, kde je všechno z čokolády a sladkostí. S touto knihou jsem se vrátila do dětství a vypravila se na báječnou cestu dobrodružství s tímto kouzelným příběhem. Můj sen se vyplnil....

Jahoda197

Paráda! A i když byl film skvělý, v knížce mi vůbec nechybí Willyho otec.

Chesterton
02.12.2017

Dětská láska, úžasná krajina fantazie přesto, že nemiluji čokoládu :)))

BelphegorSara
22.11.2017

Moje první přečtená kniha. Úžasná, krásná..

Voda1
10.09.2017

Je to srandovní! :)

magdacev
08.06.2017

ZBOŽŇUJI tuto knihu a stejně tak miluji filmové zpracování s Johnnym Deppem v hlavní roli. Poučné, originální, vtipné a nápadité.

dancadragneel
29.05.2017

Překrásná pohádka plná čokolády... Nebýt skvělého filmu asi bych se k ní nedostala, což je docela velká škoda, protože při jejím čtení jsem se nejen zasmála ale vrátila do dětských let. Rozhodně ji budu číst svým dětem :)

havranice
08.05.2017

Báječná kniha. Krásný příběh, skvělé téma, hladce plynoucí text, který se dobře předčítá, spousta poučení a morálních hodnot sdělovaných dětem velmi nenásilně skrze dobře prokreslené postavy a jejich chování. Četla jsem to dceři v jejích 6ti letech, sama si ho pak znovu přečetla. I já sama příběh sledovala s napětím, moc mě to bavilo, hladilo po duši, chrochtala jsem také blahem nad tím, co to dalo dceři. Dcera si na tom uvědomila, a to skutečně hluboce a zůstalo jí to, že rodiče pomáhají výchovou dětem formovat charakter, a že k tomu, aby se ten charakter vytvořil dobře, je zapotřebí, aby rodiče uměli dítěti nevyhovět ve všem, říct mu také ne. A že pokud to rodiče nedokáží, má to velmi špatné důsledky a z chudáka dítěte se stane nesnesitelný fracek. Mnohokrát dění v knize okomentovala tak, že řekla třeba -"ta holčička za to, jaká je, ani tak nemůže, to je vina hlavně jejích rodičů, ty jí přeci měli vychovávat tak, aby nebyla tak rozmazlená". Opravdu bez nadsázky mohu říct, že toto poznání dceři zůstalo a ovlivňuje jí dodnes (9 let) - například velmi hlídá, abychom správně vychovávali její mladší sourozence :-)). Fantastická kniha, takto si přesně knihu pro děti představuju. Doporučuju!

edith79
08.04.2017

Film znám téměř zpaměti (tedy remake z roku 2005) a knížku jsem poslouchala v audio podobě, skvěle načtenou Bárou Hrzánovou. Obojí je parádní.

SeverusSnape
07.04.2017

Knížka je vždy lepší než film a tato je přímo dokonalá.Užasný příběh,který se skvěle čte

Dorazilka
19.03.2017

Pěkný poučný příběh, lepší než film :)

Judi007
15.03.2017

Super kniha., styl psaní je podivný, ale děj je super. Skvěle se to čte

Ema22
12.03.2017

Kniha následovala film, který si, i když jsou děti poměrně veliké, rádi znovu pustíme. Dahlův styl vyprávění máme rádi, Matylda je úžasná, líbí se nám vložené písničky.

itulenka
17.02.2017

Obvykle nemám ráda knížky, které čtu až po shlédnutí zfilmovane verze. U Karlíka jsem problém neměla a knížku jsem dětem přečetla s chutí.

alcahanca
27.01.2017

Hezká dětská knížka a neméně hezký film s Johnny Deppem v roli pana Willyho Wonky.

Angiee88
27.01.2017

Naprosto dokonala knizka. Sice detska, ale krasne odreagovani :) Moc se mi libila!

jana277
15.01.2017

Obľúbený autor, príjemné čítanie.

ArwenAragorn
05.01.2017

Moc pěkný pohádkový příběh plný fantazie a humorné nadsázky. O mnoho lepší než film, v něm se mně ani můj oblíbenec J.Depp moc nelíbil.

sarinkas
03.01.2017

Je to vtipné a zábavné, ale spíš pro děti.

Doporučuji Sára.☻☺♥

Merynkaw
07.11.2016

Krásná čtivá kniha pro děti, u které se i zasmějete. Určitě nebude od Roalda Dahla poslední!

lushi
14.10.2016

V Karlíkovi Dahl ukázal, že je mistr ve tvoření neskutečného v rámci reálného světa. Všechny ty sladkosti, způsoby výroby, samotná továrna... Nádherný příběh, pohádkový, poučný, vtipný.

Sorrow
12.10.2016

Naprosto bezchybná záležitost, obzvlášť v podobě audioknihy, kterou báječně namluvila Bára Hrzánová. Doporučuji všemi deseti!

OrthoSan
14.09.2016

Když má člověk chuť na sex, tak si může třeba vyluštit roháček, ale v této knize tradičně vynikajícího pointisty Dahla se dozví, že když má chuť na čokoládu, může klidně číst dál. Výsledek se dostaví záhy. Ano, ta opojná chuť černohnědé hmoty, která se valí z fontánky v továrně kde pralesní skřítci bouchají přesčasy, se vám usadí na chuťových pohárcích a vy víte, že jste opět okusili výbornou knížku.

trynitrix
07.09.2016

Čtenářská výzva 2016: 7. Kniha, která byla zfilmovaná

Tak ke knize jsem přišla náhodou, kamarádka ji chtěla půjčit z knihovny a když jsem ji měla tak jsem neodolala ani já a za pár hodin bylo po úžasném příběhu, který přece nemohl jen tak skončit tak jsem si ještě stáhla film :-D a ke všemu se mi to hodilo i do výzvy, super .

carcassonna
29.06.2016

Super!!! synovi sa príbeh páčil,aj keď ho miestami trochu desil, sama som bola zvedavá, ako to bude celé pokračovať a ako každé z tých detí skončí.

čokoláda zfilmováno továrna

Roald Dahl