Karlík a továrna na čokoládu

od:


KoupitKoupit eknihu

Moderní pohádkový příběh je plný fantazie, hravosti a jemného humoru o chudém chlapci, kterému se splní jeho velký sen. Vhodné pro děti mladšího školního věku. Karlík žije ve městě, kde stojí slavná Wonkova továrna na čokoládu. Chlapec si však čokolády moc neužije, protože jeho rodina je velice chudá. Jednoho dne se na něj ale usměje štěstí a on má možnost, spolu s dalšími čtyřmi dětmi a jejich doprovodem a svým dědečkem, navštívit proslulou továrnu na sladkosti. Sám pan Willy Wonka je provede mnoha zajímavými sály, v nichž se vyrábí ty nejúžasnější, nejsladší, nejoriginálnější dobroty. Ukáže jim, jak se mísí čokoláda vodopádem, předvede jim žvýkačkový automat, televizní čokoládu i cvičené veverky, které louskají ořechy tak, jak to nikdo jiný neumí. Největší překvapení však na Karlíka čeká na závěr celé exkurze. Doplněno fotografiemi z filmu Tima Burtona. Dotisk v r. 2007 (ISBN 978-80-200-1436-8)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33975/karlik-a-tovarna-na-cokoladu-33975.jpg 4.5728
Série:

Willy Wonka (1.)

Orig. název:

Charlie and the chocolate factory (1964)

Žánr:
Dobrodružné, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Academia
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (115)

Přidat komentář
Aerine
včera

Sladké a ještě sladší. Z příběhu dýchá ponaučení z "každé" stránky a přece je příběh milý, dojemný a pohádkový. Jazykově je bohatý, ale pochopitelný i pro malé čtenáře. Jednou ji snad budu číst svým dětem.

Mája777
28. listopadu

Příjemné čtení na dlouhý zimní večer a šálek horké čokolády k tomu.

Broučice
27. listopadu

tato kniha byla hodně o čokoládě, a hlavně o malém karlíkovi. je v ní hodně ponaučení. moc se mi líbila :)

Chajda69
11. listopadu

Přečteno v rámci čtenářské výzvy 2018.

Nebudu hodnotit hvězdičkami, kniha je zjevně určená pro publikum jiné věkové kategorie. Zůstanu u hodnocení slovního - příjemné, vývoj odhadnutelný, ale na zábavnosti mu to nijak neubralo. Geniální pak byl popis vnitřku továrny, Dahl musel mít neuvěřitelnou fantazii. Několikrát jsem se i nahlas pochechtl (a snad nejsem necita, když přiznám, že to bylo u neslavného osudu Karlíkových kolegů).

Pro děti moc hezké čtení, svým dětem jí určitě přečtu.

mirektrubak
30. října

Velepříjemná, rozverná jednohubka. Dostal jsem se k četbě díky Čtenářské výzvě, a taky abych si trochu vydechl po sérií náročnějších knih. A nelitoval jsem. Willy Wonka je okouzlující potrhlík, Karlík a jeho rodina jsou sympaťáci, Umpa-lumpové jsou k sežrání roztomilí... A do toho hravost a kreativita, která nenudí ani dospělého mrzouta.
A ostatní návštěvníci Willyho továrny? Musím se přiznat, že jsem (jen protentokrát, opravdu!) odložil svou útlocitnost a soucit s každým a docela zlomyslně jsem se těšil z jejich zaslouženě neslavných konců :-)

Blue
22. října

Prostě roztomilé. Nevím, co bych ještě dodával.

Vesmich
11. října

Když jsem se poprvé setkala s Prevítovými, bylo mi jasné, že R.D.bude autor pro mě. Karlíka jsem nějak odkládala, ale bylo už načase. A bavila jsem se náramně! Na základě krátkého průzkumu trhu jsem usoudila, že si to dám v podobě audioknihy, která slibovala nevšední zážitek. A taky byl! Smála jsem se při chůzi hlasitě, smála jsem se při mytí nádobí hlasitě a smála jsem se před spaním tak, že se mi o všech těch nezvedených harantech a seniorech dvacet let ležících v posteli i zdálo. Nejspíš si pustím i ten film.

Ronnie68
06. října

Kniha se mi četla báječně. Asi nejvíc mě bavili ty nafoukané děti, které v továrně dostali slušnou lekci. A jako každá pohádka to skončilo dobře pro Karlíka z chudé rodiny. Líbila se mi ta kniha, určitě se k ní někdy ještě vrátím.

BlaniVan
01. října

Pěkná a kouzelná kniha. Dětská a zároveň pro dospělé... A tak nějak nadčasová...

olle
20. září

Rozhodně nedoporučuju těm, kteří nechtějí mlsat. Když jsem se do knihy začetla, nemohla jsem přestat myslet na to, jakou čokoládu si půjdu koupit. A jak by byla vyrobena, kdyby byla z čokoládovny Willyho Wonky.

vlkcz
17. září

Jeden z mála případů, kdy film knihu překonává. Přitom kniha je hodně nadprůměrná, ale teprve Tim Burton s Johnny Deppem udělali z Willyho Wonky toho správného excentrika.

Ivka2
07. září

Krásná kniha plná kouzelných momentů a čokolády o niž se čtenářům může jen zdát.

Kikulka97
05. září

Úžasná kniha pro děti. Velmi podobná filmu. Filmové i knížní podání považuji za srovnatelné. Obobjí je skvělé.

karel0684
04. září

Skvělá a krásná kniha. Plná jemného humoru a milého ponaučení. A čokolády.
Tuhle knihu mám na seznamu k přečtení déle než mám ten seznam. Dokonce jsem při čtení i zjistil, že jsem neviděl ani ten film...

Magič
19. srpna

Karlík je naprostá klasika a oddechovka na jeden den. Příběh plný samých čokolád a dalších různých dobrot neomrzí nikoho. :)

Malýmedvěd
05. srpna

Krásná dětská knížka plná fantazie. Chytrá i výchovná a plná milého anglického humoru.

Zelvar
03. srpna

Ctěno pouze ze zvědavosti rozdílnosti oproti filmové adaptaci a musím říct, že příliš rozdílu jsem nenašel. (až na úvod s Wonkovým otcem a konec) :-)

Pedias
28. července

To je tak boží knížka, že se k ní určitě ještě vrátím ♡

BarkaS
22. července

Milá klasika, která se neomrzí. R. Dahla jsem ani neznala a musím říct, že přestože nejsem velkým příznivcem krátkých novel a povídkových knih, od něj si obojí klidně přečtu.

LenkaK666
18. července

Jsem ten vyvrhel, co viděl film a pak zjistil, že je podle knižní podoby :-D Do čtení jsem se dala kvůli čtenářské výzvě a jejímu bodu o jídle. Knížka se mi velmi líbila, byla svižná, vtipná a jakožto kniha pro děti i přiměřeně dlouhá. Četla se krásně, člověk se nad ní musí usmívat. Překvapilo mě také, jak moc se shoduje s filmovou adaptací Tima Burtona. To je u filmů obecně, většinou, výjimka. Všechno bylo přesně jako ve filmu, mám takový pocit, že se občas shodovaly i jednotlivé promluvy postav. Mírně se to rozcházelo až u konce (v knize není pasáž o Wonkově otci zubaři a také ta o tom, že chtěl pan Wonka po Karlíkovi, aby šel do továrny sám bez rodiny, která by ho rozptylovala při práci). Kniha má krásnou atmosféru. Jediné, co se mi moc nelíbilo byly písně Umpa-Lumpů, které byly psány jako básničky a podle mého se moc nerýmovaly, moc k sobě nevycházely jednotlivé verše zvukomalebně ale ani délkou. Ale to je možná chyba překladu, a ne knihy jako takové. Kdo ví. Možná na to, až budu umět lépe anglicky, někdy přijdu. Nicméně je to moc pěkná knížka, kterou jednou s radostí přečtu svým dětem.

Atlantis
13. června

Filmovým zpracováním Karlíka jsem se vždy svědomitě vyhýbal. Zdály se mi až příliš podivné a překouzelné za každou cenu. Proto jsem ke knize přistupoval s jistým odstupem.
Pokud se budete na Karlíka dívat jako na kouzelný příběh plný laskomin, tak jde o hravou, svižnou a hlavně čtivou knihu.
Můžete se ale na ni taky dívat jako na příběh podivína, který nevychází z domu a pouze si do něj zve děti, které se navrací s těžkými psychickými a fyzickými újmami. Přitom také zjišťujeme, že tento podivín drží v otroctví černošský kmen, na kterém provádí nelidské pokusy. Ale takhle se na Karlíka nedívejte, Dahl by to tak určitě nechtěl. Ty náznaky tam nejsou, nene.

stepan_s
06. června

Mě osobně víc bavilo Burtonovo filmové zpracování, ale kniha je taky moc fajn. Je to stručný, ale za to originální a velmi dobře napsaný děj. Určený je to spíš dětem, ale i pro starší ročníky to je příjemný čtení.

veronie
19. dubna

Příběh Karlíka jsem nejprve viděla ve filmové verzi. Johnny Depp byl ve své roli naprosto nepřekonatelný a při předčítání jsem postavu Williho Wonky měla spojenou s ním. Bylo to moc příjemné čtení a i když je to kniha určená dětem, i já jsem se u ní náramně bavila.

Liana
31. března

Krásny príbeh, ktorý som celý preslintala :-))

dadako
23. března

Kouzelný a krásně napsaný příběh. Ze začátku mě moc bavil, ale po polovině jsem dočítal už spíše setrvačností.

Měňavka
23. března

Jako malá jsem toužila po světě, kde je všechno z čokolády a sladkostí. S touto knihou jsem se vrátila do dětství a vypravila se na báječnou cestu dobrodružství s tímto kouzelným příběhem. Můj sen se vyplnil....

Jahoda197
08. března

Paráda! A i když byl film skvělý, v knížce mi vůbec nechybí Willyho otec.

Chesterton
02.12.2017

Dětská láska, úžasná krajina fantazie přesto, že nemiluji čokoládu :)))

BelphegorSara
22.11.2017

Moje první přečtená kniha. Úžasná, krásná..

Voda1
10.09.2017

Je to srandovní! :)