Karanténa

Karanténa https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444860/bmid_karantena-aQb-444860.jpeg 3 636 198

Thriller, který předpověděl celosvětovou pandemii. Londýn, epicentrum celosvětové pandemie, je kompletně izolovaný. V ulicích bují násilí a občanské nepokoje. Na dodržování zákazu vycházení dohlíží armáda. Před smrtícím virem, který si vyžádal tisíce obětí, není nikdo v bezpečí. Na staveništi, kde má vyrůst nouzová nemocnice, najdou dělníci tašku s kostmi zavražděného dítěte. Nemilosrdný vrah se volně pohybuje po městě, odhodlaný udělat cokoli, aby policii zabránil vypátrat, komu kosti patřily. Inspektor Jack MacNeil, který odpočítává poslední hodiny u sboru londýnské Metropolitní policie, musí až do poslední chvíle vést vyšetřování. Jeho kariéra je v troskách, manželství rozvrácené a virus zasáhne i jeho vlastní rodinu. Co ho zastaví dřív? Virus, nebo vrazi?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Host

Lockdown , 2020

niknikita
01.04.2022 5 z 5

Marně se snažím najít smysluplná slova k hodnocení. Karanténa je neuvěřitelně vizionářská záležitost a děsí mne, že by mohlo být v současném světě ještě hůř.

ArwenAragorn
22.03.2022 4 z 5

80%
Zklamaná jsem rozhodně nebyla. Je dobře, že autor dal dohromady příběh, který už měl odložený v šuplíku. Vyšetřování kriminálního případu na pozadí pandemie se mi líbilo. A inspektor Jack MacNeil mi sedl.
Knížku klidně doporučím.

milena8281
04.03.2022 4 z 5

Maye čtu velmi ráda, zatím jsem nikdy nebyla zklamaná, a to ani tentokrát. Kniha má spád i zajímavý děj. Navzdory k tomu, že ji vlastně napsal už dávno, tak jeho vize lockdownu dost sedí. Číst ji v této době bylo trochu děsivé, protože takhle daleko jsme se tentokrát naštěstí nedostali, alespoň ne v našich končinách.

CarolC
25.02.2022 2 z 5

(SPOILER) Tohle se moc nepovedlo. Opravdu moc se mi líbila atmosféra, do které je celý příběh zasazený, o tom žádná. To ostatní ale už bylo takové mdlé, nijaké. Kolikrát mi přišlo jednání postav nelogické či těžko uvěřitelné. A už vůbec se mi nechce věřit, žeby tak popálený člověk byl schopný delší nějaké činnosti. Je to první kniha, kterou jsem od autora četla, ale bohužel přišlo spíš zklamání, a tak tady ty rozporuplné reporty na knihu vlastně dost chápu.

Luci19346
23.02.2022 5 z 5

Začátek knihy se mi zdál pomalejší, ale pak se to rozjelo. Mě rozhodně Peter May opět nezklamal. Pěkný detektivní příběh za doby pandemie.

eliska8413
13.02.2022 3 z 5

Asi jsem od karantény čekala více s ohledem na skutečný stav. Minimálně recenze se tvářily tak, že autor vlastně předpověděl budoucnost. Pravda je však taková, že se inspiroval známými fakty o průběhu chřipkových respiračních onemocnění a do toho suplementoval detektivku. Dost mě štvalo, s jakou rychlostí se případ řešil, jak všechny potřebné informace byly hned k dispozici, takže se čtenáři zdálo že se nemůže od knihy odlepit, ale mě stejně přišlo, že té akce je tam příliš a opět autor spadl do konspirace o vyšším zlu. Na druhou stranu je smutné když člověk vidí že sám autor přesně předpoví vývoj nákazy a vlády světa se nedokážou k předpovědi ani přiblížit.

hanzmb
02.02.2022 3 z 5

Od autora jsem zatím četl jen fantastickou trilogii Ostrov Lewis. Moc jsem se na tuto knihu s předpokládanými sci-fi prvky těšil. Bohužel se mezi tím z nich staly pomalu běžné součástí našich životů. A to co zůstalo byl jen velmi průměrný detektivní příběh. Zajímavý snad jen termínem, který MacNeil má a postavou jeho přítelkyně. Od Pinkieho havárie pak už pokračuje jen slátanina všeho možného. Možná hodně špatný pokus o horor?

Burák
01.02.2022 1 z 5

Velké zklamání. Dočteno jen z až přílišného optimismu, že se to "ještě zlomí", pramenícího z přání, že můj oblíbený autor se přece nemohl ve své tvorbě tak moc odvrátit od svého standardu kvality, na který jsem u něj zvyklá. Bohužel, v případě Karantény můžu obdivovat jen to dokonalé načasování vydání knihy a námět, který byl skutečně trefou do černého.
Jinak to ale bylo celé strašně přitažené za vlasy, povrchní a povětšinou dost nudné. Nad Mayem rozhodně hůl nelámu, ráda si od něj v budoucnu zase přečtu, ale touhle knížkou mu u mě ubylo dost bodů.

Miška74
29.01.2022 4 z 5

Toto byla moje první knížka autora a musím říct, že vůbec nebyla špatná, spíše naopak. Když si uvědomíte, že knihu napsal ještě před vypuknutím pandemie Covid-19, tak klobouk dolů. Detektivní příběh na pozadí epidemie byl dle mého názoru skvělý nápad. Jediné, co mi v knize trochu vadilo, byl vždy popis cesty ulicemi Londýna, který pro někoho kdo tam nikdy nebyl je asi celkem zbytečný a nicneříkající. Knížka se ale čte skvěle a ačkoliv to někomu může přijít místy drsné, tak mě tam nic výrazně nevadilo. Určitě si od autora přečtu něco dalšího, protože už tu čeká celá série Ostrova Lewis.

Karammela
27.01.2022 3 z 5

Čtivé to je, to ano....ale nemůžu se ubránit dojmu, že je to psané horkou jehlou, je to hodně nedotažené. A přitom kdyby to autor dotáhl, byla by to špičková kniha.

Lenny33
25.01.2022 3 z 5

Peter May asi nebude autor pro mě. Nemůžu sice knize upřít čtivost, velmi akční děj a sympatické postavy. Ovšem na mě bylo vše až moc drsné a surové a čím dál jsem v knize postupovala, tím míň jsem měla chuť číst dál. Také dlouhé popisy okolí knize moc neprospěly. 3,5*

smardice
20.01.2022 4 z 5

Detektivní příběh z období smrtelné pandemie. Napínavé, chvílemi depresivní a až děsivě aktuální.

sulcova91
19.01.2022 4 z 5

Autor píše chytlavě, přečetla jsem za den a půl jak mě to pohltilo. Ovšem kdyby to nejdiskutovanější téma dnešní doby, čímž je pandemie, rozvinul více, bylo by to skvělé. Takhle mi to přišlo jen jako dva různé příběhy se společným koncem. Špatné to rozhodně nebylo a doporučuji...

akdar72
05.01.2022 5 z 5

Peter May umí psát. Vzhledem k době, kdy ji psal, velmi nadčasové. Ale jsem přesvědčená, že kdyby vyšla před rokem 2019, měla by vyšší ohodnocení.

kkouzlo
02.01.2022 3 z 5

Žádnou z knih autora jsem nikdy nedočetla, tahle je první a asi jsem to dokázala jen díky tématu a aktuální situaci, kdy mě dělilo, že knihu napsal ještě dávno před covidem. Pinkie mi od jistého momentu přišel velmi, velmi neuvěřitelný. Do dalších knih autora se nepohrnu.

KaMal
26.12.2021 3 z 5

(SPOILER) Velké očekávání bohužel přineslo zklamání. Pandemie jako pozadí vraždy je neotřelý nápad, ale asi jsem čekala něco jiného. Když přehlédnu popisné vsuvky míst, tras a reálií, které si člověk neznalý Londýna neužije, hrozně mi vadilo černobílé pojetí postav - správňáci trpěli vším zlem světa (ochrnutí, potrat, smrt syna, nepochopení), kdežto záporáci byli zlí, zkažení a zvrácení až do morku kostí. A některé úseky se mi zdály nechutné tak nějak bezúčelně.

HynekBee
26.12.2021 4 z 5

Musím říct, že zajímavé čtení na období Vánočních svátků a doby COVidu. Ale k věci. Pro mě velmi čtivé, Peter May zase nezklamal. Jen bych občas prosil méně popisů, které (dle mého) nejsou úplně podstatné pro běh děje.

ThrillerLove
25.12.2021 4 z 5

V jednom momentě v knize jsem si myslela, že se pozvaracím. Něco bylo fakt hodně čtivé něco "méně". Takový lepší průměr.

hellena1523
20.12.2021

Za mě velká spokojenost. Velmi čtivé a až děsivě podobné tomu, co se nám tu odehrává.
Souhlasím, místy byla kniha možná trošku předimenzovaná, ale na rozdíl od jiných mi to nijak zvlášť nevadilo. Možná jen tu LGBT vsuvku jsem moc nepochopila... Jakože... Proč? Ale budiž. I tak jsem byla vážně spokojená a můžu doporučit.

Jordanka9
11.12.2021 5 z 5

Plně souhlasím s komentářem Sixao, nevystihla bych to lépe.
Čtivé jako většina Mayovek, které jsem zatím četla a ráda si přečtu další.
Zdánlivě problematika možných pandemií a jejich kombinace trochu sci-fi, ale proč ne. Máme tu omikron a mezi ptáky řádí virus ptačí chřipky- zatím nehupsnul na člověka, pokud ano, z člověka na člověka zatím?? ne. Není to cynická úvaha - to jen příroda nám vrací naše minulé i současné prohřešky..