Karambol

Karambol https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321712/bmid_karambol-XLZ-321712.jpg 4 125 34

Inspektor Van Veeteren série

Probudil se a nejprve cítil nezměrnou úlevu. Ta trvala tři vteřiny, pak pochopil, že to nebyl zlý sen. Že to byla skutečnost. Ten hustý liják, náhlé trhnutí volantem, kluzká krajnice, to vše byla skutečnost. Tíha chlapcova těla v jeho náručí i krev, která mu kapala z kapuce. Opilý řidič usmrtí malého chlapce.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Carambole , 1999

Aymira
13.04.2024 5 z 5

O tom, jak jedna náhoda dokáže ve vteřině změnit život a objevit v lidech to nejhorší v boji o vlastní svobodu. Jedna nehoda zde spouští řetězovou reakci, která stojí život hned několika lidí. Ukázka toho, že povolit v ostražitosti se nevyplácí a že dokonalý zločin neexistuje. Vždy se najde někdo, kdo ví minimálně tolik co vy.

pavel9410
26.02.2024 5 z 5

Dobra kniha na Suchy unor.

Chesterton
31.10.2023 3 z 5

Zajímavé propojení psychologie vraha s pátráním. Styl psaní je dobrý, nic zbytečného. Byla jsem sama ze sebe překvapená, že kniha udržela mou pozornost až skoro do konce, který mi trochu připomínal věštění z křišťálové koule :o)
Humor fajn, ale Fred Vargas je mi bližší zatím. . .

"Všechny naše činy mají pochopitelně příčiny, ale dogma o dědičném hříchu už v dnešní době na žádné porotce neplatí... ti jsou na to moc otrlí." ,,Ty na něj ale věříš?“

Van Veeteren chvíli mlčel a díval se na moře.

„Jistě,“ řekl. „Ne že bych omlouval zlé činy, ale pokud nepochopím podstatu zločinu... zločincovy pohnutky.... tak se jako kriminalista daleko nedostanu. Zločiny často mají svou černou logiku, která je snáze prohlédnutelná než ta, která řídí naše běžné chování. Jak známo, Chaos je sousedem Boha, ale v pekle bývá pořádek a řád...“
3/4

essene
15.07.2023 4 z 5

Skvělé

Michaeles
25.04.2023 5 z 5

Další skvělá detektivka od tohoto autora. Děj vás soslova pohltí

kolacky
04.10.2022 4 z 5

Můj první Nesser, byl v knihovně volný... a pecka, skvělá! Určitě se budu snažit sehnat i další knížky. Úžasná dánsko-německo-holandsko-švýcarsko-švédská země, šmrncnutá polskou a balkánskou komunitou. A ten suchý humor, něco super. Výborný autor.

janastok
04.05.2022 5 z 5

Dost dobrý. Napůl detektivka s poctivým policejním pátráním, napůl psychologický příběh o tom, jak jedna vteřina může změnit úplně vše. A jako třešinka na dortu - humor.

Peggy2711
06.10.2021 4 z 5

Moje první kniha od autora a velké překvapení. Čekala jsem zdeptaného řidiče, který nešťastnou náhodou srazil chodce a jak se s tím bude vypořádávat, ale co se dělo dál mě hodně překvapilo, moc mě to bavilo a zajímalo mě jak to tedy vlastně vyřeší a jak to dopadne.

čef
14.09.2021 4 z 5

Děj plyne tak nějak nepřekvapivě, vraha známe i jeho motivy, určité napětí tady existuje i překvapivý závěr. Mezi detektivkami to tedy nijak nadprůměrné není, ale z druhé strany příběh alespoň neunavuje zbytečnými okolky. Kdybych měl předpovědět, zda si budu po čase na něco z této knihy vzpomínat, tak asi na nic.

hannina
08.07.2021 4 z 5

Spoustu let jste spořádaný člověk, lékař. Pak za nešťastných okolností a pod vlivem alkoholu neúmyslně zabijete a zdekujete se. Ale pak se ozve někdo, kdo o tom ví. A spirála se roztáčí. Během krátké doby je z vás z pudu sebezáchovy několikanásobný vrah a nakonec štvanec, který netouží po ničem jiném, než se zasebevraždit...... Jdu po dalších dílech ze série o inspektorovi Van Veeterenovi.

Belanna
11.04.2021 5 z 5

Výborná kniha. Připomínala mi dominové kostky, do první cvrnknete a pak už to jede ....
I tady si autor udržel svůj osobitý humor a vtipné dialogy, ale také nám více odkryl soukromé životy vyšetřovatelů a ukázal, že i obyčejné životy se dokážou neskutečně zamotat.

Jiparis
31.12.2020 4 z 5

Chce to hodně odvahy přiznat se k zabití. Otázkou zůstává, jestli se s takovou vinou dá vůbec žít. Je to začarovaný kruh, který vede k dalším zločinům a k záhubě.

ArwenAragorn
06.11.2020 5 z 5

85%
"......Vrazi si své motivy vždycky hýčkají a samozřejmě je uznávají. Jenže jestli je uznává ještě někdo další, to je jiná věc. Všechny naše činy mají pochopitelně příčiny, ale dogma o dědičném hříchu na žádné porotce neplatí...Ti jsou na to moc otrlí"

Detektivka se mi moc líbila. Jedná se o výjimečný případ, na jehož začátku je řidič, který ujel z místa nehody. Je pak zatažen do situace, která se neustále stupňuje a vyhrocuje a od se ji snažíl řešit všemi možnými dostupnými prostředky. I přes závažnost tématu prostupuje knihou autorův nenásilný humor, který je mi hodně blízký. Příběh je určitě k zamyšlení.
Nezbývá než doporučit!

ZuK1
22.10.2020 4 z 5

Moje desátá autorova knížka a o žádné z nich nemůžu říct, že by se mi nelíbila.

Kristulda
12.09.2020 3 z 5

Toto je třetí kniha od autora a nejslabší z nich.

LeSk
26.05.2020 5 z 5

Tak tohle byla jízda ... Zážitek z knihy k nezaplacení, skvělý děj, který neměl hluchá místa. Bezvadná zápletka, rozzuzlení. Zaživná knihy od první do poslední stránky, všem opravdu vřele doporučuji.

BariEli
10.05.2020 3 z 5

Pachatelovy pasáže mě bavily o trochu víc než pasáže policejní tlupy nebo nesympatického "komisaře"(a ty mě nebavily vůbec). Ale co ty cizojazyčné fráze? Jak trapné! Rozuzlení trochu tuctové. Dala jsem tři s tím, že po dalších knihách od tohoto autora se jen tak vrhat nebudu:-( Opět chyba, že jsem podlehla nálepce na knize "Nejlepší švédský krimiromán":-(

jarin58
20.01.2020 4 z 5

Závěr byl nejlepší.Jakmile to půjde,spáchám sebevraždu.Jakmile...to půjde.Hodně štěstí,řekl.Moc dlouho nečekejte,nebo se přijdu připomenout.

RomanDušek
05.01.2020 2 z 5

Nesdílím takové nadšení, jako většina zde píšících čtenářů. Mne bohužel tento autor neoslovil.

šipek
18.11.2019 4 z 5

Velice slušná detektivka, která nutí čtenáře k zamyšlení co vše se může přihodit s alkoholem za volantem. Děj je propracovaný a čtenář se nenudí.