Kamoši, frajeri a srdce na plátne

Kamoši, frajeri a srdce na plátne https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480473/bmid_kamosi-frajeri-a-srdce-na-platne-MlB-480473.jpg 4 492 108

Nová kniha známej autorky románov pre baby Kasie West s názvom Kamoši, frajeri a srdce na plátne je prvou časťou trilógie o dievčatách, z ktorých každá má svoj sen, snaží sa získať priateľstvo, lásku i uznanie a popritom spoznáva samu seba. Sedemnásťročná Abby je nadšená maliarka. Popri škole pracuje v miestnom múzeu a túži sa dostať do výberu výtvarníkov, ktorí čoskoro dostanú možnosť vystavovať na prestížnej výstave talentov. No jej obrazom vraj chýba srdce. Rozhodne sa zostaviť zoznam vecí, ktoré by jej obrazom mali dodať hĺbku. Spolu s kamarátom Cooperom, do ktorého je Abby zaľúbená, ale bojí sa, že ak mu to povie, príde o priateľa, postupne robia veci zo zoznamu. Popri tom mladá výtvarníčka spoznáva samu seba aj svoje strachy a učí sa ich prekonávať. Podarí sa Abby dostať srdce na plátno a získať srdce svojho priateľa?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Love, Life and the List , 2017

Ana72154
11.09.2021 5 z 5

Za mě super kniha. Akorát ten konec mohl být trošku jiný :-)

loty13
05.08.2021 5 z 5

Přečteno jedním dechem.
Škoda že už je konec.

marwinmh
18.07.2021 4 z 5

Čtení mě bavilo, přesně takovou nenáročnou, svižnou oddechovou teen romantiku jsem potřebovala. Abby a Cooper spolu komunikovali s lehkostí, vtipem, sarkasmem, Abbyin přímočarý děda, máma plná obav z vnějšího světa, dodali příběhu kapku vážnosti.

WallopX
30.05.2021 5 z 5

Stejně tak jako její knížku Po tvém boku, jsem stihla přečíst i tuhle za jediný den. Nebylo to nic extra, ale jako jedna další z oddechových knížek byla skvělá. Líbilo se mi, jakým stylem spolu Cooper a Abby mluví a zajímalo mě, jakým stylem se to bude dál vyvíjet.

Barabora
18.05.2021 4 z 5

Super knížka. Na mě možná blbá romantika, ale 4*

Fortuna7
09.05.2021 4 z 5

Nejprve musím pochválit humor, protože je to snad nejvtipnější autorčina kniha. Moc se mi také líbila umělecká linka knihy, po dočtení jsem normálně dostala chuť jit někam do galerie. Já vlastně ubírám hvězdičku kvůli romantické lince, protože mi úplně nesedla.
Velkým plusem pro mě byla linka s maminkou (a obecně mě bavila celá Abbyina rodina) hlavní hrdinky, protože Kasie West potvrdila, že umí psát i jiné věci než romantiku.

Ketfl
02.05.2021 4 z 5

Opět velmi pěkná a oddychová knížka z pera této autorky. Autorka píše sice pro mladší cílové publikum, ale určitě i starší čtenářky kniha potěší. Příběh byl velmi hezký, měl spád, autorka píše opravdu pěkně a čtivě. Hlavní postavy se mi líbily, hlavně tedy Abby a její děda. Asi miluju takové ty sarkastické postavy. Cooper mě trochu štval, říkala jsem si, jestli Abby za to vůbec stojí. Ale nakonec jsem byla ráda, jak to dopadlo. Konec byl sice trošku odfláknutý, ale v rámci takové četby asi ani nevytýkám. Člověk se na pár hodin zabaví, srdíčko si zaplesá, takže je svět v pořádku. :-)

Katerina589
30.04.2021 5 z 5

Další knížka od této autorky. A jako vždy jsem si celý příběh užila a usmívala se. Hlavní hrdinové byli sympatičtí - líbilo se mi jaké měli zájmy. A ten děda? Ten měl opravdu skvělé hlášky. :)

Martiiiiinka
05.04.2021 3 z 5

Další skvělá Westovka. Přesto musím říct, že tento příběh mne nenadchl jako ostatní. S hlavní hrdinkou Abby jsem bohužel nesdílela nadšení pro umění, tudíž některé pasáže nebyly úplně záživné. Abby se krásně starala o mamku, to bylo obdivuhodné. I její děda dodal příběhu šťávu. Byl to takový aktivní stařík. Naopak u Coopera musím vyzdvihnout vášeň pro motorky. Trošku mne překvapil konec, bylo to takové naivní a neukončené!?

Celkově hodnotím kladně, ale pro mne to není taková ta Westovka, ke které bych se dokola vracela.

A.H.Benett
23.03.2021 4 z 5

V první řadě je třeba říct, že tahle knížka se vám určitě nesnaží předat žádnou důležitou myšlenku ani vás donutit přemýšlet. Jde zkrátka jen o příjemné oddechové čtení na chvíle, kdy potřebujete vypnout a přečíst si něco milého. A tenhle svůj účel plní na jedničku. Vztah mezi Abby a Cooperem působí přirozeně, neuspěchaně a roztomile, stejně dobře jsou napsané rodinné vztahy a pocity hlavní hrdinky vykreslila autorka úplně skvěle. Nápad sepsat si seznam věcí a úkolů, díky kterým se člověk naučí dívat na svět i na sebe sama trochu jinýma očima, mi připadá zajímavý a oceňuju i to, že Abby nedostane nic zadarmo, což dodává příběhu na reálnosti. Kniha rychle ubíhá, několikrát mě donutila usmívat se a umožnila mi se do Abby krásně vcítit. Jediná větší výtka, kterou mám, se týká konce, ze kterého jsem poněkud zklamaná. Čekala jsem něco víc a především něco více realistického, ale dostala jsem takovou klasiku, která působila skoro až násilně vystavená. Což není nutně nic špatného nebo nečekaného, ale autorka tím u mě úplně zazdila to, jak překvapivě skutečně celou dobu Láska působila. Nicméně rozumím, že s jiným koncem by to už asi nebyla ryze „feel good“ romantická knížka. Jen myslím, že se dal vymyslet i originálněji a realističtěji. Tak nebo tak, pokud zrovna hledáte něco oddechového s příjemnou atmosférou a milou romantickou zápletkou, u čeho nebudete muset přemýšlet, Láska a jiné úkoly je určitě moc dobrá volba.

BetyN.
22.03.2021 3 z 5

Kasie West opět potvrdila, že píše skvělé romantické oddechovky. U knihy jsem si odpočinula, zasmála se a čtení si užila. Zároveň je kniha motivační a inspirativní. Stále se však jedná o průměrnou jednohubku. Uvažovala bych o 4 hvězdičkách, kdyby mě konec nezklamal.

Malíček
15.03.2021 4 z 5

Oddechová a milá knížka se sympatickými hlavními postavami. Líbil se mi vztah Coopera a Abby, a i když je kniha poměrně dosti předvídatelná, nutí člověka číst a vžít se do příběhu. :)
Za mě jedna z nejlepších knížek od této autorky a pokud máte rádi romantiku, sarkasmus (toho tam bylo hodně haha), sportovně založený kluky a trochu toho rodinnýho dramatu, pak je tohle ten správný úlovek.

Ella161
20.02.2021 4 z 5

Moc milé a příjemné čtení :)

kureceske
14.01.2021 3 z 5

Pohodová, příjemné sarkastické dialogy, vyloženě oddychovka. Příběh o dvou mladých lidech, o tenké hranici mezi přátelským vztahem a zamilovaností, o hledání sama sebe. Uvěřitelné rodinné vztahy, touhy i náročnost jejich naplnění.

petraLI
10.01.2021 5 z 5

Skvěle napsané, knihu jsem si užila. Možná jen ten konec mohl být trochu propracovanější. Přesto spokojenost.

_Brunetka_
04.01.2021 5 z 5

Já a Kasie – co čekáte, že uslyšíte? Autorka opět boduje naprosto dokonalým stylem psaní, na kterém se my čtenáři staneme závislými lusknutím prstu (od čtení vážně nejde odejít). Stránky vám budou ubývat vyloženě rychlostí světla. Celý příběh vás naprosto pohltí, bude vás bavit a stane se další věcí, na které budete závislí. Hlavní hrdinové jsou naprosto fantastičtí a budete je milovat, i když někteří by mohli tvrdit, že to u knižních postav nejde, tihle by hravě přesvědčili i je. Je tu spoustu vtipných momentů a sarkasmu, u tohohle jsem se vážně smála nahlas a pochybuju o tom, že vy byste to mohli mít jinak. Romantická linka byla naprosto excelentní a Kasie West je zaslouženě královna těch nejlepších romantických linek vůbec. Nechyběly tu ani momenty, při kterých si popláčete a láme se vám srdíčko, což my romantické duše od takových knih vyžadujeme. Líbila se mi opět i témata sem zasazená – síla rodiny, to, že by si člověk měl jít za svými sny, životní změny, zkoušení nových věcí, chození do všeho naplno a agorafobie. Konec byl nádherný. Tohle je zkrátka dokonalost zhmotněná v knize a jestli jste to nepochopili, máte vážný problém s natvrdlostí. Pro tuhle autorku mám já zkrátka slabost, miluju ji a už nikdy žádná objektivní hodnocení u mě nečekejte.

vandalindakova
29.12.2020 4 z 5

Celou dobu mě to napíná, a pak je ten konec takový čajíček? Čekala jsem něco epickýho, meh! ????

Musím říct, že k přečtení této Westovky jsem si na jednu stranu vybrala perfektní dobu, a na druhou stranu zase úplně příšernou. Skvělá je proto, že se příběh odehrává v létě a o prázdninách, takže vlastně stejná atmosféra. Což není nikdy na škodu. No špatně to bylo proto, že já trubka to šla číst před zkouškou jako oddechovku mezi učením...hahaha. Jen mě nikdo nevaroval, že se neodtrhnu a místo učení budu dočítat knížku.
U čtení jsem se hodně smála a smála jsem se hodně nahlas. Kasie má skvělý styl psaní, dokáže do knihy nacpat spoustu skvělých hlášek a situací.
Jestli jsem věděla, jak to dopadne? No jasně, že jsem to věděla! Ale Kasie jdete číst s tím, že to víte, jen vás zajímá jak, a jak moc to s vámi hýbe. A se mnou to tedy hýbalo (a to dost). Párkrát jsem se i zalekla, že by to snad mohlo skončit jinak, než jsem si odhadla, ale nakonec naštěstí ne.
Jediné, čeho je fakt škoda, je prostě ten konec no. To prostě celou knihu čekáte, a čekáte, nemáte žádný extra náznaky, vypadá to, že to nikam nesměřuje a pak najednou bum prásk a je vymalováno??? Neee trapnýýý, já chci epický konec po všem tom čekání sakra! :D
Takže za to šla jedna hvězda dolů, a tím pádem to P.S. Líbíš se mi nepřekonalo.

ivetapl
15.11.2020 5 z 5

Zase krásný příběh. Ke Kasie se vracím ráda hlavně když potřebuji oddechovku. Láska a jiné úkoly se mi líbila zatím asi nejvíc

Akléda_
01.11.2020 3 z 5

Další suprová knížka od Kasie West! Já jí čtu v případech kdy na mě padá nebo potřebuji vytáhnout ze čtecí krize, což jsem potřebovala právě teď. Od autorky to byla moje třetí knížka a zatím nejlepší. Přečteno jsem měla za dva dny, četla jsem do tří do rána, dokud jsem nedočetla. Sice už podle první stránky víte kdo s kým skončí, ale navadí vám to, protože vás to baví. Opět mě neskutečně bavily postavy a jejich humor, ten byl obrovským plusem. Romantická linka byla super, líbila se mi hlavní hrdinka a její rodina a hlavní hrdina. U čtení jsem se culila a vše prožívala s postavami, což bylo super. Westová je za mě zaručený tahač ze čtecích krizí, jeden z důvodů proč budu její knížky milovat i nadále!

bookworm_girl
22.10.2020 5 z 5

Ze začátku jsem byla skeptická, ale už asi vím, co všichni mají na knihách od Kasie West. I přesto, že téma této knížky nebylo kdovíjak originální a hluboké, příběh byl neskutečně čtivý. Knížku jsem sfoukla za tři dny ani chvíli jsem se nenudila. Což se mi u romantických letních lnížek stává poměrně často. Autorka ale zvládla i "obyčejnému nápadu dát spád a to mě hrozně bavilo.
Hlavní hrdinka mi taky sedla, dokázala jsem se s ní v jistých chvílích a názorech ztotožnit a zkrátka jsem ji chápala a vžila jsem se do její situace. Cooper mě kupodivu většinou docela štval, prostě mi nebyl moc sympatický, zvlášť proto, že tolik dával přednost Iris před Abby. Iris mě neuvěřitelně vytáčela ale chápu, že to byl pravděpodobně účel. Jinak z víc vedlejších postav jsem si oblíbila třeba Lacey i Amelii.
Celý děj byl, jak už jsem naznačila, poměrně známé a okoukané romantické letní klišé. Vzhledem ke stylu psaní autorky a některým zápletkám mi to ale vůbec nevadilo a naopak jsem si to užívala. Ovšem konec mě zklamal. Ten byl opět uspěchaný, extrémně přeslazený a prostě jedno velké neoriginální nepromyšlené klišé. To mě trošku naštvalo a za to knížce strhávám nějaká procenta. I tak si ale zaslouží pět hvězdiček, u čtení jsem se nenudila, postavy jsem si oblíbila a prostě tohle můžu doporučit, pokud jste milovníky nenáročných romanťáren.
Dávám 5/5 a 96%.