Dívka beze jména

Dívka beze jména https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466998/bmid_divka-beze-jmena-9Cz-466998.jpeg 4 1165 1165

Vedle lehátka se válel malý vycpaný slon a zmačkaná zelená deka, dost velká jen na to, aby do ní zabalili novorozeně. „Tady bylo mimino? Ona měla dítě? Je…?“ „Dítě tu není.“ Když detektiv Josie Quinnová dorazí na místo činu na okraji města Denton, je zděšená brutalitou útoku. Jeho oběť bojuje o život a novorozené dítě zmizelo. Na jiném místě se snaží ukrýt krásná mladá žena. Vypadá to, že by mohla být Josiiným vodítkem k případu uneseného dítěte, ale záhadná žena neví, kdo je, kde se vzala ani čeho se tak bojí. Jisté je, že je vyděšená k smrti… Nebo je možné, že svou amnézii jen předstírá? Je dívka beze jména svědkyně, podezřelá, nebo možná budoucí oběť? Později Josie nachází indicie, které ji utvrzují v přesvědčení, že pohřešované novorozeně a neznámá žena mají něco společného, že ten, kdo je spojuje, je velice nebezpečný a že se jí případ začíná dotýkat velmi osobně. Měla by Josie riskovat život dítěte, aby zachránila mnoho dalších? Nebo dokáže najít jiný způsob, jak zastavit nelítostného vraha?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

The Girl With No Name , 2018

nada3314
03.05.2021 5 z 5

Tím, že jsem velký milovník sérií a především krimi, tak mi nemohla uniknout ani tato s vyšetřovatelkou Josie.

První díl Mizející dívky mě svou čtivostí přesvědčil, že si druhý díl nenechám ujít…

A nezklamal mě ani trochu! Děj byl napínavý, čtivý hned od začátku Vás vcucne a udrží si tempo až do konce - mě se líbila i osobní linka Josie, pro někoho by se mohla zdát smutná, ale to k životu prostě patří! Už se nemůžu dočkat třetího dílu.

Lisa Regan se tímto zařadila do mého pomyslného žebříčku „oblíbených autorů“

soupik2012
02.05.2021 5 z 5

I když se jedná o zcela samostatný případ, tak je provázanost postav k předchozí knize poměrně výrazná. A tak kdo nečetl Mizející dívky, může mít s orientací v příběhu docela značné potíže. Oproti Mizejícím dívkám považuji tento příběh za mnohem vydařenější. Hned od začátku kniha nabere slušné tempo, které se s přibývajícím časem neustále stupňuje. Akce střídá akci, krátké kapitoly, zkrátka vše co je dnes v detektivkách u kterých se nemusí nad případem přemýšlet tak populární. Přestože knihu Dívka beze jména s přimhouřenýma očima mohu označit za věrohodnou, tak mi Rambo v sukních vadí nepoměrně víc, než kdyby to byl chlap. Nevím proto jestli se pustím do dalších případů. Podobných knih je totiž obrovské množství. U audioknihy jsem ocenila změnu narátorky. Vanda Hybnerová knihu načetla fantasticky a velice tak přispěla k mé celkové spokojenosti.

katallinka
01.05.2021 4 z 5

Kniha byla od začátku nabitá akcí a zvraty. Josie pro mě přestala být nesympatická vyšetřovatelka. Kniha byla o něco lepší než Mizející dívky a četla se velmi dobře, ale přesto mi první díl sedl malinko víc.

Knižní střípky
30.04.2021 5 z 5

Kniha si od samého začátku udržovala svižné tempo, které mě chytlo hned na začátku a drželo mě v napětí až do samého konce. Miluji autorčiny krátké kapitoly, protože vás to stále nutí číst dál a dál, říkáte si ještě jednu, je krátká, a najednou se ani nenadějete a jste na konci. Co říci závěrem? Je to skvělá série a já se moc těším na další díl s názvem Matčin hrob, který by, dle slov autorky, se měl více zabývat minulostí Josie.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

FejKýý
28.04.2021 4 z 5

Hodně jsem přemýšlela jestli se mi více líbily Mizející dívky nebo tento díl a už asi vím. Tady sice od začátku je akce a prostě za mě lepší než u prvního dílu ale jak příběh pokračuje tak Mizející dívky byly lepší. Bohužel ale je to tak, moc se mě to rozuzlení nelíbilo. Zklamaná úplně nejsem ale mohlo to být lepší. V příběhu je strašně moc postav, většinou mě to nevadí ale tady to bylo spíše na škodu a dokonce i já jsem někdy pak už byla zmatená kdo je kdo. A k Josie? Josie je za mě fakt chudák. A já jsem zvědavá co nám přinese dalších (pokud je ovšem u nás všechny přeloží) 9 dílů o Josie Quinn. Zatím mám strach že co další díl, to bude slabší děj. Autorka na konci knihy píše že ve třetím díle se můžeme těšit na více o minulosti Josie, tak jsem zvědavá. 3,5*.

MMacicekk
28.04.2021 3 z 5

Už od prvních stránek jsme vrženi rovnýma nohama do případu, což musím na autorce opět ocenit. Musím jí však vytknout velké množství postav, ke kterým nejen, že jste si nedokázali vytvořit jakýkoliv bližší vztah, ale později vám dělalo problém si je byť jenom zařadit. S každou další stranou se objevila nová postava na úkor jiné, která zemřela. Více mrtvých se objevilo snad už jen v Midsommeru. Děj se více a více zamotával a stával se nepřehledným. S odkrýváním zápletky se příběh stával méně realistický, až převládla překombinovanost, která celkový příběh srazila o stupeň níže.

book_loverka_
27.04.2021

Další případ Josie Quinnové mě bohužel zklamal. Řadím se do té malilinkaté skupinky čtenářů, která tuto knihu hodnotí průměrně. První díl se za mě vyvedl mnohem lépe. Ze začátku jsem si myslela, že Dívka beze jména bude další super detektivka, jenže asi v polovině už mě opouštělo nadšení i chuť číst. Autorka do příběhu zamotala až přílišné množství postav, v dějové linii jsem se ztrácela a přišlo mi to hodně překombinované. Hlavní hrdinka je ale fajn a závěr mě překvapil. Na moje hodnocení tedy spíš nedávejte, protože ostatní hodnotí jen a jen pozitivně.
2,5⭐️/5⭐️

zuzana2599
26.04.2021 5 z 5

Druhý případ detektiv Josie Quinnové se mi zamlouval, čtení mě bavilo od samotného začátku až ke svému srdceryvnému konci. Závěr knihy se autorce skutečně velmi povedl a já jej četla se zatajeným dechem a s určitou lítostí. Ach, Luke, to se nemělo stát. Takový krásný pár, ty a Josie.
Zase se těším na podzimní díl s názvem Matčin hrob. Slibný název, že ?

Hanaluna
25.04.2021 5 z 5

Tak já jsem nadšená, kniha se mi líbila. Měla tempo, spád, překvapení, prolnutí práce a soukromí. Občas už na hraně kombinovatelnosti, ale je to fikce tak proč ne. Styl mi připomíná Bryndzu.

optimista55
24.04.2021 5 z 5

Výborná detektívka ktorá sa dotkla citlivej témy spermobanky. Možno vás nikdy nenapadlo aké môže mať následky darovanie spermií v budúcnosti. Jeden z takýchto problémov je dejom tejto knihy.

oblakaknih
20.04.2021 5 z 5

Thriller Mizející dívky se mi moc líbil, proto bylo pokračování jasnou volbou. Musím přiznat, že jsem dost překvapená, jak se mi kniha nakonec líbila.

Případ, kterému se kniha věnuje, mě zaujal mnohem víc, než ten předchozí. Více jsem ho prožívala, zajímala se o postavy i o jeho vyřešení. Vše, co v druhém díle přišlo, dalo (alespoň dle mého názoru) sérii spoustu skvělých a zajímavých aspektů.

Na rozdíl od prvního dílu jsem se do tohoto začetla okamžitě. Hned první stránka mě vtáhla do příběhu a já se téměř nedokázala odtrhnout.

Hlavní hrdinku celé této série jsem si oblíbila zase o trochu víc. Je tak trochu zvláštní, jiná, ale zároveň má hodně vlastností, které dělají její práci hodnotnější. Sama nevím, jak přesně ji popsat, ale určitě se zařadila mezi mé oblíbené vyšetřovatele.

Už v předchozím díle jsem si taky oblíbila jejího kolegu Noaha, v tomto příběhu vystupoval o něco více, což jsem ocenila.

Překvapilo mě, kolik postav, které už znám, se objevilo i tady. To, jak byl příběh propletený, mě nepřestávalo fascinovat a já často nemohla uvěřit vlastním očím.

U takovýchto sérií obvykle nebývá problém, pokud díl dva vynecháte, ale v tomto případě opravdu doporučuji číst od prvního.

Autorčin styl psaní je super, moc dobře se mi četlo. Kniha má krátké kapitoly, mě tady hodně bavily hlavně ty zpravodajské, které na první pohled působí nepatřičně, ale nakonec…

Opět skvěle zpracovaný thriller! Za mě dokonce lepší, než Mizející dívky. Moc se těším na další díl.

RADOST
19.04.2021 3 z 5

Druhý díl série je o něco slabší, než díl první. Je zahlcen postavami, objevují se zdánlivě zbytečné tiskové zprávy o různých nehodách a úmrtích. Je tady více bohatých, více zla, více mrtvých.Vyšetřovatelka se zmítá ve svých protichůdných pocitech. Autorka to však dobře promyslela, vše do sebe zapadá, konec a hlavně motiv překvapí.

katasokolov
18.04.2021 3 z 5

Tak jsem dočetla druhý díl Josie Quinnové a musím tedy konstatovat, že ten první se vyvedl mnohem lépe. Za mě tedy velké zklamání :(. Opět se jedná o případ, který z velké části zasahuje do osobní roviny hlavní vyšetřovatelky, ale je tak až nějak moc překombinovaný. Dost mě to mrzí, protože jsem očekávala stejnou jízdu jako minule.! Na podzim autorce vychází třetí díl ze série a já si hodně promyslím, jestli budu kupovat.
Byla jsem na vážkách, zda nedat jen dvě hvězdičky, ale za hlavní hrdinku, celý její vyšetřovací tým a krátké rychle utíkající kapitoly dávám nakonec tři.

Alena129
17.04.2021 5 z 5

Perfektní. Mám za sebou detektivky od Bryndzy. Myslela jsem si, že jeho styl nikdo nepřekoná. Tahle Lisa Reganová je skvělá spisovatelka, která předčila mé očekávání. To napětí a spojitosti. Stránky jsem doslova hltala. Už se těším na další. Snad vyjdou brzy.

Nixa
16.04.2021 5 z 5

Přečteno jedním dechem! Detektiva Josie Quinnovou jsem si hned oblíbila a těším se na další díly s ní. Kniha je neskutečně čtivá, kapitoly jsou krátké, takže prostě musíte číst dál :)

Anyzz
14.04.2021 5 z 5

Lisa Regan mě prostě baví! První díl série s Josie Quinnovou jsem slupla jako malinu a netrpělivě vyhlížela český překlad druhého dílu. I tady se mi dostalo propracovaného, napínavého čtení plného zvratů a detailů. Příběh je opět úzce spjat s hlavní postavou vyšetřovatelky, což mi ale (oproti mnohým čtenářům) vůbec nevadilo. A jak uvádí samotná autorka na konci knihy, v příštím díle se o minulosti hlavní představitelky dozvíme ještě o chlup víc. No, už aby to bylo.

Danago
13.04.2021 5 z 5

Mizející dívky a Dívka beze jména se nese ve stejném stylu. Fajn detektivka , která si drží laťku stále stejně vysoko. Pátrání po miminku a zjištění co se vlastně stalo je velmi logické a dobře vymyšlené. Motiv pachatele je šokující a překvapivý. Téma je originální, takže za to určitě hvězdička nahoru. Postav v knize je opravdu hodně, takže je celkem náročné se v nich orientovat. Rozhodně je to velice slibně rozjetá série. Trošku mi tu chyběla Trinity, tak snad příště. Josie zůstává stále velmi sympatickou vyšetřovatelkou.
PS. Dlouho jsem přemýšlela, co znamenají ty novinové články ....

Petronela16
13.04.2021 3 z 5

Ajajaj, až mám obavu napísať hodnotenie, keď vidím samé 5*komenty...no hádam to prežijem.Na rozdiel od mnohých si nemyslím, že kniha bola až tak super.Nevravim, rozbieha sa sľubne, zápletka je interesantna, len zrazu v polovici knihy zisťujem, že sa musím nútiť k čítaniu a dej nejak pokulhava.Autorka pridáva čím dalej tým viac postáv, podľa mňa úplne zbytočne, akoby chcela nasilu všetko zamotať, s perspektívou väčšieho napätia.U mňa to však stracalo na hodnote a prišlo mi to kontraproduktivne.Mozno kebyže je dej uveritelnejsi a hlavne kratsi, tak jej to zožeriem.Takto je to pre mňa absolútna priemerovka ničím nevytrcajuca z radu ostatných krimi.Bohuzial, u mňa len za 3, aj to len s prižmúrením okom, ako hovorieval nás profesor.

Marciem
13.04.2021 5 z 5

Od této spisovatelky je to moje první knížka, ale určitě si vyhledám další. Kdyby bylo více času, tak mám přečteno naráz. Není tu vlastně co vytknout. Josie Quinová je sympatická postava, děj ubíhá svižně, napětí tak akorát, prostě nepostrádá nic, co by měla správná detektivka mít. Moc mě to bavilo.

onyx84
12.04.2021 4 z 5

Oproti prvnímu dílu jednoznačné zlepšení...Josie má teda fakt smůlu v osobním životě,ale alespoň má tým na který se může spolehnout...o hvězdu míň za velké množství postav,občas jsem se ztrácel...ale těším se na další díly (překvapilo mě,že v angličtině je jich už 10)...tak Josie,brzy naviděnou...

vraždy sérioví vrazi únosy

Lisa Regan