Dívka beze jména

Dívka beze jména https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466998/bmid_divka-beze-jmena-9Cz-466998.jpeg 4 1161 1161

Vedle lehátka se válel malý vycpaný slon a zmačkaná zelená deka, dost velká jen na to, aby do ní zabalili novorozeně. „Tady bylo mimino? Ona měla dítě? Je…?“ „Dítě tu není.“ Když detektiv Josie Quinnová dorazí na místo činu na okraji města Denton, je zděšená brutalitou útoku. Jeho oběť bojuje o život a novorozené dítě zmizelo. Na jiném místě se snaží ukrýt krásná mladá žena. Vypadá to, že by mohla být Josiiným vodítkem k případu uneseného dítěte, ale záhadná žena neví, kdo je, kde se vzala ani čeho se tak bojí. Jisté je, že je vyděšená k smrti… Nebo je možné, že svou amnézii jen předstírá? Je dívka beze jména svědkyně, podezřelá, nebo možná budoucí oběť? Později Josie nachází indicie, které ji utvrzují v přesvědčení, že pohřešované novorozeně a neznámá žena mají něco společného, že ten, kdo je spojuje, je velice nebezpečný a že se jí případ začíná dotýkat velmi osobně. Měla by Josie riskovat život dítěte, aby zachránila mnoho dalších? Nebo dokáže najít jiný způsob, jak zastavit nelítostného vraha?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

The Girl With No Name , 2018

Nova84
22.09.2021 4 z 5

Knížka je poutavá, zajímavá,cte se dobře a konec je překvapivý. Jen mi občas maličko vadila afektovanost hlavní postavy,ale jinak stoji za to.

ninano
20.09.2021 4 z 5

Pořád jsem nevěděla, čeho se chytnout, ale konec vše zachránil. Určitě vyzkouším ještě další autorčiny knihy.

Medvědářka
19.09.2021 5 z 5

Druhý díl s detektivem Josie Quinnovou a s ním i nový a pěkně zamotaný případ, kdy na začátku je pěkně zřízená oběť, zmizelé právě narozené dítě a mladá žena, která si na nic nevzpomíná. Nebo možná ano, ale má mnoho důvodů tvrdit opak. K tomu máme pachatele, který může být nebezpečnější než se zprvu zdálo.
Před Josii se otvírá případ, který bude možná osobnější, než si na začátku myslela a bude tak možno opět nakouknout více do jejího života.
Opět jsem měla možnost si poslechnout knihu jako audio a opět to byla jízda. Jen jsem si musela na začátku zvyknout na přednes Vandy Hybnerové, která nahradila Zuzanu Slavíkovou, která namluvila první díl Mizející dívky. Přiznám se rovnou, že mi to nesedlo úplně a stále považuji Zuzanu za lepší.
Celý případ, který se nám otvírá, je od začátku pěkně zamotaný a jak mrtvol přibývalo a že jich bylo požehnaně, se nám představuje i pozadí příběhu. Josie se opět dostává do situací, které by raději nezažívala a to se odráží občas na jejím chování. Řekla bych, že něco mohla zvládnout i lépe, ale nakonec to celé bylo přesně takové jak jsem očekávala.
Napínavé od začátku do konce a já se moc těším, co se dozvíme v dalším díle, který je teď už v předprodeji s názvem Matčin hrob. Jen si ještě počkat, zda bude také v audiu, abych netrhala partu v poslechu.

Prateri
18.09.2021 4 z 5

Dívka beze jména mě pěkně mátla, i mimo mě zaváděla, tak jsem ani nevěděla po čem pátráme a proč. Šéfka Josie si ale šla za svým, nechala jsem se táhnout, a nakonec jsem začala chápat a konec dobrý. Váhala jsem s hvězdičkami, jestli tři nebo čtyři, ale čtyři to jsou (tři si zasloužím já, pro nechápavost :)).

konicekbily
16.09.2021 3 z 5

Z knihy jsem podivně zmatený. Připadá mi celá kniha neuspořádaná, jako by spisovatelka neměla napsanou osnovu. Možná, že hlavní pro ni je, aby se pořád něco dělo, ani to nemusí mít "hlavu ani patu", jen když děj pokračuje. Moc kombinací v ději na tuto nepůvodní zápletku. Průměr!

Marcela52
09.09.2021 3 z 5

Druhý díl této detektivky mě zklamal. Za mě to bylo příliš překombinované, mrtvol bylo také příliš a navíc i celkem sympatická komisařka si počínala trochu jako nesvéprávná osoba. Přesto jí všichni fandili a pomáhali, takže trochu "červená knihovna". Tato autorka si určitě své čtenáře najde, ale já to už nebudu...

Evule *
07.09.2021 5 z 5

Napínavé a čtivé, závěr překvapující. Za mě lepší než první díl a proto se moc těším na třetí.

jonyrico
04.09.2021 5 z 5

Děj graduje ve správných chvílích, vše se odkrývá postupně, stopy vedou tam i onam a čtenář dost často prostě neví. Myslím, že příběh disponuje všemi potřebnými atributy žánru. Josie je správně tvrdohlavá a rozhodně se jen tak něčeho nelekne, přesto je ale vnitřně křehká a skrývá v sobě démony, kteří ji brzy mohou vnitřně rozervat. Stále doufám, že se o její minulosti dozvíme brzy mnohem více, protože prostě chci... Snad napoví další díl série nazvaný Matčin hrob, který by se dle slov autorky měl právě Josiinou minulostí více zaobírat.

martineden
04.09.2021 3 z 5

Lepší než první díl, ale pořád je to slabý odvar detektivek od Angely Marsons, chvílemi mi přišlo, že je to vykradená Angela. A co to je rozstřik krve na stěně? Je to použito asi pětkrát, možná máme i jiná slova...třeba cákanec, skvrna, krev na zdi...

Kanimůra2
02.09.2021 2 z 5

Ke konci knihy jsem se do čtení trochu nutila. Je čtivá, krátké kapitoly mi vyhovovaly. Ale námět trochu otřepaný. Josie má velkou smůlu, jak se do někoho zamiluju už jsou s ním potíže. A že si uprostřed spletitého případu jen tak zajede na hrob bývalého manžela a tam si hodlá meditovat, no to už mě dostalo úplně. S Josie Quinnovou jsem skončila. Je spousta knih, které stojí za přečtení..

INCOGNITOREADER
27.08.2021 5 z 5

Druhý díl v detektivní sérii. Laťka nastavená prvním dílem je naprosto se scí udržena i v díle drhuhém. To co platilo pro Mizející dívky platí i zde. A to je opravdu dobře. Pokud vám byla Josie sympatická v prvním díle bude i tady.
Téma je hodně originální.
Případ je hodně zamotaný a stejně jako v prvním díle se osobně hodně dotýká Josie.
Je zde opravdu velké množství postav a proto je důležité dávat dobrý pozor a číst když je člověk soustředěný.
Co přeju Josie do dalších dílů je, aby dostala případ, který nebude tak moc osobní.

Špekyn
24.08.2021 4 z 5

(SPOILER) Povedená detektivka. Krátké kapitoly se dobře čtou. Ale přišlo, že je tam nějak moc akce najednou. Moc zápletek, které se na první pohled jeví nesouvisle, ale určitě spojitost mít budou. Ale na povrch vyplave později. Název a anotace jsou poněkud zavádějící, neboť ona dívka bez jména nehraje v příběhu až tak významnou roli, jak by se mohlo zdát, respektive není jí věnováno tolik prostoru, aby byla hodna názvu celé knihy. A vzhledem ke zmizení kojence bych očekávala více projevených emocí. Konec je však velmi napínavý a rozuzlení překvapivé.
Kniha mě velmi bavila, asi i více než první díl. Nicméně, za název a navnadění na něco trochu jiného strhávám hvězdu. Zajímá mě minulost vyšetřovatelky (detektivky) Josii a těším se na další díly!

Libušš
21.08.2021 1 z 5

Hned ze zacatku se mi kniha znelibila. Naivita a fakt, ze si hlavni hrdinka sama sebe nevazi na treti strane knihy, za to muze.
Krom toho byla prvni polovina knihy v klidovem rezimu. Ano, neco se sice delo, ale okolni text stran situace ve mne zadne emoce nevyvolal.
Druha pulka knihy hruza, zdlouhave, zbytecne a opakujici se popisy tehoz, byly umorne. Navic dost spesne, obycejne zakonceni pribehu.

JessieEx
16.08.2021 5 z 5

Kdovíproč jsem měla z knihy obavy, ale jsem mile překvapená
Josie je strašně fajn hlavní hrdinka a detektivka, je prostě taková... normální :) Celý případ je hrozně zajímavý, skvěle zamotaný a rozuzlení nečekané. Moc mě bavilo to téma, čtivosti napomohly i krátké kapitoly. Moc doporučuji a těším se na další díl!

michalka S.
15.08.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila a těším se na podzim kdy ma vyjit dalsi dil

Hella
12.08.2021 2 z 5

Já si s Josie ani napodruhé do oka zřejmě nepadnu. Není mi sympatická a absolutně nechápu, jak může být šéfkou ona a nikoliv evidentně mnohem schopnější Noah. Taky těch postav tam ke konci bylo víc než dost... Ale uznávám, že to částečně může být i tím, že Kim Stoneová v jiné sérii nasadila laťku proklatě vysoko a Josie mi přijde jako její nepovedená kopie.

Arlienen
07.08.2021 4 z 5

Kniha se mi velice líbila. Lituju, že se mi dostala pod ruku dříve než první díl. Takhle pro mne nebude první díl takové překvapení. Ale rozhodně si ji přečtu!

Makůvka
07.08.2021 4 z 5

Nebylo to vůbec špatný, ale první díl se mi asi líbil o trošku víc. Tady bylo na mě trošku přelidněno a ten konec .... je to v reálu vůbec možné? Ale i tak si ráda přečtu další díl série a jsem zvědavá, jaký osud si pro Josii paní spisovatelka připravila dál.

EmillyT
06.08.2021 4 z 5

(SPOILER) Druhý díl mě vtáhl do děje ještě rychleji než ten první a od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Bylo mi líto Luka, jeho postava má v obou dílech poměrně málo prostoru, ale nejvíc jsem se o něj bála. Příběh je velmi poutavý, ke konci již trochu překombinovaný, ale výborně napsaný. Závěr mě trochu zklamal, ale ne každý příběh má happy end, i když kdo ví, jak se to bude vyvíjet dál. Už se nemůžu dočkat až na podzim vyjde další díl - Matčin hrob. Doufám, že se v něm dozvím víc o Josiině minulosti.

ElikaS
04.08.2021 4 z 5

Pokračování Josie se mi líbilo a ráda jsem se k ní vrátila. Josie mi bylo v průběhu knihy trochu líto, v soukromém životě, to fakt nemá jednoduché. Doufám, že v dalších knížkách už konečně najde aspoň trochu štěstí.
Každopádně samotné vyšetřování mělo spád, hezky se četlo, byla jsem napnutá, jak to bude dál, ale přesto se mi to zdálo trochu překombinované.
Navíc ten závěr, kdy jsme přišli na pachatele a na všechny jeho činy a důvody se mi zdál teda hodně přitažený za vlasy a nereálný.
Každopádně celkově se mi knížka četla dobře a doufám, že vyjdou další díly a k Josie se budu moct vrátit.

vraždy sérioví vrazi únosy

Lisa Regan