Dívka beze jména

Dívka beze jména https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466998/bmid_divka-beze-jmena-9Cz-466998.jpeg 4 1165 1165

Vedle lehátka se válel malý vycpaný slon a zmačkaná zelená deka, dost velká jen na to, aby do ní zabalili novorozeně. „Tady bylo mimino? Ona měla dítě? Je…?“ „Dítě tu není.“ Když detektiv Josie Quinnová dorazí na místo činu na okraji města Denton, je zděšená brutalitou útoku. Jeho oběť bojuje o život a novorozené dítě zmizelo. Na jiném místě se snaží ukrýt krásná mladá žena. Vypadá to, že by mohla být Josiiným vodítkem k případu uneseného dítěte, ale záhadná žena neví, kdo je, kde se vzala ani čeho se tak bojí. Jisté je, že je vyděšená k smrti… Nebo je možné, že svou amnézii jen předstírá? Je dívka beze jména svědkyně, podezřelá, nebo možná budoucí oběť? Později Josie nachází indicie, které ji utvrzují v přesvědčení, že pohřešované novorozeně a neznámá žena mají něco společného, že ten, kdo je spojuje, je velice nebezpečný a že se jí případ začíná dotýkat velmi osobně. Měla by Josie riskovat život dítěte, aby zachránila mnoho dalších? Nebo dokáže najít jiný způsob, jak zastavit nelítostného vraha?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

The Girl With No Name , 2018

astra3
14.06.2021 5 z 5

Velmi čtivé. Ke konci trochu překombinované. Určitě si přečtu další díl.

Hvězdinka
12.06.2021 2 z 5

Prvnímu dílu jsem dala tři hvězdičky, tady ještě jednu ubírám. Mně tato série vůbec nepřirostla k srdci. Opět jsem se nutila do čtení, bylo tu hodně postav. Jediné co doporučuji, je číst ve správném pořadí, rozhodně nezačínejte tímto dílem. Zklamání.....

Luccinda
07.06.2021 4 z 5

Tahounem celé knihy je jednoznačně hlavní hrdinka, detektiv Josie Quinn, kterou jsem si za ty dva díly vážně oblíbila. Kromě samotného vyšetřování se v příběhu odhalují také střípky z Josiiny minulosti a moc se těším, až se o této postavě v dalších dílech dozvím zase něco nového. V Dívce beze jména jsem také začala neskutečně fandit Noahovi, Josiinému kolegovi od policie, který snad někdy dostane více prostoru.

Vyšetřování případu je opět hodně zamotané, někomu by se zápletka mohla zdát až překombinovaná, ale věřte mi, už jsem v tomhle ohledu četla mnohem horší knihy. Tady ale musím přiznat, že v předchozí knize autorky se mi zápletka líbila přece jen o trochu více. Pachatele jsem sice ani tentokrát neodhadla, napínavé to také bylo, ale finální rozuzlení bylo za mě až moc neuvěřitelné.

Co se ovšem Dívce beze jména nedá upřít je čtivost. Autorka píše jednoduchým a svižným stylem a díky extrémně krátkým kapitolám obracíte jednu stránku za druhou. A to je, myslím, základem každého skvělého thrilleru či detektivky. Pozor si ale dejte na větší množství vedlejších postav, které se v příběhu vyskytují. Obzvlášť pokud nejste zvyklí číst knihu „na jeden zátah“, mohli byste se v nich snadno ztratit.

Kristulda
05.06.2021 5 z 5

Super napínavé čtení. Nedalo se to odložit z ruky.

Arsi007
03.06.2021 4 z 5

Začátek byl velice svižný a vy otáčíte stránku za stránkou a nemůžete přestat. Po první třetině příběh lehce stagnuje a to i díky většímu počtu osob, které mohou některé čtenáře zmást. Pokud si ale nedáte při čtení několik dnů volna tak se dá v ději zorientovat poměrně snadno.

Poslední třetina je nabitá akcí. Bohužel tak moc, že to bylo až na škodu. Jakmile se Jo k něčemu blížila, stalo se z ničeho nic něco, co obrátilo příběh naruby.

Osud, potažmo autorka předurčila Josie velice těžký život. Tolik psychických ran, které od života dostala by skolilo i ty nejotrlejší. Stále ale neznáme podrobnosti o jejím dětství, které vše odstartovalo. Kolem podzimu má vyjít třetí díl s názvem Matčin hrob, který nás tam už podle názvu doufám zavede a odhalí veškerá tajemství.

IG: @hanybooks

anája
31.05.2021 4 z 5

Kniha byla akční a napinava. Josii jsem si oblíbila i když v prvním díle mi moc sympatická nebyla. Nevím proč, ale přes to všechno mi první díl sedl víc.Těším se na další série, jsou to thrillery které patří k těm nejlepším.

georginaa
26.05.2021 5 z 5

Výtečně dobře napsaný příběh. Moc se mi líbilo, že si Josie před starostkou nesedla na zadek a oponovala jí snad jako jediná. Akorát by mě zajímalo, jak se tvářila na konci, co vlastně Josie vyšetřila, to tam nebylo, zda ji spadla brada, z toho výsledku. Škoda, že o tom nebyla zmínka. Jinak velice poutavý, zamotaný, do konce jsem nepoznala kdo by to všechno mohl způsobit a taky jsem nepochopila ty vložené zprávy ze zpravodajství a nakonec světe div se, vše dávalo smysl. Už dlouho jsem se tak u knihy nepobavila. Těším se na podzim na další díl.

Little.deer
19.05.2021 4 z 5

Hodně napínavá kniha... poslouchám taky jako audioknihu, kde mi Vanda Hybnerová nejdřív úplně nesedla, ale dokáže docela dobře vytvořit atmosféru vyšetřování...

Bulldog
17.05.2021 3 z 5

Druhý díl s Josie a tahle vyšetřovatelka je mi prostě sympatická. Kniha určitě čtivá a napínavá, jen bych ubrala několik postav. Byly tam navíc, dějem nějak zvlášť nezamíchaly a jen se mi tam zbytečně motaly. A ještě jedna mini výtka.. Tak tři věci dost přitažené za vlasy, ale jinak určitě doporučuji a těším se na třetí díl.

lena.o.knihach
16.05.2021 4 z 5

Na druhou knihu Lisy Reganové jsem se moc těšila, protože Mizející dívky se mi četly velmi dobře. A to samé můžu říct i o Dívce beze jména.

Vždycky jsem si říkala, že dočtu kapitolu a jdu už něco dělat (třeba uklízet), ale každá kapitola končila tak napínavě, že jsem automaticky musela začít další a další, až jsem se ocitla na konci.

Nemusíte číst Mizející dívky, abyste se mohli pustit do druhého případu Josie Quinnové, ale je tam hodně odkazů na první díl a hlavně jsou i vedlejší postavy stejné, takže bych vám doporučila začít s loňskou knihou.

annettka1098
15.05.2021 5 z 5

Velkým plusem knihy je především čtivost a krátké kapitoly, což jsem vyzdvihovala už v prvním díle série s názvem Mizející dívky. Tentokrát se v příběhu objevuje poměrně mnoho postav, což mi s ohledem na zkušenost s knihami od Larse Keplera vůbec nevadilo. :D Přestože byl příběh stále zamotanější, přišel mi mnohem promyšlenější a propracovanější než u prvního dílu. V polovině knihy pro mne navíc nastal zvrat, který jsem absolutně nečekala a celá má teorie šla do kytek. Přesně to od knih tohoto žánru očekávám.
HODNOCENÍ: 95%
Kdybych neznala jméno autorky, tipla bych si, že ji napsal Robert Bryndza, a to je prostě moje srdcovka!

Zdenas5
15.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Ještě lepší než první díl. Josii jsem už vnímala jako starou známou, takže jsem s ní víc prožívala její osobní problémy a obdivovala ji, jak zvládala vyšetřování, ve kterém byla citově angažovaná. V závěru jsem taky nevěděla, jestli je mi víc líto Josie nebo Lukea, dovedla jsem pochopit oba, tak to někdy v životě chodí. Oba vnímali situaci po svém, na základě svých pocitů a prožitků, a když vázla komunikace... Kniha má krátké kapitoly, které pomáhají udržovat spád a napětí. Mohu jen doporučit. Sama se už těším na další díl.

ArwenAragorn
13.05.2021 4 z 5

80%
Z aktivního období kostela v místnosti žádná roucha nezůstala. Jen vinylová židle a několik dřevěných lavic přistrčených ke stěně. To a dětská dřevěná kolébka. Bílá se zvířátky se zoo, která tančila po látce na ochranném mantinelu. Josie přistoupila blíž. Cítila tak intenzivní hrůzu, že měla dojem, že by se mohla zadusit.

Parádní thriller. Je nabitý dějem, napínavý, s výbornou zápletkou i koncem a hlavně překvapivým motivem. Od příběhu se nejde odtrhnout. Tentokrát se hledá čerstvě narozené miminko a Josiin snoubenec. Josie je mi sympatická a přestože jsem nečetla předešlý díl, zorientovala jsem se a nic mi nechybělo. Ale určitě je lepší číst oba díly postupně.
Já knížku samozřejmě doporučím.

Mesicnililie
12.05.2021 5 z 5

Skvělé! Nejde se od toho odtrhnout. Zajímavá zápletka a děj ve kterém se pořád něco děje.

stesti.s.knihou
10.05.2021 4 z 5

Pokud vás minula zatím dvoudílná série detektivních příběhu s Josie Quinn, rozhodně neváhejte a sáhněte po ní. První kniha Mizející dívky byla super, pozadu nezůstal ani druhý případ s názvem Dívka beze jména.
Hlavní hrdinkou je náčelnice oddělení dentonské policie. Josie je třicet, je to kariéristka a z drobných náznaků můžeme cítit, že má za sebou nelehkou minulost. Josie je právě uprostřed svatebních příprav, když se dozvídá, že jedna žena čerstvě po porodu byla brutálně zmlácena a v bezvědomí převezena do nemocnice, její novorozené miminko se pohřešuje, a co víc - další pohřešovanou osobou je Luke, Josiin snoubenec. Josie začíná vyšetřovat velmi osobní případ, snaží se zachránit jak ono novorozeně, tak i svého partnera, o kterém však začínají na povrch vyplouvat zarážející informace.
Jako obrovské pozitivum knihy hodnotím krátké kapitoly a styl psaní autorky. Příběh ubíhá opravdu rychle, autorka vás neustále udržuje v pozoru a napětí. Jako méně pozitivní už hodnotím komplikovanost celého příběhu. Připravte se na to, že je zde opravdu hodně postav, které se vám pravděpodobně budou plést. Nicméně dá se to zvládnout. Za mne bych však u napínavé, svižné detektivky preferovala i menší komplikovanost.
Jako celek to každopádně funguje dobře. Sympatická hrdinka, zajímavá zápletka, rychlý spád - není to žádný skvost mezi detektivními příběhy, mohu vám ale garantovat, že se u série s Josie Quinnovou rozhodně dobře zabavíte.

HDosoudilová
07.05.2021 4 z 5

Stejně jako Mizející dívky, i tato kniha byla velmi čtivá, napínavá a fascinující. Bavila mě od začátku do konce, děj jsem vůbec neodhadla a už vůbec ne únosce dítěte. Bylo zde hodně překvapivých zvratů, alespoň pro mě. A to mě fakt bavilo. Skvělé!
Ovšem musím také říct, že děj byl na mě zbytečně až příliš překombinovaný a zamotaný. Ve vedlejších postavách jsem se občas ztrácela. Ale na konci to do sebe krásně zapadlo a dávalo to smysl. Nerada bych tady prozradila něco víc, takže se raději nebudu dál rozepisovat. Ale po dočtení jsem nevěděla, jestli mi bylo víc líto Josie nebo Luka

85098211
05.05.2021 5 z 5

(audiokniha)
Tento druhý případ Josie Quinnové se mi líbil o celou třídu víc než ten první ;-). Určitě k tomu přispěla také skutečnost, že audioknihu tentokrát načetla naprosto na jedničku Vanda Hybnerová :-). Ale není to pouze tento důvod. Zajímavý je i případ jako takový. Už samotný začátek je doslova strhující a zběsilé pátrání po novorozeném dítěti v podstatě nepoleví až do konce. V knize se objeví i staří známí z první knihy, proto není špatné číst je ve správném pořadí ;-). Čtenář se potom přece jen lépe orientuje v tom, kdo je kdo. Na scénu však přicházejí také další osoby a celé se to komplikuje stále víc a víc. Nakonec už ale stopy vedou poměrně jasným směrem, což je samozřejmě velká Josiina zásluha :-). No a úplné finále je doslova famózní! U tohoto druhého případu už neváhám a hodnotím plným počtem. A samozřejmě pevně doufám, že se brzy spolu s ostatními dočkám pokračování této série...

tulip131
05.05.2021 3 z 5

Josie a její život, jak pracovní, tak soukromý, které se v knize tentokrát sloučí v jeden příběh. Moc postav, sice každá svým dílem přispěla do řešení případu, ale klidně bych uvítala méně.

chrudas
03.05.2021 5 z 5

Skvělí příběh, tahle série se mi začíná líbit čím dál tím více. Čtivé, napínavé a dle mého velmi dobře napsané......

veruptackova
03.05.2021 4 z 5

Sice je to taková ta kniha, kde celou dobu tušíte, co bude na dalších 10-15 stranách (no možná s výjimkou kapitoly 44), ale já si čtení užila.
Překombinovanost příběhu mě prostě bavila a čtivost se této knize prostě nedá upřít, takže se těším na další případ Josie Quinn.

vraždy sérioví vrazi únosy

Lisa Regan