Dívka beze jména

Dívka beze jména https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466998/bmid_divka-beze-jmena-9Cz-466998.jpeg 4 1165 1165

Vedle lehátka se válel malý vycpaný slon a zmačkaná zelená deka, dost velká jen na to, aby do ní zabalili novorozeně. „Tady bylo mimino? Ona měla dítě? Je…?“ „Dítě tu není.“ Když detektiv Josie Quinnová dorazí na místo činu na okraji města Denton, je zděšená brutalitou útoku. Jeho oběť bojuje o život a novorozené dítě zmizelo. Na jiném místě se snaží ukrýt krásná mladá žena. Vypadá to, že by mohla být Josiiným vodítkem k případu uneseného dítěte, ale záhadná žena neví, kdo je, kde se vzala ani čeho se tak bojí. Jisté je, že je vyděšená k smrti… Nebo je možné, že svou amnézii jen předstírá? Je dívka beze jména svědkyně, podezřelá, nebo možná budoucí oběť? Později Josie nachází indicie, které ji utvrzují v přesvědčení, že pohřešované novorozeně a neznámá žena mají něco společného, že ten, kdo je spojuje, je velice nebezpečný a že se jí případ začíná dotýkat velmi osobně. Měla by Josie riskovat život dítěte, aby zachránila mnoho dalších? Nebo dokáže najít jiný způsob, jak zastavit nelítostného vraha?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

The Girl With No Name , 2018

ElikaS
04.08.2021 4 z 5

Pokračování Josie se mi líbilo a ráda jsem se k ní vrátila. Josie mi bylo v průběhu knihy trochu líto, v soukromém životě, to fakt nemá jednoduché. Doufám, že v dalších knížkách už konečně najde aspoň trochu štěstí.
Každopádně samotné vyšetřování mělo spád, hezky se četlo, byla jsem napnutá, jak to bude dál, ale přesto se mi to zdálo trochu překombinované.
Navíc ten závěr, kdy jsme přišli na pachatele a na všechny jeho činy a důvody se mi zdál teda hodně přitažený za vlasy a nereálný.
Každopádně celkově se mi knížka četla dobře a doufám, že vyjdou další díly a k Josie se budu moct vrátit.

baji42
01.08.2021 4 z 5

Čtivá kniha, i když chvílemi trochu na hraně uvěřitelnosti.

sidonka
25.07.2021 5 z 5

Přečteno jedním dechem, to se opravdu nedalo odložit, chvíle s Jossie a její partou byly fajn, už se těším na další díl

katka.oo
23.07.2021 4 z 5

Pokračování s Josie Quinnovou se mi líbilo o malinko méně než první díl, bylo to dobré, napínavé, čtivé, ale děj se mi zdál už trochu víc překombinovaný, nicméně další díl si určitě nenechám ujít a těším se na něj.

Theresa.2679
20.07.2021 5 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře, příběh byl fajn

KatyM.
19.07.2021 5 z 5

První díl jsem sice ještě nečetla, ale druhý díl na něj nenavazoval, tak to nevadilo. Děj měl spád, kniha se četla dobře.

perpe2a
19.07.2021 3 z 5

Nebylo to špatné, ale některé věci mi přišly jako utopie. bylo to místy divné a naivní.

Turante
15.07.2021 3 z 5

Bylo fajn číst o Josie a jak se vzpamatovává z minulého případu. Ovšem tenhle nový případ byl na můj vkus příliš překombinovaný, zdlouhavý a konec prostě divný. Četlo se to dobře, ale byla jsem trochu zklamaná. Další díl si přečtu spíš proto, že chci vědět co nového než že bych netrpělivě čekala na vydání.

terryaknihy
13.07.2021 4 z 5

Ačkoliv jsem nečetla Mizející dívky, tak jsem se hned od začátku velmi dobře chytla. Autorka jak kdyby s tím počítala a dala nám tam takový lehký úvod, kdo je kdo a já pak neměla problém se orientovat. Líbilo se mi, že případ se hlavní postavy osobně dotýkal a co oceňuji nejvíce je smýšlení postav a popisy vyšetřování. Bylo skvělé vědět, co se honí detektivům v myšlenkách při řešení případů. Naprosto krásná obálka a já doufám, že se dočkáme brzo další knihy autorky. Perfektní čtivost a okořenění o novinové články.. To chcete číst prostě :)!

jitkapeldova
07.07.2021 5 z 5

Parádní knížka.. precetla sem ji doslova jednim dechem, napinava od zacatku do konce..
Cetla jsem uz od autorky Mizejici divky a tento druhy dil, byl jeste lepsi..

Nuttelka
06.07.2021 4 z 5

I druhý díl je velmi čtivý, Josie je skvělá vyšetřovatelka, i když na úkor svého soukromého života. Jednu hvězdu opět ubírám za častou překombinovanost a těžko uvěřitelných náhod. Každopádně určitě budu v sérii pokračovat, když u nás bude vycházet a moc držím palce Noahovi :-)

Ajuszka
05.07.2021 5 z 5

Druhý případ Josie Quinnové mě bavil mnohem víc. Mizející dívky mě svým příběhem nepohltily jako tahle kniha.
Nejen že je Josie sympatická, místy mi připomíná Eriku Fosterovou, ale samotný případ, který řeší,vás opravdu pohltí. Opět jsou v hlavní roli velké peníze. Nicméně, ani na jedné stránce jsem se nenudila.
Těším se na další případ

Roseblood
03.07.2021 4 z 5

Dívka beze jména mě bavila. Ve druhém případu se sympatickou Josie také potkáváme další postavy, které jsme už mohli poznat v prvním díle, je tady Misty, Trinity, Luke, Noah a další. Proto určitě doporučuji číst díly postupně.

Tenhle díl mě překvapil několikrát celou řadou zápletek, které byly tedy pořádně zamotané.
Některé části pro mě byly až neuvěřitelné a přitažené za vlasy.
Co se týče postav, Josie je skvělá, mám ji ráda od začátku a v tomto díle dostal poměrně velký prostor i Noah, jeho postava se pěkně vyvíjí a moc mě baví sledovat vztah k Josie.

Knížka je čtivá, nabitá napínavým dějem a i když v některých částech bych výhrady měla na přílišnou zamotanost, tak jako celek se mi moc líbila. Josie mám ráda a těším se na její další případ.

Hodnocení: 4*/5

Pája699
28.06.2021 5 z 5

Za mě určitě jedno velké ANO a doporučuji. Pro mě lepší jak první díl, prostě špice. Super, chytlavé, napínavé četení s výbornou zápletkou. Vypadá to, že mám další oblíbenou sérii s vyšetřovatelkou Josie Quinnovou :-) Těším se na další pokračování.

Elapheg
24.06.2021 5 z 5

Opět vynikající. Druhý díl se mi líbil ještě o trochu více než první. I když tady bylo dost mrtvých, umí Lisa Reganová umně, že vraždy jen zmíní a nijak se v nich nebabrá. Místy se mi druhý díl zdál méně ostrý než první a to jsem chtěl. Líbí se mi, že s druhým dílem Lisa Reganová nestupňuje brutalitu, ale kniha má přesto vynikající zápletku a je i tak velmi napínavá. Dějových zvratů je v knize hodně. Pro mne je Lisa Reganová možná ještě lepší než Bryndza a to tím, že míra násilí je dost únosná, Bryndza brutalitu stupňuje, ale je to rovněž skvělý autor. Josie Quinnová ve druhém díle řeší záhadu zmizelého dítěte, napadené ženy a dívky beze jména. Zpočátku se zdá, že mezi nimi neexistuje souvislost, ale to se s každou kapitolou více rozjasňuje. Autorka dávkuje postupné rozluštění záhady a čtenář je neustále udržován v napětí. Kapitoly krátké, žádná hluchá místa. Velmi oceňuji, že autorka věnuje dost velký prostor i osobnosti Josii Quinnové a jejímu osobnímu životu. Já jsem nadšen, dávám pět hvězd, doporučuji a budu se těšit na třetí díl, Matčin hrob na podzim 2021.

TerezaaBaarova
24.06.2021 5 z 5

Jestli v předchozí knize všichni okolo hlavni hrdinky umírali, tak teď to bylo umírání na druhou!

Čtivé, chytlavé, smrtelně krvavé a napínavé od začátku do konce!

Vyvíjí se skvělá nová série s náčelnicí Josie Quinnovou!

Monkas1
20.06.2021 5 z 5

Za mě ano doporučuji

berila
18.06.2021 5 z 5

Opět výborný díl, i když konec trochu překombinovaný, ale i tak podle mě rozhodně za plný počet *.

Hope80
18.06.2021 5 z 5

Skvělá kniha, jako první díl tak i tento super. Úžasná série v které budu pokračovat a těším se na další díl. Jediné co mi dělalo problém se zorientovat v postavách, bylo jich tam hodně, ale jinak opravdu super čtení.

JustWomen
18.06.2021 3 z 5

Začátek super, pak se to zadrhává a divně propojuje, nějak jsem se nemohla začíst a zorientovat - kdo je čí dítě, čí milenka, čí vrah, čí sestra, čí otec... za mě zbytečně překombinované.

vraždy sérioví vrazi únosy

Lisa Regan