Dívka beze jména

Dívka beze jména https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466998/bmid_divka-beze-jmena-9Cz-466998.jpeg 4 1145 295

Vedle lehátka se válel malý vycpaný slon a zmačkaná zelená deka, dost velká jen na to, aby do ní zabalili novorozeně. „Tady bylo mimino? Ona měla dítě? Je…?“ „Dítě tu není.“ Když detektiv Josie Quinnová dorazí na místo činu na okraji města Denton, je zděšená brutalitou útoku. Jeho oběť bojuje o život a novorozené dítě zmizelo. Na jiném místě se snaží ukrýt krásná mladá žena. Vypadá to, že by mohla být Josiiným vodítkem k případu uneseného dítěte, ale záhadná žena neví, kdo je, kde se vzala ani čeho se tak bojí. Jisté je, že je vyděšená k smrti… Nebo je možné, že svou amnézii jen předstírá? Je dívka beze jména svědkyně, podezřelá, nebo možná budoucí oběť? Později Josie nachází indicie, které ji utvrzují v přesvědčení, že pohřešované novorozeně a neznámá žena mají něco společného, že ten, kdo je spojuje, je velice nebezpečný a že se jí případ začíná dotýkat velmi osobně. Měla by Josie riskovat život dítěte, aby zachránila mnoho dalších? Nebo dokáže najít jiný způsob, jak zastavit nelítostného vraha?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

The Girl With No Name , 2018

allblacks
09.04.2021 5 z 5

Skvělá. Už se těším na další příběh. Škoda, že až na podzim :(

Blaufik
08.04.2021 5 z 5

Pokud máte chuť na lehčí krimi, která vás vtáhne do děje hned od začátku a pořádně si ji užijete a zároveň u ní odpočinete, tak Dívku beze jména rozhodně doporučuji.
Věřím, že se vám Josie Quinnová dostane pod kůži stejně, jako mně.

Booktwins
06.04.2021 5 z 5

No tohle byla pecka!! První díl mě nesmírně bavil, až teda na ten začátek, ale toto bylo ještě lepší. Už od začátku mi šel mráz po zádech, je to svižné, je to dobré a prostě povedené. Hlavní hrdinka Josie mi sedla více než Kate nebo Erika ze sérií Roberta Bryndzy, takže další plus. Konec byl malilinkato přehnaný, ale stejně mi to názor na knihu nezměnilo! Moc se těším na další díl!

alexis818
05.04.2021 5 z 5

Skvělé,stejně jako díl první.Napětí od začátku do konce a to rozuzlení bych tedy nečekala.Moc se těším nadalší díl.

Mi--LADA
02.04.2021 5 z 5

Tady není moc co vytknout. Stejně jako Mizející dívky další napínavej případ Josie Quinn, co skvěle ubíhá. Za mojí spokojenost mluví udělené hvězdy. Těšink na další knihy ze série. Detektivek je alespoň prozatím napsáno v angličtině 11, takže doufám, že budou všechny přeloženy do češtiny. Nerada bych si některou z nich nechala ujít.

Ronnie Sparks
01.04.2021 5 z 5

Knihu přeložila Kateřina Elisová. Překladatelka má na svědomí všechny knihy od Roberta Bryndzy a díky tomu jsem si vybrala minulý rok první díl ze série Josie Quinn. Udělala jsem dobře. Je to skvělá krimi série. Napínavý je příběh od samého začátku do konce. Příběh má rychlý spád, proto se nejedná o těžké čtení. Spíše bych řekla, že je to jednodušší krimi příběh pro oddechové čtení. Více v mé recenzi.

jeny-v
01.04.2021 5 z 5

Tak jako první díl ze série byl super, tak i tento neztratil nic z napětí dokonalého zločinu, čtivosti a dramatičnosti. Setkáváme se zde i s některými postavami z knihy Mizející dívky. Své plus mají krátké kapitoly, které na sebe plynule navazují. Josie Quinnová se stala spolu s Maddie Ivesovovou a Lottie Parkerovou mými oblíbenými gender detektivy a určitě budu sledovat její následující případy.
Tým dentonských vyšetřovatelů je povolán do domu Misty Derossiové, kde je bývalá tanečnice nalezena surově zbitá. V domě se nachází postýlka, ale bez novorozence. Josiin přítel Luke Creighton zmizel. Kdo je pětadvacetiletá dívka beze jména a se ztrátou paměti, která byla nalezena na Creightonově pozemku? Je nějaká souvislost mezi rodinným neštěstím Lukova kamaráda Bradyho Conwaye a jeho ženy Eve s těmito událostmi? Tyto otázky a nepřímé důkazy musí Josie s kolegy Noahem a Gretchen rozplést a zachránit to, co se ještě dá....

Martiiiik
31.03.2021 5 z 5

To zas byla jízda :-) už první kniha autorky se mi moc líbila a tato nebyla o nic horší :-) autorka umí krásně vyjádřit emoce, když se Josie svírají útroby strachy, člověk to úplně fyzicky cítí také.. když se postupně začíná osvětlovat pointa, je to mírně k pousmání.. trošičku přehnané, ale neva :-) už se moc těším na další knihu :-)

BookloverKlara
29.03.2021 5 z 5

Druhý díl ještě lepší než první :-) Super rychlý spád člověka vtáhne do děje od první stránky. Jsem zvědavá, co Josie čeká dál :-)

xluke
29.03.2021 5 z 5

První díl série jsem nečetl, ale na čtenářském zážitku mi to nic neubralo. Děj má spád, kniha se čte plynule a hezky. Další díl si určitě nenechám ujít. Za čtivost textu musím pochválit i překladatelku a redaktorky z nakladatelství. Dobrá práce všech kdo se na knize podílejí :-) Těším se na další díl!

SmilFlaška
26.03.2021 5 z 5

Jo, byla to další rychlá jízda. Tentokrát s větším spádem, více plot twists, větším vystavěním kontextu. Také lze vidět, že si Reganová dala více pozor na detaily procedur na místě činu.

Takže všeobecná spokojenost. Upřímně se těším na další, poněkud morbidně pojmenovaný, Matčin hrob.

knihomolkaŠárka
23.03.2021 5 z 5

Můj názor nebudu nijak protahovat. Příběh mě zkrátka bavil. Líbil se mi více než v prvním díle, byl překvapivější a nedokázala jsem od knihy odejít. Bylo to čtivé, odpočinkové, zároveň napínavé a jednoduše zajímavé. Mělo to sice nějakou tu chybu, ale celkové pojetí případu se mi moc líbilo, což je za mě u tohoto žánru podstatné. Takže spokojenost a stejně jako první díl, tak i tento můžu moc doporučit.

Paja1709
23.03.2021 5 z 5

Podle mě tady máme novou skvělou sérii.Prvni dil byl velmi dobrý a druhý ještě lepší. Série ma zatím 11 dilu ,tak se máme na co těšit .

Jenny46
23.03.2021 5 z 5

No páni to vypadá na slušnou sérii...
Detektivka plná napětí od začátku do konce, a jak se říká dávkuje napětí po kapkách je rozhodně 2 díl....
Josie Q. mě baví opět zasáhne případ až do jejího soukromí a těším se na podzim jaké bude pokračování, doporučuji

ankaras
23.03.2021 5 z 5

Vypadá to, že mám novou oblíbenou autorku i vyšetřovatelku.

vraždy sérioví vrazi únosy

Lisa Regan
americká, 1971
2020  84%Mizející dívky
2021  85%Dívka beze jména
2021  94%Matčin hrob
2022  91%Nečekané přiznání
2022  88%Pohřbené kosti

Kniha Dívka beze jména je v

Přečtených1 557x