Sleduji tě

Sleduji tě https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474739/bmid_sleduji-te-d9l-474739.jpg 5 152 54

Joseph O'Loughlin série

Marnie Loganová má neustále pocit, že ji někdo sleduje. Cítí šimrání na krku, koutkem oka jako by vídala něčí siluetu, ale když se otočí, nikdo tam není. Ke strachu má však několik důvodů. Její manžel Daniel před rokem beze stopy zmizel a vzhledem k tomu, že policie nenašla ani tělo, ani žádné důkazy o tom, že by došlo k násilí, Marnie nemůže potvrdit, že je její muž po smrti a vybrat jeho životní pojistku. To by samo o sobě nebyl takový problém, nebýt toho, že jí Daniel zanechal spoustu dluhů a ten největší z nich po ní teď vymáhá místní mafián. Marnie ze zoufalství požádá o pomoc svého souseda, klinického psychologa Joea O’Loughlina. Joe se domnívá, že mu však Marnie ze své minulosti něco zatajuje, něco, co by ho mohlo dostat do hledáčku tajemného vraha…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Watching You , 2013

broskev28
26.12.2021 5 z 5

Vánočně pohodové čtení ve smyslu čtivosti, ale jinak jsem si málem okusovala nehty.
Děkuju za komentáře, především ddkk a Titas9001. A jen dodám: ano, je to thriller, ale robothamovský, se spoustou zajímavých životních a hlavně lidských postřehů. Třeba tenhle:

"Připadám si, jako bych celým životem prosprintoval ve snaze ušetřit si čas a teď mi ho zbylo až moc. Chci ho vrátit, udělat to celé znovu, jenom pomaleji." Podíval se na Ruize: "To si pamatuj, synu. Všechny dny člověka nakonec udělají kruh, ne součet. A když už je po všem a ty se díváš na místo, kdes začal, budeš si přát, abys to býval projel pomaleji."

Hella
29.11.2021 3 z 5

Nebylo to špatné, ale takový ten "týjofka!" efekt u mě nenastal. A navíc mám problém příběhu uvěřit. Už jsem zkrátka od Robothama četla i lepší tituly.

alena1228
29.11.2021 5 z 5

Naprosto peckovní thriller, 448 stránek jsem měla přečteno za dva dny. Pět hvězdiček je málo, už dlouho jsem nečetla tak promyšlenou detektivku, kde se čtenář nenudí ani na jedné stránce. Tohoto autora miluju, mám doma od něj všechny knihy, přečtené se musím přiznat jen čtyři, ostatní na mě čekají. Každá jeho kniha je unikát, těším se na další, která má vyjít na jaře příštího roku. Nenechám i jí utéct. Jsem velký příznivec jeho knížek, v současnosti dle mého je to jeden z nejlepších autorů thrillerů.
Na začátku knihy se setkáváme s Marnie, která se stará sama o dvě děti, protože jí před 13 měsíci zmizel manžel. Marnie se potýká s existenčními problémy, manžel po sobě zanechal dluhy a pojistku si nemůže Marnie vybrat, protože Daniel není prohlášen na mrtvého.
Uchýlí se k nejzazšímu řešení, přičemž mafiáni ji nedají pokoj, chtějí své peníze zpět. Marnie je zoufalá a ještě k tomu cítí, že ji někdo sleduje.
Jejím jediným známým, který se jí snaží pomoci je psycholog Joe, ke kterému chodí na sezení. Pak se kolem Marnie začnou dít divné věci a začínají se vynořovat tajemství i ohledně Marnie. Kdo a proč Marnie sleduje, proč kolem ní mizí a umírají lidé?
Joe společně se svým kamarádem detektivem Ruizem chtějí znát odpovědi a a přitom se zaplétají do kruhu nebezpečí, lží a polopravd. Je opravdu Marnie tou, za kterou se vydává? Proč jí někteří lidé nemají rádi a kdo za vším stojí? Opravdu Marnie někdo sleduje nebo si vymýšlí a vodí všechny za nos? Co se stalo, když byla malá?
Do konce knihy nevíte, co je pravda a co lež. Autor s námi různě otáčí, napíná až do poslední stránky. Překvapivý a nečekaný konec, nemyslím si, že by ho někdo odhadl. Chvíli si myslíte, že už jste na to přišli a pak je vše jinak. Vzápětí se vám zdá, že rozuzlení máte na dosah a ejhle, zase je to jinak. Ráda bych napsala, jak to dopadne, ale to bych čtenáři vzala ten ten zážitek z přečtení výtečného thrilleru.
Postav je v knize tak akorát, aby se v nich čtenář neztrácel, vyhovují mi kratší kapitoly i vyšetřování a rozplétání příběhu z více úhlů pohledu a postav. Marnie mi byla sympatická, ještě více Joe a Ruiz-to jsou vyslovení sympaťáci se srdcem na pravém místě. Líbí se mi jejich špičkování, vtípky i logičnost myšlení a snaha pomoci.
Kniha se mi opravdu moc líbila a doporučuji všem.

ddkk
27.11.2021 5 z 5

Další z výborných příběhů Joea a Ruize. Od začátku se pomalu noříte do životů několika osob, zvláště pak mladé ženy Marnie a jejích dětí, kolem nichž se dějí podivné věci. Netušíte, co je pravda a co si kdosi vymýšlí nebo v čem nevědomky žije... A pak je tu kdosi neznámý, kdo pozvolna odhaluje svůj vlastní život a o kom jen tušíte, že jeho role v příběhu je zásadní...

Pročítáte se spoustou náznaků, máte pocit, že užuž víte, co se vlastně děje. A stejně nevíte skoro nic. Konec je stejně překvapivý, jako u všech ostatních Robothamových knih. A nebyl by to Robotham, aby si něco nenechal na úplný závěr...

Plný počet a doporučuji.

jana79
23.11.2021 4 z 5

Od začátku až do konce napínavé, poutavé, zvláštní, chaotické, šílené, mrazivé, dechberoucí, strašidelné, matoucí, pohlcují a prostě takové, že se ve vás misí tolik pocitů a nemůžete přestat číst, dokud nevíte všechno, a na konci stejně zjistíte, že je mnohé skryto..... každý kdo má rád originální netradiční detektivky ať si přečte a posoudí sám. Za mě je to druha kniha, ta první je Zamkni poslední dveře, ktera se nedá nikam zaškatulkovat. Takže pěkné počtení...

Wabinka
15.11.2021 5 z 5

Napínavé až do konce,mrazivé,žádné zbytečné odbočky od děje ani hluchá místa. Prostě zase skvělé. Musím pochválit nejen samotného M. Robothama,ale i bezva překlad jeho knih,Ruizovy hlášky mě nejednou rozesmály. Doporučuji.

iška
12.11.2021 5 z 5

U tohoto autora se vždy začtu do příběhu a najednou je konec - ani nevím jak. Zajímavá tématika, ono se nic nemá přehánět.

Titas9001
09.11.2021 5 z 5

Z "Kabiny krutosti" M. Robothama vycházejí opravdu jen lahůdky a i toto je opět neuvěřitelná jízda. Empatický Joe se pouští do dalšího boje s vyšinutou myslí a tentokrát se to zdá být ještě více osobní a na konci s otazníkem. Nechci více prozrazovat, protože tohle prostě musíte přečíst!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! S

soukroma
08.11.2021 4 z 5

(SPOILER) Stalker, nebo disociativní porucha? Co z toho vysvětlí ty hromady nalezených mrtvol, ztraceného manžela, či několik poničených životů... Uprostřed knihy Joe jako psycholog tvrdí, že rozdělení osobnosti existuje mnohem častěji ve fikci než v reálu, což mne velice potěšilo a svým způsobem mne to těšilo až do akčního konce.
Čtivé jako vždy, rodinné jako vždy, s dětmi a nesnesitelnými puberťáky ... jako vždy. Podobné předchozím knihám, z nichž jen Vraky zcela vybočovaly.

Pozn.: ale autor asi nedomyslel, koho naštve tím, co navíc napsal hned do předmluvy: téma na novou knihu ho napadne do hodiny od dokončení rukopisu předchozí... To je natolik nereálné a navíc opravdu urážlivé pro čtenáře, který chce věřit, jak se autor cílevědomě namáhá a jak si dává práci s každou svou knihou...včetně přípravy, ale také pečlivého dokončení korektur.

JajaPaja
04.11.2021 5 z 5

Skvělé

janastok
30.10.2021 5 z 5

V záplavě moderních thrillerů, podobajících se jako vejce vejci, je tato originální kniha jak závan svěžího vzduchu. Psycholog Joe je sympaťák, žádný nesmrtelný superhrdina, kniha je čtivá, napínavá, nic není tak jak vypadá. A ten závěr - bomba.

JajaPaja
21.10.2021 5 z 5

tento autor nezklame opět skvělá detektivka

Dela111
18.10.2021 5 z 5

Minulý díl této série, přestože byl výborně napsaný, mně nesedl námětem, ale toto byla opět ta pravá thrillerová pochoutka.
Sleduji tě je famózní thriller prošpikovaný psychologií. V tomto díle už nechybí sympatický psycholog Joe. Spolu s bývalým policistou Ruizem pátrají po záhadách kolem jeho pacientky Marnie, které zmizel manžel. Jak se postupně probírají jejím životem zpět až do dětství, zjišťují, že se kolem ní děly vždy divné věci a lidé, kteří jí třeba i nechtěně ublížili, byli často oběťmi zvláštních nehod...

Michael Robotham opět dokazuje, že patří mezi TOP spisovatele thrillerů. Příběh je výborně vystavěný, má bohatý svižný děj, vynikající dialogy, přiměřeně napětí a strhující závěr.
Příznivcům thrillerů určitě doporučuji.

hana1039
16.10.2021 4 z 5

Jsem ostuda, je to má první kniha od tohoto autora :-)... Četla se mi moc dobře, jen bych ubrala trochu stránek... Z anotace víme, že mladé ženě už přes rok zmizel manžel, Marnie se pere s životem bez něj jak se dá, jeho dluhy se snaží platit, ale... Konec, jak se předpokládá,vás překvapí, nic není tak, jak si myslíte...

Michael Robotham
australská, 1960