Sleduji tě

Sleduji tě https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474739/bmid_sleduji-te-d9l-474739.jpg 5 152 54

Joseph O'Loughlin série

Marnie Loganová má neustále pocit, že ji někdo sleduje. Cítí šimrání na krku, koutkem oka jako by vídala něčí siluetu, ale když se otočí, nikdo tam není. Ke strachu má však několik důvodů. Její manžel Daniel před rokem beze stopy zmizel a vzhledem k tomu, že policie nenašla ani tělo, ani žádné důkazy o tom, že by došlo k násilí, Marnie nemůže potvrdit, že je její muž po smrti a vybrat jeho životní pojistku. To by samo o sobě nebyl takový problém, nebýt toho, že jí Daniel zanechal spoustu dluhů a ten největší z nich po ní teď vymáhá místní mafián. Marnie ze zoufalství požádá o pomoc svého souseda, klinického psychologa Joea O’Loughlina. Joe se domnívá, že mu však Marnie ze své minulosti něco zatajuje, něco, co by ho mohlo dostat do hledáčku tajemného vraha…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Watching You , 2013

efka.saf
10.11.2022 4 z 5

Tenhle autor je pro mě téměř sázka na jistotu. Žádná knížka mě ještě nezklamala a samozřejmě ani tahle nebyla výjimkou. Téma bylo zase trochu z jiného soudku, ale zpracované zajímavě a poutavě, jak je u autora zvykem.
Do svého života nás tentokrát nechala nakouknout Marnie Loganová, která nemá zrovna na růžích ustláno, ale co si budeme namlouvat, to ani lidé kolem ní. Joe jí jako její psycholog nabízí pomocnou ruku a spolu se svým přítelem a naším starým známým Vincentem začínají zabředat do velmi zajímavého soukolí událostí, v jehož centru je neustále právě Marnie.
I když prvních cca 150 stran se mi četlo poněkud těžce, pak se příběh hezky rozběhl a já jej dočetla už téměř na jeden zátah. Jak jsem se pročítala řádky dál a dál, stále víc mi v hlavě rezonovala Prasklina od S. J. Bolton, ale naštěstí se oba příběhy posléze vydaly každý svou cestou.
Ve finále se mi kniha opravdu líbila. Nepatří asi mezi ty úplně nejlepší od autora, ale pořád je to výborně propracovaný thriller, kterým Robotham potvrzuje své neuvěřitelně vysoké spisovatelské kvality. Stále mi ještě od autora pár knih zbývá a já jsem za to velmi ráda. Tenhle autor je absolutní TOP!

SimonaP
14.08.2022 4 z 5

Kniha byla napínavá, moc mě bavila. Spoiler: jen postava Malcolma mi tam přišla zbytečná až rušivá, klidně bych se bez něj v knize obešla a přidalo by to na důvěryhodnosti.

Evka27
16.07.2022 4 z 5

Můj oblíbený spisovatel a další povedená kniha, super nápad se zápletkou.
Bohužel musím ubrat * za chybu stř.139 - porodní váha syna dvaadvacet deka!!?? Chyba překladatelky?

JitkaHambi
07.07.2022 3 z 5

Kniha byla zajímavá, přečetla jsem ji celkem rychle, ale Robotham má rozhodně lepší knihy, umí psát mnohem lépe.Tady jsem se i prvních 150 stran celkem nudila, bylo to takové rozvleklé než se to pořádně rozjelo, což u ostatních jeho knih nebývá.

berila
14.05.2022 4 z 5

Ač mám autora ráda, tak plně souhlasím s s Pája699, že autor má i lepší knihy. Ale přesto to bylo dobré počteníčko.

blackoutzuzi
13.05.2022 5 z 5

4,5 hvězdičky

Absolutně skvělý thriller! Michael Robotham opět nezklamal, jeho knihy jsou vždy sázka na jistotu. Vůbec se nenechte odradit tím, že jsou to všechno docela bichle, ale věřte mi, že každou přečtete klidně na jeden zátah, jelikož Robotham píše neskutečně lehce, čtivě, poutavě, a i v tomto případě to napětí graduje, místy vám bude běhat mráz po zádech, já jsem jednoduše nadšená, další fantastický díl s božím vyústěním! Podobné téma jsem už v pár filmech zaznamenala a je to pro mě jedna z nejvíc creepy věcí, které se mohou dít.

vera4669
02.05.2022 5 z 5

Autor mě vždy spolehlivě dostane... Kniha za knihou víc a víc v topu, miluju tyhle jeho zápletky, napětí, nějaký ten nečekaný zvrat.
Jeden z nej autorů tohoto žánru, neustále mě o tom přesvědčuje.
Doufám, že se dočkáme pokračování, když teď píše sérii jinou :) ale ta také stojí za to

alexis818
23.04.2022 5 z 5

Jednoznačně plný počet,to bylo naprosto skvěle.Pro mě zatím nejlepší díl z téhle série.Napinave od samého začátku a s překvapivým koncem.

Lily101
15.04.2022 5 z 5

Prvních cca 100 stran je dost rozvleklých. Pak kniha nabere pozvolna spád a posledních cca 200 stran je nesmírně napínavých.

První kniha od autora. Kniha vybrána v rámci mé osobní výzvy ve veřejné knihovně (konkrétně bez předchozího dívání se na hodnocení na databázi knih, což bývá můj běžný postup při výběru knihy v knihovně) a rozhodně nelituji.

Mandlevest
07.03.2022 5 z 5

Je těžké se v posledních dnech začíst do nějaké knihy a alespoň na chvíli se zkusit odpoutat od všeho špatného co se kolem nás děje. Mistr Robotham je taková moje knižní jistota a jeho další případ série s Josephem O'Loughlinem je toho důkazem. Skvělé, dynamické, chytré čtení, které Vám nedá vydechnout až do samotného závěru. Tato jedinečná série má ještě dvě pokračování a já doufám, že se dočkáme i překladů. A já se budu těšit! Výtečná kniha, doporučuji začít výborným prvním dílem V podezření a slibuji, že každý díl bude lepší a lepší :-).

ydnac
25.02.2022 4 z 5

Marnie má dvě děti a její manžel je pohřešovaný, nechal jen dluhy u nebezpečných lidí.
Nemá peníze ani práci a tak je nucena dělat "společnici".
V její blízkosti často umírají lidé...
Napínavé a z psychiatrického hlediska zajímavé.
Knihy od Robothama mě ještě nezklamaly :-)

ZuK1
14.02.2022 5 z 5

Velmi čtivé, napínavé, místy až děsivé ... Michael Robotham opět nezklamal a i když se mi možná některé díly líbily trošičku víc, dávám 5* a celou sérii považuji za opravdu výbornou!

GYROTOURBILLON
10.02.2022 4 z 5

Dočteno, a budu plně souhlasit s Pája699.

keiko33
04.02.2022 5 z 5

Ďalší skvelý príbeh od autora. Ja toho profesora zbožňujem, jeho suchý humor. Aj napriek nevyliečiteľnej chorobe sa dokáže každý deň postaviť na nohy a pomáhať. Aj keď začínam pochybovať o jeho šarme, nechce sa mi veriť že naňho všetky tie baby letia. Životný príbeh Marnie a jej blízkych je jedna veľká tragédia. Je to tak malo uveriteľné, no brilantné vymyslené. Ale príbeh fakt dokonalý, autor snáď nedokonalé príbehy ani písať nevie. Ani tentoraz nesklamal.

L.Helena
27.01.2022 4 z 5

Bavilo mě to

Rade
27.01.2022 4 z 5

Čtivé, zamotané, napínavé, psycholog Joe má tady opravdu hodně co na práci, na mě ale zase zamotané skoro až moc, první půlka skvělá, pak začal příběh košatět, bobtnat a možná přešlapovat na místě, až do akčního závěru (to je už běžná osnova dnešních detektivních thrillerů, snažím se na to zvyknout).
Linie ujetého stalkera dobrá, druhá linie zápletky, ta psychiatrická – jak to popsat bez spoilerů… se mi zdála už poněkud přitažená za chlupy, ale to je taky něco, na co si v současné thrillerové tvorbě zvykám, neobvyklost a originálnost zápletky se cení víc než jednoduchost a uvěřitelnost…
Nicméně autor píše dobře, k pachateli se nedošlo náhodou, ale pátráním a logickým rozplétáním indicií, za což palec nahoru, průběžné vstupy tajemného pronásledovatele v ich formě jsou mrazivé a přispívají k poněkud děsivé atmosféře, Joe a Vincent jsou fajn chlapi a ráda se s nimi zase příště setkám, takže celkově hodnotím kladně.

Pája699
11.01.2022 4 z 5

Příběh Marnie Loganové je určitě napínavý, šílený, mrazivý a vážně i zamotaný. Ten pocit, že tě někdo pořád sleduje, manžel zmizel beze stopy…Joe s mým oblíbencem Ruizem to zapeklité klubko rozmotají jako vždycky :-) Příběh jako takový nebyl špatný, ale přiznám se, že autor má lepší knihy. Tady se žádný waw efekt nekonal a ani nic, z čeho bych si sedla na zadek.

astra3
09.01.2022 5 z 5

Ze začátku dost deprimující bezvýchodná situace Marnie. Ale pak se to rozjede.

JustWomen
04.01.2022 5 z 5

Dobrý začátek čtení v novém roce a po delší době zase skvělá kniha. Originální a čtivá, sympatické postavy, všechno jak má být. Doporučuji.

Roubas
03.01.2022 5 z 5

Sleduji tě je napínavý, zamotaný, temný a po velice dlouhou dobu nepředvídatelný thriller. Bavilo mě v hlavě převracet možnosti a různé zvrácené motivy, pokukovat po stopách, naťukávat si postavy, a hlavně takřka neustále nikomu nevěřit ani letmý úsměv. Mozaika nakonec hezky kousek po kousku zapadla na své místo.
Problémem dnešních thrillerů je mnohdy fakt, že přes čtyři stovky stránek prostě neudýchají. Někde za polovinou jim dojde šťáva a vy už jen tak obracíte stránky a čekáte na ono finále. Sleduji tě ovšem v klidu doběhne až do temného a poutavého konce, který prolistujete se zadrženým dechem.

Michael Robotham
australská, 1960