Zmizela v mlze

Zmizela v mlze https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347389/bmid_zmizela-v-mlze-kio-347389.png 4 1637 440

Josef Bergman série

Ann-Solveig žije v odlehlé vesnici u norského fjordu vysoko za polárním kruhem s mužem, ze kterého má strach. A nikdo jí to nevěří. Pod vlivem své sousedky, psychosomatičky Katrine se rozhodne partnera opustit… ale nakonec místo toho skočí z útesu do moře. Přesně o rok později začne Katrine dostávat výhrůžné vzkazy. Vzápětí zemře další její pacientka - rybáři ji najdou uškrcenou na opuštěném místě u řeky. Český kriminalista Josef Bergman chtěl na tomto místě strávit poklidnou rybářskou dovolenou a ujasnit si životní priority, ale místo toho se stane jedním z důležitých svědků v zamotaném případu. Postupně zjišťuje, že skoro každý obyvatel zdánlivě idylické vesnice má nějaké tajemství…... celý text

Iv8
10.12.2018 4 z 5

Všechno je jinak, než se zdálo být na začátku a přitom to bylo jakoby jasné...čtivá česká severská detektivka.

Chesterton
25.11.2018 4 z 5

Poklidná seversky studená atmosféra dokreslena z většiny nesympatickými a lidsky spíše komplikovanými postavami. Velice vtahující popis přírody, venkovský život s mezilidskými vztahy i negativními společenskými jevy z jejichž propletence postupně vystupuje zápletka a souvislosti v odhalování pravdy. Příběh byl pomalu plynoucí až rozvláčný, měla jsem chvilku, kdy jsem přemýšlela zda knihu neodložit. Také kvůli převaze negativních postav což asi k severské detektivce i v českém podání tak nějak patří. Celek vyzněl celkem slušně. Nádherná obálka jako všechny předchozí.

DavidKeller
22.11.2018 3 z 5

Dobrá kniha , severskà přiroda i zápletka s českým detektivem..který se tam ukaže jen občas ale za to je popsany přiběh vedlejši a snad i duležitějši. Atmosfera přimořské vesničky je skvěle vyobrazena....autorku chvalim ;)

qwerb
21.11.2018 4 z 5

Kniha nebyla špatná, ale jiné knihy Michaely Klevisové se mi líbily více. Tady ne a ne se začíst a knihu dočíst. Příběh byl ale zcela jistě dobrý, jen se na můj vkus trochu více táhl. I tak chválím a za sebe dávám krásné tři a půl hvězdy.

Joges
29.10.2018 5 z 5

Konec knihy zbytečně překombinovaný a překotný, aby si čtenář v závěru užil ještě něco vzrušujícího děje. Ale jinak nemám co vytknout. Detektivka M. Klevisové je jinak opět výborná. Dokonce lepší, než některé zahraniční kriminálky se stříbrnou či zlatou pečetí na obálce. Byl tu příjemný popis dějů, postav, velmi dobré prostředí, nápaditá zápletka, gradace děje, napětí, trocha mystiky atd. Vůbec jsem se nenudil.

Vesmich
25.10.2018 5 z 5

Třetí kniha, kterou jsem od M.K. přečetla a zase jiné prostředí. Pokaždé si řeknu: „mám to vůbec číst?“ , načež to číst to začnu , vpluji do krajiny, děje, osudů a už se vezu. A na konci si postesknu: „taky mohla ještě někoho nechat zamordovat, abych si to užila o něco déle….“

edith79
23.10.2018 3 z 5

Moje třetí kniha od M.Klevisové a bohužel z mnou přečtených pro mě ta nejslabší. Moc mě to nebavilo. Postavy byly většinou nesympatické, příběh byl tak trochu naivní a místy se dost táhl. Ještě toho mám od této autorky dost před sebou a rozhodně si další její knihy přečtu, i když tahle mě nezaujala.

oskli
23.10.2018 5 z 5

Tak tohle je pro mě překvapení nad překvapení! Autorku jsem objevila náhodou, takže až v průběhu čtení jsem zjistila, že tenhle titul je už pátým dílem série, ale vůbec mi to nevadilo. Začátek byl trochu složitý na zorientování se v postavách, ale pak už to byla jízda. Úžasná severská atmosféra, skvěle vykreslené postavy lidí a pro mě nečekaný konec. Skvělé! Jdu se vrátit k prvnímu dílu, ať se o tom českém kriminalistovi dozvím něco víc :-)

kudrdlinka
14.10.2018 5 z 5

Mně se tahle "severská krimi" s českým kriminalistou moc líbila. Je to detektivka, kde netečou potoky krve a nedějou se drsné a zvrácené násilnosti, spíš je to psychologický příběh, který se místy pěkně zamotával. Knížku jsem poslouchala jako audioknihu a příjemný hlas Kristýny Kociánové mě přenesl na norské fjordy mezi tamní obyvatele.

ViolettaCh.
01.10.2018 5 z 5

I tentokrát nás autorka zavedla ve své detektivce do cizích krajů, nyní je to Norsko, pro mě zcela neprobádaná oblast. Kniha se mi líbila více nežli předchozí Ostrov šedých mnichů, dějově situovaný do Nizozemí. Autorka však zůstala věrná svému způsobu tvorby, pro kterou je příznačné důkladné vykreslení psychologie každé z postav, jakož i popis místa a prostředí. Vlastně skoro až do poloviny knihy bych nepoznala, že je to detektivka - pořád nikde žádná mrtvola. Až pak se to pěkně rozjelo. Děj byl rozvinutý, ale ne přeplácaný, pěkně uzavřený. Tentokrát jsem si opravdu početla. Už se těším na další knihu.

Skatty
11.09.2018 4 z 5

Byla jsem zvědavá na autorčin styl psaní, severská krimi v podání české autorky. Ale musím říct, že kniha byla fajn. Odechovka. Dobře se četla. Bavilo mně to. Ráda bych si přečetla ještě Ostrov šedých mnichů.

veamertl
10.09.2018 4 z 5

Je to takové hezké české..Nečeká tu žádný Hannibal, nebo čtyři kusy v igelitu, protože někdo měl ráno špatný kafe a k tomu byl úplněk, zkrátka budete i po dočtení, moct v klidu spát. Krev nestříká, aby vám efektně zmátla mozek, zápletka a děj bohatě postačí. Přijde mi, že paní Klevisová prostě ráda píše a to je velká pochvala:) Je poctivka, neodflákne reálie, je to taková staronová detektivní škola. A je znát, že má vypsanou fixu, ehm, ruku, tedy čte se velmi dobře. Přes 90procent bych nedávala, ale po čtenářské duši pohladila..

eva3695
07.09.2018 4 z 5

Děj byl zajímavý, a skvěle zamotaný. Popis krajiny byl skvěle vystižený, ale občas až moc dlouhý. Občas jsem měla chuť to přeskočit. Možná proto se mi do toho čtení nechtělo.
Ale jinak můžu s klidným srdcem říct, že to byla detektivka se vším všudy.

Honey19
03.09.2018 3 z 5

Nějak sem se do knihy nemohla začít. První kniha od autorky a nejsem nadšená.

bgott
25.08.2018 5 z 5

Od Michaely Klevisové jsem postupně přečetla všechny knihy ze série JB. Kroky vraha na mě působily dost rozpačitě, ale postupně se mi další díly četly lépe a lépe. Zmizela v mlze a Ostrov šedých mnichů byly asi nejlepší - zajímavě a věrohodně popsané prostředí, spád i psychologie postav.

99jana99
24.08.2018 4 z 5

Moje první kniha této autorky a už se těším na další.

jarin58
20.08.2018 5 z 5

Moje oblíbená autorka.Děj zasazený do drsného prostředí v Norsku.Kvalitou se minimálně vyrovná severským detektivkám.

maličkán
19.08.2018 4 z 5

Pěkná čtivá detektivka.

ZuK1
18.08.2018 5 z 5

Příjemná a napínavá četba s výborně popsanou atmosférou a prostředím odlehlé vesnice u norského fjordu vysoko za polárním kruhem, kde se děj odehrává. Další knížka Michaely Klevisové, kterou můžu jen doporučit ....
Celá série Josef Bergman se mi moc líbila, takže doufám, že autorka už má rozepsané další pokračování a až vyjde, určitě si ho půjdu hned koupit.

swayno
31.07.2018 5 z 5

Velmi čtivá kniha. Některé věci mi byly jasné dřív :-)