Sněžný měsíc

Sněžný měsíc https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413568/bmid_snezny-mesic-PZk-413568.jpg 4 1552 397

Josef Bergman série

Nová detektivka Michaely Klevisové zavádí čtenáře do idylické krajiny Beskyd, kde na horách ještě žijí lidé podobně prostě a v souladu s přírodou jako generace jejich předků. I sem ale vstoupil byznys, který staré roubenky mění na hotely a penziony a vše živé v lesích na lovnou zvěř. Realitní agentka Olga byla zavražděna na odlehlém místě vysoko v horách před roubenkou, kterou nabízela k prodeji. Stalo se to jen několik týdnů po vraždě makléřky v Praze. Oba případy spojují podobné okolnosti, a navíc se zavražděné ženy mohly znát. Kriminalista Josef Bergman proto odjíždí do hor a pátrá mezi místními obyvateli. Není to však jednoduché, protože obyvatelé horských samot jsou nedůvěřiví a uzavření a spousta z nich má svá tajemství, o která se s Bergmanem rozhodně dělit nechtějí.... celý text

LucyA7
14.03.2021 5 z 5

Opět výborná detektivka, autorka nezklamala. Líbí se mi, že se děj jejích knih odehrává v České Republice.

Janadvorackova
12.03.2021 4 z 5

Jo, vztahy na vesnicích, ty se musejí hýčkat, jinak byste taky mohli skončit dost bídně :). Autorka propletla několik osudů, z nichž pár také (ne)zdárně ukončila.
Mrtvoly jsou nalezeny na hezkých místech, jako by tam patřily. Svahy, lesy, roubenky, srnečky a rysí rodinka... pytláci a realitní makléři - samá zvěř :), jen si to představte.
Příběhy živých v rámci děje zaujaly, ale celkově text hlubší dojem nezanechal.
I když to byl ale dobře vystavěný příběh.
Určitě zkusím další autorčiny knihy.
A audio je načteno velmi povedeně.

katerina7986
09.03.2021 5 z 5

Je to už dlouho co jsem četla něco od české autorky. Knížka se mi hodně líbila, hltala jsem každé slovo. Vůbec něchtěla přestat číst. Je to moje první knížka od autorky a těším se na další. Knížku můžu jenom doporučit

oskli
09.03.2021 4 z 5

Dobře načtená detektivka, od které člověk nerad odchází. Klevisová je pro mě na české poměry jednička, ale pokud nenapíšu hodnocení hned, jen těžko si vzpomínám na nějaký hlubší zážitek z knihy. Dobře se to čte nebo poslouchá, ale delší stopu příběh nezanechá. Nebo alespoň ve mně ne. Někomu také může vadit, že všechny knihy se odehrávají kdesi v pustině, na konci světa. Já mám takové pustiny ráda, ale už je to skoro ohrané téma a bylo by zajímavé, kdyby někdy autorka překvapila umístěním příběhu do civilizace. Ale to je spíš takové zamyšlení. Rozhodně je to fajn detektivka, která stojí za přečtení

Melanka
05.03.2021 3 z 5

Průměrná detektivka. Čtivá, ale podle mě plná klišé v jazyce i ději.

karolina8709
03.03.2021 5 z 5

Tohle je druhá detektivka od Michaely Klevisové, a zase se mi strašně líbila. Mám audioknihy, jsou velmi dobře načtené, a už poslouchám třetí.
Líbí se mi propracovaná psychologie postav, detailní popis jejich myšlenek. U jiných detektivek mě třeba někdy napadne, proč se některé z postav chovají nelogicky, nebo proč se policie nezeptá na to či ono, ale u knížek Michaely Klevisové ne. Příběh je vždy dobře postavený, případ se zajímavě a logicky rozmotává.

Pavlnka
02.03.2021 5 z 5

Beskydy mám poměrně blízko a příběh mě opravdu zaujal. Líbí se mi vykreslení postav, prostředí. Těším se na pokračování.

Formicka93
21.02.2021 4 z 5

Paní Klevisová opět nezklamala. Sněžný měsíc vás zavede do idylické krajiny Beskyd, napínavá atmosféra, skvěle popsané postavy a prostředí. Kdo má rád českou detektivku, mohu jen doporučit.

Kyri
15.02.2021 4 z 5

Posledních pár knížek od této autorky jsem sice dočetla, ale byly na mě moc románové a málo detektivní. Tady se to zas zlepšilo, víc se vyšetřuje i vraždí :) Docela se mi líbí i beskydské prostředí.

gordon13
28.01.2021 5 z 5

Úžasná kniha s bezvadnou atmosférou, paní Klevisová je knihu od knihy lepší a lepší.Čtení mě hrozně bavilo a už se klepu na její poslední příběh a těším se, jak si ho báječně vychutnám :-)

Annannas
26.01.2021 3 z 5

První kniha od této autorky, kdy jsem se v první polovině trochu déle prokousávala.

LenčíNovo
25.01.2021 5 z 5

Kniha byla úžasná

MartikB
16.01.2021 5 z 5

Od Klevisové je to moje první přečtená kniha a musím říci, že jsem byla mile překvapena. Ne nadarmo je tato česká spisovatelka řazena mezi top desítku u nás. Detektivka byla čtivá,napínavá a plná překvapení a zvratů. Také se mi moc líbilo prostředí děje a jeho popis. Cítila jsem se pohlcena tím místem a samotou,krásou lesů,luk,přírody. Připomínalo mi to mé dětství ☺
Pokud máte rádi detektivky,doporučuji ????

čuřil
08.01.2021 4 z 5

Pěkná knížka, dobře se četla. Po dlouhé době česká krimi a zdařilá. Povedeně vykreslená krajina Beskyd, jejich samot a lidských osudů. Určitě se u této autorky podívám i po dalších kouscích.

Delphín
06.01.2021 5 z 5

,,Co je to za svobodu, když od šesti pět dnů v týdnu vstáváte na budík a jste nuceni vstřebávat informace, z nichž 80% nikdy v životě prakticky nevyužijete? Jaká je to svoboda, když jste od šesti vychováváni ke slepému uznávání autorit a potlačování vlastní jedinečnosti? Když vám neustále někdo opakuje, že dokud něco nedokážete, nejste sami o sobě nic?"
Neuvěřitelně skvělá detektivka! Autorka má krásný styl psaní, u kterého jde rovnou k věci ale zároveň je schopná do každé stránky vložit hlubší myšlenku. Postav je tu hodně, máte ale dost času si ke každé vybudovat vztah a tudíž se pak i vcítit do jejich životů a činů, což při čtení této knížky bylo dost důležité.
5* bez váhání!

Jaruš7
02.01.2021 5 z 5

Jaksi mi ty lesní procházky bezděčně nahrazuje četba, takto po sobě už třetí a stále v napětí.
Tentokrát Beskydy, ve kterých staré usedlosti mají kouzlo klidu a nostalgii vzpomínek starých časů, než zazní střelba.
Život na samotách je pro silné, odpoutat se, je duševní devastací, příroda je zdrojem životního poslání pro citlivky, pro jiné zdrojem kořisti. Jedno s druhým v averzi tvoří třaskavou munici vztahů.
Citlivě vystínovaný obraz krajiny, kde by zločiny jeden nečekal.
Audiokniha celá skvělá.

Hella
02.01.2021 2 z 5

Jéje, to mě to nebavilo. Do půlky jsem doufala, od půlky už jen přetrpěla.

Macekmacek
01.01.2021 5 z 5

S lehkostí jedním dechem přečtená detektivka. Děj zasazen do kopcovitého terénu Vsetínska, kde jsem se na podzim toulala, tak že představivost jela na plné obrátky. Moje první kniha od této autorky, určitě v nejbližší době zakoupím další.

Nimunka
29.12.2020 4 z 5

První má kniha od této autorky. Určitě kouknu po dalším kousku.

LisaEla
28.12.2020 5 z 5

Krásně vykreslená příroda Beskyd, včetně horských samot. Kniha se čte jedním dechem, moc se líbila.