Dům na samotě

Dům na samotě https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187749/dum-na-samote-187749.jpg 4 1578 1578

Josef Bergman série

Výtvarnice Nela po rozchodu s přítelem zůstala sama ve starém mlýně, který původně s partnerem chtěli zrekonstruovat. V téže době bylo v nedalekém lese nalezeno tělo mladé dívky, ucházející se o práci v místních dostihových stájích. Při vyšetřování vyjde najevo, že oběť byla naposledy spatřena s bývalým Neliným přítelem. Dvě podobně provedené vraždy se nedávno staly v Praze, a tak není divu, že dosud poklidnou středočeskou vesnicí začne obcházet strach. Přesunul se sem z hlavního města sériový vrah?... celý text

irefir
25.07.2016 4 z 5

Pěkná kniha, přesvědčivě napsaná. Jednání postav i děj podle mě nejsou nadsazené, při čtení jsem měla pocit, že se to tak klidně mohlo stát. Mám ráda severské detektivky, ale i tahle česká mě zaujala a od stejné autorky už mám připravenou další knihu ke čtení, tak jsem zvědavá...

jirka.sedlacku
17.06.2016 5 z 5

Dostal jsem se ke knize celkem omylem, ale o to víc mně překvapila. Solidní česká detektivka.

esprit
17.06.2016 5 z 5

O knížce jsem se dozvěděla z blogu a nelituji že jsem zakoupila i další knížky od této autorky.
Příběh se mi moc líbil. Není to žádný krvák ale pěkně psychologicky rozpracovaný děj od kterého jsem se nemohla odtrhnout.

Puntíkatýhrnek
27.04.2016 4 z 5

Po velmi dlouhé době jsem se rozhodla přečíst si autora domácí tvorby.
A musím říct, že po přečtení Domu na samotě jsem příjemně překvapená, že česká detektivka v konkurenci severských a angloamerických krimi velmi dobře obstojí, v ledasčem je možná i předčí.
Očekávala jsem knihu ve stylu prázdninového čtení k vodě, nicméně autorka mě velmi brzy přesvědčila, že umí víc. Příběh je velmi slušně postaven, vylíčen, závěr nijak vykonstruovaný, spíš logické vyústění příběhu a obejde se bez velkého klišé a happyendu, přestože končí optimisticky.
Autorka rozhodně umí psát, možná nepíše detektivní příběh tak populárně a akčně, jak vídáme v televizních seriálech tuzemské produkce, nicméně ze zkušenosti můžu potvrdit, že vylíčení policejního vyšetřování i páchání trestných činů je velmi podobné skutečné realitě, což má pozitivní vliv na uvěřitelnost příběhu. Moc se mi líbí, že příběh tím působí více reálněji, alespoň v našem prostředí... tohle a takhle se prostě může běžně stát
Nejvíc mě zaujal um autorky udržet napětí i bez líčení krutostí, mučení a podobných scén, které jsou většinou součástí knížek výše uvedených a leckdy s naprostou absencí autorovi soudnosti. Jako by cizí autoři neuměli zaujmout čtenáře bez hektolitrů krve, stažené kůže, rozčtvrcených těl. Podle mého názoru jsou dva způsoby. jak vylíčit napínavě nějaký příběh. První je založen na násilných výjevech a hektolitrech krve a ten druhý, rafinovanější, se opírá o gradování příběhu spíše psychologicky. Dávám přednost logické a uvěřitelné zápletce, která sama o sobě působí morbidně, před porcí krvavých nechutností. A to se autorce opravdu povedlo.
Příběh i zápletka se mi líbí a určitě si od autorky přečtu i jiné knihy.

orinka3
10.04.2016 2 z 5

Průměrná česká detektivka s propletenci osobních vztahů. Velmi nenáročná a s předvídatelným koncem. Celkem vzato nuda.

modranka
09.03.2016 5 z 5

Výborná detektívka, priznám sa, že po jej prečítaní som začala pochybovať o našej chalupe na samote. České prostredie bolo fantasticky spracované do detektívky, spracovaním mi to tak trochu pripomínalo detektívky z 50.- tych rokov. Výborne! Nemám čo vytknúť, u mňa plný počet hviezdičiek.
Pre mierne strašidelný príbeh sa mi zdá obálka farebne príliš veselá.

Tiffany
07.12.2015 4 z 5

Další detektivní příběh z pera Michaely Klevisové a opět zdařilý. Líbí se mi české reálie a opět povedené vykreslení postav a charakterů. Sice znovu několik opakujících se výrazů, ale spíš se pousměju, než že by mi to vadilo, protože jazyk je jinak barvitý. A co mě opakovaně baví, že člověk má spoustu nitek, které vedou k oběti a pachatele si člověk do poslední doby tipuje.... . A vždycky špatně . Alespoň já :) .

HDosoudilová
09.10.2015 4 z 5

V pořadí druhá přečtená kniha od této autorky a opět skvělá. Skvěle vymyšlená zápletka, žádná slátanina a jako bonus ještě z českého prostředí. Moc se mi líbí její knihy. Těším se na další.

marli58
22.09.2015 4 z 5

Česká detektivka - dobře se četla.

ViolettaCh.
27.06.2015 4 z 5

Příjemná detektivka, kdy se autorka velmi snaží o psychologické vykreslení jednotlivých postav, které je však v některých momentech až přílišné a nadbytečné. Je tam ale i napětí, tedy základní požadavek na detektivku je splněn. Určitě stojí za přečtení.

RadkaKabát
26.05.2015 3 z 5

Česká P. D. James. Jen to řešení - je to stylem ukázat prstem na někoho z postav a říct, že je vrahem. To je porušení pravidel, vrah má mít významné místo v ději

IlonaIlona
12.05.2015 3 z 5

Obyčejné, žádné nápady. Líp píše Zdenka Hamerová

Sarance
22.02.2015

Pěkně se četla, napínavé, nepředvídatelné...

Alzbetta
17.05.2014 5 z 5

Kniha mě chytla hned od začátku.Dobře se četla a od začátku byla napínavá a nutila číst dál a dál. Ale Julie Lescautová ze mě zřejmě nebude,protože jsem tipovala na vraha všechny možné,jen né toho pravého.

Boudika
16.05.2014 4 z 5

Opět moc pěkná kniha,čtivá a napínavá. Vraha jsem nedokázala odhalit,jen mi také vadilo nedotažení osudu ztraceného syna,je to vhledem k motivu vraha celkem důležitý a celou knihou prolínající příběh. Jinak to ale nemá chybu a těším se na další knihu!!!

Evik30
06.05.2014 4 z 5

Určitě nejlepší kniha této autorky. Kombinuje v sobě spoustu prvků a vykreslenost osob. Starý mlýn, jezdeckou stáj, hospodu u Lenina . . . apod. Nela, Vanda, Olga, Soukupovi, Lech . . .
Velmi dobře se čte. V knize se prolíná spousta postav, ale je to přehledné a dobře srozumitelné.
Kniha je velmi napínavá od začátku až do konce. Prostředí starého téměř opuštěného mlýna nahání husí kůži.
Docela se těším na další autorčinu knihu protože Klevisová se s každou další knihou zlepšuje.

jarin58
01.03.2014 5 z 5

Hned po přečtení prologu jsem věděl že kniha bude moje parketa.Prostředí s mlýnem a přírodou,prostě boží.

Fíbí
24.02.2014 4 z 5

Hezké čtení

Marie F.
19.02.2014 3 z 5

Trochu zklamání. Pokus o klasickou detektivku v duchu P. D. Jamesové. Ale měla si vzít inspiraci ohledně důležitosti vraha:-( Tohle je totální zklamání. Psychologicky dobré, čtivé, ale detektivka je slabá. Je to jen krimi, žádné stopy k vyřešení jsem nenašla

isobel2000
07.10.2013 4 z 5

Kniha se četla dobře, napínavé, postavy hodně vykreslené.