Dům na samotě

Dům na samotě https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187749/dum-na-samote-187749.jpg 4 1558 417

Josef Bergman série

Výtvarnice Nela po rozchodu s přítelem zůstala sama ve starém mlýně, který původně s partnerem chtěli zrekonstruovat. V téže době bylo v nedalekém lese nalezeno tělo mladé dívky, ucházející se o práci v místních dostihových stájích. Při vyšetřování vyjde najevo, že oběť byla naposledy spatřena s bývalým Neliným přítelem. Dvě podobně provedené vraždy se nedávno staly v Praze, a tak není divu, že dosud poklidnou středočeskou vesnicí začne obcházet strach. Přesunul se sem z hlavního města sériový vrah?... celý text

mataj
26.08.2020 4 z 5

Příjemná česká detektivka zaměřena hlavně na vztahy mezi obyvateli jedné malé vesnice. Mám pocit, že je díl od dílu lepší, postavy jsou sympatičtější (samozřejmě ne všechny:)) a zápletka propracovanější. Jsem zvědavá na další díl.

Kopretina_aku
21.08.2020 4 z 5

Opět jako u všech knih autorky táhlejší rozjezd, s nádechem spousty tajemství a s výborným prokreslením postav. Ale ta rozvleklost už mě trochu irituje. Mrzí mě, že sám Kadeřník nedostal moc prostoru, konec byl najednou strašně rychlý a tím pádem pro mne bylo finální rozuzlení překvapením a zároveň zklamáním. Už jen to samotné vypátrání pachatele, kdy najednou ťukne myšlenka a je to jasné. A do té doby vleklé pátrání a žádná stopa. 3,5 *

Nepri
19.08.2020 4 z 5

Pěkná, čtivá česká detektivka.

JaLenka
16.08.2020 5 z 5

Velmi čtivá česká detektivka, hned několik životních příběhů a zajímavé vztahy, za mě těsně před odhalením vraha malinko ztratilo spád, přesto plný počet * a příjemné překvapení

adoli
13.08.2020 4 z 5

Milá česká detektivka, pokud se tedy dá napsat o krimi žánru milá, z venkovského prostředí s propletencem mezilidských vztahů a starou záhadou, napínavá až do posledních stránek. Příjemné oddechové čtení. Za mě podstatně lepší než předchozí díl. Doporučuji.

Hanuja
10.08.2020 5 z 5

První přečtená knížka od této české autorky. Detektivka se krásně četla, pěkně jsou zde vystiženy i psychologie, chování, myšlení a pohnutky v každodenním životě všech postav. Nešlo mi ani náznakem uhodnout kdo bude vrah.
Určitě si přečtu další detektivky od této autorky.

bilamysicka
05.08.2020 4 z 5

Detektivka, co neurazí, fajn se čte a tak nějak mi díky českému prostředí a mentalitě dokonce lépe sedne než nikdy nekončící řada prvoplánovaně tvořených severských kriminálek. Autorka píše hezky česky a hezky česky se to čte.

J.x
20.07.2020 5 z 5

Jak to, že jsem tuhle autorku ještě neobjevila? Česká autorka a taková krásná detektivka, čtivá. Nemůžu se dočkat, až budu číst další knížky této autorky.

Vladii
19.07.2020 4 z 5

To bylo počtení.:-) Ze začátku jsem byla lehce zklamaná, nepřišlo mi, že kniha se vyrovná dobrým severským detektivkám, jak tu někdo psal, ale pak se příběh pěkně rozjel a chvílemi jsem se i hodně bála. Je pravda, že velká část knihy byla spíše o vztazích a vyšetřování nebylo na prvním místě. A trochu mě zklamal úplný závěr.

Hanaa
29.06.2020 5 z 5

Styl psaní paní Klevisové prostě miluju. V domě na samotě bych určitě nechtěla bydlet, měla jsem strach jen když jsem to četla. Výborně psané, příběh vás hned vtáhne do děje.

harena
27.06.2020 5 z 5

Detektivky paní Klevisové se moc dobře čtou, ale tady bych řekla, že je to spíš psychologický román s kriminální zápletkou. Inspektor Bergman řeší v malé vesnici vraždu mladých dívek a souběžně s tím vraždu dívek ve městě. Spisovatelka se věnuje především postavám, vztahům mezi lidmi a vraždy jsou malinko v pozadí, což se mi líbilo. Celkově moc příjemné čtení bez drastických scén a potoků krve v krásném obalu.

tygřímáma
12.06.2020 5 z 5

(SPOILER) 4 mrtvé ženy, které byly zavražděny téměř stejný rukopisem. Ve vsi má každý nějaké tajemství, ale také motiv k vraždě.
Ale inspektor Bergman se svým týmem rozplete mnohá tajemství a objasní vraždy.

pavlinka0250
30.05.2020 5 z 5

Opět výborně rozehraný detektivní příběh z českého prostředí. Kniha mě pohltila svou čtivostí hned od začátku, těžko se mi od ní odcházelo.
Michaela Klevisová mě prostě baví.
*****

janina66
01.05.2020 5 z 5

Napínavé od začátku do konce. Výborně popsané prostředí dostihových stájí, vztahů a tajemství lidí na vesnici i samotného mlýna na samotě. Tajemný až strašidelný příběh, hlavně v noci slyšitelné cizí kroky kolem starého mlýna. Dost možných pachatelů, ale i tak konec velmi překvapivý.

Fazolecek
13.04.2020 5 z 5

Super =) líbila se mi víc než předchozí dva díly, které byly taky dobré =) Hlavně posledních 100 stran, jsem zhltla jako jednohubku. Líbí se mi, že se celý děj odehrává v ČR, česká jména a dalo by se říct i české myšlení. Super =)

jankaander
05.04.2020 5 z 5

Super, kniha mě bavila až do konce, doporučuji

astroweb
01.04.2020 3 z 5

Klasická česká novodobá detektivka, psychologie postav, nic moc napínavé, na můj vkus tentokrát až příliš složitě propojené osudy hlavních postav.

Zorro89
20.03.2020 3 z 5

Slušná kniha, nic drsného. Popis vztahů několika osob v rámci jedné vesnice a jejich propletenost s pár vraždami. Trošku vlažnější, jinak ok. 3 hvězdy.

brectanka
04.03.2020

Super kniha - asi nejlepší z těch, co jsem od M. Klevisové četla. A to byly všechny předešlé hodně dobré. Klevisová prostě umí napsat poutavou detektivku, kdy těžko předvídáte pachatele - nebo tušíte, víte a nakonec je to někdo úplně jiný. Skvěle popsané prostědí kolem koní i lidské postavy, jejich pohnutky, myšlenky. Vše dohromady dává perfektní příběh, který má spád a od kterého jsem se nemohla odtrhout - přečteno za dva dny. Vřele doporučuji!

Endy17
03.03.2020 5 z 5

Kvalitativní vývoj téhle série je neoddiskutovatelný - tentokrát se trochu posunul i autorčin styl, filmové prostředí nahradily dostihové stáje. Nabízí se srovnání s Dickem Francisem, jehož příběhy může Dům na samotě připomínat. Jen - Michaela Klevisová je lepší.