Jmenuji se Alice: Jsem narkomanka

Jmenuji se Alice: Jsem narkomanka https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371459/bmid_jmenuji-se-alice-C2N-371459.jpg 4 520 71

Holky na vodítku série

Alice je inteligentní gymnazistka, které rodiče naprogramovali kariéru lékařky. Stresy v rodině plynoucí ze strohé výchovy a osobních problémů všichni řeší nejrůznějšími léky. Alice chce rodičům vyhovět, ale jak se vyskytne skulina v podobě samostatně prožitých prázdnin, zatouží být dospělá a zároveň vyzkoušet zakázané ovoce. Nová láska ji však nutí vyhledávat drogu – a zběsilý kolotoč se rychle roztáčí…... celý text

Knižní střípky
02.04.2017 5 z 5

Výborně napsané všechny tři knihy, měly by si je přečíst nejen každé dospívající dívky, ale i rodiče dětí, které pomalu odrůstají dětským střevíčkům. Je zde krásně vidět, jak nás všechny formuje dětství a je hlavně na nás rodičích, jaké dětství našim dětem připravíme. Čerpají z něj pak celý život. Tři dívky pocházejí každá z různých poměrů, a přesto se nakonec sejdou v Bezděkovské léčebně pro mladistvé. Martina vyrůstala sama s matkou, která svůj život upnula na to, aby si našla nějakého chlapa, který s ní vydrží a po každém ztroskotání vztahu vše sváděla na to, že nemá postavu modelky,a proto se s ní partner rozešel a Martina odmalička toto nasávala, až si přivodila poruchu příjmu potravy a málem zemřela. Ester vyrůstala v rodině, kde bylo plno dětí, malý byt, žádné peníze, za rohem herna, a tak si peníze snažila sehnat hraním automatů. A Alice jako jediná vyrůstala dá se říci v "normální" rodině, rodiče spolu žili, peníze také problém nebyl, ale jejich přílišné nároky na dceru a absence obyčejného lidského pohlazení a tepla rodinného krbu a a vědění, že i když selžu a nedonesu zrovna dobrou známku, tak se svět nezboří a rodiče mě budou stále milovat, dovedly Alici až k drogám.....

Mali88
08.11.2016

Knížka čtena hned po Jmenuji se Ester. Příběh se mi líbil ještě více než první díl s Ester. Tyto příběhy jsou moc dobré napsané a mají poslání.

buccaneerka
01.08.2016 5 z 5

Alice je narkomanka, která se léčí spolu s dalšími mladými lidmi závislými na drogách, automatech, sexu a se sebevražednými sklony.
Čtenář se retrospektivně dovídá díky zápisům z léčebny o životě před závislostí... o rodině... o škole... o problémech, které mohly možná mít jiné řešení než drogy ...
Dalo se tomu všemu dříve zabránit? Dokáže se nyní Alice poprat s životními problémy a žít dále bez drog? A co ostatní mladí z léčebny? Jak dopadnou oni?

DK197
03.03.2016 5 z 5

Co vám tahle kniha prozradí?
"Neberte drogy, neberte drogy, pokud nechcete klesnout na dno."
Pro mě osobně dost silný odstrašující příklad.
A další důkaz toho, že série Holky na vodítku se víc než povedla.

I_love_books
20.02.2016 5 z 5

Jak už jsem napsala u Jmenuji se Martina: Přiměřeně dlouhá kniha se zajímavým, důležitým a dobře napsaným tématem. Takové knihy by měly být na seznamech povinné četby, některým by to mohlo hodně pomoci. Příběh je psán velmi reálně, je vidět, že se na tom podíleli opravdoví odborníci a lidé s podobnými zkušenostmi.
Cítila jsem i jisté podobnosti mezi mnou a Alicí, naštěstí jich bylo jen pár.
Této knize jsem dala pět hvězdiček, i proto, že jsem se dokázala poměrně dobře do Alice vžít.

láskyplnáTerez
06.01.2016 5 z 5

Bylo to fakt super! :)

8060
05.01.2016

Má niekto túto knižku? :) rada by som si ju prečítala ale dáko ju neviem nikde zohnať :) ozvite sa ak mi viete poradiť :)

Veru_92
24.11.2015

Vyborna knizecka s neveselym pribehem. Ale jakej fetak ma veselej osud, ze jo. Opet dokonala prevence proti drogam. Koho zaujala kniha My deti ze stanice Zoo nebo Memento, necht sahne i po teto knize:-)

kamibe
04.11.2015 3 z 5

Zajímalo mne, jakým stylem píše paní Březinová knížky pro starší děti. Vlastně jsem si tu knihu přečetla jen proto, abych věděla, co mohu doporučovat učitelům na seminářích dílen čtení. Osobně jsem podobné knihy četla už dávno a nejvíc na mě zapůsobila ta s opravdu nechutným názvem Dušemrdi, protože je to skutečný příběh. Pro sebe si musím hledat už opravdu výrazně jinou četbu. I proto dávám jen poloviční hodnocení.

nikikostadinova
25.10.2015 5 z 5

Krásná kniha, která má odrazovat od závislosti. Je strašná škoda, že občas mám pocit, že ani toto některým mladým lidem nepomáhá- velká škoda.

TaLu
21.08.2015 5 z 5

Svým komentářem chci shrnout celou tuto sérii.
Autorce se nepřikrášleným způsobem podařilo vykreslit osudy dívek, které se setkávají ve stejné léčebně.
Každá s jiným problémem, každá se znamením současné doby, každá tak zoufale ztracená v roztočeném kolotoči závislosti.
A proto dávám plný počet v hodnocení.
Za odvahu autorky zpracovat tuto tematiku a samozřejmě za to, že ji dle mého názoru zpracovala velmi dobře.
A přitom nejde o dokument, jde o příběh, jde o člověka, jde o život sám !
Při čtení se nelze ubránit vtáhnutí do těch situací, se kterými se ( pokud máme ten dar) nemusíme běžně probojovávat.
A nejde než fandit těm dívkám aby to zvládly !

Roselunda 1928
17.10.2014 3 z 5

Tahle kniha se mi ze série líbila asi nejmíň, nejvíc mám ráda Martinu. Nelíbilo se mi, jak Alicina mamka svým dětem plánovala život, Alice mi nebyla moc sympatická. Ale paní Březinová píše pěkně, to musím uznat. Za mě 3, 49 hvězdiček.

baterka.gs
27.08.2014 5 z 5

Ivona Březinová je podle mě dost machr. Perfektně věnovala problematice celou knihu, její edice těchto knih mě totálně rozsekala a díky ní ze mě možná není ani zdrogovaná, zchlastaná nebo podobná kreatura.

Wichita
25.08.2014 4 z 5

Četla jsem pár let zpět a pamatuji si, jak mě problematika závislostí velmi bavila. Dostala jsem poměrně facku, protože k této sérii jsem se přesunula od slaďáren Lenky Lanczové.

V knize se prolíná retrospektivní vyprávění a současnost, což mám velmi ráda. Za mě velké ano.

Pedruska01
21.08.2014 4 z 5

Přečetla jsem celou sérii Holek na vodítku již před mnoha lety. Knihy byly moc dobré, bolestně reálné. Je smutné, že se s takovými nemocemi setkávají, bojují či se nechávají potápět několik stovek či milionů lidí na celém světě.

Manyna
14.02.2014 4 z 5

Každý člověk odpovídá za své chování (pokud je dostatečně rozumově na výši). Asi nikdy nepochopím ty, kteří s drogou začali a navždy si budu pokládat otázku PROČ? všechno se dá řešit, ale nikoliv únikem (v tomto případě do drog), ale naopak bojem za něco lepšího.

Ivinka.S
17.01.2014 5 z 5

Úžasná knížka samozřejmě spolu s Jmenuji se Martina a Jmenuji se Ester. Tohle jsou knížky, které spustily mojí lásku ke čtení :D

dark.ma93
06.11.2013 5 z 5

Jedna ze skvěle napsaných knih o drogové problematice. Velmi se mi líbila. Myslím, že si ji mohou přečíst nejen puberťáčky, ale je vhodná i pro rodiny, učitele. Perfektní pohled do nitra i problematiky dospívajících.

luciefeix
30.10.2013

dalsi skvele napsana kniha z cyklu Holky na voditku , cte se rychle a clovek se zžije z dějem

Caithlyn
01.08.2013 4 z 5

Bavila mě ve 13, baví mě teď a asi mě bude bavit i ve 30 :))