Smrt před branami

Smrt před branami https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402907/bmid_smrt-pred-branami-0IY-402907.jpeg 4 363 81

Jiskra v popelu série

V Imperiu i za jeho hranicemi se schyluje k válce. Helena Aquilla, císařův Krkavec, čelí útokům ze všech stran. Císař Markus, pronásledovaný minulostí, ztrácí příčetnost a nemilosrdná velitelka vojenské akademie využívá jeho šílenství, aby posílila vlastní moc. Helena se snaží najít způsob, jak zastavit blížící se temnotu. V sázce se totiž ocitá nejen život její sestry, ale i všech obyvatel Impéria. Laia z lidu Učenců ví, že osud světa nezávisí na pletichách válečnického dvora, ale na tom, zda se podaří zastavit Temnonoše. Ve snaze ho svrhnout naráží na nečekané hrozby ze strany těch, na jejichž pomoc spoléhala. Elias Veturius se na území mezi životem a smrtí vzdá svobody, aby mohl sloužit jako Strážce duší. Tím se však zaslíbí pradávné moci, která se nezastaví před ničím, jen aby si zajistila Eliasovu oddanost — dokonce i za cenu ztráty jeho lidství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Host

A Reaper at the Gates , 2018

kikibo
14.11.2019 5 z 5

Co to? Jak to? Takhle to nemohlo skončit přeci :D ať si Sabaa pohne a dopíše 4. díl sakra!

Tereza0107
29.10.2019 4 z 5

Třetí pokračování této série jsem četla se zhruba ročním odstupem od prvních dvou dílů a to byl možná kámen úrazu. Nejprve jsem musela docela dlouho přemýšlet a připomínat si co se odehrálo v předchozích dílech, které jsem si pamatovala jako napínavé a strhující. Proto mě překvapilo, že tento díl jakoby poněkud postrádal grády, na které jsem byla zvyklá. Občas mi děj přišel tolik překombinovaný, že jsem ztrácela přehled co má jaká postava zrovna za poslání. Některé pasáže se na můj vkus až moc táhly, jako třeba Eliasův boj s Místem čekání a jeho neustálé přetahování se s Maúthem. Na druhou stranu bylo v knížce pár docela nečekaných zvratů a odhalení, takže příběh rozhodně nebyl lehce předvídatelný. Byla jsem hodně zvědavá na rozuzlení minulosti Keris Veturie, ale k mému zklamání se žádné nekonalo a autorka očividně chystá ještě další pokračování. Tak doufám, že si s ním pospíší, než opět půlku děje zapomenu a koloběh se bude opakovat.

Lokina
05.10.2019 5 z 5

Po více než ročním čekání, konečně přišel třetí díl Jiskry v popelu. Ze začátku jsem byla trochu zmatená a musela si vzpomenout, jak skončil druhý díl. Ale postupně mi to vše nabíhalo a já mohla nerušeně pokračovat Smrtí před branami.
Co mě nikdy neomrzí, jsou kapitoly vyprávěné více postavami, tady to byli Laia, Elias a Krkavec, takže pro mě byl příběh zajímavější a čtivější.
Autorka měla v záloze i pár překvapivých momentů, které příběh více obohatily. Líbily se mi i popisy prostředí, ať už hlavního města nebo Místa čekání, i to ve vás zanechá pěkný čtenářský zážitek.
Poslední kapitoly byly velmi vzrušující, akční a krvavé, jak byl začátek trochu pomalý, tímhle se to vyrovnalo.
..no a zase čekat na další díl!

Martooni
02.10.2019 5 z 5

Libila se mi! A moc! Všechno tak hezky zapadlo! Líbilo se mi mnoho zvratu, odkrytych tajemství. Dej byl napínavý!
Líbilo se mi, co se stalo s Eliasem, muselo se tak stát, abychom džiny pochopili.
Dávám plny počet s těším se na poslední díl!

whiolet
28.09.2019 4 z 5

Nemůžu se zbavit dojmu,že první díl nasadil laťku hodně vysoko a i když se autorka snaží SEČ může, žádný další díl ho dohnat nedokáže.
Jinak to bylo super čtení,které mě nenudilo a já se nemůžu dočkat posledního dílu!

evilunicorn
10.09.2019 5 z 5

Zatraceně dobře napsaná fantasy! Všechny emoce,jenž postavy prožívaly byly bravurně vykreslené,ať už to byl smutek,nenávist,touha po pomstě,nebo strach a to vše na pozadí vize hrůz přicházející války.Celkově pochmurnější a temnější atmosféra příběhu mi naprosto vyhovovala.Kniha,jenž má ambice stát se kultovní.

Anastazie0810
04.09.2019 5 z 5

Třetí díl úžasné série je tu! Genocida, utlačování slabších, rozdělení společnosti, boj za svobodu.. Nepřipomíná Vám to něco? Jsou to otázky dnešní doby, které řeší i Sabaa Tahir, svým fantasy úžasným způsobem.
Postavy se vyvinuly nepředvídatelným tempem. Helena (krkavec) se soustředí na ochranu své rodiny a snaží se zároveň zhatit plány kruté Keris. Elias se vypořádává se svým novým posláním a pomalu si uvědomuje, že cena kterou musel zaplatit je velká až moc. Laia bojuje proti temnotě a snaží se zachránit zbytky svého lidu.
Přibylo více fantasy prvků a více odhalených tajemství (WOW!!!)

Začátek knihy byl maličko natažený, ale mě osobně to nevadilo, jelikož i přesto to nebylo nudné. Akce a napětí se touto knihou line už od první stránky. Rozhodně je to jedna z nejlepších fantasy sérii. Originální, skvělé, prosté TOP!

Manifest blech
04.09.2019 5 z 5

No, jak začít. Neuvěřitelné od začátku do konce. Stále nejspíš naivně doufám ve světlé okamžiky, fandím hrdinům i těm ostatním. Kam můžete jít, když Vaše kroky znají 10x dopředu?

U všech horoucích pekel :-D tam bylo nesčetněkrát. To bude hodně dlouhé čekání na další díly.

zuzca.h
12.08.2019 4 z 5

Prostě si nemůžu pomoc, ale první díl byl nejlepší. Ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst a knihu stále odkládala. Od 2/3 knihy, ale děj konečně nabral spád a začalo se mi dobře číst. CO se týče postav tak Krkavec/Helena mi v tomto díle lezla neskutečně na nervy za to její sestra Livia, měla neuvěřitelně chladnou logiku a doufám, že se s ní v dalším díle víc potkáme. Celkem mě zamrzel osud Eliase a Lai a jsem zvědavá jak budou jejich cesty dál pokračovat.

Tabby
09.08.2019 4 z 5

Zezačátku jsem měla strach, aby tenhle díl nebyl tak nudný a rozvleklý,jak druhý díl. Naštěstí nebyl, byl zajímavý, čtivý, konečně se tam zase něco dělo.
Zajímavě se nám vyvíjí děj a život hlavních postava a osud celého Impéria.
Celá série si drží takou tu pomyslnou laťku čtivosti, ale že by jsem to přečetla víckrát to asi ne. Ale stejně budu na ten poslední díl čekat, ať vím jak to dopadne. :)

jana2144
07.07.2019 3 z 5

Do prvního dílu jsem se zamilovala, druhý byl též úžasný, ale trojka me asi trosku zklamala. Nedokázala jsem se zacist, místy to bylo hrozně prekombinovane. Na to, že to je fantasy pro děti a mládež, je jazyk knihy poměrně těžký. Tak uvidíme, co přinese 4.dil:)

PetraBery
03.07.2019 4 z 5

Třetí díl fantasy série, možná o něco málo slabší než předchozí dva, ale i tak to bylo výborné čtení. Mrzí mě osud Eliase, naopak Krkavec i Laia byly obě skvělé. Spousta akce, bojů, napětí, zvratů a překvapení. Na poslední díl se moc těším, určitě si ho nenechám ujít. 4,5 *

Melanka13
14.06.2019 3 z 5

Nebylo to vysloveně špatné, ale měla jsem pocit, že občas už autorka plní děj vatou, aby nahnala stránky. Podle mě nejslabší díl... což je škoda, protože rozjeté to měla pěkně. Myslela jsem, že už je to poslední díl. No holt si budu muset na závěr ještě počkat... jestli teda na tuhle sérii mezitím nezapomenu. :D

katushah
08.06.2019 4 z 5

Konec je tedy velmi zvláštní. Přála bych si veselejší závěr i když tento mi bude asi delší dobu šrotovat hlavou. Určitě vynikající kniha, celá série je super. Odebírám 1 hvězdu za mnoho postav, všechny si nejde zapamatovat. :-)

sabca1520
31.05.2019 5 z 5

Nezklamala.

Nemohu se dočkat, jak to celé dopadne!

Agrim
27.05.2019 5 z 5

Všechny tři díly jsem přečetl jedním dechem knihy byli výborně napsané a teď čekat kdy bude čtvrtý díl na světě

simona5r
23.05.2019 5 z 5

Po počátečním mírném tápání jsem se do knihy rychle začetla a opět si četbu užívala, jako u předchozích dílů. Nejvíc mě bavilo číst pasáže o Krkavci, zato Laia mě někdy vyloženě rozčilovala.

Nočnípták
08.05.2019 4 z 5

Tenhle díl se mě líbil o malinko míň než Plamen v temnotě. Ale zhltla jsem ho stejně rychle. Nejhorší bude teď to čekání na 4.

Má královna to jméno naposledy vyslovila před dávnými lety. Teď je šeptá můj lid.
"Meherja"
Milovaný.

sebemi
06.05.2019 5 z 5

Sice jsem na začátku musela vzpomínat, co bylo v předchozích dílech, ale brzo mě kniha pohltila. Má to spád, napětí a konec kapitol většinou na infarkt, to nám dělá Sabaa schválně :D V závěru je to smršť , všechno a všichni směřují do Antia a jediná moje myšlenka byla, pane bože, jak tohle může dopadnout. No dopadlo to a těším se na závěrečný díl! A jak už jsem psala v předchozích recenzích, prosím prosím odrovnejte už někdo tu mrchu Keris :D

kniznistranky
04.05.2019 4 z 5

Ještě v polovině knihy jsem byla rozhodnutá, že dám knize ty hvězdičky 4. Budu upřímná a to co se stalo z Eliase mě celkem naštvalo. A celkově se z tohoto příběhu v tomto díle stala taková směs všeho možného. Ale když se nad tím teď po dočtení zamyslím, tak ono to vlastně nějak fungovalo. Bylo to čtivé a poslední stránky mi opravdu utíkaly obří rychlostí. Ve výsledku teda dávám slabších 5 hvězd a s opravdu velkým napětím a očekávám se těším na závěr této uchvacující série. Spousta věcí mě překvapila a i když nějaký expert na tento žánr nejsem, myslím si, že se jako jedna z mála sérií vyhýbá zakořeněným klišé a i přesto, že co se týče Eliase nejsem úplně spokojená, vlastně se autorce opět povedlo se tímto způsobem vyhnou klišé, tak doufám, že mě Sabaa nezklame a udrží kvalitu této série až do samotného konce. Skvělé čtení!