Smrt před branami

Smrt před branami https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402907/bmid_smrt-pred-branami-0IY-402907.jpeg 4 366 82

Jiskra v popelu série

V Imperiu i za jeho hranicemi se schyluje k válce. Helena Aquilla, císařův Krkavec, čelí útokům ze všech stran. Císař Markus, pronásledovaný minulostí, ztrácí příčetnost a nemilosrdná velitelka vojenské akademie využívá jeho šílenství, aby posílila vlastní moc. Helena se snaží najít způsob, jak zastavit blížící se temnotu. V sázce se totiž ocitá nejen život její sestry, ale i všech obyvatel Impéria. Laia z lidu Učenců ví, že osud světa nezávisí na pletichách válečnického dvora, ale na tom, zda se podaří zastavit Temnonoše. Ve snaze ho svrhnout naráží na nečekané hrozby ze strany těch, na jejichž pomoc spoléhala. Elias Veturius se na území mezi životem a smrtí vzdá svobody, aby mohl sloužit jako Strážce duší. Tím se však zaslíbí pradávné moci, která se nezastaví před ničím, jen aby si zajistila Eliasovu oddanost — dokonce i za cenu ztráty jeho lidství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Host

A Reaper at the Gates , 2018

Teriiii
19.02.2019 4 z 5

Tak tohle... Mě dostalo. Jako vážně!
Jak mě začátek ubíjel a já si říkala, jestli jsem si náhodou nespletla svou oblíbenou sérii, tak se postupně vše obrátilo v naprosto napínavý příběh, kdy posledních sto stránek jsem hltala a odmítala se od knihy hnout. Celou dobu jsem navíc žila v domnění, že se jedná o trilogii a ono teda asi ne?

Každopádně, jak jsem v předchozích dílech milovala Eliase, tady mě jeho linka příběhu příliš neoslnila, abych byla upřímná - až na pár světlých výjimek. Naopak jsem si ještě více oblíbila Helenu a fandím jí a tomu jednomu dotyčnému. Kdo už četl, pochopí, koho mám na mysli. :) Hrdinka Laia zůstala stále na stejném místě v mém pomyslném žebříčku oblíbenosti. A její část příběhu? To jedno velké odhalení... mi bohužel moc smysl nedávalo, ale smířila jsem se s ním. Keris Veturie stále stejná bestie. :D

Třetí díl Jiskry všem vřele doporučuji! Není to asi jízda úplně od začátku, ale od určitého úseku určitě. Takže jen do toho! :)

Markysek45
13.02.2019 4 z 5

Skvělé pokračování příběhu a příprava na epické finále. Tahir vytvořila komplexní dílo, kterému nechybí vůbec nic. Jsou zde všechny pozitivní i negativní vlastnosti, emoce, všechny možné druhy lásek a sporů a já jí to věřím. Přestože byl rozjezd pomalejší, tak díky závěrečným 100 stranám jsem na něj úplně zapomněla. 4 * a to jen proto, že si plný počet šetřím na finále. Doufám, že mě nezklame.

Spoiler:
Jak Helena v mých očích roste, tak Elias padá. Jeho linka byla až na pár světlých okamžiků celkem nudná. Ale doufám, že poslední kapitola prozradila přesně to, co jsem pochopila. Že to byl všechno plán. A já doufám, že se snad ještě může vrátit jeho staré já.