Jičínské pole mrtvých

Jičínské pole mrtvých
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535632/bmid_jicinske-pole-mrtvych-660eb8db7f2cb.jpg 4 281 281

Letopisy královské komory série

Za městem Jičínem na cestě k Zebínu je ohrazená louka, na níž se od pradávna pohřbívaly oběti morových epidemií, ale také popravení zločinci, sebevrazi a kacíři. Jednoho dne zde najdou mrtvé zohavené tělo velíšského lesmistra označenené satanským znamením. Majitel panství Mikuláš Trčka z Lípy se z obavy před vyšetřováním utrakvistické konzistoře pokusí zločin utajit. Jeden z jeho strýců však na něj vznese žalobu. Celá záležitost se dostane k projednání až do Prahy. Tehdy se na písaře královské komory Jiřího Adama z Dobronína obrátí Mikulášova manželka Johanka ze Šelmberka. Prosí ho, aby celou záležitost objasnil a očistil jméno jejího manžela. Jiří Adam se jí nakonec rozhodne vyhovět, protože ho k ní poutají dávné něžné city. Sotva však dorazí do Jičína, dojde k další vraždě.... celý text

eltondo
14.09.2019 4 z 5

Mraky postav, že jsem až ztrácel orientaci. Navíc celkem početný pátrací tým, kdy každý pátrá jinde, něco jiného odhalí a má svou vlastní hypotézu.

helenkan
10.09.2019 3 z 5

Pro mě tentokrát průměr.

hapac
10.09.2019 4 z 5

Nezklamala, pěkný příběh.

klarence
11.08.2019 4 z 5

po dlouhé době pan Vondruška, nezklamal

Ellis03
06.08.2019 4 z 5

Kniha byla super. Ale ke konci už to bylo docela zamotané a chtělo hodně soustředění udržet nit.

Pavelpi
22.06.2019 4 z 5

Docela slušná kniha z této série.Tentokrát Adam nemá své spolupracovníky a musí se spokojit s jedním písařem.Jinak ale detektivka je dobrá,nepostrádá napětí a logiku.

Opatov
22.06.2019 5 z 5

Jiří Adam z Dobronina pátrá v utajení po vrahovi a rozpleta s mladým písařem mordy okořeněné satanskym znamením. Vondruska nikdy nezklame.

Carmen13
20.06.2019 4 z 5

Příběh dobrý, zase s jinou zápletkou něž ostatní. Jen ten konec mi přišel takový divný, ale možná je to i tím, že jsem to četla ve třiceti stupních a nějak mi nešlo soustředit se na všechna ta jména a kdo s kým a pro koho...Ale celkové spokojenost :-)

katka134
19.05.2019 3 z 5

Historická detektivka z Českého ráje, místy trochu překombinovaná a samotné chycení pachatele odbyté pár větami.

janina74
26.04.2019

Vondruška mě nikdy nezklame, mám ráda ty jeho příběhy...

hana22097
16.03.2019 5 z 5

Velmi čtivá, Vondruška zase nezklamal! :)

Blanchi
11.03.2019

Trochu jiné, než vyšetřování pana Oldřicha z Chlumu…. ale hlavní rysy autora a myšlenkové linie jsou stejné, i když zde vyšetřuje pan |Jiří Adam z Dobronína.

Miruš
13.02.2019 4 z 5

Někdy trošku překombinované, mám problém udržet nit, ale to bude asi moje chyba ;-)

wooloong
21.01.2019 5 z 5

Jiřího Adama z Dobronína mám o dost radši než Oldřicha z Chlumu. Jeho detektivní případy mi přijdou propracovanější a není v nich tolik klišé. Toto je jeden z těch opravdu povedených případů.

Dae
13.01.2019 5 z 5

Pro mě po delší době zase "stará dobrá vondrušovka", která se četla jedním dechem. Určitě doporučuju.

hanzmb
01.01.2019 5 z 5

Další z vynikajících Vondruškových románů. Obměna vyšetřujícího týmu knize velmi pomohla. Bohužel jen obtížně bude hledat návaznost vzhledem k úzce specifickému místu pobytu hrdinky. Snad jedině kdyby si Johanka vzala Hedviku k sobě do Prahy. Pro mne je Vondruška v současné době naší literární hvězdou. Četl jsem ho vždy rád, ale od osobní účasti na jedné jeho přednášce ho přímo obdivuji. A to nemluvím o jeho historickoaktuálních komentářích k současnému dění. Jinak mne překvapilo, jak byly v minulosti dospívající dívky skromné. Za vyřešení případu jim stačilo se na chvíli obléknout do starých mužských kalhot...

babystar
17.12.2018 4 z 5

Příjemné počtení s obměněnými hrdiny z místa, kde žijí zatím v míru katolíci a kališnici a kde se Adam z Dobronína pokusí, vyřešením několika vražd, zabránit příchodu inkvizice.

jindrich7442
12.12.2018 4 z 5

Krásná zápletka, rozuzlení záhady, jen ten závěr se mi zdál příliš rychle ukončený.

HCh
03.12.2018 5 z 5

Po dlouhé době jsem si s chutí přečetl knihu Od Vlastimila Vondrušky. Oproti některým posledníém knihám s Oldřichem z Chlumu, které mi přišly na jedno brdo, mě tato kniha přišla jako vzpruha a přečet jsem jí takřka jedním dechem.

Vojslava
26.11.2018 4 z 5

I když mám poslední dobou pocit, že autor se už kombinačně začíná opakovat, tohle se docela dalo. Mohlo by to vyjít pod názvem "Jak pachatel kombinoval, až překombinoval" a milým osvěžením byla změna vyšetřovacího týmu (byť tedy provedena dost razantně) včetně intelektuální puberťačky. Každopádně četby nelituji, příjemný příběh na zimní večery...