Vrah andělů

Vrah andělů https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493869/bmid_vrah-andelu-rUX-493869.jpg 4 337 99

Jessica Blackwood série

Agentka FBI Jessica Blackwoodová je přesvědčená, že její komplikovaný život talentované kouzelnice už patří minulosti… jenže pak její nadání podrobí té nejtěžší zkoušce vrah se zdánlivě nadpřirozenými schopnostmi. Hacker, který si říká jednoduše „Čaroděj“, se nabourá do webových stránek FBI a umístí na ně šifru odkazující na hřbitov v Michiganu, kde je objevena mrtvá dívka vylézající ze země… jako kdyby se snažila vydrápat z vlastního hrobu. Jessica Blackwoodová se má stát nastupující hvězdou dynastie iluzionistů, do níž se narodila, nakonec se ovšem ke své problémové rodině otočí zády a rozhodne se začít nový život jako policistka. Když poradce FBI doktor Jeffrey Ailes objeví jistý starý kouzelnický časopis, obrátí se Jessice svět vzhůru nohama. Tváří v tvář zločinu, který se na pohled vzpírá jakémukoliv vysvětlení, nemá Ailes co ztratit – ale může mnohé získat –, jestliže zariskuje a vsadí na agentku vychovanou v prostředí, kde je i zdánlivě nemožné běžnou věcí. Mrtvola na hřbitově představuje teprve první z Čarodějovy série temných zázraků. Dokáže se Jessica, vržená do středu mediální pozornosti a tlačená časem zbývajícím do dalšího zločinu, vypořádat s vlastní minulostí a zarazit řádění zvráceného vraha? Pokud ne, může se sama stát jeho další obětí...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Angel Killer , 2014

Kubajzz
13.12.2022 3 z 5

Tak nevím, poslechnuto jako audiokniha. Nebylo to špatné ale jiné knihy od autora se mi asi líbily víc. Rozhodně ale zajímavý nápad :-)

janina66
12.12.2022 3 z 5

S touto knihou nové série nesdílím takové nadšení jako ostatní čtenáři. Bylo to dost přitažené za vlasy a konec jaksi nedořešený. Poslouchala jsem audioknihu, která bohužel také nebyla dobře načtená.
Líbilo se mi odkrývání kouzel z Jessičina dětství a mladých let.
Moje nejoblíbenější série je s potápěčkou Sloan, a tato nová s kouzelnicí k tomu má hodně daleko.

Ulala
11.12.2022 5 z 5

Potápěčka byla úchvatná, kouzelnice si s ní nezadá. Autor by mohl pokračovat v obou sériích, ale uvidíme. Určitě však za šest let, šest měsíců a šest dnů dá vrah andělů o sobě vědět. Doufám, že v reálu to tak dlouho trvat nebude a už se na to těším.
Příběh mi připadal v některých momentech neskutečný, ale co je u kouzelníků skutečnost?

martunka
06.12.2022 5 z 5

Co říct...tohle je první kniha, kterou jsem četla od tohoto autora. Naprosto mě dostala.

Leona333
03.12.2022 4 z 5

Andrew Mayne, jakoby ,,mávnutím kouzelného proutku" z hlavních hrdinů..., přešel na hlavní hrdinky ve svých, neotřele originálních příbězích. Potápěčka, kouzelnice... Pokaždé dokáže překvapit a čtenáře velice rychle vtáhnout do děje.
I zde tomu nebylo jinak. Bez problému jsem se nadchla pro novou ,,hrdinku" a její způsob vyšetřování. Jessica je jako správná kouzelnice opravdu kouzelná... Osobitá, velice talentovaná a to snad úplně na všechno... ; ) Takže si může FBI, gratulovat k takové posile v týmu.
Kdo má rád v knihách napětí, záhady a i ,,špetku" nefalšované magie..., tak tomu mohu knihu doporučit.

Michelleta
01.12.2022 5 z 5

Po zklamání ze Sloan McPhersonové, která mému srdci úplně nepřirostla, konečně počin srovnatelný s mým oblíbeným Theo Crayem ze série Temného vzorce! Čtivý počin, který je neskutečně chytlavý svou atmosférou a originalitou. Agentka - kouzelnice? Velmi neotřelý koncept, kde opět vidím drobnou paralelu s Crayem: lovec vrahů - bioinformatik a konečně i potápěčské prostředí v případě Sloan bylo přinejmenším originální.

A. Mayne nás zavádí do velmi neotřelých prostředí a témat. Jednotlivé scény vražd a jejich vysvětlení jsou v této knize více než fascinující už jen při samotné vizuální představě, která čtenáři jednoduše nedá spát. Důmyslnost hlavní záporné postavy je fascinující, stejně jako exkurze do světa moderní magie.

Jediným drobným nedostatkem pro mě byl konec knihy, který vzhledem ke košatosti a obsahu celého příběhu působil lehce nedokončeně. Na druhé straně lze uvažovat také o možnosti navázání na příběh Čaroděje v dalším dílu série, z tohoto důvodu nevidím tento drobný nedostatek jako jakkoliv fatální.

nada3314
29.11.2022 5 z 5

Tohle bylo tak SKVĚLÉ! božské! GENIÁLNÍ!

Sice se jedná o starší sérii, dle goodreads PRVNÍ! – Andrew Mayne ji napsal již v roce 2014 a zatím má 3 díly. A já jsem šťastná, že to vím a že se můžu těšit na další případy této mladé sympatické kouzelnice, která pracuje jako policistka v FBI. Tohle se Adrewovi fakt povedlo, úžasný nápad takhle to dát dohromady. Ještě jsem nic podobného nečetla a teď když už vím, že ještě číst budu, jsem za to moc ráda!

Moc se mi líbí jak nám autor Jessicu uvedl, tím, že je k případu sériového vraha přizvána, jako nová poznáváme ji i s kolegy společně. Postupně se do případu ponoří a začíná nad všemi vyčnívat, její postřehy, které sbírala roky při kouzlení a magii, se vyplatily a ona začíná vrahovi šlapat na paty!

Nechala jsem si to pár dnů rozležet a musím říct: Série Šelma byla skvělá – Teo je miláček…

…Ale Jessica je za mě TOP! Dnes už s klidným svědomím můžu napsat, že je to zatím to nejlepší co jsem od autora četla! Takovou rychlou jízdu umí asi jen on. Vůbec se nedivím čtenářům, kteří knihu zhltli na posezení. Tohle opravdu odkládat nechcete! Moc se mi líbí i obálka knihy, skvěle se mi hodí do knihovny k sérii Naturalista a k sérii Sloan McPhersonová – jen teď už vím, že ji musím dát na začátek poličky.

Opěvuji, doporučuji. Všem komu se líbila série Šelma, těm se bude na 100% líbit i tato nová geniální série s Jessicou Blackwood. Výborný dárek pod stromeček. 100% DOPORUČUJI!

Luccinda
24.11.2022 4 z 5

Pokaždé, když Andrew Mayne vydá novou knihu, jsem nadšená a zklamaná zároveň. Bohužel, ani tentokrát jsem se nedočkala pokračování Šelmy, ale narozdíl od Dívky pod hladinou, tahle odbočka za to stála. Vrah andělů je první díl nové krimi série a jak už to tak u autora bývá, i tentokrát dokázal napsat geniální thriller s originální zápletkou a sympatickou hlavní hrdinkou.

Jessica Blackwoodová pochází z rodiny slavných iluzionistů, svou slibnou kariéru kouzelnice ale pověsila na hřebík a stala se agentkou FBI, kde ji pověří vyšetřováním případu sériového vraha známého jako “Čaroděj”. Vy víte, jak moc miluju sériové vrahy, a Andrew Mayne je psát prostě umí. Tentokrát ale případ okořenil magií a iluzemi a poodkryl zákulisí známých triků a kouzel. Za mě super!

Napětí je opět vybudované na jedničku, tohle je kniha, která vám nedá spát. Já jsem měla za jedno odpoledne přečteno, tak moc mě to chytlo. Jak říkám, pořád bych byla radši, kdyby autor konečně napsal další díl Šelmy, ale Vrah andělů bylo velmi příjemné zpestření podzimní thrillerové nálože, tak originální thriller už jsem dlouho nečetla.

hana1039
24.11.2022 3 z 5

Audiokniha:
Bohužel,mi styl psaní nesedí, už při čtení jeho první knihy jsem to poznala, ale přečetla jsem,ten druhý díl jsem bohužel vzdala, ačkoliv tohle opravdu skoro nedělám...co mi celkem sedlo,byly jeho nedávno vyšlé knihy s policistkou Sloan...je to prostě moje smůla, vím, že je autor celkem oblíbený...

soukroma
23.11.2022 5 z 5

Skvěle jsem se pobavila: výborný nápad propojení (pozadí) iluzí a komplikovaného vyšetřování FBI. Nová hlavní hrdinka je příjemným osvěžením a slibuje mnohé zajímavosti i do budoucna. Zde se řešil extrémní případ vrcholného iluzionisty, který jeho přípravou strávil dlouhé roky. Zvláštní figurou byl neskutečný Damián...
Čtivé, zajímavé a příjemně krátké.

"Klíčem k úspěchu není pachatele přechytračit. Stěžejní je vytrvalost. Být chytřejší nemusí být vždy výhoda. Můžete porazit dobrmana ve vědomostním testu, ale ne když jste s ním zamčeni v jedné místnosti."

Jenny46
22.11.2022 5 z 5

Kouzelník agent FBI tak to tu ještě nebylo...
Hned jsem si oblíbila Jessicu sympatická, inteligentní a pohled do zákulisí iluzionistů a kouzelníku byla změna - zajímavý příběh.
Autor dovede vyprávět příběh od začátku super, kniha se nedala odložit přečetla jsem na jeden zátah a těším se na pokračování ( hledala jsem na netu a budou ještě dva díly)
Doporučuji!!!

jaste
17.11.2022 2 z 5

Moc nechapu, tady to 90%+ hodnoceni, mne to prislo cele strasne pritazene za vlasy. Jedine, co mi prislo zajimave, bylo prozrazovani kouzelnickych kousku. Jinak byla detektivka az moc dokonala, na konci nic moc poradne vysvetleno. Poslouchala jsem jako audioknihu a ani ta mi neprisla nijak prevratne nactena. Uz po autorovi asi znovu nesahnu.

biki
13.11.2022 5 z 5

A.M. v této knize uvedl na scénu dalšího, už třetího vyšetřovatele, či spíše vyšetřovatelku se zcela unikátními zkušenostmi a schopnostmi. Tentokrát měl sice úlohu ulehčenou, protože vycházel ze svého původního povolání, ale i tak - kouzelnice jako agentka FBI, to tu myslím ještě nebylo, stejně tak jako naprosto bizarní, až nadpřirozeně působící způsoby vražd. A kdo jiný by mohl přijít s řešením, než kvalifikovaný kouzelník? Strhující napínavý příběh také dává aspoň trošku nahlédnout do metod, kterými nás iluzionisté okouzlují.
Takže všechno by bylo fajn, ale stejně jsem málem strhla jednu hvězdičku za ten závěr - sakra, co to jako mělo být? Damian jako deus ex machina? Tak to bych Andymu radila, aby to v dalším dílu pěkně vysvětlil!

markej
12.11.2022 5 z 5

Od autora jsem četla Šelmu, ta mi moc nesedla, připadalo mi, že hlavní hrdina má až neuvěřitelné superschopnosti, a knížka mě nepřesvědčila k přečtení celé série.
Další série Dívka pod hladinou mě bavila o hodně víc a momentálně se chystám na druhý díl, protože svět potápěčů mě zaujal.
Vrah andělů je první díl nové série, jejíž hlavní hrdinkou je agentka FBI a bývalá iluzionistka Jessica Blackwoodová, a i když má také superschopnosti, není to tak neuvěřitelné, protože to má de facto v popisu práce! Skvělý autorův tah... :-) Byť občas vyvázne z dost fantaskních situací, čtení mě ohromně bavilo, Jessicu jsem si skoro až zamilovala, moc se mi líbila i nadmíru záhadná postava Damiana a velmi se těším na další díl... :-)
Hodnocení: 5 ⭐ z 5 ⭐

Babouš
07.11.2022 5 z 5

Váhám, protože Šelma má speciální místo v mým srdíčku, ale objektivně řečeno je Vrah andělů ještě o fous lepší. Neuvěřitelnej švih, smrtící tempo, vykopaný těla, zapečetěný rakve, kouzelnický triky... Jo, Jessica Blackwoodová si mě získala a už nutně potřebuju další knihu!

kneslova
06.11.2022 5 z 5

Po nějaké době super detektivka, jedna z těch úplně nejlepších od tohoto autora. Hrozně zajímavá - a tolik informací , co se dovite . S poslední stránkou by mohlo být i pokračování zdá se

L.Helena
06.11.2022 4 z 5

Ze všech autorem stvořených vyšetřovatelů mě asi tato Jessica baví nejvíc. Nebo spíš ty schopnosti, které jednotliví vyšetřovatelé mají. Tady nám Jessica částečně poodhaluje pozadí některých kouzelnických triků a také je využívá ve svém pátrání. I přes zajímavý případ jsem se stejně nedokázala dost dlouho pořádně začíst, zločiny byly poměrně komplikovaně provedené, a tak docela mi nebylo jasné, že se vždy vyšetřovatelé vydali v pátrání tou správnou cestou. Konec dramatický, i když ne vše je v závěru vysvětleno a uzavřeno, tak doufám, že brzy vyjde další díl, než zapomenu, o čem tento vlastně byl.

Ticiana
18.10.2022 5 z 5

Tak konecne se vydavatelstvi rozhodlo vydat i tuhle serii, ktera predchazi "potapecce Sloan" a Theovi, jelikoz dalsi pripad Thea bude spojeny s Jessicou. Moc se mi libi, jak si autor vybira hodne zajimave hrdiny. Vrah andelu je skvela jednohubka, kde se co to dozvime ze sveta kouzelniku a jejich triku. A to me hodne bavilo. Uz jen cekat na dalsi dily teto serie, jestli se vrati nekdy k Carodejovi, ale i dalsich serii.

Katuska88
14.10.2022 5 z 5

Tohle bylo něco. Andrew Mayne se konečně vytáhnul se svými zkušenostmi ze světa eskamotérů, kouzelníků a iluzionistů. Naturalista se mi líbil, ale tohle je naprostá pecka. Konečně thriller, který se odlišuje.
Neskutečně čtivý kousek se sympatickou hrdinkou.